Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Mivel idehaza is kapható már a 690 II és lassan szállingóznak a tulajok, ide jöhet minden ami a 690 II házzal kapcsolatos.
Gyártói oldal: [link]

Logout bemutató: [link]

(#2) CptMisi


CptMisi
őstag

nekem a sima kiadás van meg, jó ház, ezek a plusz dolgok pedig még jobbá teszik...
kíváncsi vagyok, hogy kinek hogy tetszik majd :K

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#3) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Jajj de nagyon pang ez a topik. :(
Hát összefoglalva sztem rekembe szabott kis ház ez. Mindent kijavítottak amit a sima CM690-en ki kellett:

- hátsó csatos megoldásokat kicserélték gyorscsavarosra
- fent kivágták a a venti helyét
- kényelmes méretű kábelmanagment nyílások (!!!!!!!!)
- szerelhető HDD rész
- belső fekete festés

Hirtelen ennyi jut most eszembe.
Ami talán negatívum, hogy a fenti panelen nem kiszerelhetőek a kábelek amik nem kellenek. (sata dokkoló tápja stb) A másik ami sztem logikátlan hogy az előlapi usb és audió kábelek szürkék lettek fekete helyett.

Összeségében nagyon elégedett vagyok :C

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#4) Sonja válasza CsiguszMaxim (#3) üzenetére


Sonja
veterán

Enyém hétfőn jön (remélem). :) Szomorúan olvastam, hogy a felesleges kábeleket nem lehet kiszedni. :( Pedig elvileg csak simán csatira van dugva pl. a SATA kábel is, nem?! :F

Egyébként az 5.25-ös megható lefogatása mennyire jó? Már úgy értem, hogy ha elég rendesen megtekeri a lemezt a megható, akkor annak a rezgéseit mennyire "nyeli el"? Nem rezonál be tőle a ház? Ugyan ez a kérdésem a vinyókra is! :K :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#5) CsiguszMaxim válasza Sonja (#4) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

A front audio-t , usb-t meg a sata dokkoló adat kábelét ki lehet szedni. A többi sztem fix.

A lefogatás sztem jobban el van találva mint az elődjében. Rezonanciát én nem hallok de ha lenne akkor sem mert sajna a ventiket nem tudom szabályozni így 1100-on pörögnek. Nekem kicsit hangosak. Annyira biztosan hogy a vinyó zaját (ha van, de sztem nincs) elnyomja.

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#6) Sonja válasza CsiguszMaxim (#5) üzenetére


Sonja
veterán

Áhh, az jó nekem, mert a front audio-t és a dokkoló SATA kábelét akarom eltávolítani. A 2db USB és eSATA pedig marad, mert arra szükségem van. :C

Nálam le lesznek szabályozva a ventik, ezért vettem egy Scythe Kaze Q ventiszabályzót. Remélem, hogy elnyeli, mert a mostani házam (Chieftec Dragon midi) rettenetesen felerősíti és rezeg az egész ház, amitől az oldallapok berezonálnak. :( Marha idegesítő. :U

Köszi a válaszokat! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#7) CsiguszMaxim válasza Sonja (#6) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Én is pont egy olyan szabályzóban gondolkodom. :K

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#8) Sonja válasza CsiguszMaxim (#7) üzenetére


Sonja
veterán

Nagyon jó, csak ajánlani tudom! :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#9) Sonja


Sonja
veterán

Ma megjött a házikóm. :C Beleszerelgettem a ventiket és ventiszabályzót, de mai nap csak ennyi. :K Holnap nekiesek a két oldallap házi porszűrés készítésének, naphálóból. :D Remélem sikerrel járok és akkor össze is teszem. :R

Szerk.: Az első 14cm-es kék LED-es ventit feltettem a másik 14cm-es mellé (a LED-ek kikapcsolghatóságát persze meghagytam, mert utálom, ha világít valami :U), előlre pedig beszereltem egy 14cm-es, 800rpm-es Scythe Slip Stream ventit. :C Majd a kábelrendezéssel el fogok lenni egész nap, az tuti. :Y :B

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#10) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Képeket akarunk :C

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#11) Sonja


Sonja
veterán

Fogok készíteni, ha holnap összeszerelem a gépet. :K Reggel KV után nekiesek a porszűrés elkészítésének (kétoldalú ragasztót és/vagy Palmatex-et használok), és csak utána szerelem ki a mostaniból a cuccokat és teszem át a CM-be. :) Képet az elkészült porszűrésről is készítek (remélem sikerül megcsinálnom/csináltatnom :DDD), meg az összeszerelt gépről is, de ez utóbbit csak valószínűleg pénteken (akkor lesz meg a vidkártya hűtése + új winyó). :B

