Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) badbrother


badbrother
aktív tag

Főleg Corel-es és Photoshop-os alkalmazásokhoz kellene vennem egy új gépet, nagy fájlokat(800Kb-4Gb) kellene minél gyorsabban kezelni, meg nyomtatásra kész állapotba hozni. A pénz -normális határok között- nem akadály, de azért az egeket nem kívánom ostromolni.
Véleményeket, és esetleg konkrét konfig-okat várok.
Köszi.

(#2) zrubi válasza badbrother (#1) üzenetére


zrubi
senior tag

Konfigtól függetlenül:
- gyors és nagy winyó, esetleg SCSI

- sok-sok-sok memória 512Mb az nagyon minimum, a határ a csillagos ég!
ha tényleg Gb méretű fájlokkal akarsz dolgozni, akkor a memóriát is Gb ban kell hozzá mérni, hogy dolgozni is tudjál vele...

Szóval itt asszem nem a proci lesz a kritikus...

zrubi.hu

(#3) karib válasza badbrother (#1) üzenetére


karib
addikt

Az Xbitlabsen volt több platformteszt is Photoshop alatt, az Intel vs. AMD, egy vs. két CPU témában, szerintem keresd meg őket elsőként: [L]http://www.xbitlabs.com[/L] Nem foglalok állást, szerintem bármelyik mai korszerű platform kellően gyors, inkább a RAM és HDD legyen a legjobb, ne arra várojon a proci állandóan. Én szeretem az AMD-ket, ráadásul kölséghatékonyak is.

Amúgy pedig ami célszerű: sok RAM, mondjuk 1 GB min, ha 4 gigás cuccokat is akarsz piszkálni rendszeresen. Több még jobb lenne, de 2 gigánál többet manapság ép ésszel nem lehet egy lapba belepaszírozni, ugyanis max 4 slot (inkább 2-3) van a lapokon és fél gigás a legnagyobb normális árban hozzáférhető modul. Persze van nagyobb modul is, de irreális áron.

Hozzájön ehhez, hogy nagyon meg kell válogatni az alaplapot, kizárólag a legjobbak hajlandóak az összes RAM slot feltöltése mellett is rendesen működni.

HDD-t illetően lehet még sokat filózni. Legjobb talán valami gyors SCSI rendszer lenne, mert úgy a leggyorsabb a swap file, de elég drága. Lehet próbálkozni IDE RAID-del (striping), de az leginkább a szekvenciális adatátvitelt tudja gyorsítani, pl. audio-video, ha már random adatokat olvasol, mint pl. egy swapfile esetén, ott nem sokat ér. RAID Mirroring inkább biztonság miatt jó, bár olvasásban gyorsulhat egy kicsit, de nem biztos és nem jelentős az eltérés.

HDD tekintetében nézz körül a 8 mega cache-sel ellátottak között: Western Digital -JB széria, egyes IBM Deskstar 180GXP-k, illetve az új Seagate Barracuda 7200.7-nek is lesznek ilyen kiadásai. Sokat számít a nagyobb cache - persze mindenképp 7200-asban gondolkozz, ha egyáltalán IDE-vel mész. SCSI-ban 10k-sakat érdemes nézni.

Ha fontos az adatbiztonság, talán megéri egy RAID Mirror, az olvasáson is gyorsíthat egy kicsit, bár 2x annyi HDD kell hozzá. Én a következő upgrade-hez két 80-as vagy 160-as Barracuda 7200.7-et néztem ki magamnak, SATA kivitelben :)

Talán célszerű egy mezei HDD-re rakni a rendszert, és egy RAID Mirrorre rakni egy bazinagy fix swapfile-t meg azon dolgozni - talán ez a leggyorsabb megoldás.

Azt meg sem említem, hogy házra (tápra), egérre, billentyűzetre és monitorra ne sajnáld a pénzt :) Két jó 19'' mondjuk? :D

