Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Cop. > tua csere (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Freezura


Freezura
tag

Szevasztok!
Két kérdésem lenne hozzátok. Most cseréltem le a 900-as cop. cerkámat 1300-as tua cerkára. Lap: TUSL2-C, 512MB RAM, video:ABIT GF4 MX440 WIN XP
1. A régi proci 1100-en volt húzva, a hőmérséklete alaphelyzetben 36C, terhelve 55C volt. Az 1300-as alapban és terhelve is 54-57C között mozog. Jó ez az érték, vagy túl magas? A hűtő valami gagyi Mercury
2. A 3DMark 2001 eredmény szinte nem is változott:
900 cop: 3480 (800x600x32)
900@1100 cop: 4268 (800x600x32)
1300 tua: 4400 (800x600x32)
Okozhatja ezt az, hogy idáig a memó beállítások 2T-n voltak, most meg 3T vannak? Azért kellett 3T-re visszarakni, mert a Win98 fagyogatott, de azóta még nem próbáltam, egyenként állítgatni. Már BIOS-t is frissítettem, mert először szarul ismerte fel a procit.
Ennyire gyenge lenne egy 1300-as tua cerka?
Kérlek segítsetek!

(#2) amdk7


amdk7
aktív tag

AMD Rulez :))

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#3) Egon válasza amdk7 (#2) üzenetére


Egon
nagyúr

Nagggyon konstruktív hozzászólás volt... Úgy látom ismét hozod a formád...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) MrSummer


MrSummer
aktív tag

Ha meghuzod a Tualatint az sokat dob a helyzeten csak szar a hütő.. Tusl-eknél egyik haveromnak alapból 2*agp re állt be Tualain procival és csak 133-as Fdbnél engedte a 4*agp-t máig ismeretlen okokból szóval még nem kell kétségbe esni

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#5) rog válasza Freezura (#1) üzenetére


rog
addikt

szerintem ez a jo eredmeny, ehez a cpu+gpu kombinaciohoz
ez a videokartya kb 5500-6000 pontig megy fel, akarmit is raksz ala (a 6k-hoz en mar egy p4 2ghz-t tippelnek)

(#6) Egon válasza Freezura (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

1. Kicsit sok az a hőmérséklet, elvégre ez egy 0.13 mikronos proci. Vegyél rá egy normális hűtőt.
2. A 3DMark eredményeid több dolog is befolyásolhatja, negatív irányba:
a/ a legtöbbet az fsb számít (szvsz). Ez ugye a régi konfigban magasabb volt, több mint 20%-kal!!!
b/ a memória-beállítások lassabbra vétele (ez tapasztalataim szerint nem jelent többet pár százaléknál)
c/ a vga-d jelent szűk keresztmetszetet.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7) MrSummer


MrSummer
aktív tag

Ja de annyi pénzből énis AMD
tusl2 20+fa
1300 15+fa

abit kx 333 20+fa
1600 amd 13+fa

Nekem ugyan nem Tualatinom volt hanem sima P4 cerka de a váltás annyit ért hogy ugyanolyan periféria mellett a Maffia High detailben is teljesen folyamatos Voodoo 3- mal ami nem semmi (celeronnal low detailben eccerüen jáchatatlan volt)

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#8) Freezura


Freezura
tag

Köszönöm a tanácsokat,
én is arra gondoltam, hogy lecserélem a proci hűtőt és a nagyobb FSB kell adni a procinak!

(#9) Sidaries válasza Freezura (#8) üzenetére


Sidaries
őstag

Ha lehet, akkor azonos feltételek mellet nézd a teszteket. Azonos fsb + minden

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#10) Freezura


Freezura
tag

Szevasztok!
mindenkinek köszönök mindent tanácsot megoldódott a problémám.
Vettem egy bika TITAN hűtőt. A hőmérséklet így alaphelyzetben:44C, terhelve: 54C.
Sikerült a memóriákat is visszaállítani, és magasabb FSB-n üzemeltetni a procit. Eredmények(3DMark 2001 800x600x32)
1300: 4689
1300@1500: 5402pont
Nekem ez bőven elég jelenleg, hogy 800x600x32-ben játszak!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Cop. > tua csere (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.