Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TerraPatrik


TerraPatrik
csendes tag

A topic magáért beszél.
Vélemények tapasztalatok az új AsRock ConRoeXFire-eSATA2 - ról.
Van vkinek már ilyen?

Hey

(#2) Szten Márs válasza TerraPatrik (#1) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Erre én is kiváncsi lennék.
Számomra kevéssé bizalomgerjesztő de ez inkább szubjektív benyomás, mint szakmai vélemény.

A termék hivatalos honlapja: [link]

Egy teszt az Ocworkbench-től:[link]

Egy VR-Zone teszt: [link]

[Szerkesztve]

(#3) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Itt megvásárolható ha valakit érdekel és van is raktáron:R [link]

(#4) TerraPatrik


TerraPatrik
csendes tag

Nekem csak az a bajom, hogy nem tudom eldönteni, hogy megér-e az Asus p5b +14000-et.

Hey

(#5) Tithian válasza TerraPatrik (#4) üzenetére


Tithian
őstag

:F
Egészen más kategória a két lap (945 vs. 965 chipset). Ennél a max. FSB 300MHz, de eltérő a memóriatámogatás, vagy az esetleges jövőbeli procikkal való esetleges kompatibilitás is...

Ha alapsebességen akarsz egy Crossfire rendszert, lehet, hogy ez jó vétel.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#6) Trava válasza TerraPatrik (#1) üzenetére


Trava
tag

Péntek óta használok egy ilyen lapot E6400-el és 2x 512mb 677mhz kingmax mars-al.
Ez a második asrock lapom, van egy 939dual sata2 is ami htpc alapja nálam.Pont ez miatt választottam megint asrockot, mivel igen jó tapasztalatom volt az AMD-s lappal is.
Végigolvastam jópár conroe-t támogató lap topikját, de a sok kompatibilitási hiba, illetve a magas vételár is arra ösztönzött, hogy ezt vegyem.
Igazából szinte minden fontos hardver integrálva van a lapra, így csak 1 videokártyát kell hozzá venni.
Szerintem ez pont az olyan felhasználoknak való akik használni akarják a számítógépet s nem pedig mindig bütykölni, versenyezni vele!
Ha gyorsabbat akar az ember akkor venni kell erősebb processzort, több ramot stb...Nem akarom tele tenni a házat hűtőkkel hogy 500-1000 hz-el gyorsabb legyen.
Összerakatam bekapcsoltam beállítottam, müködik---> örülök, hasít mint a szél.
Nincs próbléma, hogy nem ismeri fel a procit, nem szereti a ram-ot (abit), nem kell egyből biost frissíteni stb. Az lehet, hogy csak 300fsb-t tud de sokkal olcsóbb mint a többi s legalább ICH7R van rajta, s nincs gond az ide kezeléssel sem.
Nálam raid ''0''.-n van két hitachi sata2 vinyo, olyan gyorsan bootol hogy elöször el sem hittem.Teszteket sosem csináltam semelyik gépemen sem, így ezen sem fogok. Nekem elég ha látom, hogy gyorsabban nyílnak meg az alkalmazások, hamarabb kapcsol be és áll le a windows.
Teljesen elégedett vagyok vele!! :DD

(#7) Komplikato válasza Tithian (#5) üzenetére


Komplikato
veterán

''Ennél a max. FSB 300MHz,...''
Egyik tesztben 350-et írtak, csak stabil tuningban volt max. a 300-as FSB, de láttam azóta az OCW-n valahol 322-es stabil FSB-t is.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#8) kircipeti


kircipeti
senior tag

Szemezgetek ezzel az alaplappal. Travan kivul van meg valakinek ilyenje? Eleg keves helyen lehet meg csak kapni, de remelem elobb-utobb beindul majd az ertekesitese.

(#9) Savanya válasza kircipeti (#8) üzenetére


Savanya
addikt

Nálam van egy próbára ,de 2 óra alatt bebizonyitotta hogy nagyon megéri a pénzét . 300fsb stabil és még nem is lassú , valamint eléggé fullos lap .

Valakit érdekel eladó egy vadi új

Mobilszámom: 70-516-8068

(#10) kircipeti válasza Savanya (#9) üzenetére


kircipeti
senior tag

Egy arat dobhatsz priviben. Miert adod el ha tetszik?