Department of Redundancy Department

(#4) McJames válasza badbrother (#1) üzenetére


McJames
senior tag

Csatlakozom Zrubi véleményéhez, azzal a kiegészítéssel, hogy háttértárban most már válogathatsz:
SCSI-UW2
SCSI-160
SCSI-320
FireWire
sATA
Azt hogy milyen MoBo+CPU+RAM legyen, ebben csak azt tudom mondani, hogy én Granite Bay + 1.8A + sok DDR kombinációt választanám, egy Asus GF4 --> Quadro4 + 21''-os EIZO Flexscan-nel megtoldva.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#5) GeorgeTerror válasza McJames (#4) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Mindenképpen intelt javasolnék, sőt ha lehet rdrammal soksoksokkal inkább 1g, mint 512. Minél nagyobb proci annál jobb. winyo az előttemszólók már kifejtették.
Monitor Vehetsz eizo-t ha nagyon sok pénzed van, az a lényeg, hogy minél nagyobbat (lega 19-eset) megfelelő frissítési frekvenciákkal, és márkásat (iiyama pl.)
A frissítési frekvenciát úgy lőném be ami a legjobb a szemnek. Nem feltétlenül kell 100Hz-en menni ha két óra után megfájdul a fejed szemed, vedd visszább.
Egér: optikai mindenképpen, minél jobb annál könnyebb lesz vele dolgozni. Esetleg rajzpad

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#6) peace&love válasza badbrother (#1) üzenetére


peace&love
aktív tag

Nem óccsó mi?
Én is ott akadtem meg hogy ötszáz ezerből ki se jön egy ilyen gép...
az RD-RAM+JÓ ALAPLAP miatt.
Szerintem is a Dual DDR a megoldás, csak má lehetne kapni:))

Végre egy DTP-s sorstárs!:DD
ON

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#7) Bobojsza


Bobojsza
aktív tag

En szerintem ne gepet cserelje hanem programot, dobd a francba a korelt!!!

Tapasztalat mondatja velem.

A vindoz utan vagy elott a masodik legszarabb program a vilagon!!!!

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#8) e-biza


e-biza
őstag

Jo hogy mindenki megint rákattant az Intel vagy AMD kérdésre. Amennyiért veszel egy intelt rdramokkal meg stbvel, vehetsz egy Mac-et is. Én a Mac-re szavazok, valami G4-es és szerintem amögött az Intel is elbujhat atz rdramjaival.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#9) e-biza


e-biza
őstag

megnéztem amúgy az Xbitlabsot
[L]http://www.xbitlabs.com/cpu/ph-p42800-xp2800/[/L] nem lehet azt mondani, hogy egyik vagy másik jobb, mert a teszt szerint hol ez gyorsabb hol az.
[L]http://www.xbitlabs.com/cpu/3dmax5-p4-xp2800/[/L] hát ez sem elég meggyözö az Intel fölényét tekintve.
talána legjobban ez a link mondja ki
[L]http://www.xbitlabs.com/cpu/photoshop-dual/[/L]
''The tests of dual-processor systems showed that neither AMD platform, nor Intel platform managed to get any advantage: powerful FPU of Athlon processors is opposed by twice as large L2 cache of Pentium III processors. In some tests AMD platform manages to get a little bit ahead of the rival, in other tests Intel's platform performs slightly faster t6han AMD one. That is why we can say that both platforms are equally fast provided the processor frequencies are close. ''

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#10) e-biza


e-biza
őstag

mondjuk csak p3... no mind1 én maradok a G4 tippemnél.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#11) hungeek


hungeek
senior tag

1 millába benne lesz a dolog..... szval szerintem ha va nennyid akkor ne sajnáld azt a pár 100.000-es és vegyél 21''-es monitort. Hozzá kell vágni AMD Athlont olyan 2000+ és társai félét, 1gb de inkább 3*512 azaz 1,5gb memo (ennél többet úgysem fog megeni sok lap), kell egy VIA csippes alaplap (lehetőleg Asus esetleg ECS bátorkodok megemlíteni).
SCSI nem kell azé ennyire..... elég lesz 2 db 80-es 7200-es BCuda RAID 0-al (tükrözés sem kell, inkább rendszeres adatmentés).
Ha már ennyi anyagot akarsz kezelni bizony a mai világban nem árt egy DVD író hogy hozdozni tudd könnyen azt a máccs adatot, mondjuk vegyél egy Pioneer-t (ne azt a gagyi Philips-es azzal a tré DVD+ feature-el!).
Egérből meg billből vegyé egy optikai-rádio párost, így kényelmes lesz az ágyból dolgozni, a 21''es monitort úgyis látod a lakás másik végégől is. Ha meg már vetél egy ilyen baró gépet mé ne dobnál bele egy 5.1-es hangrendszert házimozi címén nem?
Pherilia-t kell egy ilyen gép agp-jébe pakolni, az való grafikusoknak (nameg Quadro de én nem vagyok oda a nVidia-ért), és ha kedved szottyan játszani repeszteni fog vele a Doom 3 is ne aggódj.
Nameg nyomtatóról is volt szó ha jól halllóttam, na színes lézer kissé drága mifelénk szval maradj egy jó tintasugarasnál, én ajánlom az Epsonokat, olyan 150-ért már egész profit lehet venni, ha már úgyis a grafikánál tartunk:
rakjunk hozzá egy 2400dpi-s szkenyót is jól jön az, USBvel szterelt cucc, persze nem árt olyan lap amin van 2.0-s USB, legalább 4, de 6 az jobb (már látom hogy ez egy extrás gép lesz :) ).


