Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Sub-ZeRo válasza Kolondrum (#97) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ja, egy pöttyett megszívtam... Mind két alaplapi kábelre kell majd hosszabítótt vennem... :((( Ha tudtam volna hogy nem ér el, akkor rendeltem volna, de nem tudtam...
Hát ja, nem olcsó a mindenségit neki... De lehet hogy egy CM táp lesz belőle, nem toldó, még alszok rá jó párat. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#102) Kolondrum


Kolondrum
félisten

[link]
Működik! :R

(#103) Sub-ZeRo válasza Kolondrum (#102) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az enyém is. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#104) Peace


Peace
nagyúr

Ma délelőtt én is sikeresen átköltöztem az új kuckóba. Nagyon pofás, nagyon korrekt. Az egyetlen egy hátránya, hogy egy fokkal hangosabb lett a gép, mivel eddig teljesen zárt házam volt, rendszerventik nélkül. Szóval jött most +3 ventilátor meg lényegében az egész ház ki van lyuggatva. De ennyi baj legyen. Idővel minden megszokható. ;)

(#105) Sub-ZeRo válasza Peace (#104) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Miért nem veszed le a ventiket 5v-ra? Úgy nincs hangja neki. Nekem minden venti, kivéve a proci, 5v-n megy. Elöl a 14-es fordulat számát meg lehet számolni, olyan lassan megy, és még így is van benne huzat. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#106) Kolondrum válasza Peace (#104) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez relatív dolog. Nekem CM690 I-es volt előtte. Én azt tapasztaltam, hogy csökkent a VGA hőfok 1 fokkal. :DDD Ez mekkora dolog! Hang nem változott! Ja meg a por, eddig a szűrő küldő oldalán felgyűlt és nem ment rajta át levegő. Itt ezzel nincs gond mert mindent átenged és bent is poros a gép! :((

(#107) Peace válasza Kolondrum (#106) üzenetére


Peace
nagyúr

Csak teljesen más egy abszolút zárt lemezes ház meg ez. Ezért érezhetően zajosabb a téma most nálam. Nos igen, a porosodás. :( Igazán belefért volna szűrő minden oldalra ennyi pénzért. Aerocool RS-9-en gondolkoztam sokáig, de végül annyian dicsérték ezt, hogy erre esett a választás. Nem bántam meg egyáltalán mondjuk. Maximum kicsit gyakrabban kell majd kipucolnom, de ebbe még nem halok bele.

(#108) D1Rect válasza Peace (#107) üzenetére


D1Rect
félisten

Vagy leragasztod a nem használ ventihelyeket. ;)

(#109) Daert


Daert
őstag

Ha valakit zavar a porosodás van megoldás.
Ha ennyire porosodik akkor mi értelme a belső fekete festésnek,úgy is szürke lesz minden :DDD :O
Persze hogy szebb a fekete belső :C :R

(#110) Peace válasza Daert (#109) üzenetére


Peace
nagyúr

Jó lett volna, ha van 140 mm-es ebből a 800 Ft-osból. Ahogy látom, csak 2 db 140-es és egy 80-as szűrő kellene, mert többi részén van szűrő. Vagy ha nem is teljesen tökéletes szűrő, de valami ahhoz hasonló van alapból a házhoz.

(#111) Daert válasza Peace (#110) üzenetére


Daert
őstag

Vegyél üvegszállal erősített szúnyoghálót és vágd mintára,ezutén csak oda kell fogatni a ventivel.Valaki hasonlót csinált nemrég a Logoutban.
Más:
Mától én is klubbtag lettem! :C
Eszméletlen jó minőségű ház és élőben nagyon szép! :Y
4 dolgot sajnálok:
1, Az első ventilátorok csak 2 pozícióban rögzíthetők,nem lehet 2×120mm-el használni.Bár lehet hogy ez csak kukacoskodás. :U
2, A ventilátorok nincsenek túl jó viszonban a Scythe Kaze Q szabályzómmal. :(
3, Nem lehet MO-n ablakos verziót kapni :((( :O
Sőt,talán még külön ablakos oldallapot sem :(((
4, A 3,5"-os keret,amit az 5,25" helyre lehet beépíteni nagyon megszívatott,ez az első kiadásban sokkal ügyesebben lett megoldva.

Nagyon tetszik a festése,rücsis matt.Állati.
És sokkal jobb a Mesh hálója

(#112) Peace válasza Daert (#111) üzenetére


Peace
nagyúr

De én nem akarok oda ventiket. Csak szeretnék porszűrőt a 2 140-es és a 80-as helyre, azt annyi. Mondjuk a 80-asra kapható, de a 140-esre sajnálnék 5000-et kiadni a mágneses megoldásra.

