Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sylver001


Sylver001
csendes tag

Láthatóan magyar anyacég által fejlesztett készülékekről van szó.
Sporthoz, extrém munkakörülményekhez, szabadidős eseményekhez ajánlott,
mivel kifejezetten jól bírja az ütéseket, vizet, port.

TESZT itt készült róla
Sok itthoni kereskedés felvette a termékkörébe és árulja.
Egészen jó árfekvésűek.

Van-e valakinek?
Mik a felhasználási tapasztalatok?
Telefonálási hangminőség, igénybevétel ellenállóság, kezelhetőség, anyaghasználat, akkumulátor üzemidő, stb?

(#2) meroly válasza Sylver001 (#1) üzenetére


meroly
veterán

Nem tudom hogy maradhat-e a topik, én örülök neki és a teszt is nagyon komoly lett.
Kár hogy ezek a kimondott strapa telók igen bumfordik. Bár IP67-hez kell is, de egyel lightosabb verziót is elfogadnék.

Impossible is nothing

(#3) meroly


meroly
veterán

Na pont láttam ma MM-ben, a menüje gyors, az oldalsó gombok alig nyomhatóak be (kamera és lámpa), nagyon nem volt időm jobban megnézegetni, strapa, masszív, jól össze van rakva. Mármint a P50-es.

Impossible is nothing

(#4) Sylver001 válasza meroly (#3) üzenetére


Sylver001
csendes tag

A hétvégén kerítek rá sort, h megkuksizzam közelről is.
Nagy köszi, ha a mobilarena-s srácok Rusi, Bocca tesztgórcső alá veszik :)

(#5) Diablo_Works válasza Sylver001 (#4) üzenetére


Diablo_Works
csendes tag

Na sikerült megnézni? :D Esetleg egy kis leírást dobhatnál róla!

(#6) pubek31


pubek31
csendes tag

Sziasztok vettem egy concordraptor z10 est nagyon jó tényleg gyors és strapa bíró de sehogy sem tududom beállítíni a szám kijelzést hogy ki írja a számom ha hívok valakit de a t mobilnál csak néztek mikor segítséget kértem ha tud valaki segíteni azt meg köszönném kössz.

[ Szerkesztve ]

(#7) Sylver001 válasza Diablo_Works (#5) üzenetére


Sylver001
csendes tag

Megnéztem:

1-az-1-ben Caterpillar B15 és B25 copy.
Kívül-belül.
Ugyanazok a menüpontjaik, a P50 esetében pedig a teljes formai kialakítás
és gombleosztás is.
Másolatok, Méghozzá sztem úgy, hogy Concorde E. Kft.
megvette mindkettő Caterpillar modell-t,
apró atomjaira szedte, majd lemásolta, mindazt, ami jó
és javította mindazt, ami nem.
Tehát mindkét Concorde modell - NEKEM - jobban tetszett, mint a Caterpillar elődei.
Engem elsődlegesen a P50 érdekelt.
A Z10-ről csak annyit, hogy a touch-screen itt inkább push-screen, mivel érzékenysége
nem a fő erőssége. Ha ez vki számára elfogadható, akkor abszolút ajánlott,
mivel élőben egyszerűen Jól Néz Ki (!)
Röpke 40 perces ottlétem alatt egy jó pár apuka: "nagyon komolyan néz ki. mi ez?"
és jó pár kölök: "apa, azt nézd, de királyul néz ki"
Tényleg (!) jól néz ki a Z10 - ellentétben a B15-tel, ami inkább úgy néz ki, mint egy elektronikus képkeret.

Na, de P50:

Pro:

- Ugyanaz a menüleosztás, mint a B25-nél, de sokkal gyorsabban reagál
- Fogásra a telefon kézreállóbb, gömbölydedebb és kevésbé vastag és szögletes, mint a B25
- gombok nyomáspontja sokkal rugalmasabb, mint a B25
- színéből fakadóan ezt nehéz ottfelejteni, elhagyni vhol

Contra:

- Gombkiosztás, és festés miatt picit játéktelefon hatása van, ebből szempontból nyer a Cat B25 a szolídabb, komolyabb külsejével, viszont utóbbit könnyebb is bárhol elhagyni, mert színével beleolvad a környezetbe.
- Izomból kell nyomni a világítás gombot ON és OFF funkciók használatához

Sajnos a telefonálási hangminőséget nem tudtam tesztelni a bolti példányon.
Egy biztos, ha kinyiffan a jelenlegi magántelom a Nokia 5140i, akkor tutira P50-t fogok venni.
Jelenleg 23 e. Ft-ba kerül, szemben a Cat B25-tel, ami 30 e. Ft.