Asszem ennyi bőven sok volt..... mondjuk jól tennéd ha 2 millát áldoznál rá

Ajánlanám a Win2k + SP3 opot (szerintem jobb mint az XP...)

(#12) karib


karib
addikt

Még néhány gondolat:

- Továbbra is annyi RAM, amennyit megengedhetsz magadnak. AMD-s lapokba rakhatsz 4x512-t elfogadható áron, így valszeg jelenleg az AMD a legcélszerűbb, Intelből dual DDR és HT-s proci dukálna, de egyik sem elérhető igazándiból
- HDD-ben komolyan nézd meg a 10k-s SCSI-kat. Random adatmozgatásnál a RAID-0 nem sokat jelent, az átvitel mellett a seek fontosabb. Legalábbis a swapfile-nak és a munka HDD-nek egy gyors HDD nagyon kéne. 30 ezerből már van 18 gigás 10k-s cucc, mellé oprendszernek valami 8 mega cache-sel ellátott IDE cucc. Na jó, ha pénz nem számít, akkor lehet 15k-s SCSI cuccot is nézni scratch HDD-nek... IBM 40+, Seagate 60+ kategória 18 gigáért.
- Videokártyának: ha egy monitort akarsz csak meghajtani, akkor 3DLabs Oxygen VX1, 20e fölött nem sokkal kapható, toronymagasan a legjobb képe van (Parheliát még nem néztem közelről, de a korábbi Matroxokat lealázza). 3D teljesítménye minimális, de ilyen penge 2D képet ennyi pénzért máshol nem kapsz! Két monitorhoz Matrox G450-G550 vagy valami ATi kártya, ha játszani is akarsz, akkor 40-50e körül lesznek a Radeon 9500-asok, abból érdemes valami jobb darabot szemezni, nem fogsz csalódni :)
- Ha lehet, vegyél két jó 19''-os monitort, jobb, mint egy 21-22-es.

Department of Redundancy Department

(#13) esteban


esteban
senior tag

hat arra en is kivancsi lennek, hogy melyik lap kezeli a legtobb ramot ... mert az szep es jo hogy a chipset tud 3G-t, de ha a lapon 2 vagy 3 hely van ????

Regi lapokon talaltam meg 8 helyeset is :) ...


Amit en kineztem az egy DFI lap, KT400-zal es 4 hellyel a ramnak .... mas 5let ? ... ja es viszonylag olcso ... ca.24eHUF

iBook + RedBull :)

(#14) karib válasza esteban (#13) üzenetére


karib
addikt

Nem is nagyon fogsz mostanában 2 slotnál többet találni, piszok nehéz megoldani a nagy frekvenciáknál a stabil működést ennyi slottal. Az összes új chipset DDR400 működést általában max 2 slottal támogatja. Kétcsatornás megoldásokat még nem ismerem eléggé, szerintem ott talán 2x2 lesz az igazi, bár az nForce2 ugye 3 slotot használ.

KT333/400-asokban még előfordul a négy slot, és jobb lapok müxenek is (Anandtech tesztjeiben csinálnak RAM tesztet teljesen feltöltött slotokkal).

Department of Redundancy Department

(#15) twollah


twollah
nagyúr

Jókat nevetek a hozzászólásokon.

Nálunk a nyomdában a munkatársam egy PII 416Mhzs gépen dolgozik 256Mbyte Rammal, és egy GeForce2 MX200 32Mbyteos VGAval.
Plusz a szokásos kiegészítők ZIP, HDD, CDíró, és ezek közül egyedül a ZIP ami SCSI felületű.
WinXP, az oprendszer.
Igaz kicsit reszel a gép a nagy fileoknál, de állítása szerint el lehet vele melózni.

