Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Tomko78 válasza Glaz-dozfhut (#299) üzenetére


Tomko78
őstag

Na ma unatkoztam és neki álltam szét kaptam a házat darabokra cirka 1-2 óra és ragyog :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#302) Glaz-dozfhut válasza Tomko78 (#301) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ez jó. Nálam - nem tudom miért - de kicsit tovább tartana. Legfőbb gondom, hogy tetején lévő USB 3-as panelt, meg ami rá csatlakozik, azt nem tudtam még eltávolítani. Rengeteg kábel csatlakozik hozzá. És ha meg is lenne, hogy lehet kiszedni a keretből a fém hálót (tetején), ami jellemzően a legtöbb koszt szedi össze? Nedves szivaccsal elég jó eredményt tudok elérni, de mindig tépkedni kell jobbra-balra, mert a műanyag keretek útba vannak. Na meg rohadt nagy ellenszenvet vált ki itthon, ha elkezdem a gépet simogatni, hogy "mért csak azzal tudok ilyen igényes lenni"! Mert a környezetben minden tiszta, de nem miattam, stb. Ha csak a csere ventilátorokat portalanítom fültisztítóval, már az gáz. Szóval macerás. Nincs egy éve, hogy alaplapot cseréltem, úgyhogy szerencsém volt.
Az első képen nincsenek már a gyári sata kábelek. A dokkoló funkcióját ezek szerint dobtad?

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#303) Tomko78 válasza Glaz-dozfhut (#302) üzenetére


Tomko78
őstag

a sata dokolot igen , de hidd el könnyen szét jönnek azok a fenti bekötések azt a panelt 2 csavar tartja , egyszerü szét szedni , de én mindig lefotózom mielött szétkapom az adot részt legyen támpont :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#304) Glaz-dozfhut


Glaz-dozfhut
őstag

Megbolondulok. Berendeltem egy méretes videókártyát és most látom, hogy nem fog beférni. (Aorus 3070ti, 324 mm)Számítógépházat most nem nagyon akarok venni. Természetesen felmértem a lehetőségeket vásárlás előtt. Telefonon, a munkahelyen találtam is egy képet, ahol a középső HHD tartók vannak kiszedve csak. Ami akadályozza a videókártya maximális méretét. Az alsó oszlop marad és a felső 5,25"-os rekeszek. A fénykép szerint. Most nézem itthon, hogy szegecselve van. Fényképre újra rákeresve látom, hogy az már a 690 hármas verziója volt, amiből levontam a következtetést. Semmi gond nem lenne, ha nem használnék 6 HDD-t, mert simán szétflexelem, de nem mondanék le a tárhelyről sem.
Az a vicc, hogy egy specifikációt sem találok hirtelen a házhoz, a maximális videókártya méretet illetőleg hivatalosan. Máskor 290 millimétert találtam, amit ki is használok most. Ennél lesz nagyobb 3 centivel. Valaki rakott már be 290-nél nagyobb VGA-t?

- Glaz-doz-fhut -

(#305) Tomko78 válasza Glaz-dozfhut (#304) üzenetére


Tomko78
őstag

nekem így vagy 40-45 cm vga fér be :) kivettem a hdd keretet

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#306) Glaz-dozfhut válasza Tomko78 (#305) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Á, köszi. Közben én is szétbarkácsoltam, de az alsó négyes fiókot visszaraktam. Képet valahogy nem csináltam róla. 8 HDD van a 2 sata SSD mellett, így nem szép látvány. Mindenesetre örülök, hogy belevágtam. Mármint a végeredménynek. Az üzenet megírása után, még a fórumot is visszaolvastam és volt válasz a specifikációra. Három éve ugyanezen rugóztam és kaptam is választ. Azóta megfogyatkozott a háznak a használata, az aktivitás szerint.
Szóval a googlé keresés szívatott meg. Releváns találatként, a háznak az utódját dobta be képként és az alapján azt hittem, hogy sima ügy. Végül is csak egy "I" az eltérés a keresésnél. Egyetlen egy lap fűrésszel oldottam meg, plusz egy kombinált fogó, amivel letörtem a vágás mentén.

