Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rvs


rvs
aktív tag

Sziasztok emberek!

Szeretném megkérdezni, hogy volt-e már valakinek tapasztalata ezzel a hűtővel kapcsolatban. (a hűtőcsöveiről is érdekelne a vélemény.) Alapvetően nagyon szimpatikusnak tűnik, és van lehetőségem egy 3 hónapos példányt vásárolni halódó bordám, és ventillátorom helyébe. (amd xp1700+)
megéri, vagy inkább egy új hűtőt? (több mint 2 év gari van még rá; alapból 3 év, és 30k üzemóra a körülbelüli élettartama)

Szóval minden érdekel ezzel a rendszerrel kapcsolatban. Külföldön szétnéztem, elég jónak állítják be mindenütt. De én magyar véleményt is akarok. :DD

(#2) andorpapa válasza rvs (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

A Cooler Master heatpipe rendszerei két részből állnak: 50% marketing, 50% valódi hűtés. Szerintem jelenleg igazi heatpipe-os coolereket csak a Taisol és a Shuttle csinál. De itt most nem ez a kérdés.

A HHC-L61 ettől függetlenül jó hűtő és nagyon halk. Nem árt előtte tájékozódni, hogy elfér-e az alaplapodon, mivel a két cső extra helyet foglal. Egy Athlon 1700+ meg sem kottyan neki, szóval ha olcsón adja az illető, és tényleg nincs leamortizálódva, akkor vedd meg, nem jársz vele rosszul. Ha a heatpipe-okról alkotott általános véleményünkre vagy kíváncsi, akkor keress rá a fórumban, több helyen is foglalkoztunk vele, nem csak CPU kapcsán, hanem a Zalman heatpipe-os VGA coolere miatt is.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#3) rvs válasza andorpapa (#2) üzenetére


rvs
aktív tag

Tényleg, a heatpipe-ra is rákereshettem volna.. ahh. Csak a coolermasterre, meg a márka két összetevőjére tettem. De mindjárt szétnézek. :))

Egyébként köszönöm szépen a tanácsot. Úgy gondoltam, kb 4-5 ezer forintig megérné ez, ha jól emlékszem, újonnan 6-7 körül láttam.
Igazából arra lennék kíváncsi, hogy a halk hűtőknél nagyobb-e a teljesítménye, de majd holnap úgyis meglátom..

A lapon most is 6*8as borda van, de úgy gondoltam, hogy megfordítom, ha egyik fele nem fér. (a memóriák felé van nagyobb hely, de a másik oldalon is akad kb. 2 cm.) Ennek ugye nincs jelentősége?

(#4) andorpapa válasza rvs (#3) üzenetére


andorpapa
őstag

Megfordítani nem lehet. Illetve lehet, csak akkor féloldalasan fekszik fel a procira (leromlik a hűtés, túlmelegedés, fagyások stb), vagy azonnal le is sarkazza azt. Tehát a coolert csak és kizárólag egy irányban lehet rögzíteni.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#5) rvs


rvs
aktív tag

Na, hogy legyen itt valami tapasztalat is, leírom a sajátomat.

Alapvetően aranyos jószág, és eszméletlenül halk. Beszerelésével nálam a leghangosabb alkatrész megtisztelő címet átvette a tápventi. :))

AMD xp1700+ as procit idle 46-48 fokon, terhelés alatt 54-56 fokon (mindkét esetben celsius) tartja. Ez szerintem másnál alacsonyabb lehet, én a házam a jövő héten fogom kicsit átalakítani szellőzésileg. (előre, és hátra egy-egy 8cmes venti a keringés miatt.)

Hátrányt nem igen tudok írni, mindössze az árát. Mint kiderült 8,5 e forint újonnan. Na ez viszont engem nem érint. Ill. kell neki egy kicsi hely az alaplapon, kb 2-3 cm. MSI KT4Ultrára gond nélkül ráfért.

andorpapa :
de az olyan bordáknál ahol nincs a „bevágás” egyik oldalt, ott tökmindegy, nem? Igazából sohasem figyeltem még ezt, úgy látszik ösztönösen pakoltam a hűtőket fel. (Procifelőli oldalon akaszt, másikoldalt nyom, és erről van a kimart rész is. Klatt, kész.)

(#6) andorpapa válasza rvs (#5) üzenetére


andorpapa
őstag

Most kapásból nem jut eszembe olyan cooler, aminek nincs bevágás az egyik oldalán. Szerintem a szabvány miatt nem is lehet. Csak akkor, ha olyan kicsi a talpa. Vagyis nem haladja meg az 5 centit vagy mennyit. Nekem egyszer sikerült fordítva feltenni egy GW WBK68-at, mivel egy szerelés miatt fordítva raktam vissza a kapcsot (ventitisztítás után), majd ösztönesen a szokott felével raktam a kapcsot, akkor vettem észre, hogy nem megy. Gyors vizsgálat: fordítva van az egész. Szerencsére megúszta az Athlon.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#7) MrSummer válasza andorpapa (#6) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Szerinted melyik a lgcsöndesebb Socket A hűtő ami elég egy huzott 1.7 xpre(Tbmag). Jelenleg whisperrock van ennél csendesebb kéne

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#8) MrSummer válasza andorpapa (#6) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Szerinted melyik a lgcsöndesebb Socket A hűtő ami elég egy huzott 1.7 xpre(Tbmag). Jelenleg whisperrock van ennél csendesebb kéne