(#16) HEBI válasza twollah (#15) üzenetére


HEBI
senior tag

Hát igen, én is csak lesek itt ki a fejemből. Amikor még ilyesmivel foglalkoztam, akkor egy P3 500-as már nagyon állatnak számított, az 512 SDRamjával. No meg a 19''os monitor (Panasonic volt). Azzal simán lehetet nyomni mindent. Pedig nem volt SCSI sem.
Szerintem a mai világban sem kell nagyon elrugaszkodni. Nem lesz időd gondolkodni, ha a gép olyan gyorsan megcsinál neked mindent.
A procik amiket ajánlok és próbáltam: 1.2 DURON, 1.8 XP, bármelyik A-as P4es proci. A Duron azért lenne jó, mert annak elég az SD, ami most még mindig olcsónak mondható. 512 RAM, max 1 GB. A winchester meg legyen egy IDEs 7200es IBM. A legszuperebb géppel is várnod kell, mindenre !!! De nem annyival kevesebbet, hogy megérje az árát. Inkább a monitorra helyezd a hangsúlyt! Monitorkárytának meg vegyél egy BBA 7500ös ATI-t 64 MB-al.
Még annyit a témával kapcsolatban, hogy egy bármilyen P4 lenyomja a legtöbb ma magyarországon található Apple gépet, Corel alatt.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#17) HEBI válasza HEBI (#16) üzenetére


HEBI
senior tag

Nálunk a képeket, winchesteren szállították, nem DVD-n...

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#18) Den válasza HEBI (#17) üzenetére


Den
veterán

És a mai dvd író árak mellett, meg is éri inkább vinyón.

www.simson4t.hu

(#19) bazs válasza HEBI (#16) üzenetére


bazs
aktív tag

Hát azért memóriából minél több annál jobb, 512 mindenképpen, és az 1Gb nem a max. Ami a többit illeti, ha nem kezelsz hatalmas texturákat, akkor vlóban elég lehet a 64Mb-s video, és szerintem 1.6-2.2 közti proci még, ha lehet nem cleka a cache miatt, akár AMD is jó lehet, igaz és Intelre szavaznék. A monitor teljesen szubjektív, akár TFT is lehet, bár az piszkosul drága.

Pont most fogyott el...

(#20) Den válasza bazs (#19) üzenetére


Den
veterán

:)

Egy barátom még a pentium korszakban rendszergazda volt egy nyomdában.

Elképedve mesélte, hogy milyen bika gépen dolgoznak. 166mhz, 64mega memória, és képzeljem el, 8 megás videókártya!!! Nahát hogy azon milyen jól lehet nagyfelbontású képekkel is dolgozni... mondta.

Az a vicces, hogy egy egy új hardver bejelentésekor, meg csak úgy spontán, megy a sírás mindig, hogy hova ez a gyors fejlődés, meg minek gyorsabb/nagyobb xy hardver, megahülye marketingesek...

Amikor meg valaki kérdez egy konfigot, mindenki a legújjab leggyorsabb hw-t ajánlja, meg hogy várjon még mert nemsokára megjelenik az újabb azt vegye, meg ezermillió mega ramot....

www.simson4t.hu

(#21) bazs válasza Den (#20) üzenetére


bazs
aktív tag

Ez igaz, de akkoriban a progik is kevessebb erőforrást ettek, ráadásul talána a grafikák sem voltak ilyen részletességig kidolgozva, arról nem is beszélve, hogy az a barátog aligha dolgozott gigás file-okkal. Amúgy lehet, hogy ma túlzás néhány dolog, de így talán nem kell fél év múlva hozzányúlni a konfighoz, elmehet néhány évig is akár

Pont most fogyott el...

(#22) Den válasza bazs (#21) üzenetére


Den
veterán

A barátom semmilyen fileokkal nem dolgozott, a nyomdászok dolgoztak. A programok gépigénye nőtt, de a vasak teljesítménye azóta több mint a tízszeresére nőtt. Ennyivel nem nőtt a nyomdai előkészítő munka teljesítményigénye, és nem is fog egyhamar.

Egyébként meg a mondókám lényege az volt, hogy ahhoz a folyamathoz amit máskor hevesen bírálunk, ilyenkor birkamód aszisztálunk.

www.simson4t.hu

(#23) bazs válasza Den (#22) üzenetére


bazs
aktív tag

Ja ez végülis igaz, de ha ezt nézed az egész PH is ezt csinálja, erről szól

Pont most fogyott el...

(#24) bigboss


bigboss
csendes tag

Uff!

