Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Olyankor mivan amikor a játék hiányzik a listámról?

Az üres helyen a Controlnak kellene lennie. Még megjelenés előtt megvettem, jobban mondva VGA-hoz kaptam. Aktiváltam, végig is játszottam, szóval megvolt, de most nem látom sehol. Ha a store-ba rákeresek, azt írja hogy Owned, de mégse tudom telepíteni...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#102) ldave


ldave
félisten

A képesség pontokat lehet valahogy újraosztani? Vagy mind megszerezhető a játék során? Csak mert zavar, hogy nem látom mi van lejjebb a listán, így meg elég nehéz dönteni, hogy melyikre tegyek.

A Slime draws near! Command?

(#103) ldave


ldave
félisten

PS+ előfizetőknek most akciós PS4-re a season pass.

A Slime draws near! Command?

(#104) ImACeltic válasza ldave (#103) üzenetére


ImACeltic
őstag

Én még várok vele, úgyis csak 2020 elején jön az első DLC, addig meg lesz még leárazva, talán egy kicsivel jobban is.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#105) Samus


Samus
addikt

Üdv mindenki,

lenne egy kis problémám. Igazából fogalmam sincs, hol tartok, még az elején valahol. Van ez a Tommasi nevű repülő fickó, akit el kellene tennem láb alól, de nagyon gyorsan fűbe harapok. Elvileg nekem egy Shatter nevű fegyver kellene, amihez van két upgradem is, de maga a fegyver nincs sehol, nem találom. Elkezdtem az alap fegyverrel lőni, erre rám küld vagy négy katonát, minden alkalommal, amikor eltalálom. 10 perc alatt hatszor haraptam fűbe. Mit csinálok rosszul?

Nem lenne rossz játék, de a nehézséget kicsit (nagyon) túltolták, egyelőre fogalmam sincs, ki vagyok és miért vagyok itt, miért lettem én az igazgató, mi ellen harcolok és miért...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#106) ldave válasza Samus (#105) üzenetére


ldave
félisten

Emeletről, a karzatról próbáld szerintem. Fent vannak oszlopok, ott ki és be bujkálva szép lassan le lehet szedni az életét anélkül, hogy eltalálna.

A fegyvereket majd szépen sorban kapod, ahogy haladsz előre, a képességekkel együtt. Sajna ilyen szempontból nem egyértelmű a játék, már jóval előbb találhatsz hozzájuk módosítókat, mielőtt az alap meglenne.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#107) ldave


ldave
félisten

Dolgoznak a DLC-ken :)

A Slime draws near! Command?

(#108) X2N válasza Samus (#105) üzenetére


X2N
senior tag

Az az első "boss", legkönnyebben úgy lehet legyőzni hogy bebújsz a bejárati ajtóval szemben levő levegős posta fedezék mögé és onnan lövöd. dobálni nem érdemes mert elmozog előle, azt tartogasd az egyszerű enemy-k ellen. Kicsit hullámzik a nehézsége a játéknak de érdemes végigvinni.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#109) -FLY->


-FLY->
őstag

Itt kajak kell csinálni a sideokat is? Idáig csak a főket csináltam, de vagy fele képességeim nincsenek meg, másokhoz képest, azt előrébb járok. :C

(#110) ldave válasza -FLY-> (#109) üzenetére


ldave
félisten

Igen, a side missionökért sok skill point jár, érdemes párat azért megcsinálni.

A Slime draws near! Command?

(#111) Samus


Samus
addikt

Amúgy a vége után mit lehet még csinálni? Nekem még mindig homályos a sztori, majd ha kijön Steamre, végigmegyek rajta még egyszer.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#112) -FLY->


-FLY->
őstag

Miért nem a játék legelejéről kell kezdeni egy döglés után? Ki lehetne tolni a játékidőt így akár 100 órára is a 10-ről. :C

(#113) modflow válasza -FLY-> (#112) üzenetére


modflow
veterán

Hát csináld úgy!

(#114) -FLY-> válasza modflow (#113) üzenetére


-FLY->
őstag

Természetesen úgy értettem, hogy így is rabolja az időt a mentési rendszerrel a játék. Valószínűleg így jött hozzá az a + xóra (jah, meg a sok felesleges hosszú blabla az irtóra rossz animációkkal), hogy kiadható legyen teljes áron. Nekem ez inkább egy kellemes indie cuccnak hat és a '19-es topra is csak az amúgy szegényes felhozatal miatt kerülhetett fel.

