Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Magic


Magic
tag

Hali! Nekem egy Connect3D Ati Radeon 9600 non pro-m van. A passzív hűtőm alapon alig tapintható, pedig nem is húztam semmivel. Valaki írja már le, hogy mennyire sikerült húznia!

(#2) ZCoyote válasza Magic (#1) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nekem is egy ilyen van. És u.i. forró volt. Húzni még nem húztam

Romani ite domum.

(#3) ollie válasza Magic (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerelj rá egy ventillátort!

A 9600 non pro magja alapon 325-ön megy, a pro-é pedig 400-on. Ugyanarról a magról van szó, amit akár 550 MHz körüli értékre is lehet húzni!
Az enyém simán megy 540-en, bár igaz, hogy egy nagy hűtő és venti van rajta.

***

(#4) wipes válasza ollie (#3) üzenetére


wipes
senior tag

Nekem is volt ilyen kártyám, a kis rajta lévő bordával is ment stabilan 400-on
(mondjuk elég jó a házhűtésem :) ) de minek? :F 5ns ramok (legalábbis az enyémen az volt) nem lehetett húzni szinte semennyit (max 210 kb.)

(#5) ollie válasza wipes (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

mert 325-ről 550-re húzva legalább 20-30%-os teljesítménynövekedést eredményez

***

(#6) wipes válasza ollie (#5) üzenetére


wipes
senior tag

Lehet, annyin nem próbáltam :) a 325@400 + a ramok alapon
nem vettem észre gyakorlatilag semmi különbséget :) Lecseréltem a c3d 9600-ost egy bba 7500-asra :D
és most sem érzek akkora különbséget, mint a mostani áruk között van :F )

(#7) Magic


Magic
tag

Én terveztem egy hűtőbordát, amit az egyik haverommal akarok megcsináltatni, csak sehol sem tudok réz tömböt venni. Olyan hűésről van szó, amely a gpu-s oldalán fekszik a memóriákon is. Persze a másik oldalra is tennék. Csak nem értem miért ilyen meleg alapon, amikor 0,13 mikrós technológia!?! A memóriám különben 4ns-os, de azt is csak 230 körül húztam, mert fölötte hibázott a
3DMark-ban. Kösz a hozzászólást!

(#8) Yutani válasza Magic (#7) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha hűtést kap a RAM, akkor van esély a gyorsabb működésre is.

#tarcsad

(#9) Magic válasza ollie (#3) üzenetére


Magic
tag

Milyen hűtőt raktál rá? A tied pro-s? A memóriát nem húztad? Bocs, hogy ennyit kérdezek!

(#10) Lidi


Lidi
aktív tag

Nekem is ilyenem van, egy gef3 -ről váltottam erre. A gyári hűtőt lecseréltem egy p1 -esére, a ramokra is ragasztottam egy szétdarabolt celeron hűtőt. Igy sikerült 445 / 245 órajelre felcibálni. De amennyit rá kellett fizetnem a gef3 -ra annyival nem gyorsabb, csak szebb a képe ( aniso ) , meg DX9.

(#11) ollie válasza Magic (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

na már megkaptad a választ, de a sima 9600 gpu-ja is húzható annyira, mint a 9600 pro-é, hiszen nincs különbség a gpu-ban. az egyetlen gond a gyengébb hűtés, de egy újat rászerelve ez is megoldható. Egy tápos hűtővel el lehet menni akár 550MHz-ig is, ami már jelentősen megdobja a kártya teljesítméynét.

***

(#12) Club


Club
őstag

SZóval!
KArácsonyi meglepetésnek szánok egy karit!
De nemtom eldönteni hogy Gigabyte ATi Radeon 9600 128MB DDR 8xAGP
iylet, vagy vegyek megy használt Leadtek TI4200-asat 128MB DDR-el?
idézek:''Mem Bus 64 bit ''Ez idegesít a gB-ban...

(#13) RECSKA válasza Club (#12) üzenetére


RECSKA
veterán

CSÁ!

Hát ha választani kell, akkor a Leadtek!......
De csakis a 64-bites ram miatt.........

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#14) Club válasza RECSKA (#13) üzenetére


Club
őstag

nem erre gondoltam..
Egy ismerősőm tdna hozni egy ilyen radeon kártyát ami egy árlistában volt benne..
De mivel kokrét megjegyzés nem volt melette, elmentem a gyártó honlapjára, us itt ezt találtam..
lehet hogy ezt valóban 64 bites?

(#15) dollyb


dollyb
csendes tag

hello

egyik haverom most vett egy connect3d 9600-t , 325/200 -ast, egy 8500 le-vel (285/260) hasonlítottuk össze. Hát szvsz, nem dobtam hanyatt magam a 9600-tól, gpu-ja igaz hogy bírja a tunningot, 440-ig szépen de a ram nem tornázható, és a ramba a lényeg. Ráadásul ez még lehet 64bit-s is ráadásul. AKi vesz 9600 non prot, jól nézzen körül, nehogy gányát vegyen. Ugyanabba a gépbe átlagba max 15%-al többet hozott a 9600.

dollyb

(#16) inkab válasza Club (#14) üzenetére


inkab
aktív tag

Létezik. Sőt GIGAFOSBA eddig amit láttam non-pro 9600-ost, az mind 64 bites volt. :O

(#17) Magic válasza inkab (#16) üzenetére


Magic
tag

Nem értem, én eddig csak olyan 9600-kal találkoztam, amelyek 128 bitesek voltak :D. Csak egy gond van, hogy 4ns -os Samsung ramokkal van megtömve. A gyár szerint 250-ig lehet húzni őket. Én egy újságban olyat olvastam, hogy 285 körül húzták ugyanezta ramot 285-ig húzták csak a Club3D kártyán :F. Lehetséges ez? Különben meg mit ér, ha a GPU-t felhúzod 450-re, ha a memória sávszélessége sokkal kevesebb mint kellene!?