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#12) Sonja


Sonja
veterán

Elkészültem a porszűréssel, mind a két oldalra. Igen, a jobb oldali kis 8cm-es helyre is tettem, nem csak a bal oldali 2db 14cm-es helyre. :K A képeket meg lehet nézni a képgalériában! ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#13) stork13


stork13
aktív tag

Tegnap nekem is megérkezett a ház, de egyelőre nem érzek elég lelkierőt az átköltöztetéshez. Kijött rajtam a tavaszi fáradtság. :D

Szerk.:
Szeretnék csinálni egy kis összehasonlítást a jelenlegi ház és az RC 690 II hőértékei között, de ehhez az kell ami most nincs: idő. Kíváncsi vagyok mennyit javulnak az értékek.

[ Szerkesztve ]

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#14) CsiguszMaxim válasza Sonja (#12) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Nice. A rögzítés sajátságos viszont a kutya se nézi. :) Valószínűleg nálam plexi megy majd oldara. D1Rect említette a logutos írásában, hogy lesz majd hozzá.

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#15) Sonja válasza CsiguszMaxim (#14) üzenetére


Sonja
veterán

Köszi! :R Jaja, a rögzítés nem olyan hűde, de nekem tökéletesen megfelel. :K

Előlről a kicsike. :DD

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#16) Sonja válasza CsiguszMaxim (#14) üzenetére


Sonja
veterán

Már van is gyári plexis oldallap, de ott is van hely egy ventinek, ráadásul ugye benne a plexibe. :( Azt akartam én is, de lemondtam róla. Jó ez így nekem. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#17) CsiguszMaxim válasza Sonja (#16) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Nagyon baba :)

A plexi viszont nem jó hír mert akkor plexiztethetem a mostani oldalát. Nem értem amúgy, hogy miért raknak oldalra ventit. Ennyire számítana? Sztem az első hátsó/felső légcsatorna elég megfelelő lenne. Na mind1. Belsejéről is jöhet kép

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#18) stork13


stork13
aktív tag

Tegnap sikerrel beköltöztem a kuckóba. Pozitívumként könyvelném el, hogy a VGA load hőmérséklete 12 fokkal csökkent.
Ami számomra csalódást okozott, hogy az alaplap lefogatása nem tökéletes. A rendelkezésre álló 9 pontból csak 6-on tudtam felfogatni mert a túlsó oldalán lévő 3 felfogatási ponthoz nem áll rendelkezésre furat a házban. Így távtartózni kellet műanyag bizbasszal.
Ennél a(z) (ár)kategóriánál ez azért csalódás, különös tekintettel arra, hogy egy 7 éves -töredék árú- Codegenben ez nem okozott problémát. Igaz, ott voltak más bajok. :)

[ Szerkesztve ]

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#19) Sonja válasza stork13 (#18) üzenetére


Sonja
veterán

Milyen alaplap az bakker?! :F Nálam tökéletesen ott voltak a rögzítési pontok, ahol írta is (ABCDEFJKL). :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#20) stork13 válasza Sonja (#19) üzenetére


stork13
aktív tag

Gigabyte GA-770TA-UD3
Az IS-7-nél jó lenne, de ennek rövidebb a szélessége pár centivel.
Azt nem értem, miért nem dobtak rá még plusz furatokat. A régi házban -most számoltam meg- 22 furat van az alaplap felfogatásához.

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#21) Sonja válasza stork13 (#20) üzenetére


Sonja
veterán

Ahha, akkor azért nem voltak ott, mert ez nem szabvány ATX méretű. :K Nálam egyébként minden 2 fokkal melegebb lett, mivel minden venti le van szabályozva. :D A hátsó 12-es CM 5V-ra, a két felső 14-es CM 5V-ra (az elől lévő LED-es 14-est tettem felülre), míg az első 14-es Scythe 7V-ra. Viszont baromi halk lett a gép, szóval simán beáldozok ennyit. :C Ha meg melegebb lesz az idő (jön a nyár ugyebár), akkor feltekerem a 2 felsőt 12V-ra (talán az elsőt is) és kész. :DD

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#22) stork13 válasza Sonja (#21) üzenetére


stork13
aktív tag

Attól tehettek volna rá, mert nem szabvány, gondolom jópár lap jelenik meg ebben a méretben.