[ Szerkesztve ]

(#115) ldave válasza -FLY-> (#114) üzenetére


ldave
félisten

Nekem nem rémlik, hogy ritka lett volna a checkpoint, pedig párszor én is haltam a játék során. Szerintem a töltési idő több volt, mint visszamenni odáig, ahol elesett a karakter.

A Slime draws near! Command?

(#116) -FLY-> válasza ldave (#115) üzenetére


-FLY->
őstag

Betöltési időt azért nem firtattam, mert csak a ps4-el van tapasztalatom, gondoltam csak nem mindenhol ilyen ritka lassú. BFoknál zavaró főleg ez a mentési rendszer, hogy nem a küzdelem elejére tesz, hanem még jóval elé, ahol utoljára menettél. Mint auto mentés, ahogy nézem, csak a megszerezhető kacatokra van, állást nem rögzít :Y .

(#117) -FLY->


-FLY->
őstag

Na, nagy nehezen rászántam magam és folytattam, végére értem. Jó játéknak nem mondanám, csak vannak jó részei, pl a gunplay. Uninstall. :R

(#118) Samus válasza -FLY-> (#117) üzenetére


Samus
addikt

Azért amikor a Janitor odaadja a Walkman-t, és elindul a labirintusos rész, az ott EPIC.

Nálam sem lesz az év játéka, de mégegyszer végigviszem, mert őszintén, sok helyen skippeltem a szöveget a vége felé...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#119) chokeee


chokeee
aktív tag

Ha valaki megcsinálja az összes mellékküldetést, akkor a játékidő jelentősen kitolható. Egyébként ezek a küldetések frusztrálóan nehezek, legalábbis PC-n azok. Nekem némelyiket sokadik nekifutásra sikerült megcsinálni.

gumiczuczli

(#120) modflow


modflow
veterán

Megjelent a magyarítás!!!!

A menüben csak ez van: Nvidia DLLS

Hol lehet a DLSS 2-t bekapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#121) modflow


modflow
veterán

Itt hogyan lehet tovább jutni?
Az óráktól nem tudok bejutni a szobába.
A shelter-nél meg még nincs lebegő képességem, így a nagy szakadékon nem tudok átmenni.

(#122) janos666 válasza modflow (#120) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egyik játékmenükben sincs megnevezve a DLSS verziószám. Szerintem ennek a játéknak a képi világán a 2.0 is többet ár, mint használ (bővebben).
Elakadás: az egyik ajtónál el kell dobálni/robbantani/stb párat és átugrani.

--- innen már nem neked címezve ---

Érdekes játék volt, de nem merném azt mondani, hogy teljesen értettem a végét, a [spoiler]hedron chamber-től[/spoiler] kezdve nem tudtam összerakni. De azért tetszik a sok beleszőtt lehetőség, pl. hogy valami pszichedelikus és/vagy pszichózisos (esetleg idős kori demencia szerű) dolog játszódik le a játékos karakter fejében és/vagy körülötte. De azt hittem lesz valami egyértelműbb "leleplezés" valami kevéssé felszínes szálról is. Nekem csak a nagyon triviális első story réteg állt össze, a többi mind vagy csak olyan harmadlagos utalgatás, amiből sohasem kerekedik ki semmi, vagy egész felszín közeli dolog, mégis komplett káosz maradt számomra.

A csillagkapus küldetéseknek nincs semmi story-relevanciája, csak végtelenített lövöldözésre (esetleg karakterlapfejlesztésre) jók, ugye?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#123) Goxi


Goxi
tag

Sziasztok, para elakadásban vagyok ami azért extra bosszantó, mert a játék kb 98%-n történt. Segítséget szeretnék kérni, probalom a lehető legrövidebben:

Foundation Deep cavern The nail misszió. A szobában lévő tömb terepoltál az asztrál síkra, ahol a nagy gömböt kell kiegyengetni.

A golyszi gatyába rázása után - valszeg tévesen a szemben lévő kivonási pontnál léptem ki. Később néztem walkthrough videókat, ahol láttam hogy jobbra volt egy kilépési pont, amire kattintva megnyilik egy kristály ösvény amin el lehet slisszolni. Ez után válik elérhetővé a piramis küldetés.

Szóval a Crossroadra visszamenve a nagy fekete tömb aljában nem nyílott meg a föld, amerre tovább tudnék menni. Köv utasítást nem ad a játék. Hiába mennyek vissza Deep cavernhez hogy újra tudjam csinálni a gömbös feladatot, már nem enged, a kő le van rombolva, inaktiv állapotban van.

Ez így nagyon szomi, ilyen kicsivel a vége előtt, nagyon hálás lennék ha tudnátok segíteni.
Köszi előre is :R

(#124) ldave válasza Goxi (#123) üzenetére


ldave
félisten

DLC-vel sajna nem játszottam, nem tudom mi lehet a gond :(

A Slime draws near! Command?

