Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler-kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) reset


reset
senior tag

Eddig még csak olyan procira kellett coolert tennem, amin a hővezető paszta fehér volt és valóban paszta-szerű (aztapaszta...).
Most kell fölültetnem a Duron 800-as hátára egy WBK68-as coolert. A hűtőtest aljáról eltávolítottam a védőpapírt, ami alatt egy ragadós, postabélyegszerű lapka lapít. Ez a vignetta már a hővezető közeg, vagy tépjem le, az igazi feltalálásának reményében..?

(#2) Yoshida válasza reset (#1) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Nekem Fop68, van és azon is van ilyen tapasz, a papríja azt írta, hogy azt rajta kell hagyni. (Ez gondolom azért van, hogy az ember ne simán tegye rá a mag-ra a hűtőt.)
Viszont azt mondják, hogy a szilikon paszta jobban vezeti, és ezért le kell szedni a ragacsot, és a zsírt odarakni. Én most fennhagytam, és alá tettem még pasztát is :)
Így a 700-as Duron, a venti 4400-at pörög (az van ráírva hogy 5000-es), és így max 41-42 fokos. Bár most tél van, nyáron biztos feljebb megy.
Ez magas hő? A haverom 950-es Duronja is 42-43 fokos, de neki a venti 5xxx-en is megy, és sokkal hangosabb mint az enyém.

Esetleg, ha leszedem a ragacsot, akkor még jobb lehet a hűtés?

(#3) Barton válasza reset (#1) üzenetére


Barton
senior tag

Alkohollal szedd le a "rágógumit" és rakj rá "pasztát" ...

(#4) gotcha


gotcha
csendes tag

Hi Nekem Thunderbird 1200 van egy WBK 68 as (asszem: rohadt hangos és 4 centi magas kb a venti) hűtővel. leszedtem az aljáról azt a gennyt és raktam rá pasztát terhelésen max 39-40 fokos

(#5) BobMaster


BobMaster
senior tag

A hűtőpasztával csak az a gond, hogy az ilyen gyári ragacsosokhoz nem kapsz. Ergo vegyél plusszba. És a jobbfajta, ezüsttartalmú takony meg 800 + ÁFÁ-ba van :((

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#6) reset


reset
senior tag

Ok'
Egyelőre rajtahagyom a sallert, mert nincs pasztám. Szerintem kezdőknek (nekem)jó a folt még arra is, hogy védje a CPU-t a lesarkazástól. Ugyanis van egy minimális rétegvastagsága, meg rugalmassága: így felfogja majd a gyilkolászást, amit kap, ha rápajszerozom a procit...

(#7) realist


realist
őstag

Nos végül is vettem egy Thermaltake Volcano 9-et, az alaplapom egyenlőre nincs meg(még pár nap…), de nForce2-es lesz, egy 1700as Xpt(AIUGA) fog hűteni. Mivel még soha nem tettem amd-re hűtőt lenne pár bugyuta kérdésem:

- a paszta amit adtak hozzá mennyire jó, érdemes másikat venni vagy nem
- kb. mennyit kell rá kenni a proci magra a pasztából
- a procin lévő gumikarikák(?) miatt a hűtő tökéletesen fog érintkezni a proci maggal

még valami a hűtővel adtak egy négyzet alakú ragadós papírt, minek?

Kösz! :)

(#8) Satan-Claus válasza realist (#7) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

A ragadós ''paírt ragaszd a procira, úgy, hogy ott legyen a kivágott része ahol a proci lesz! Fogd a pasztát, kenj belőle a szabadon hagyott felület egyik éléhez! Fogj egy hitelkártyát, és határozott mozdulattal kend el a pasztát a bordán! És kész is a megfelelelő vastagságú, egyenletes pasztaréteg. És a kezed sem lett dzsuvás. :)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#9) Joz76 válasza realist (#7) üzenetére


Joz76
tag

A thermaltake pasztáját nem ismerem, de amit külön szoktak adni, nem felkenve, azzal nem szokott gáz lenni. Teljesen vékonyan kell csak megkenni vele a procimagot, hiszen a fém hővezetése jobb a pasztáénál, és csak azért kell a paszta, hogy a két érintkező fém közötti légréseket kitöltse, hisz a levegő elég jó hőszigetelő. A procin lévő gumi dolgok úgy jók ahogy vannak, le ne szedd, általuk nehezebb lesarkazni a procit.

Joz

Joz

(#10) goshawk válasza reset (#1) üzenetére


goshawk
tag

Ha rajtahagyod kisebb az esélye, hogy letöröd a proci
szélét viszont pár fokkal melegebb lessz a prockó.

Desktop: MSI P35 Neo2-FIR, Intel Q6600, 4G RAM, Galaxy NV9800GTX+ 512 | Notebook: Dell D630 (Gentoo linux)

(#11) realist válasza Satan-Claus (#8) üzenetére


realist
őstag

a papíron nincs kivágott rész!
''papírt ragaszd a porcira, úgy, hogy ott legyen a kivágott része ahol a proci lesz'' lehet hogy lüke vagyok, de nem bírom magam elé képzelni, hogy ezt, hogy gondolod!
tehát akkor a pasztát a hűtő bordára tegyem arra a részre ami elvileg a proc maggal érintkezik?
tehát ha jól értem akkor törekedjek arra, hogy ne legyen túl vastag az anyag a magon?

Ok! Akkor a pasztát nem cserélem, de ha vékonyan kenem és a gumi miatt „nagy a táv” akkor a légrés máris adott vagy nem?:(

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler-kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.