(#11) Trava


Trava
tag

Mert Ő csak mindent kipróbál és nem kell megtartania.
Minden ramiris franchise kereskedőnél meglehet rendelni.
például [link]

(#12) Trava


Trava
tag

Nincs senki másnak rajtam kivül ilyen lapja?
Igaz akkor se írnánk sokat, mert nincs semmi baj vele!!! :DD :C

(#13) germanh válasza Trava (#12) üzenetére


germanh
senior tag

most már nekem is van :P

Enjoy the pain!

(#14) germanh válasza germanh (#13) üzenetére


germanh
senior tag

Hát tényleg kár azért a max 300mhz-es fsb-ért :(
Egyébként nagyon jó, full extrás, 300-on betonstabil, nagyon megéri az árát :R

Enjoy the pain!

(#15) Trava válasza germanh (#14) üzenetére


Trava
tag

Én nem vagyok tuningolos ezért vettem ezt a lapot.
Megbízható, stabil deszka. Manapság itt a ph-n csak az a jó lap amelyik húzható,tekerhető! Szerintem ezért az árért jobb felszereltséget nem nyújt egyik alaplap se.
:DD

(#16) germanh válasza Trava (#15) üzenetére


germanh
senior tag

hát az tuti minden van rajta mi szem száj ingere
bár nem bánnám ha jobb lenne a tuningja :D

Enjoy the pain!

(#17) Trava


Trava
tag

Ma beletettem egy e6600-ot.
Simán felismerte. :C :DD
Nem kell ide tuning tegyél bele erösebb procit. :DDD :DDD

[Szerkesztve]

(#18) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Én is vettem egy ilyen lapot,kiprobálni még nem tudtam sajnos,de a felszereltségével meg vagyok elégedve,jó csipszet,csak az van ami kell! 805-ös proci lessz benne+2*512kingston+7600GST! Már nagyon várom ,hogy összeáljon! :DD :))

[Szerkesztve]

(#19) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Beáll ez a jó kis topic :O ! Csinált már valaki volt-modot a lapon? vagy lehet én leszek az első? :Y Foglalkoznak ezzel ,magyar oldalon valahol?

[Szerkesztve]

(#20) Savanya válasza DJ.Gróf (#19) üzenetére


Savanya
addikt

Arra kiváncsi leszek mert nekem nagyon tetszett a lap és már sajnálom hogy eladtam ...

Mobilszámom: 70-516-8068

(#21) DJ.Gróf válasza Savanya (#20) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Milyen procid volt benne és mennyit vitt?
Régen P3-at modotuk egy tualatinos procot,ott se lehettet a lapon feszt adni így drótozgatni kelletta lábakat! és müködött! :))

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#22) Savanya válasza DJ.Gróf (#21) üzenetére


Savanya
addikt

E6300 volt benne és 300fsb-vel ment /chipsetthatár / .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#23) DJ.Gróf válasza Savanya (#22) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Alapból mennyi is ennek a procinak az órajel? és akkor hény mhz-t értél el vele?

(#24) germanh válasza Trava (#17) üzenetére


germanh
senior tag

tegyél a zsebembe több pénzt :D

Enjoy the pain!

(#25) Komplikato


Komplikato
veterán

OCWorkbenchen várható nemsokára ConroeXfire voltmodding leírás. Nem tudom mennyire segíthet az órajel próblémán, de gondoltam hátha valakit érdekel. Csak az csináljon ilyesmit, aki tudja, hogy mit csinál és azt is mit veszíthet! - [link]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#26) DJ.Gróf válasza Komplikato (#25) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Már van volt mod leírás csak nem megyar,jó lenne tudni,hogy kipróbálta e már valaki!

(#27) germanh válasza DJ.Gróf (#26) üzenetére


germanh
senior tag

olvastam azt én is, hiába moddolták a lapot, semmit nem használt :(

Enjoy the pain!

(#28) Grobby válasza germanh (#27) üzenetére


Grobby
tag

Nos akkor becsatlakozom én is, mivel nekem is van egy ilyen lapom.

Semmi gondom nincsen vele, stabil mint állat, egyetlenegy problémám, hogy nem tudom húzni a benne lévő Cel D 331-et. Lehet, hogy proci hiba lenne? :( Mindegy mert egyébként télleg stabil a cucc és a sok fícsör (amit egyenlőre ki sem használok :D ) kátpótol.