- Glaz-doz-fhut -

(#307) Tomko78 válasza Glaz-dozfhut (#306) üzenetére


Tomko78
őstag

Nekem sem volt egyszerű , jó erős anyagból van , megszenvedtem míg kiszedtem azt a keretet :)

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#308) Glaz-dozfhut válasza Tomko78 (#307) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Azt jól megerőszakoltad. Én csak a szegecseket vágtam át, utána szét lehetett pattintani. De csak lefényképezem már, amíg valamennyire tiszta. Csak nem pont ma. Azért nem állítanám le a gépem. Kicsit olyan, mintha a maradék dolgokat begyűrtem volna. A méretek végül úgy jöttek ki, hogy a videókártya a legfelső merevlemezen pihen. Nincs hézag. Lett volna itt egy másik gépház legrosszabb esetre, de abban volt egy egész konfig. Az nem kis macera lett volna. Első generációs Thermaltake Armor ház 2009-ből.
[link]

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#309) Glaz-dozfhut válasza Glaz-dozfhut (#308) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nem látszik semmi a vágás technikából, mert mindent betakar a kábel rengeteg. De a lényeg, ha valaki még birtokolja a házat és irdatlan méretű videókártyát akar, akkor megoldható.

- Glaz-doz-fhut -

(#310) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Sziasztok!
Valaki tud tanácsot adni, honnan tudnék 3.5 HDD Case-t szerezni? Elkevertem a 6-ból 3-at. Legalább 1-re lenne szükségem. Használt / Más gyártótól is jó lenne. Sehol se találok csak külföldről drágán, ill. 3D nyomtatva de nincs nyomtatóm.
Köszi!
[link]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#311) Glaz-dozfhut válasza Mozaart (#310) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Az nem működne, hogy a CD 💿 olvasó helyére raknád? Olcsóbban beszerezhető az átalakító. Nekem úgy van ott legalább három. Ahogy nézem a saját posztom; konkrétan 4 hdd elfer ott.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#312) Mozaart válasza Glaz-dozfhut (#311) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Köszönöm! Működésben gondolom ugyanaz, se hűtésben se máshogy nem árt a Disknek. Milyen átalakítót és honnan tudok szerezni? Köszi!
-
Azt persze tudom, hogy így nem lesz rendszer venti előtte. De egy megoldásnak Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#313) Glaz-dozfhut válasza Mozaart (#312) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Pici pénzért ez már alkalmas: [link] . Ha a két felső ventilátor kellően nagy légszállítású, akkor a fenti hálón is áthúzza a levegőt. Nálam hátrafele néző ventilátor nincs is. Amikor kisebb fogyasztású videókártyát használtam, azt a felületet le is ragasztottam és csak elölről tudott bejönni a levegő; és alulról. Gondolom sokadik lemez kerül a dvd olvasó helyére - mármint nem rendszerlemez lesz - így nem fog állandóan műveleteket végezni, és nem melegszik. Én sem tapasztalom.

- Glaz-doz-fhut -

(#314) Mozaart válasza Glaz-dozfhut (#313) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Nagyon Köszönöm! :R Igen, nem rendszerlemez lesz.

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#315) Tomko78 válasza Glaz-dozfhut (#313) üzenetére


Tomko78
őstag

Na ma kicsit unatkoztam , mondom minek az a felső rekesz amikor dvd író már nem fog a gépbe menni , így ki fúrtam a szegecseket és szépen kijött a helyéről ;] így legalább szépen elfér elől 3 db 14 cm venti , azzal többet érek mint az üres dvd író rekesszel :DDD

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#316) Glaz-dozfhut válasza Tomko78 (#315) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Jó tágas lett! Már csak egy edzett üveg oldal kéne és át is lett mentve az aktuális trendek jegyében. Jobban mutat, az biztos.
Hőmérsékleteken látszódik az irdatlan légáramlás?
Néztem a ház utódját, már amit vennem kéne, de nem divat a merevlemezek használata. Most megint ott tartok, hogy VGA-t újítanék. Nem hosszában a gond, hanem keresztbe. Az az idióta új szabványú csatoló miatt szélesebb lesz. Szerintem ki kell vágnom a plexit. Már ha azon múlik az új kártya használata.

