Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pguy


pguy
csendes újonc

Üdv!
A Continental veszprémi telephelyéről mit lehet tudni? Pozíciók / elvárások / juttatások terén van valakinek információja?

(#2) pguy


pguy
csendes újonc

Up!

(#3) Razor9


Razor9
csendes tag

Szia!
Én két hónap híján 6 évet húztam le ott.
Gondolom elsősorban a fejlesztői pozíciók érdekelnek. Autóipar, vezetésbiztonsági beágyazott rendszerek a fő profil, jobban programozni BUS fejlesztőként (CAN, Flexray, stb.) ill. verifikációsként kell, az ABS, TCS és társai inkább a már meglévő rendszereket finomhangolják. A munka jelentős részét teszik ki a méréselemzések, főleg a téli tesztidőszakban.
Elvárások terén túl nagy dolgokra nem kell gondolni. Én anno egy alap C teszten estem át, ill. grafikonelemzés alapján kellett egy meglévő programrészt papíron módosítani + a szokásos interjú körök. Ami fontos, az az angol nyelv, de ha tudsz például németül, az jó plusz pont.
Juttatások terén elé jó caffeteria van, egy évben kétszer teljesítmény alapján van prémium, egyszeri céges nyereség utáni bónusz, ill. több sportlétesítményben van kedvezmény Contisként, rendszeresen sorsolnak színházjegyet.
Úgy hirtelen ezek jutnak eszembe, ha még van esetleg kérdésed, írj nyugodtan.

(#4) pguy válasza Razor9 (#3) üzenetére


pguy
csendes újonc

Tesztautomatizálással foglalkozok egy ideje, így főként Java-ban vagyok otthon. Igazából a főbb területek sem teljesen világosak számomra a telephelyen belül. Illetve milyen témákból érdemes készülni hozzájuk az interjúra? (Még nem vagyok annyira ismerős azon a környéken, de az álláshirdetésekben mindig megjelennek a város alatt. Veszprémben vannak más lehetőségek is? Egyelőre puhatolózok, mi illeszkedhetne ott a szakmai kompetenciáimhoz.)

(#5) Razor9 válasza pguy (#4) üzenetére


Razor9
csendes tag

Tesztelés anno C++-ban ment, ha jól tudom (én azt csak minimálisan használtam), Java inkább a tool fejlesztőknél jöhetett szóba.
Most már 1,5 éve eljöttem de alapvetően a két fő terület a fejlesztés és a verifikáció, plusz volt egy harmadik osztály, ahol kicsit szabadabban (pl. AUTOSAR-ral) kísérletezgettek.
Interjún nekem anno C teszt volt, ill. egy járműdinamikás, típusleírás és grafikonok alapján módosítsd a programot. Ez se vészes, 3 részből állt, a következőből ki lehetett sakkozni az előző részt. Szóbeli interjún persze rákérdeznek mennyire vagy képben az autókkal (én kb. semennyire nem voltam, mégis felvettek, igaz nem járműdinamikára :D), mit tudsz a cégről, meg a szokásos dolgokat, amiket ilyenkor szoktak.
Veszprémben a másik nagy cég a Valeo, kb. mint a Conti, csak zöldben, franciában és kisebb létszámmal. Amit még gyakrabban hallottam, az a Baluf, de róluk igazából nem tudok semmit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.