A VGA hűtés elnyom minden egyéb hangot, meg szerencsére a hang nem zavar. Így maradt minden a gyárin.
Elég impresszív ház, tetszik. Persze a pimp (kék led) kikapcsolva. :D

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#23) Sonja válasza stork13 (#22) üzenetére


Sonja
veterán

Na igen, a vidkártya hűtése baromi hangos, de csak játék alatt. Igaz, a VGA hűtését holnap cseréltetem Accelero S1 + Turbo Module-ra. :C Ja, meg a mostani letöltős 250GB-os Samu winyóm is hangos, mikor seekel (az F1 750GB-os Samu vinyó viszont halk), azt is cserélem egy WD 500GB-os winyóra. :DDD Én csak a halkítás miatt cseréltem ebben a hónapban tápot, házat, winyót és hűtéseket. :B Rá is ment 90eHUF-om. :W A kék LED nekem is kikapcsolva. :R

Szerk.: Most már a procihűtőn lévő Xigmatek ventit is hallom, szóval majd azt is cserélhetem. :U :DD

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#24) stork13 válasza Sonja (#23) üzenetére


stork13
aktív tag

Hát igen, drága dolog a számítástechnika. Akkor még nem is tuningolt vagy moddolt az ember.
A VGA hűtést én is cserélni szeretném hamarosan. Csak még nem állt rá össze a keret. Mással nincs gondom, minden új.
Szerk.: Ja meg CPU hűtő a gyári helyett. Mindkettő Thermalright lesz, Coolink swif 2 ventilátorokkal.

[ Szerkesztve ]

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#25) Sonja


Sonja
veterán

Na, végre megvan minden, amit akartam, így készítettem képet is a belsőről. :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#26) sysrq válasza Sonja (#25) üzenetére


sysrq
őstag

Valaki rakott már a procifoglalat mögé ventit?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#27) -secret- válasza sysrq (#26) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

ne, de szerintem nem nagyon fér oda...

(#28) sysrq válasza -secret- (#27) üzenetére


sysrq
őstag

A szabvány két és fél centis az nem, de majd kerítek valami félmagasat.
Bár a "kivágott alaplapi tálca a CPU hűtő egyszerű cseréjéhez" halott ötlet mert pont nem oda esik a foglalat, sajna.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#29) Eddie141 válasza sysrq (#28) üzenetére


Eddie141
senior tag

Azt én is nézegettem a képeken, hogy még a cooler master által publikált képeken sem oda esik a hátlapi felfogató :D
Amúgy nekem még az előző cm690-em volt, és én egy kis 6cm-es slim ventit tudtam betenni csak hátra, bár be kell valljam semmi értelme nem volt, csak hangosabb lett, és a proci hőmérsékletáből kb 2 C°ot vitt le..

Amúgy nagyon szép ez a házikó. Én is szeretnék egy ilyet, mert bnőmet is be akarom rángatni a cooler master clubba :D (neki most egy rózsaszín r2toas-ja van, ami itt van a lábam mellett és eléggé idegesítő, nemigazán bejövős szín :D Eléggé lehúzza a szobám összképét :) )

Ennek talán egy fél fokkal átgondoltabb lett a belseje mint az egyesnek :) Az is pozitívum, hogy gyárilag fekete belülről. Bár az első mellett talán az én izlésem alapján az szól, hogy nem ennyire kerek. (izlések és pofonok.)

[ Szerkesztve ]

(#30) sysrq válasza Eddie141 (#29) üzenetére


sysrq
őstag

[ Szerkesztve ]

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#31) Sonja válasza sysrq (#30) üzenetére


Sonja
veterán

Nekem pontosan a lyukra esik a procifoglalat alja, ha jól emlékszem. :K Majd jövőhéten úgyis szétszedem és megnézem meg lefotózom. :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#32) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Ti honnan rendeltétek?

Egy hete próbálom beszerezni, egyenlőre sikertelenül. :(

Szegény gép most egy ős mercury házba van belepakolva, hogy lehessen használni.

Pc gear volt az első próbálkozás, a hétre ígérték a beszerzést, sajna nincs nekik, és nagyon valószínű, hogy nyár közepéig nem is érkezik Európába belőle. Nagyon készséges volt az eladó, respect neki!

Pc-outlet volt a második, ezen kissé felkaptam a vizet, mert direkt felhívtam őket, hogy van e raktáron, annak ellnére, hogy az oldalukon hatalmas pirossal van kiemelve: RAKTÁRON szállítás azonnal...ma kellett volna megérkeznie, felhívom...: háát sajnos nem tudunk küldeni, és nem is lesz...mondom igen de akkor miért mondták hogy van?...nem tudom melyik kollégám mondta...elnézést.