(#18) inkab válasza Magic (#17) üzenetére


inkab
aktív tag

Amit írtam az a GIGABYTE (ezt neveztem gigafos-nak... :C ) non-pro 9600-os kártyáira vonatkozik! De vigyázni kell még a PowerColor non-pro 9600-os kártyákkal, mert azok is általában 64 bit-esek. A többi gyártó általában nem tol ki ennyire a vásárlókkal... :F Azok általában (Saphire, club3D, connect3D, hercules, normál 128 bit-es ramokkal szerelik.

(#19) Johnny válasza inkab (#18) üzenetére


Johnny
senior tag

Club3d = Powercolor
Mindkettő a C.P.Technology márkanevei, ő a gyártó.
Club3d-ben egyébként van 64 bites 9600-os.

(#20) ollie válasza Magic (#17) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

nem olyan kicsi az a memcsi sávszélesség. gondolj bele, hogy egy 8500LE-nek sem sokkal gyorsabb a memcsije (200 v. 230 v. 250) és még ma is elég jó teljesítményt produkál. a 9600-nál az igazi probléma a gpu-ban keresendő, és ez a 4 pipeline (a 8500-ben 4x2 van!).

***

(#21) Magic válasza ollie (#20) üzenetére


Magic
tag

Tudod, nem is erre gonodoltam! A stósz ott van, hogy hiába húzod fel a GPU-t 440 fölé (az én esetemben), ha a memáriám mondjuk 275-ön megy! Nemde!?

(#22) Magic válasza ollie (#20) üzenetére


Magic
tag

Tudod, nem is erre gonodoltam! A stósz ott van, hogy hiába húzod fel a GPU-t 440 fölé (az én esetemben), ha a memóriám mondjuk 275-ön megy! Nemde!?

(#23) ollie válasza Magic (#22) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Attól még nő a teljesítmény, mert a memcsi csak 270-en megy. Sőt mivel a gpu nem túl gyors a megahertzek ellenére sem (csak 4 pipeline és nincs Z buffer sem), ezért bőven elég lehet ez a memória sávszélesség is. Ez kb olyan mint a P3-ak meg az első P4-ek közötti különbség. Hiába mentek magasabb órajeleken a P4-ek ha egyszer butított P3-ak voltak és így lassabbak is...

***

(#24) ollie válasza Magic (#22) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Attól még nő a teljesítmény, mert a memcsi csak 270-en megy. Sőt mivel a gpu nem túl gyors a megahertzek ellenére sem (csak 4 pipeline és nincs Z buffer sem), ezért bőven elég lehet ez a memória sávszélesség is. Ez kb olyan mint a P3-ak meg az első P4-ek közötti különbség. Hiába mentek magasabb órajeleken a P4-ek ha egyszer butított P3-ak voltak és így lassabbak is...

***

(#25) Magic válasza ollie (#24) üzenetére


Magic
tag

Értem amit írtál. Nem nagyon eggyezek vele, de azért kösz!

(#26) Tul


Tul
aktív tag

Én már csak értetlenkedve nézem ezeket a számokat: #8->Ti4200 4ns memorival 625 (azaz gondolom 312,5), valamint #17->9600 4ns/285. :F
Én valamelyik topicban olvastam itt, hogy a korlátot, a maximális memósebességet úgy lehet megkapni, hogy ezret osztok az aktuális ns-mal. Pl: 4ns-os memóriánál 250Mhz a maximum, mivel 1000/4=250. Szóval tök jó lenne, ha valaki végre egyértelműen felvilágosítana. Vagy ez a számítás a biztonságosan elérhető stabil értéket jelenti (amennyire a ram tervezve van) és a tunning még csak ezután jön?

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#27) divot válasza Tul (#26) üzenetére


divot
veterán

Ez ügyben nincs egyértelmű helyzet. :) Veszel egy kártyát, megnézed, hogy milyen memóriamodulok csücsülnek rajta, aztán próba, szerencse. Olyan ez, mint a gyerekszülés, vagy zseni lesz a kicsike, vagy nem, nincs biztos recept. Itt van például az én kártyám: 3,3-as Infineon ramokkal szerelték, gyárilag 540-re van belőve. Elméletileg 300*2-t kellene tudnia, ennek ellenére tudja a 320*2-öt is. A korábbi kártyámon meg szintén 3,3-as ramok volta, de a 300*2-t se bírta. Lutri, ahol csak a gyári érték tuti.

(#28) emvy


emvy
nagyúr

Topicindítóra válasz: a magot minimálisan, a ramot semennyire. De a magot nem is érdemes, mert a ram a szűk keresztmetszet.

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.