Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gmark247


gmark247
tag

Üdv Mindenkinek!

A minap jutottam hozzá egy ConCorde Tab-Ray készülékhez az Extreme jóvoltából mindösse 20.000Ft-ért.
Ami az elején megfogott a paraméterei és az ehhez viszonyított ára. Az egész vásárlásra azon egyszerű okból volt szükség, hogy itthon kíméljem a telefonom akksiját, ha nem PC-t használok. Szóval az elképzelés egy olcsó de használható kis kütyü volt, ezt többé kevésbé sikerült megvalósítani.

ConCorde hivatalos oldala
És egy (túl)lelkes cikk róla

Aki megnézte a linkeket, azt nem untatnám a részletes jellemzőkkel. Néhány alap adatot leírok, valamint saját tapasztalataimat.

- 7" 1024*600 pixeles kijelző
- 1GB RAM
- 8GB ROM (32GB-s bővíthetőség)
- 4*1,3Ghz CPU
- Android 4.4.2
- 2 kamera, hátul 1,9, elöl pedig 0,3MP
- Akkumlátor 3.7V, 2500 mAh
- Méret 188×108×10,2mm
- Súly 272g
- Wifi, USB OTG valamint 3G Webstick támogatás is megtalálható benne.

Ezen jellemzők alapján nem is hangzik olyan rosszul egy alap felszereltségű, olcsó kütyüként.

Saját tapasztalataim eddig:

Wifi nagyon gyenge, konkrétan eldobta a jelet a router mellett állva. Az akkumulátor nem kimondottan erős, bár ez az első tabom, így nincs viszonyítási alapon ilyen téren.Gyorsaságával nincs gond, annyira gyors, amit vártam tőle.

A legnagyobb csalódás a 8GB ROM, ami konkrétan nem elég semmire ellentétben a fent linkelt cikk írójának véleményével. Az a minimális 800MB szabad hely nálam elég hamar megtelt, pedig csak az alap alkalmázoskat töltöttem fel, amit minden eddigi droidos készülekre szoktam (thirdparty böngésző, billentyűzet, biztonsági alkalmazások és pár extra, amiket naponta használok). Itt nem esett szó több száz megás alkalmazásokról, mielőtt valaki támadna. A maradék 4,7GB szabad helyét vagy a külső SD kártyát a készülék nem igazán szereti, olyannyira nem, hogy nincs opció bármelyiket alapértelmezett telepítési helyként kiválasztani, valamint az alkalmazáskezelőben sem működik az SD-re való mozgatás. Nagyban korlátozza a használhatóságot, ha valaki alkalmazásokkal szeretné bombázni.

Természetesen ez a saját véleményem, semmilyen módon nem kritizálásnak vagy bántásnak szántam a fent linkelt cikk írójával szemben!

Ajánlom azoknak, akik egyszerű böngészésre keresnek tabletet vagy gyereknek adnák a kezébe filmet nézni vagy pár kisebb fejlesztő játékkal játszani.

Akit érdekel, rootolni lehet a kingo root alkalmazással PC-n kersztül ( más források szerint Vroot is működik)

Bármilyen észrevételt, hozzászólást, kritikát, segítség kérést valamint a tárhely probléma megoldására javaslatokat szívesen fogadok! :)

Üdv, Márk!

Sony Ericson k310i -> Sony Ericson w350i -> LG GT 540 -> Xperia U -> Lenovo A850' The worst thing what ever happend to Earth is the humanity... '

(#2) Hurkafej válasza gmark247 (#1) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Szia.
Az árát tekintve a 20 ezres kategóriában ez tűnik a legjobbnak eddig.
Viszont ha a wifi tényleg olyan gyenge, akkor elgondolkodtató, hogy megvegyem-e, nameg az alkalmazásoknak szánt tárhely... Te próbáltad rootolni?

(#3) gmark247 válasza Hurkafej (#2) üzenetére


gmark247
tag

Szia!

Kingo root 100% működik, nekem is azzal van. Wifi valóban nem olyan jó, de ha erős a routered, akkor nincs nagy gond.
Tárhely gondot némiképp megoldottam link2sd és sd kártya particionálással.

Sony Ericson k310i -> Sony Ericson w350i -> LG GT 540 -> Xperia U -> Lenovo A850' The worst thing what ever happend to Earth is the humanity... '

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.