(#125) Goxi válasza ldave (#124) üzenetére


Goxi
tag

Ok, köszi.

(#126) gyuro


gyuro
tag

Sziasztok. Most nézem hogy a control ultimate edition 12 e ft xbox one ra ehez kell alapjáték vagy azt már tartalmazza?

(#127) Samus válasza gyuro (#126) üzenetére


Samus
addikt

Egy játék spéci (Gold, Game of the Year /GOTY/, Ultimate, stb.) kiadása minden esetben tartalmazza az alapjátékot. Csak a Season Pass nem tartalmazza, de ezeket normál esetben nem is tudod megvásárolni, ha nem rendelkezel az alapjátékkal.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#128) gyuro válasza Samus (#127) üzenetére


gyuro
tag

Köszi akkor megveszem mivel feleannyi mint a sima Control verzió.

(#129) Samus válasza gyuro (#128) üzenetére


Samus
addikt

Fura, de tényleg :D Ha megnézed, a csomag tartalma résznél írja is, mit tartalmaz. Ha jól értelmezem, ebben benne lesz a Series X (nextgen?) változat is az alap mellett.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#130) dbzmonty válasza Goxi (#123) üzenetére


dbzmonty
tag

Hali! Sikerült már továbbjutni? Tudom, fél éve írtad :D Én tegnap fejeztem be a Foundation DLC-t, én is majdnem belefutottam ebben, de én inkább a szakadék felé távoztam. Ha gondolod küldd át a mentést és ránézek mi lehet a gond.

(#131) shotika válasza modflow (#120) üzenetére


shotika
őstag

GoG-os változathoz sikerült valakinek telepíteni a magyarítást?

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#132) Csavez™ válasza shotika (#131) üzenetére


Csavez™
veterán

Nekem sem működik az 1.12-es verzióval, rákérdeztem a magyarítások portálon hogy mi lehet a gond, másnapra törölték a hozzászólásom! :)

(#133) shotika válasza Csavez™ (#132) üzenetére


shotika
őstag

Ez a szó nélkül törölgetés már 20 éve is szánalmas volt...

Mindenesetre sikerült felvennem a kapcsolatot a fordítás készítőjével, és erre a hétre ígérte a különböző változatok kompatibilitását.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#134) Peace


Peace
nagyúr

Most tesztelgettem volna az új kártyámat a játékkal és akármit csináltam, csak 1080p-re engedte állítani a felbontást. 4K-s a tv. Ha DLSS, hanem, akkor sem engedte 1080p-nél feljebb állítani. Borderless-el is próbáltam fullscreen helyett. Ez mi lehet? Gog Ultimate verzió.

(#135) Csavez™ válasza Peace (#134) üzenetére


Csavez™
veterán

Próbáld meg az ini -ben átírni!
Játék könyvtárában találod. "renderer.ini" jobb klikk - megnyitás worldpad-dal, átírod, mented, és kész.

[ Szerkesztve ]

(#136) Peace válasza Csavez™ (#135) üzenetére


Peace
nagyúr

Tudod mi volt a gond? Az új kártyával nem állítottam be rendesen a Win-t. Így amikor kikapcsoltam a monitort, akkor a tv-t bevágta 1920*1080-ra, nem pedig 4k-ra. :B Átállítottam, így már gyönyörűen engedte a DLSS 4K-t. :C

(#137) felixo válasza modflow (#120) üzenetére


felixo
őstag

Ez hivatalos magyarítás ?
Ha igen, xbox is kapott ?

Redmi Note 9

(#138) Redneck


Redneck
veterán

Tudja valaki, hogy lehet a Game Pass verzió mentését átrakni a Steames változatra? A reddites leírás nem egyértelmű.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#139) Redneck


Redneck
veterán

Ahogy ebben a kommentben olvasom, annyira nem érdemes kapkodnom, jó a Game Pass verzió is egy darabig... :D

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#140) wjbhbdux válasza Redneck (#138) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Én régebbenn Epic és GOG között vittem át, még a mentés fájlok neve is más volt, indítottam egy új játékot hogy legyen pár mentés aztán megvizsgáltam a helyet meg a neveket, át kellett nevezgetni őket egyesével a másik fajtára és ment tovább.

