Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Coolink cool u2vs (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Kígyó


Kígyó
senior tag

Yo reggelt mindenkinek!
Rászántam magam új cooler vásárlásra. A címben szereplő az egyetlen nekem megfelelőnek tűnő a városomban! Az igényeim: ha kell hűtsön kegyetlenül, ha kell halk legyen kegyetlenül! Persze az ár sem mindegy. Eddig a TT 11-re gondoltam, de azt már egy ideje nem lehet itt kapni! Ezt viszont igen, yoval olcsóbb is, mint az volt! Viszont a coolinkokról eddig nem sok mindent hallottam, és azt sem találom, hogy ezt meddig ajánlja gyártó!
Szóval véleményeket és tapasztalatokat (ha van már valakinek) várok sürgősen! (Még ma megveszem, ha nem beszéltek le!)
Előre is kösz!

(#2) mura81 válasza Kígyó (#1) üzenetére


mura81
senior tag

ez az U2L vagy az U2VS amire gondolsz. Ja és mennyibe kerülne?

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#3) mura81


mura81
senior tag

bocs az olvasás reggel még nem megy, az u2vs-re gondolysz.
Annak az alapját az U2L alkotja amit XP 2700+-ig ajánlja. Én azért nem lennék ilyen bátor tehát nyugodt szívvel olyan 2400+ig raknám rá. És állítólag fordulatszámszabályzó van hozzá gyárilag tehát lehet hangos/halk is.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#4) Kígyó válasza mura81 (#2) üzenetére


Kígyó
senior tag

http://www.coolink.hu/products/u2vs.php
3477Ft+fa

(#5) Kígyó válasza Kígyó (#4) üzenetére


Kígyó
senior tag

upssz!
[L]http://www.coolink.hu/products/u2vs.php[/L]

(#6) mura81 válasza Kígyó (#4) üzenetére


mura81
senior tag

ilyen árban (és ahogy mondtad ezt lehet kapni) sokkal jobbat nem fogsz találni. Ha több pénzt szánnál rá lennének még 5leteim.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#7) mura81


mura81
senior tag

hmmmm. rédekes nézd meg a [L]http://www.coolink.com.tw[/L] oldalon mert ott 2700+-ig ajánlják a magyaron meg csak 2000+-ig ugyanazt a bordát.
Nem tudom ki téved, vagy lehet hogy a kilfeldi a hivatalos a magyar meg a tapasztalati értéket mutatja

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#8) Kígyó válasza mura81 (#7) üzenetére


Kígyó
senior tag

Szerintem itt az U2L-t ajánlják 2700+-ig, nem a bordát! És ez csak 3200-at pörög!

(#9) mura81 válasza Kígyó (#8) üzenetére


mura81
senior tag

persze de ha jól láttam akkor azt mondják hogy az u2vs az u2l-re épül, csak a ventit cserélték le rajta, átlátszó/szabályozható kivitelűre

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#10) Kígyó válasza Kígyó (#8) üzenetére


Kígyó
senior tag

A magyar oldal tuti elírás! Gondolj bele! Rézbetétes borda 2000+-ig? :F

(#11) mura81


mura81
senior tag

''COOL U2VS

Nagy hatékonyságú U2 típusú hűtőborda + változtatható sebességű ventilátor

A ventilátor percenkénti fordulatszáma 1500 (nagyon halk) és 4600 (nagy teljesítmény) között állítható.''


Ezt írja szószerint az általad feltett link:F


Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#12) mura81 válasza Kígyó (#10) üzenetére


mura81
senior tag

2700+-ra szvsz azért kevés ez a borda, arra már a Zalman 6000CU való, kivéve ha sütni akarsz a bordán.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#13) Kígyó válasza mura81 (#11) üzenetére


Kígyó
senior tag

Persze, uaz a borda, de ez majdnem 50 százalékkal többet pörög!

(#14) mura81 válasza Kígyó (#13) üzenetére


mura81
senior tag

Mekkora procira akarod egyébként rátenni??
Amúgy többet vagy ha akarod kevesebbet pörög. az hogy 4500 (vagy hasonlót) pörög az max annyit jelent hogy pl 2600-ig lehet bátran rátenni, azt kb 55-60 fokon fogja tartani max fordulaton

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#15) Kígyó válasza mura81 (#14) üzenetére


Kígyó
senior tag

Most egy 1600+-os Palominom van, és 1750MHz-en megy. Ezt elbírja a régi hűtőm is(Titan d5tb), de az iszonyat hangos! Nem szeretnék viszont új hűtőt venni socket a-hoz soha, szóval yo lenne egy normális!

(#16) mura81 válasza Kígyó (#15) üzenetére


mura81
senior tag

Szerintem ez normális hűtő. Nekem egy Titan Cu5TB az hűtőtt mint a veszedelem, de a hangja is hasonló volt.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#17) mura81 válasza mura81 (#16) üzenetére


mura81
senior tag

Nekem volt egy Titan Cu5TB ....