En azt mondom, hogy felejtsd el a Corel-t vannak teljesen normális vektorgrafikus programok is pc-re. Freehand/Illustrator. Én ezekre esküszöm. Ja és ôk mindennel kompatibilisek. Nem ugy, mint a Corel. Egyébbként én is G4-esre szavazom. Azon dolgozom a melóhelyen. Most ic G4-rôl írok. De otthon 1 P4-es lapul. AsusP4s533 alaplap Samsung Syncmaster 959Nf monitor 1.8 celeron 512DDr 333Mhz samsung, príma optikai egér.Szaros WD 80gb Wd vinyo 7200RPm. Szerintem szakít. Csak ne rakj rá Corel vírust.

G4 rulez.

Vagy úgy mint a sör: Asztalon, hidegen, felbontva!...

(#25) KovacsUr válasza bigboss (#24) üzenetére


KovacsUr
addikt

Tényleg Adobe lenne a jó választás. Ha már az egyik grafikai programod Adobe , legyen a többi is az, nagyon jól integrálódnak

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#26) peace&love válasza twollah (#15) üzenetére


peace&love
aktív tag

FLAME ON

Nem Quark-os gépről beszélünk, hanem Corel-esről, Twollah!
Amikor nyomdában tördeltem, nekem se volt jobb.
De ha valóban képfeldolgozol, akkor az isten gépe nem elég, ezt mindenki tudja.
Nem tudom mit vitáztok ezen. Főleg az aki ebben dolgozik. :O

Nyissál meg egy A3-kifutó CMYK TIFF-et, ne is 600, csak 300 dpi-set aztán kezdjél hozzá, (CTRL+L; CTRL+M; CTRL+U; CTRL+B; Despeckle; stb.) színszűrni, meg kijelölni, meg Blur-t adjál rá, meg.........stb. Ez még csak a rutin, még nem csináltál semmit. (Közben ott ül egy gazdag/fontos és roppant elfoglalt ember a hátad mögött és láthatóan nem ér rá a homokórát nézni) Aztán készíts egy dizájnos hírdetést, minimum 4-5 szövegréteggel, maszk-csatornákkal, vektoros-maszkokkal, együtt az előzővel, stílusokkal, stb. (Scratch-disk tele az egyik partíción, ha jót akarsz időnként mentesz, homokóra) Közben csak meg kell nyitni az Illustratort is valamiért, aztán mentesz egy EPS-t, egy PDF-et, aztán csak kinyílik az InDesign is, mert abba van az egész egybe, aztán ps írás, aztán Distiller, közbe megnézi az ember a leveleit, hogy megjött-e a korrektúra a másik melóhoz, meg kap vagy 6 db mezíttelennős ímélt innen onnan, ó az isten barma harmadik elküldte az egész anyagot 3db 10MB-os email-be (gép megáll, lehet cigizni, káromkodni, tetszés szerint, a vírusírtó e-mailt olvas, vágyakozzunk közösen duál-gépre) stb, stb, stb.....FOLYTASSAM?
És ráadásúl Corel-ről beszélünk, aminél komolyabb monumentális ipari-hulladékot nem ismerek, a NASA-nal nincs olyan gép amin jól futna.

Mondjátok meg kinek nem hiányzik csak egy icipicit is gyorsabb gép és főleg gyorsabb vinyó?
Jelentkezzen AZ. Most.

Még azt mondja kicsit reszel a gép a nagy fájloknál...

Nyilván a jót ajánlja az ember, nem azt amin még épp elmegy, egy otthoni vállalkozásra, dekor-betűket vágásra beírni, meg szuperinfót 3.1-es Quark-ba gagyizni. Vagy az kell?

FLAME OFF


Már bocs a kirohanásért, de szerintem ez az a szegmens ahol most kezdi beérni a PC-s hardver a szoftvert. Meg lehet nézni egy régebbi Mac teljesítményét, vagy a HP munkaállomásokét amikre ezek az alkalmazások készültek...

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#27) zrubi válasza twollah (#15) üzenetére


zrubi
senior tag

''Jókat nevetek a hozzászólásokon.''
Valószínüleg azért, mert még nem DOLGOZTÁL soha számítógépen...

''Igaz kicsit reszel a gép a nagy fileoknál, de''
Hát ez az! Az elég kiábrándító, ha neked kell várni percekig, amíg a gép megcsinál valamit...

zrubi.hu

(#28) dearbear


dearbear
tag

Hali mindenkinek!