(#8) Sylver001 válasza pubek31 (#6) üzenetére


Sylver001
csendes tag

A faceb-on múlt héten írta a cég:
Ha beviszed hozzájuk, ingyenesen frissítik a szoftvert.

(#9) Diablo_Works válasza Sylver001 (#7) üzenetére


Diablo_Works
csendes tag

Köszönöm a leírást! Nekem egy Samsung Xcover 271 van ami most haldoklik ahelyett szeretnék másikat. A Cat B15 és Z10 között vacillálok . Z10-en led segédfény van?
Kép alapján úgy nézem hogy mintha lenne ott a hátulján valami! :D S
tapábbnak néz ki mint a B15, meg IPS kijelzős is, és a procija szerintem jobb (S4).

(#10) Sylver001 válasza Diablo_Works (#9) üzenetére


Sylver001
csendes tag

Szívesen :)
A Z10 hátulján van világítás/ segédfény.

(#11) meroly válasza Sylver001 (#7) üzenetére


meroly
veterán

Én is köszönöm a beszámolót, nekem is tetszett, bár ennyire strapa teló azért nem elvárás részemről, bővel jól elvagyok a 3720-al, 2 éves, semmi baja, itt-ott már ütött-kopott, de nagyon megszerettem és mindent tud, amit kell.
Sajna ezek a kimondott strapás telók (IP67-től felfelé) nagyon bumfordik, irodában dolgozom, tehát ott nem kell, magánéletben is csak azért szeretem hogy strapabíró egy telefon, mert így érzem magam biztonságba vele, sokszor pottyan, eső áztatja, por lepi, ezeket bőven bírja a mostani is.
Mindig elhatározom hogy valami ilyesmi lesz a következő, mert képeken nagyon tetszenek, a Cat, ez a Concorde de még a Sonim is, viszont ez nem a zsebben hordom kategória.
Samsungok is jók, ott talán kevésbé drasztikus a külső, viszont Nokia párti vagyok.

A P50-ben nekem az nem tetszett, hogy a két oldalsó gombot tényleg izomból kellett nyomni, viszont a menü tényleg gyors (Cat-et nem néztem) és a gombok is kényelmesek.

Kár hogy nem forgalmazták nálunk a Samsung Rugby-t, az még jó lehetett.

Impossible is nothing

(#12) Diablo_Works válasza meroly (#11) üzenetére


Diablo_Works
csendes tag

Amit nekem a Samsung Xcover 271 kibírt, az lassan a hihetetlen kategória :D Volt ez már vízben, medencében, korsó sörben, lesett 4. emeletről szóval mindent kibírt... Eddig. Egy szerencsétlen napon telefonálás közben kicsúszott a kezemből és ráléptem. Nem is lett volna baj de egy apró kavics volt a kijelző alatt... és hát betört! :D
Remélem azért a Z10 is ki fog ennyit bírni mint a Samum!

(#13) pubek31


pubek31
csendes tag

Na mindegy még mindíg nem sikerült beállítatnom a telóm hát csalódtam a z10 ben senkinek nem ajállom ha most ez a baj akkor késöbb mi jön még? maradok a nokia n97 nél

(#14) moha21 válasza Sylver001 (#7) üzenetére


moha21
addikt

Üdv!

A kamerája az sajnos teljesen használhatatlan és a LED is lehetne erősebb rajta. Nagyjából ennyiből kis is merülnek a hibái. A zenék pl. kifejezetten jól szólnak rajta, hangerő rendben van. Nekem a kijelzővel sem volt gondom, az akku bírja sokáig.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15) godasz


godasz
csendes tag

Sziasztok!
én is vettem egy z10-et.hívószámküldés nekem se megy:-(
van még egy gond,telefonálás végén nem tudom kinyomni,letenni a telót.sötét képernyő,ha a másik fél nem teszi le,vonalban lennék egy óráig is.
ja,és a belső memóriája se akkor,amit írtak...
másnak ilyen hiba?

(#16) choselee válasza pubek31 (#6) üzenetére


choselee
csendes tag

Hello!