Epicnél a containment.chunk helyett lett GOG-nál savegame-slot-00_containment a .chunk kiterjesztés nélkül

lehet hasonlót kell játszani a többi platformnál is, hogy miért azt ki tudja :F

/s

(#141) Redneck


Redneck
veterán

Ma valamiért kidobált asztalra a GP verzió, pedig mióta fent van, sosem volt gondom vele. No nembaj, végül befejeztem. Jó kis beteg produktum volt. A végén a rockos útvesztő nagyon hangulatos lett, de a még betegebbre vett finálé, és az irodai rész is tetszett. Nagyon tudnak a srácok, ha lesz magyarítás, újra végig fogom tolni, mert Steamre is behúztam.

Mindenkinek ajánlom, és a korábbi címeiket is, mert nagyon hangulatosak. :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#142) shotika válasza Redneck (#141) üzenetére


shotika
őstag

Van magyarítás.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#143) Redneck válasza shotika (#142) üzenetére


Redneck
veterán

Game Passen toltam ki, mert tegnapig a Steames verzió, nem különbözött, és nem pöcsöltem a mentésekkel. Mivel arra nem volt, így angolul toltam. Pár hónap múlva, majd újrakezdem Steamen magyarul.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#144) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

nem létezik, hogy az én konfigommal, nem tudok épkézláb FPS számot generálni 1440p-ben... minden low és off erre 53-68-72FPS.... hát mi eeez?! :W :((

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#145) Golden9


Golden9
addikt

Sziasztok!

Az Epic Storeban a Control az e heti ingyen játék.

[ Szeretkezve ]

(#146) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Ha a játékot végigvittem.De se az expansion 1 kapuja nem elérhető,se az 2 awe,lokációja se.
Nincs semmi új küldetés,és ráadásul ultimate edition van meg,akkor olyankor mit lehet csinálni?Steam nem írja a dlc-t
" KÖNYVTÁRBAN A(z) Control Ultimate Edition már a Steam könyvtáradban van. "
"13.4 óra játék az alapjátékkal"
Vagy rosszul tudom,hogy ebben nincs benne 1ik kieg sem?Vagy mégsincs most ultimatem?

Avatar

(#147) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Sziasztok! CDkeys-en szuperakciós az GoG-os Ultimate verzió :C Én megvettem, Epicen megvan a Standard, még jó hogy az Epic és a GoG verziós játék mentéseik nevei nem azonosak, de sikeres mókolással megoldottam a mentés átvitelt :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#148) bozont


bozont
veterán

Üdv
Az AWA dlc-t előtt érdemes végigjátszani az Alan Wake-t? Tervben van az is, de vajon anélkül is érthető-e minden a dlc-ben?

[ Szerkesztve ]

(#149) Jorus


Jorus
nagyúr

Nagy gond, ha nem csinálom meg a Training Fieldes küldit? Biztosan én vagyok a béna, de sehogy sem tudom szintidőre megcsinálni a pályát.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#150) Jorus válasza Jorus (#149) üzenetére


Jorus
nagyúr

Na, jó, rászántam egy bő 40 percet és meglett. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#151) RazoR


RazoR
veterán

Ultimate edition-ben benne van a 2 DLC is elvileg, végigvittem a fő storyt de nem találom, hogyan lehetne tolni a DLC-ket.

(#152) Jorus válasza RazoR (#151) üzenetére


Jorus
nagyúr

Simán megjelenik a küldetések között. A Foundation bemeneti feltétele, hogy végig kell vinni az alapjáték fő sztoriját, az AWE esetében a 7. küldivel kell végezni (The face of the enemy), és utána jelenik meg a küldik között, hogy ellenőrizd a sector felvonót, és onnan indul az Alan Wake küldisorozat. Épp ezt csinálom most, nagyon hangulatos, főleg, hogy utána az Alan Wake 2 következik a gámák sorában. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#153) RazoR válasza Jorus (#152) üzenetére


RazoR
veterán

Közben meglett mindkettő, köszi!
Alan Wake 1 után elkezdtem a 2-őt, de abbahagytam mikor olvastam, hogy a Control is az univerzum része. Mondom akkor előbb azt tolom végig, a fősztorival megvagyok, már csak a 2 dlc van hátra.
Tök véletlenül mentem a lifthez és kikerekedett a szemem mikor Alan kezdett el beszélni.... :Y

[ Szerkesztve ]

(#154) RazoR


RazoR
veterán

Találkozott valaki olyannal, hogy nem töltődnek be a texturák?
3060Ti 3440x1440 febontás.
Minden maxon, megvan a 60+ fps.

(#155) Jorus válasza RazoR (#154) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, épp tegnap, Ahti irodája környékén átlátszó volt minden fal. PS5-ön játszom, szal valszeg nem PC-specifikus probléma.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#156) RazoR


RazoR
veterán

PC-ra találtam egy egész jó megoldást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.