Bocs, hogy így belekotnyeleskedem egy-egy olyan dologba, amihez nem igazán értek, de azért csak megpróbálkozom vele:
Már elég régen alkalmas az ember sima 100 MHz-es SD rammal elérni a 4 Gb vagy annál nagyob memóriakapacitást. Persze a csillivilli DDR-rel problémák vannak, de ugye, most a sebesség a lényeg, ezért végezzünk egy fejszámítást:
Azt írjátok, hogy 2 G-nál több memóriát egy űber DDR-es gépbe nem igazán lehet beletunkolni, tehát vegyünk belőle 2-őt ( 400-asat ), majd a maradékot pótoljuk ki vinyóval (Swap). Az eredmény: ha 4 Gb-os fileokkal szeretnénk dolgozni kb 2 lesz a memóriában 2 pedig a winyón. A memóriából emlékeim szerint 64 bites elérés áll rendelkezésre, azaz: 2/8G-nyi olvasást kell végezzünk. A memóriaolvasások ideje 1/400MHz = 2.5 ns -> A memóriából kiolvasni az anyagot kb 0.67s. A maradékot a HDD ről kell felolvasni. A jó HDDk elérési ideje foggalmam sincs mennyi, de emlékeim szerint ms-os nagyságrendű a random elérés. A vinyókról mondjuk 2 kB -os szektorokban olvas a diszk, ami azt jelenti, hogy 2/2k G olvasásra van szükség. Így a vinyó mondjuk 1048.58s ideig olvassa be az anyagot.
Az összes olvasási idő a hiprmodern rendszer esetén: 0.67+1048.58=1049.25s.
(Az SCSI rendszer CACH-ét nem számítottam bele, mert azt mondtátok, hogy szétszórt diszk/memóriaelérésekről van szó. )

Ha ugyanezt egy régi jól kiépített SDR-SD-s rendszerrel végezzük, akkor 3.5 G memóriát biztos használhatunk az OS-en és a Corelen kívül. Azaz a vinyóra már csak 500 Mb ig van szükség. Tehát a memóriára akkor mennyit is kell várni 100 MHz-es RAM mellett? Az eredmény 4.7s. Akkor most nézzünk hogy a speciális bővitőkártyán csatolt diszkünk ( ami még a ''régi'' gépekbe is belepakolható) mit produkál: 1/4-ed annyi adatot 1/4-ed annyi idő alatt olvas be. Az összesítés tehát: 266.8s. És akárhogy is nézem ezt még bármely régi SD-s rendszerrel el lehet érni.

Ha pedig valami régi szerverbe ruház be az ember, akkor a memória könnyen túl is szárnyalhatja a 4 Gb-ot, hisz már a PentiIII-asok is több memória címzésére képesek.

Ebbe az eszmefuttatásban persze az a hiba, hogy nagyon sarkított, és ráadásul minnél több a memória annál nehezebb olyan oprendszert találni ami ki is tudja használni...

Na ez jó hosszúra sikerült. Remélem nem köveztek meg érte.

Byez!

To develop or not to develop that is the question.

(#29) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Mi lenne ha vennél egy Dell Precision workstationt? Meglepően olcsó pl. a 350-es. A stabilitás biztos, minden alkatrészt letesztelnek, kompatilbilitási probléma nincs. www.dell.hu - asztali gép - itt találod a munkaállomásokat is, ha valamelyik gépre kattintasz, majd configure and buy - aztán ott már szerepelni fog a workstation is.

(#30) twollah válasza zrubi (#27) üzenetére


twollah
nagyúr

Tévedések elkerülése véget, én látom a dolgokat, és nem dolgozok vele.
Offszet gépmester vagyok, nem DTPs.

Örülne is a főnök nagyon ha a gépem helyett a munkatársamon lógnék.

A hozzászólásom, olyan megállapítás volt, hogy olyan gépen IS lehet dolgozni.

(#31) twollah


twollah
nagyúr

Mi lenne ha a kedves fórumozók, egy Apple gépet ajánlanának a topic indítójának?

(#32) esteban


esteban
senior tag

Na egy kicsit korbeneztem, mert erdekel a tema a RAM -mal kapcsolatban.
Szoval:

A boltokban gyakorlatilag 512MB s blokkol a legnagyobbak amiket el lehet erni.
Az nForce2 3 modult tamogat = 1.5G
Via 400 400Mhz en 1 modult, 333-on 2 modult, 266 Mhz -en 3+,
A sis chipsettje is csak 3 modult tamogat.