Memcsik: A-data 2*512 ddr2-667 (cl5), ezek mennek benne ddr2-533-on 3-3-3-9-ben.
A proci mint írtam egyenlőre egy 331, de majd csere lesz a köv héten egy 805-re, és amint megjönnek a 4xxx sorozat első tagjai akkor asszem újítok egyet majd.

Üdv,G

(#29) germanh válasza Grobby (#28) üzenetére


germanh
senior tag

most nem tudod húzni vagy csak nem tudod hogy kell :F

asrock lapoknál úgy kell hogy átállítod manualra és ráálsz az fsb-re és a numpad-on nyomogatod a + (növelés 1mhz-el) vagy - (csökkentés 1mhz-el) gombokat

érdekes lenne ha nem lehetne benne húzni egy cerkát :F
mindenesetre próbáld ki! :C

Enjoy the pain!

(#30) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Hát rossz hírem van! :( 805-ön szinte semmit nem tudok huzni 140-en probáltam,hát folyton ujraindul! Adata vitesta 533-ramokkal! Jelenleg egy 8 megás pci-os vidkarival megy de hétfön jön a 7600-os! De azért szépen megy a lap,néha sípol,meg nehezen ismeri fel a meghajtókat! Nem tudom a pci-t nem lehet fixálni benne,azt írták lehet de nincs sehol!

(#31) Grobby válasza germanh (#29) üzenetére


Grobby
tag

Nem lehet huzni...

Tudom, hogy hogyan lehet csinalni, de sajna egy mhz emeles utan is mar ujraindulgat...

DJ.Grof

Vsz ua a problemank... Remeltem, hogy a celeronommal van problem, de ezexerint nem.. :( :( :(

[Szerkesztve]

Üdv,G

(#32) Grobby válasza germanh (#29) üzenetére


Grobby
tag

Mivel hűtöd a procit? Gyári kúlerral vagy vmi spécivel?

Üdv,G

(#33) DJ.Gróf válasza Grobby (#31) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Nálad mit csinál a lap? én kicsit huzom már vagy 4* ujraindul egymás után azt mintha mis sem történt volna elindul de a huzás nem történik meg!

(#34) Grobby válasza DJ.Gróf (#33) üzenetére


Grobby
tag

Pontosan ugyan ez a dolog van nálam is!!!

Annyi a kis különbség hogy 3x újraindulás, de már akkor is, ha 1MHz-et emelem az fsb-t.

Egy különbséget véltem felfedezni a többiekkel szemben, hogy nekik az fsb-jük 266/1066 és tudták húzni viszont nekünk 133/533. Talán ez probléma lehet... Már írtam egykülföldi ''tuning mesternek'', várom a válaszát a dologgal kapcsolatban.

Milyen hűtés van rajta? A gyári?

A pcie/pci freki alapból fixre áll, amint átváltasz manual módra az fsb állításnál.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Üdv,G

(#35) DJ.Gróf válasza Grobby (#34) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Silent tower hütö van rajta! Alapon olyan 50-52 fokos! Majd írd meg ha a tuningal kapcsoltaban metudsz valamit! Nekem van egy olyan gondom is hogy van egy sata vinyom,azt hol felismer hol nem! bejön a windows ot nem látja akkor eszközkezelö firssítés és bejönek a meghajtók,ez nem tudom miért van :F

(#36) Grobby válasza DJ.Gróf (#35) üzenetére


Grobby
tag

Nekem is van sata vinyom, de nincsen vele semmi gond.

Majd írok ha van vmi.

A hűtő csatija 4 tűs?

Üdv,G

(#37) DJ.Gróf válasza Grobby (#36) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Csak 3tűs!

(#38) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Milyen ramokat használsz benne? 533-as? elvileg a 667-eseket nem tudja 667-en kezelni!

(#39) Grobby válasza DJ.Gróf (#38) üzenetére


Grobby
tag

667-es A-data-kat, de azt azért nem tudja kezelni, mert a proci fsb-je csak 533, és olyankor a 945-ös chipset csak max 533-on használja a memót. Legalábbis ezt olvastam.
Majd ha 800-as v 1066-os fsb proci lesz benne akkor menni fog.
A csatit azért kérdeztem, mert esetleg ez is befolyásolhatja a tuningot... Bár ez képtelenül hangzik eléggé... :DDD Egyébként nekem is 3 tűs...

