Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Nemrég vettem egy Coolink a27vs cpu-hűtőt, s a ventilátorával akadnak kis problémáim:
a ventilátor föleg alacsony fordulaton eléggé morajló hangot ad, s észrevettem, hogy azért van ez, mert a csapágy meglehetősen szoros a ventin. elöször arra gondoltam, hogy majd ha bejáródik, akkor csökken ez a ''morgás'', de nem igy történt. Esetleg meg kéne olajozni a csapágyat? ha igen akkor mivel?

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#2) J.J. András válasza Surfym@n (#1) üzenetére


J.J. András
őstag

kenőolajjal, vagy a legjobb nekik, a fegyverolaj......

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#3) fokukac


fokukac
nagyúr

és egy nem hozzértő ezt hogy csinálhatja meg?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#4) Gismo válasza fokukac (#3) üzenetére


Gismo
addikt

Ne feltételezd már egy kezdőről sem, hogy nemtud megcsinálni egy olajozást.

(#5) andorpapa válasza Surfym@n (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Gondolom az A2VS hűtőre gondolsz, ami 1500 és 4600 rpm között szabályozható. Nos, van egy rossz hírem: ez valószínűleg a típus sajátossága. Nem tudom, hogy mennyire morajlik nálad, de a P4-es hűtőtesztek 1. részében így írtam az Armor ventijéről:
''A ventivel már voltak kisebb gondjaink. Minden nagyteljesítményű ventire igaz (kisebb vagy nagyobb mértékben), hogy alacsony fordulatszámon járatva, enyhe, mély morgó hangot ad, ami egyeseket nagyon zavar, másoknak fel sem tűnik. Ez az Armor2 esetében is így volt.''

Tehát ha valami ilyesmit hallasz, akkor peched van, mert téged zavar a dolog, ha ennél durvábbat, akkor viszont hibás lehet a venti.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#6) Surfym@n válasza andorpapa (#5) üzenetére


Surfym@n
senior tag

engem csak maga a zaj nem zavar,
csak attól félek hogy a csapágy nem rág-e be? mármint én elég szorosnak vélem a venti csapágyazását.:F
kérdés:
van egy tf2 nevü teflonbevonatú spray-m, (ami azért jobb mint a szilikon, mert nem vonzza a port) befújhatom-e ezzel a csapágyat, vagy annak eleve van-e valami zsirozása, amit rosszesetben esetleg ''ki tudnék mosni'' onnan, vagy ez egy zárt rendszer. :U

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#7) andorpapa válasza Surfym@n (#6) üzenetére


andorpapa
őstag

Magához a csapágyazáshoz hozzáférni nem is olyan egyszerű mutatvány. Szerintem nem azzal lesz a baj, nagyon-nagyon ritkán hallani arról, hogy gyárilag hibás lenne ilyen szempontból egy venti.

Vagy esetleg nem forog rendesen a venti? Nézd meg, hogy mekkora fordulatszámon dolgozik maxra és minimumra csavarva a venti, és figyeld meg azt is, hogy ingadozik-e a fordulatszám. Ha a gyári adatok közelében van a kapott eredmény, és ingadozás sincs, akkor nem kell aggódnod.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#8) Surfym@n válasza andorpapa (#7) üzenetére


Surfym@n
senior tag

nincs ingadozás, ugyhogy megnyugodtam, ha meg baja lene, még van rá garim :))
akkor tehát ne is ''olajozzam meg''? nem lesz attól még csndesebb :DDD

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#9) andorpapa válasza Surfym@n (#8) üzenetére


andorpapa
őstag

Nem lesz csendesebb.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.