Begurultam, és elkezdtem túrni a netet. Mobilx Hungary-nál szintén raktáron jelzéssel volt illetve a dolog, rendeltem is, holnap megy nekik a telefon hogy tényleg van e.
Találtam még egy másikat, de onnan csak végszükség, mert kb 3-4 ezerrel lenne drágább szállítással.

Akinek van valami tuti infója az ne tartsa magában! :)

[ Szerkesztve ]

(#33) Sonja válasza TonTomika (#32) üzenetére


Sonja
veterán

Én Ipon-ból rendeltem, mikor lett raktáron, de 2 nap alatt elfogyott az összes. :) Kelendő volt, az biztos. :K Kitartást, mert amúgy nagyon jó ház. :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#34) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Update:

Felhívtam a maradék két boltot...SEHOL nincs belőle. :( Ha esetleg tud valaki valahol, az visítson jó hangosan! :) Más házat nem akarok venni...ez ilyen megláttam és veszek kategóriájú ház nekem.

[ Szerkesztve ]

(#35) Krisinto válasza TonTomika (#34) üzenetére


Krisinto
őstag

Elég jól fogynak megint ezek a házak :C

(#36) TonTomika válasza Krisinto (#35) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Én inkább azt mondanám, hogy jól ELfogytak. :) Gyakorlatilag nincs az országban.

Csupán azt nem értem, hogy miért illetik sok webáruház honlapján RAKTÁRON jelzéssel, amikor nincs? A weblapjuk nem az adatbázisukból mutatja a készletet? Mindenkinél ilyen szar a rendszer? :(

Ami aggasztó: nyár közepére ígérik nagyobb szállítmány behozatalát európába.

[ Szerkesztve ]

(#37) Krisinto válasza TonTomika (#36) üzenetére


Krisinto
őstag

Nem csak át akarják b*szni a vevőket! :C
Én is gondolkozom egy ilyen házon,de először inkább a belsejét cserélném ki!
Talán nyáron sikerül beújítanom egy ilyen "kis" szépséget :B

(#38) TonTomika válasza Krisinto (#37) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Én most cseréltem szettet, eladtam a régi P4-eket már ideje volt váltani. :) Csak szegény most egy csúnyácska házikóban van...nomeg így a hűtés sem kielégítő egy nagyobb rendszernek. (na azért annyira nem nagy...c2d e8500, hd4850, de nagyobb mint volt)

(#39) Krisinto


Krisinto
őstag

Nekem tápot kellene vennem,mert azért egy 690-be kicsit csúnya lenne egy Superb 460 :C

(#40) TonTomika válasza Krisinto (#39) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Ha megengedsz egy javaslatot: Corsair CX400. Feltéve ha nem akarsz űberbrutál konfigot bele. Az egész matt fekete mint a ház, oldalán dombornyomott Corsair felirat, 80+-os teljesítmény, és 13.000HUF körül van az ára. :) Ha úgy gondolod, hogy nem lenne elég, akkor olvasd el a: "Mire elég 400 watt?" című cikket.

Ja és a Corsair-nek is van az oldalán egy kis kalkulátor.

[ Szerkesztve ]

(#41) Krisinto


Krisinto
őstag

Nem lesz überbrutál gép :))
Az aláírásomban lévő lap+2*2gb Kingston HYper-x ram+4870/4850+3/4 magos athlon/phenom+valami normális táp!
Én is Corsairt akarok vagy CX400/HX450/VX450

Ami a CX400 mellett szól,hogy 435w-ot ad le :C

[ Szerkesztve ]

(#42) TonTomika válasza Krisinto (#41) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Igen. :) Én legfőképp az ára miatt választottam ezt, ha több maradt volna akkor talán HX450 mert az moduláris. Viszont ha megjön a CM ház, ott bőven el fognak férni rejtetten is a kábelek, szóval mindegy tulajdonképpen. :)

(#43) Krisinto


Krisinto
őstag

Fel akarok kerülni a pc-style-ra valamikor a CM690II-vel...de hogy mikor,az nagy kérdés marad

[ Szerkesztve ]

(#44) TonTomika válasza Krisinto (#43) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Első körben legyen házunk! :DDD :D

Utána én is filózok rajta. :)

(#45) Brutforsz válasza TonTomika (#36) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Magam is ilyen házra pályázok, itt egy jó hír a témában. :)

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#46) TonTomika válasza Brutforsz (#45) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Köszi köszi! Le is rendeltem. :) Mostantól tűkön ülés -> futár érkezés, fizetés, kibontás, örülés, szerelés, örülés. :D

(#48) Krisinto


Krisinto
őstag

De még mindíg irdatlan drága :W

(#49) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Ez a ház nagyon nem akar megjönni... :(

(#50) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Május 12 az új határidő! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.