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#9) andorpapa válasza MrSummer (#8) üzenetére


andorpapa
őstag

Hát azért egy 1800 MHz-re húzott Tbred(A) nem könnyű eset. Neked a Viszpi túl hangos? Akkor nehéz az ügy. Talán egy Cooler Master HAC-V81 vagy Thermaltake Volcano 9 lehet jó neked, jól hűtenek és 2000 alá lehet szabályozni a potival a ventit, ami már tényleg nagyon halk.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#10) twiceasnice


twiceasnice
csendes tag

Nekem ilyen hűtőm van most egy 1900+ os procin. Elötte egy Titán automata fordulatszabályozós venti volt rajta. 56-60C volt (nyitott háznál, hogy a tápegység sem volt útba) terhelve, 3200on pörgött.
most 3000alatt pörög, tényleg nagyon halk, viszont a gond nem szünt meg!
Visszaraktam mindent ugy ahogy lenni-e kéne és 72fokosan le is fagyott.
Most 67 fokon áll, de legalább meg tudom írni ezt a pár sort.
Segítségre lenne szükségem ezzel kapcsolatba, szerintetek mi lehet rossz?
Abit KR7A alaplap, 1GB DDR 266 ram, GF2 meg egy Chieftec 300 táp, egy kis házban (40*40), a procin ezüst paszta. Elvileg ha nincs agyon szellöztetve akkor is mennie kéne max55 fokon. Vagy már nincs ilyen gép, vagy csak szobaventillátorral kéne hűteni? Vízhűtés kizárt, lennie kell megoldásnak ezért ha valaki tud valami 5letet kérem segítsen! (Esetleg a proci lehet rossz?)

(#11) MrSummer válasza andorpapa (#9) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Hát éjszakai letöltéshez sajna az... Köszi szépen asszem megpróbálkozom a volcanoval

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#12) twollah válasza twiceasnice (#10) üzenetére


twollah
nagyúr

Szerintem itt több tényezős a probléma.
Kicsi a ház, nincs elég levegő, és ami van benne az sem tud lehülni.
Nincs szellőzés, és a szerencsétlen hűtő a meleg levegőt forgatja a házban.

Első próbálkozásnak tegyél be a házba egy 8x8as rendszerhűtő ventit, az néha csodákat tesz.
A második próbálkozás lehetne egy nagyobb ház alkalmazása.
A végső megoldás egy brutálisabb hűtő.

(#13) twollah válasza rvs (#5) üzenetére


twollah
nagyúr

Ha Fahrenheitban értetted volna azt a 54-56 fokot, az egy egész jó kis hűtő lenne.
32 Fahrenheit = 0 Celsius

(#14) twiceasnice


twiceasnice
csendes tag

Sajna most a szellőzés nem lehet gond ha lehetne közölni fotót akkor látnád mennyire rumlis a dolog. Ki van belezve a ház most szabad utat biztosítva a levegőnek. Raktam be 8cm ventit is, pár fokot segített csökkenteni, de ez tényleg kevés. Most nem tudom használni full terhelésen a procit.
Biztos hogy Celsiuszban van, mert érezhető (égető) meleg. És már vagy három programmal néztem, plussz az alaplapival. Mindegyik ugyanazt mutatta.
Nem létezik szerintem hogy nincs csendes megoldása a dolognak!
Ez a hűtő ami rajta van 2200+ig jó. A nagyobb házon gondolkodok, így is.
De ebből proci csere lesz már látom :(

(#15) rvs válasza twiceasnice (#10) üzenetére


rvs
aktív tag

ne haragudj, de ha jól működött a titan, akkor miért cserélted le?

nekem kb. 50*55 cmes házam van, előről van benne egy gyári venti, de itt még van egy szabad hely, ill. a táp alatt is van egy 8*8 fogadóhely. ezek most nincsenek még kihasználva, de ahogy megjönnek a halk ventijeim, be lesznek rakva. az oldallapon is van némi levegőnyílás(alul), úgyhogy lehet elég lesz +1 venti.

szerintem gondolkodj inkább egy nagy (3-4 5'25ös) házban, amiben van némi helye keringetni a levegőt. lehet jókat kapni már 6-8e forintér is; enyém nem tudom mennyi volt, de valami 3004b tipusú (kövezzetek meg, de nem ismerem a gyártóját. :)) ) olcsóbb egy jó házat, és tápot venni, mint mobot, és procit. imho persze.

(#16) rvs válasza twiceasnice (#14) üzenetére


rvs
aktív tag

nekem a régi házamban egy nyolc centis venti a táp alá 4 fokos proci hőm. csökkenést, és a belső légtér hőmérsékletének 13 fokos csökkenését vonta maga után. nem olyan elhanyagolható ez! de kell a nagyobb ház hozzá mindenképpen.

(#17) rvs válasza twollah (#13) üzenetére


rvs
aktív tag

:DD

(#18) twiceasnice


twiceasnice
csendes tag

Muszály volt lecserélni mert éppen idáig bírta (1900+) a hűtést, így hiába volt automata, csak maxon pörgött. De ami most van (a címadó) nagyon jó lenne.
Sajnos nagy ház nem fér el, akkor át kell rendezni a szobát. de nagyobb azért igen. Mindenképpen meg akarok maradni a halk hűtöknél, ezért valahogy a plussz hűtők felé terelem majd a dolgokat. Nem tudom melyik lenne majd jó, de ez már egy másik forum téma.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.