Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Trestantin


Trestantin
újonc

Üdv!

Tegnap megérkezett hozzám a címben szereplő processzor hűtő, amit - egy kis ügyeskedés után - sikeresen be is szereltem a számítógépbe.

Furcsa viszont, hogy a hűtőbordára csatlakoztatható ventillátort, - hiába csatlakoztattam oda, ahol a régi ventillátor is volt,- érdekes hibajelenséget produkál.

A hibajelenség a következő:

A ventillátoron lévő led világít, tehát valószínűleg kap áramot, viszont a lapátok nem pörögnek. Pontosítva 5mp-enként megmozdulnak, viszont egyből le is állnak, tehát nincs meg a folyamatos mozgás.

Sajnos egy tech fórumon sem vagyok fent, ezért neten próbáltam segítséget keresni a hibajelenségre.

Gondolatom szerint ennek nem folyamatosan kell pörögnie, csak, ha szükséges (Viszont akkor nem értem az 5mp-kénti mozgást). Tehát lehet, hogy a termék jól működik, ezért nem is próbálkoztam még a visszaváltásával.Ennek ellenére nem zárom ki a hardveres hibát.

Tények, a jelenlegi állás szerint:

- A Bios N/A jelzést ír a CPU FAN-ra, azaz nincs adata róla, nem ismeri fel.
- A ventillátor manuális mozgatásra nem ütközik semmilyen akadályba.
- Az alaplapon lévő 4 pines csatlakozó megfelelően működik (tesztelve a régi ventivel)

Kérdésem az lenne, lehetséges, hogy hibás a termék, vagy esetleg a BIOS-ban kell valamiféle beállítást elvégezni? (Esetleg próbálkozzak kisütni a bios-t, hátha felismeri a CPU FAN-t)

Köszönöm a válaszokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.