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#18) Kígyó


Kígyó
senior tag

Coolink mint márka? Minőség?

(#19) mura81 válasza Kígyó (#18) üzenetére


mura81
senior tag

Megbízható, normális márka, nem annyira felkapott mint a Zalman vagy a TT, hagyományos bordákat gyárt és megbízható.

Na kíváncsi vagyok mikor jön az első engem anyázó kolléga a fórumról hogy neki így meg úgy ment tönkre a coolinkje és hogy ezt meg azt baszott el a gépében......

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#20) strike-force


strike-force
őstag

Mondjuk én csak ismételni tudom magam és ez pedig a CooolerMaster HAC-V81 lenne. brut. 2800 e-conn. + posta (ha jol emléxem akkor azt írtad az elején, hogy vidéki vagy) 3 év gari és gyártó 2800+ -ig ajánlja. 2500-4800 rpm-es 80x25-ös venti, alapon minimális zaj

link itt

[L]http://www.coolermaster.com.hk/product_detail.asp?lang=eng&at=boutique&category_id=1&product_id=5[/L]

teszt itt

[L]http://www.viperlair.com/reviews/case_cool/coolermaster/amd/xdream/xdream1.shtml[/L]

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#21) Kígyó válasza strike-force (#20) üzenetére


Kígyó
senior tag

Elég yol hangzik, csak én jobban szeretem a ''bemegyek az üzletbe és megveszem'' típusú vásárlást!

(#22) Kígyó válasza Kígyó (#21) üzenetére


Kígyó
senior tag

Na upolok egyet, mielőtt megveszem, várom a véleményeket még egy órán keresztül!

(#23) strike-force válasza Kígyó (#22) üzenetére


strike-force
őstag

Igazándiból engem még nem csesztek át ott egyszer se, csak ötlet volt. Amúgy meg hajrá !!!

up

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#24) Drizzt válasza Kígyó (#22) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Engem is izgat a dolog, lehet, hogy én is nyúlok egy ilyet a barton 2500+omra, d5t helyett, amivel stabilan csak 2800+ig bírtam húzni,53C terhelve...

I am having fun staying poor.

(#25) Kígyó válasza Drizzt (#24) üzenetére


Kígyó
senior tag

Hi! Sztem elég yo a borda, 1500-as fordulaton meg sem érzi az 1750-es palominot! Csak az a baj, hogy furcsa hangja van alacsony fordulaton! Olyan mint ha búgna! Magas fordulaton meg olyan mint egy turbina! Az a tapasztalatom, hogy 2500-as fordult körül van a legnormálisabb hangja. Szerintem ez bármit lehűt most(mármint Amd procikat), és a tuningot is yol bírja!

(#26) Drizzt válasza Kígyó (#25) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A hő hogy változott a d5tb-hez képest?

Számszerűen leírnád, ha megkérnélek?

I am having fun staying poor.

(#27) Kígyó válasza Drizzt (#26) üzenetére


Kígyó
senior tag

Erről most pontos infot nem tudok hirtelen, annyira nem néztem, de ha gondolod megnézem neked holnapra mennyi a hőfok 1650 MHz-en 1500, 2500, 3500, 4500-as fordulaton terhelten, és alapon. Úgy yo lesz?

(#28) killer válasza Kígyó (#25) üzenetére


killer
tag

Csatlakozom Kígyóhoz, alapon búg, fullon meg porszívó :))
Egy dolog nem tetszett, a rézlap felületi megmunkálása, ráfért volna még némi munka..., bár az is igaz, hogy csak ez az egyetlen példány járt a kezemben.
Szvsz a borda viszi a prímet a kategóriájában, tetszene, ha külön is meg lehetne vásárolni és ki lehetne egészíteni valami minőségi ventilátorral, akkor lenne számomra igazán tökéletes (persze ezt így is meg lehet tenni, csak nem biztos, hogy megér 10 ropit a művelet...).

mnx

(#29) Kígyó válasza Kígyó (#27) üzenetére


Kígyó
senior tag

Na mesélek! Tehát a 1600+ Palomino 1650MHz (10,5*157) feszemelés nélkül, nyitott ház, 30 fokos szobahőmérséklet. Alapon nem igazán érdekelte, hogy mekkora a fordulat, 40pluszminusz1 fok volt a proci! A terhelés azt jelentette, hogy néhány perc 3dMark01. Tehát terhelten
1500rpm 57fok
2500rpm 54fok
3500rpm 51fok
4500rpm 49fok.

Sandraval mértem, nem tudom mennyire megbízható! A lényeg, hogy ha nem terheled nagyon simán elvan minimum fordulaton is.

(#30) Drizzt válasza Kígyó (#29) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Kösz.

I am having fun staying poor.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Coolink cool u2vs (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.