Szerintem a leghatekonyabb:

alaplap 4 slottal, VIA KT400 chipsettel = 2G RAM
Mivel ebben az esetben a max FSB266 (ertelmesen) igy folosleges a gyors FSBs CPU :(

2400+ AMD es a lapok

amiket talaltam 4 slottal:

Abit Kt7 Max
DFI KD7
Shuttle Ak37

----------------------------->

Masik oldal: Inteles remdszer eseten a SiS648 chipset kezel csak 4 foglalatot.
Itt viszont nem talaltam lapot :(

iBook + RedBull :)

(#33) esteban


esteban
senior tag

helyesebben:

ABIT KD7
ABIT KX7
DFI AD77 Pro / Inf.
Shuttle Ak37


megfeledkeztem az AMD chipsettes lapokrol ... :(

iBook + RedBull :)

(#34) KovacsUr válasza twollah (#31) üzenetére


KovacsUr
addikt

Jót nevetnénk, vagy kérnénk, hogy vegyen nekünk is

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#35) twollah válasza KovacsUr (#34) üzenetére


twollah
nagyúr

Tudod a minőségnek mindig ára van, volt, lesz.

(#36) peace&love válasza twollah (#35) üzenetére


peace&love
aktív tag

Szerintem is a Mac az igazi, egy jobb iMac-en már elég jól el lehet dolgozgatni.
jobbról nem is beszélve, mondjuk G4...

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#37) karib


karib
addikt

Azért kíváncsi lennék, a témaindító vajon hova lett, mert egyszer sem láttuk azóta, hogy feltette a kérdést :) Másrészt SDRAM-ból is csak fél gigásig olcsó, utána ihaj. Fél giga PC133-t már 8 ezerért utánad vágnak a sarkon is, de 1 gigásból én most csak Kingston Value-t (!) láttam, igaz ECC Registered, de így is vagy 80 rugó (!!!). DDR266-ban ugyanez majdnem a duplája. Ehhez képest 4x512 MB DDR333 + pár 15k-s Cheetah bagatell...

A javaslataim kizárólag a felvetett kérdés megválaszolására irányultak, nem a kérdés alapvető helyességének eldöntésére - lévén nem értek a DTP-hez.

Department of Redundancy Department

(#38) peace&love válasza karib (#37) üzenetére


peace&love
aktív tag

Sajnos jogos az észrevételed. EZ ÍGY VAN.
Nincs fasza megoldás a nagy fájlokra. Arról nem is beszélve, hogy:
egy dolog a SCSI winchester, aminek jobb az Lérése, de drága mint a méreg,
és egy dolog a temérdek RAM ami szintén nem elég, mert akár csak egy 30-40 megás fálj sem annyi amennyi, tapasztalatból tudom, hogy egy ilyennek a fotosop csinál egy kb. négyszer akkora tmp fájlt a vinyón, és simán szól a végén, amikor mentenél, hogy nincs elég hely a lemezen, mert botor módon nem töredezettségmentesítettél és hiába van ott 1giga, neki egybe kell a terület.

Na ennyi. De azér egy HP=Intergraph, vagy Dell=Compaq workstation lényegesen stabilabb és jobb szokott lenni, mint egy saját összeállított gép.....és néha még gyorsabb is.
És akkor még nem beszéltünk a Macintosh-ról amire az összes ilyen programot írják... és ez így van. TÉNY. Minden zeneszerkesztö, kiadványszerkesztő, CAD-CAM, 3D, profeszionális alkalmazást Mac-re írnak.

Kivéve a KORELT. AMI SZAR. Ez is tény. Én dolgoztam vele 4 évig aztán teccik-nemteccik inkább átálltam az Illustratorra, és nem az EPS a formátum, hanem a PDF. OSZT ENNYI.

Photoshop, Quark, bármilyen kiadványszerkesztés = MAC. (Mégegyszer, hogy világos legyen, PONT)
Nem akarok senkit lefikázni, mert nem értek hozzá, de biztos, hogy más területeken megfeküdhetett a PC ipar, és nincs szükség komolyabb gépekre, de ezen a téren még mindíg él az a dolog, hogy JOBB GÉP KELL!!!!

Na megin csináltam FLAME-t!
Nem baj igazam van, kössetek belém, plííííííííííííííz!

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#39) peace&love válasza karib (#37) üzenetére


peace&love
aktív tag

A témaindító Corel-es srác elszégyelte magát, pedig nem bántaná senki, ha itt lenne.
Csak nincs itt.
Én is azért járok a PH-re mert ha láma vagyok akkor se, ba**nak le mint más helyeken. Nincs vele se baj, csak lehet, hogy azt hitte, hogy majd egy hét múlva majd megnézi, hogy válaszoltak-e......