(#113) D1Rect válasza Daert (#111) üzenetére


D1Rect
félisten

Az első és harmadik ponttal nekem is gondom volt, nem vagy egyedül.
A ventit kimértem, nem férne el egyébként.
Az oldallapot meg beplexiztetem.

(#114) Sub-ZeRo válasza Daert (#111) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Pedig a CM oldalon fel van tüntetve hogy plexi lapot lehet hozzá venni. Az hogy ide nem jön el az egy dolog, de közeli országokban sem jut el:F

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#115) Kolondrum válasza Sub-ZeRo (#114) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ha lesz itt azt tudni fogjuk. Néha ránézek egy honlapra, ha lesz szólok. Más is biztos fog.

(#116) Sub-ZeRo válasza Kolondrum (#115) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen tudjuk majd. Hát nekem már nem kell plexi oldallapos ház... Az előző az volt, nem volt rossz, de valahogy már nem vennék.. :U :(

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#117) Daert válasza D1Rect (#113) üzenetére


Daert
őstag

Home made plexizés volt,vagy szakemberek végezték?
Tudnál képeket feltenni róla,akár a Logout-os cikkedbe?

(#118) D1Rect válasza Daert (#117) üzenetére


D1Rect
félisten

A mondatot megfigyeled E/3-ben jövő időben van. ;)
De közeleg.

(#119) Daert válasza D1Rect (#118) üzenetére


Daert
őstag

Valóban,az egyik "te"-t nem olvastam,egybeolvadt a többivel. :U
A képeket kíváncsian várom amint elkészül! :D

(#120) D1Rect válasza Daert (#119) üzenetére


D1Rect
félisten

Mindenképp lesz.
Lassan csak befejezem a "dizájnos gépet" projectet.

(#121) Daert válasza D1Rect (#120) üzenetére


Daert
őstag

Képzeld,mázlim volt.Pontosan úgy el tudtam vezetni az alaplapi 12V-os ágat mint a 690-ben.
Szerencsére nem kellett hosszabbítani,ráadásul nem is zavaró.Alaplap és a VGA között vezettem el.

(#122) D1Rect válasza Daert (#121) üzenetére


D1Rect
félisten

Ügyes.
Mondjuk én a hosszabbítóra szavazok. Nem egy vészes összeg, ha a nincsenek extra igényeid.

(#123) Daert válasza D1Rect (#122) üzenetére


Daert
őstag

Anyagi keretemet maximálisan kimerítettem a ház vásárlásával,egy kicsit még azon is túl.Szal. most abszolút nincs "igényem" semmire :DDD
De később szerintem lesz ;) :K

(#124) Zodicus válasza Daert (#111) üzenetére


Zodicus
senior tag

A 2. ponttal kapcsolatban: nem lehet szabályozni???

(#125) Daert válasza Zodicus (#124) üzenetére


Daert
őstag

Lehet szabályozni,csak nagyon szűkösen.Mondhatni alig észrevehetően.Tudom ha jobban szabályozható ventiket akarok akkor PWM-est kell beszerezni,de abból 140mm-es vagy nincs,vagy horrorisztikus áron. :O
Mellesleg ha vennék még egy led-es ventit,azt Y-al rá tudom kötni a led kikapcsoló mijajónyavajára hogy az is kapcsolható legyen??

(#126) Zodicus válasza Daert (#125) üzenetére


Zodicus
senior tag

De a szabályzón nem 3tűs csatlakozók vannak? Az utolsó mondatodra: sztem igen, bár nem próbáltam még.

(#127) Daert válasza Zodicus (#126) üzenetére


Daert
őstag

De igen,3 tűs csatik vannak a szabályzón.Fordulatszámot nem tudok nézni,de 5-12V között szabályozhatók vele a ventik.PL az Ac ventik 5V-on nem indulnak :(

(#128) D1Rect válasza Daert (#127) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért ez nem olyan meglepő, elég sok venti hozzá se szagol az 5V-hoz.
7V-ról viszont szinte mind indul.

(#129) Rixman


Rixman
tag

Sziasztok!

Én is gazdája lettem egy ilyen kuckónak, előtte egy 9éves Codegen-ben lakott a gép, hát ég és föld a különbség. :) Úgy örülök neki, mint majom a f...ának!