Üdv,G

(#40) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Nos windows alól is megpróbáltam húzni de legkisebb emelésnél is megfagy! Azt a flexibiliti options-ot ha engedélyezem el sem indul a lap :F :W :W
Enyiszer bios-t még sose resetetem!

[Szerkesztve]

(#41) DJ.Gróf válasza DJ.Gróf (#40) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Ráadásként néha ugy indul el a lap ,hogy sipol mint az állat és akkor nagyon lassu! ezt tudom miért csinálja,de sajnos ez már a sokadik negatívum! :( :(

(#42) eziskamu


eziskamu
addikt

Ez a lap csak 4x-es Pci express vonalat tud nyújtani egy videókari felé? Mely videókarik azok melyek egyáltalán nem szeretik ezt a fajta üzemmódot, és ez gpu, vagy videóbios függő dolog? Hol találok bővebb infót mely karik mennek butítot (4x,8x) csatlakozókkal, mert pl a Gigabyte-nak is van pár ilyen lapja, de a kompatibilitási listában,csak a saját videókártyáiról ír.

(#43) DJ.Gróf válasza eziskamu (#42) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Elméletileg 16*-os a pci-e slot! És abba minden bele megy! Van rajta egy Agi slott az 4*-es oda viszont már nem megy bele minden(elég szükös a lista)[link]! Én most egy 7600gst-t rakok bele majd!

[Szerkesztve]

(#44) Grobby válasza DJ.Gróf (#40) üzenetére


Grobby
tag

Én is próbáltam win alól de nálam is fagyás volt. Választ még nem kaptam egyenlőre a kérdésemre a tuningos kollégától...

Üdv,G

(#45) Grobby válasza eziskamu (#42) üzenetére


Grobby
tag

Én is úgy tudom, hogy 16*-os a pcie slot és az agi slot 4* (hogy tudjon xfire-t). Legalábbis én ezt vettem ki ebből:

- Supports ATI CrossFire™
- 3 x PCI slots
- 1 x PCI Express x 16 slot
- 1 x AGI Express slot (PCI Express x 4)
- 1 x PCI Express x 1 slot

Üdv,G

(#46) eziskamu válasza Grobby (#45) üzenetére


eziskamu
addikt

És mi van olyan lapokkal, ahol csak 8*-os vagy 4*-es (kivülröl 16*-os méretű ) csati van, mely videókártyák rühellik az ilyen csatikat, erre nincs valami linketek?

Akkor konkrétabban, megy ilyenben egy x1300-as kari, gyártótól függetlenül?

[Szerkesztve]

(#47) DJ.Gróf válasza eziskamu (#46) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Szerintem mind1,hogy milyen slottba rakod! Agp-nél is mindegy volt hogy 8*-os vagy 4*-es!

(#48) eziskamu válasza DJ.Gróf (#47) üzenetére


eziskamu
addikt

Csakhogy az AGP-nél máshogy oldották meg az adatátvitelt. A pci expressnél a 16x-os jelző azt jelenti hogy 16 darab logikailag egybetartozó pci express vonalat használhat a gpu (amit állítólag nem minden kártya szeret), míg egyes lapoknál (sli vagy integrált gpu miatt) csak kevesebb (8, 4) vonalat használhat a 16x-os csatlakozóhelyen (tippem szerint annyival több egy ilyen csati egy igazi csak 4x-es vagy 8x-os csatitól, a megfelelő méretű csatlakozón kívűl, hogy legalább áram szempontjából annyit tud leadni mint egy valódi 16X-os, de ha mégsem akkor ez is lehet az inkompatibilitás oka).

(#49) Grobby válasza eziskamu (#48) üzenetére


Grobby
tag

Ebben sajnos nem tudok többet segíteni, viszont kijött egy újabb peccs a laphoz, az 1.40-es, viszont valamiért az 1.30-as kimaradt...
Remélem ez segít majd a tuningproblémán...

Este ki is próbálom.

Üdv,G

(#50) Grobby


Grobby
tag

Nincsen siker, 1.40 sem akarja a tuningot... :O :O

Üdv,G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.