NEM TUTTA HOGY EZ NEM OLYAN HELY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#40) esteban


esteban
senior tag

Karib, 333 as RAM bol egyetlen lap sem kezel 2 nel tobbet >>> csak 266 bol. Persze ettol meg lehet venni 333-t :)

Ami a MAC et illeti szerintem csak OS szinten van elonye, ti optimalizalt a fix vas miatt. _kerdem_en_: ua. penzert kapsz gyorsabb procit es scsi winyot, pl.:


DFI lap : 20.000,-
CPU 2000+: 20.000,-
4x512MB 266DDR: 120.000,-
scsi vez: 30.000,-
scsi disk: 60.000,-
aprosagok: 60.000.-
---------------------------
310.000,-






megj: 1G DDR266 Cl2.5 ECC = 105.000.-

iBook + RedBull :)

(#41) twollah válasza peace&love (#39) üzenetére


twollah
nagyúr

Kb ugyan erről szól a történet nálam is.
Megemlítettem, hogy benn nálunk egy PIIsel küzd a munkatársam, erre jól le is basztak pár hozzászólással később :(.

(#42) karib válasza esteban (#40) üzenetére


karib
addikt

RAM ügyileg igazad van, de DDR333 már alig drágább, és így a lehető legagressívebb beállításokkal lehet játszani. Másrészt nem garantálják, hogy megy - de attól még mehet négy akár négy modullal is a DDR400...

Department of Redundancy Department

(#43) esteban


esteban
senior tag

Ugy tunik hogy 2G most a hatar amit ''konnyen'' el lehet erni. Felette mar ECC s, szerver lap stb ... :(

iBook + RedBull :)

(#44) badbrother válasza karib (#37) üzenetére


badbrother
aktív tag

A témaindító itt van újra, egy ideig beteg volt, és otthon nincs PH elérése.
Aztán meg mikor már dolgozott, soha nem látta a topicot fenn, így botor módon azt gondolta, hogy 8-10 hozzászólás után kifújt a téma. Mea culpa.
Sajnos a vásárlás is kisebb akadályokba ütküzik jelenleg, a pénzforrások radikálisan csökkentek, így alternatív megoldásként bérmunkában kiadja azt amit ki lehet adni, a maradékot meg csak elbírják a régi gépek, meg egy két kölcsönkunyerált erősebb gép.
Amúgy a régiek Celeron 600Mhz-es gépek, és öröm rajtuk dolgozni.
De tényleg!:D::D

(#45) peace&love válasza badbrother (#44) üzenetére


peace&love
aktív tag

Akkor ott a megoldás esteban #40-es hozzászólásában.
Vegyél még hozzá egy Matrox G450, vagy 550-et, meg egy jó 17colos trinitronos monitort, a régit se add el, dugd rá mind a kettőt, és soha többet nem akarsz majd másképp photoshopozni, kiadványszerkeszteni, ha kipróbálod!

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#46) peace&love válasza twollah (#41) üzenetére


peace&love
aktív tag

Én is lebasztalak, de ne haragudj félreértés volt, azt hittem hogy ÁLLÍTOD, hogy az a gép tök jó erre, és minek a jobb...

Már látom, hogy nem úgy értetted, bocs.

Szent a béka? :))

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#47) peace&love válasza esteban (#40) üzenetére


peace&love
aktív tag

Nem csak az OS az előnye. Tapasztalatból mondom. Egy új 1GHz-es G4 kb. 2,6GHz-es P4-nek felel meg (RD-rammal). Hangsúlyozom, ez a párhuzam a Photoshop 7, és a hasonló alkalmazások esetében igaz, természetesen nagy átlagban olyan 1,6-os szorzó igaz.

Itt vagyok egy hálóban 2 Mac-el, ez nem levegőbe beszéd.

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#48) bigboss


bigboss
csendes tag

Uff!

Dolgoztam G3-ason 1 évig szerintem lealáz photoshobban 1 jobb P4 -est
Lehet, hogy egy 10 megás képet gyorsabban olvas be egy pc, de egy 600megást már nem. Furcsa csak akkor erzékeltem, hogy jelentôsen gyorsabb. Nem mértem meg stopperrel, hogy melyik a gyorsabb, de érezhetôen jobb volt a G3.

Uff!

Vagy úgy mint a sör: Asztalon, hidegen, felbontva!...

(#49) peace&love válasza bigboss (#48) üzenetére


peace&love
aktív tag

Na. Mondom én...:DD

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.