Üdv,
Rixman

A női mell a bizonyíték arra, hogy a férfiak igenis tudnak egyszerre két dologra koncentrálni.

(#130) boeing válasza Rixman (#129) üzenetére


boeing
senior tag

Hát igen ez hilton lakosztály. :DDD

(#131) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Sziasztok!

Én is boldog tulaja vagyok már egy ilyen okosságnak egy pár hete!
Nagyon tetszik, bár a tápkábeleket nem tudtam olyan szépen elrendezni mint azt előtte reméltem, úgy látszik ez csak akkor fog menni ha szerzek egy moduláris tápot, persze lehet hogy csak én voltam béna, de nem akartam megerőszakolni a házat :)

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#132) Rixman válasza FireKeeper (#131) üzenetére


Rixman
tag

Helló!

A kábelelrendezéssel nekem is vannak gondjaim, de legfeljebb nem mutogatom senkinek a belsejét. :)

A női mell a bizonyíték arra, hogy a férfiak igenis tudnak egyszerre két dologra koncentrálni.

(#133) Gerisz válasza FireKeeper (#131) üzenetére


Gerisz
addikt

Erőszakold csak, én havernak a 650-es Corsair tápjának a vezetékeit mind eldugtam hátra!

(#134) FireKeeper válasza Gerisz (#133) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Azzal még mindenképp megvárom az új CPU hűtőmet, mire ekkora átrendezésbe kezdek, nomeg még mindig reménykedek hogy le tudom cserélni a kis CX400-amat egy enermax pro82+ 425-re, annak meg jóval kevesebb vezetéke van (vagy akár egy modulárisra :B ).

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#135) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Eljutottam az első nagy takarításig. Pedig meg van már pár hónapja. A lényeg h ez valamivel többet tud. A por nem ül meg a rácsokon és bent sem foglal helyet. Csak minimálisan. Tehát nálam átment ezen a téren.

(#137) leonel válasza Kolondrum (#135) üzenetére


leonel
aktív tag

Sziasztok. Megkérhetnék valakit aki 690 II tulajdonos, hogy mérje le nekem: rádugott kábelekkel - rátolva a falra (amennyire engedi) - mi a mélysége - a faltól?!
Köszi!!!

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#138) Rixman válasza leonel (#137) üzenetére


Rixman
tag

Helló!

Csak egy gyors mérést végeztem, így 57,5cm lett, de a táp kábele így már meg volt törve rendesen.

Üdv,
Rixman

A női mell a bizonyíték arra, hogy a férfiak igenis tudnak egyszerre két dologra koncentrálni.

(#139) leonel válasza Rixman (#138) üzenetére


leonel
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm!!!! :R :R :R

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#140) Rixman válasza leonel (#139) üzenetére


Rixman
tag

Szívesen! Miért fontos ez?

Rixman

A női mell a bizonyíték arra, hogy a férfiak igenis tudnak egyszerre két dologra koncentrálni.

(#141) albert8


albert8
addikt

Üdv
nagyon jó kis ház nekem még az elsü generáció van
csak annyit szeretnék tudni hogy van e valakinek Plexioldalas?
asszem az az advanced

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#142) Daert válasza albert8 (#141) üzenetére


Daert
őstag

Hali.
Plexi oldalast tudtommal MO-n nem lehet kapni :(((
Sőt,talán még külön plexis oldallapot sem. :((
DE.
Ebben a pillanatban olvasom hogy Simon Yana-tól lehet venni ablakost!!!! :C :C

[ Szerkesztve ]

(#143) albert8 válasza Daert (#142) üzenetére


albert8
addikt

Azt én is láttam simon Yana nál
de én csak arra lettem volna kiváncsi hogy itt van e valakinek
de ugylátom nincs :(

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#144) Daert válasza albert8 (#143) üzenetére


Daert
őstag

Ha jól láttam a bejegyzést,júli elejétől kapható nála,talán ide is ír valaki akinek eme új példánya van. :o

(#146) Sandrew


Sandrew
őstag

Vettem én is egy ilyen házat. Plexis verziót. Most nagyon megéri!

(#147) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Én is vettem egy plexiset :) igenjó a ház :P megvagyok elégedve vele :))

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#148) Sandrew válasza SkyS1gn (#147) üzenetére


Sandrew
őstag

Képeket! :R

(#149) SkyS1gn válasza Sandrew (#148) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Van jobb :DD
[link]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#150) Sandrew válasza SkyS1gn (#149) üzenetére


Sandrew
őstag

Te csináltad?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.