- Glaz-doz-fhut -

(#317) Mozaart válasza Glaz-dozfhut (#316) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Ha lenne lehetosegem uj konfig epitesre nem is hasznalnék merevlemezt. 2x m.2 NVMe ssd chip es kész. :D Nem zorog. Nem melegszik. :)

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#318) Tomko78 válasza Glaz-dozfhut (#316) üzenetére


Tomko78
őstag

Cod mw3 multiban így kb 5 fokot , annyi a AC F14 ventik most csak 1000 rpm mennek a be quiet pure wings 2 is 1000 rpm-en , annyi három be quiet pure wings venti így kikerült :) azokat nem tudtam volna így össze rakni mint a AC ventiket , hdd viszont imád ott lenni ilyen 25 foktól nem megy fentebb , pedig azt hittem meleg lesz ott , 2 sata ssd kigyomláltam , hdd meg semmi hangja hogy csak pár ezer kép meg némi video van rajta így nem nyitogatom :) többi cucc meg 2 db m.2 ssd van :) tudom nem szép de hatásos

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#319) Glaz-dozfhut válasza Mozaart (#317) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Különösebb hangokat nem hallok a merevlemezektől. Nem is fűtenek nagyon. Egyedül ami zavar, hogy mocskos lassan indul el a rendszer a bővítő kártya miatt, ami a plusz lemezeket vezérli. Persze nem bánnám, ha ssd-kel meg tudnám oldani a 18 terabyte-ot.
Tomko78:
Furcsa, de nálam sem sülnek a hardverek. Egyetlen befújó ventilátor az eredeti helyén, alol, mondjuk az baszó 120 cfm-es ahogy emlékszem. 140 mm-es akasa viper. Felül meg egyetlen noctua fújja. Ha húzós címmel játszok, forró levegő áramlik, ha elé rakom a kezem. Mért hőmérsékleteken nem látszik.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#320) Tomko78 válasza Glaz-dozfhut (#319) üzenetére


Tomko78
őstag

Egy be quiet 360 aio-t tervezek idén beszerezni felülre, 420 radiátor már túl nagy falat :D 360 a ventikkel kellesz variálni kicsit de az már csak részlet kérdés :DDD

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#321) BioNiCMaN válasza Tomko78 (#320) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Hol fog elférni felül a 360-as AIO? Nekem a 240-es Corsair miatt is kb 2mm-t faragnom kellett a házból (12 éve).

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#322) Tomko78 válasza BioNiCMaN (#321) üzenetére


Tomko78
őstag

Fent most nekem 45 cm szabad helyem van, abba el kéne férnie a 360 radiátornak

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#323) BioNiCMaN válasza Tomko78 (#322) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ja, hogy a vázon belül, valamiért azt hittem, hogy a váz és a burkolat közé akarod. 🙈

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#324) Tomko78 válasza BioNiCMaN (#323) üzenetére


Tomko78
őstag

Oda a két hátsó ventilátor menne, előre meg csak házon belül fér el a ventilátor

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#325) BioNiCMaN válasza Tomko78 (#324) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Kíváncsan várom a végeredményt. :R Sajnálom, hogy a modding nem jutott eszembe amikor cseréltem a 240-es Corsair-t a 360-as Arcticra. Lehet, hogy nem cseréltem volna házat. :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#326) Tomko78 válasza BioNiCMaN (#325) üzenetére


Tomko78
őstag

Előre is beférne a 360 radiátor , annyi a 420 már nem ott már kevés a hely , annyi így is elfér elől 3 db 14 cm venti , és még így is marad 45 cm hely fent , hogy teljesen felér a venti

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.