Én is vettem egy P50-est. Csalódás:(
A hangminőségre mindenki panaszkodott, erre persze nem tér ki a tesztelő, csak arra hogyan szaladgál vele a blöki.:(
Kezdetben csak a második SIM számát, majd később az elsőt sem küldte el. Elküldtem kb. 2 hete a Concorde szervizének, azt mondták csak egy szoftverfrissítés kell. Ezt miért nem tudják értékesítés előtt megoldani? Sajnos még nem jött vissza. Természetesen a vételárhoz még pluszban jön a postaköltség.
Csak magamat okolhatom, hogy ilyen névtelen vackot veszek, és nem bevált megbízható gyártók termékeit. Remélem el tudom majd sózni használteló boltban némi veszteséggel.

(#17) Sylver001 válasza choselee (#16) üzenetére


Sylver001
csendes tag

"A hangminőségre mindenki panaszkodott"

Én sehol nem találok róla hangminőségre utaló tesztet a neten - Ki az a "mindenki"?
Te milyen hangminőségbeli problémát tapasztaltál?

(#18) choselee válasza Sylver001 (#17) üzenetére


choselee
csendes tag

Akivel beszéltem, azok panaszkodtak. Épületen belül érthető volt amit mondtam, de volt aki nem ismerte meg a hangom. A szabadban, ha már kis szél is fúj, akkor volt hogy egyáltalán nem értettek. Ez valszeg a vízállóságot biztosító gumimembrántól és a gyenge zajszűréstől van. Mindenesetre nagyon kellemetlen és kényelmetlen.

Közben megvolt a szoftverfrissítés. Mindenki megnyugodhat, frissítés után mindkét SIM esetében a menüből beállítható a számküldés. Az új szoftver sem hibátlan (fordítási hibák és hiányosságok) de használható és ez a lényeg.
Újabb rossz hír, hogy a segédfény alkalmatlan sötétben történő fényképezésre, (pedig nagyrészt a segédfény megléte miatt esett rá a választás) ugyanis az egész készülékház sárgán világít és ezt a kamera lencséje is "befogja". A sötétben készült kép egy maszlag, sárga fénykoszorúban.

Profilok közül a néma az csak néma tud lenni, rezgést nem lehet beállítani. Nem gond csak furcsa.

Összességében használható, de szerintem alaposan túl vannak árazva ezek a kínai "strapakvarcjátékok". Itthon nagy rá a kereslet (és gondolom a szervizkapacitás), Kínában pedig óriási a fröccsöntő kapacitás:)

Számomra a tanulság: a hozzáértő és elfogulatlan telefonos oldalak, szgép előtt görnyedve böngészése helyett, az ismerős ismerőse által megvett készüléket kell megszakérteni, kinn a szabadban, a friss levegőn.

Részemről ennyi a nagy kaland, igyekszem megszabadulni tőle, mert meghagyni a kutyának játszani, kicsit drága volt.:)

(#19) moha21 válasza choselee (#18) üzenetére


moha21
addikt

Nagyjából egyet értek veled, bár vannak pozitív dolgai is a telefonnak. :_-)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#20) sohatöbbé


sohatöbbé
újonc

A telefonhoz sokat nem tudok hozzászólni, de a gyártó cégről megvan a véleményem. Velünk jól elbántak!
Nekünk ugyan nem ez a telefonunk volt, de párom is vett pár hónapja készüléket ettől a gyártótól. Tök jónak nézett ki, sokat tudott az alacsony ár ellenére. Örültünk is neki, hogy olyan olcsón olyan klassz telefonhoz jutott. Igaz, utólag kiderült, hogy a tökéletestől messze van, de ugye árban is messze volt tőle.
Aztán jött a fekete leves, mert mint a mondás is tartja: olcsó húsnak híg a leve. A telefon kb 1,5-2 hónapot bírt, összefosta magát az alaplap. Benne van ez is a pakliban, mindenhol előfordul hibás készülék, sok telefonunk volt már az évek során, kellett is párat szervízbe vinni. Gondoltuk, majd most is megoldódik a probléma, azért van a garancia. Garancia, ami ez esetben nagy átverés volt, kb csak azért, mert a törvény kötelezi őket bizonyos vételár fölött. Párom bevitte a szervízbe. Nem adtak cseretelefont, ami számunkra szokatlan volt, de betudtuk annak, hogy ez mégsem egy Vodafone vagy Telenor. Nagy nehezen megoldottuk, hogy egy használható telefont kerítsünk páromnak, akinek a munkájához elengedhetetlen volt. És jött megint a keserű csalódás. A szervíz két hétig ült a készüléken, már kb a harmadik időpontot ígérve meg, amikor is visszakapjuk. Amikor párom felhívta őket, kicsit idegesen, hogy akkor mégis mire számítson, közölték, hogy ők nem tudtak mit kezdeni vele, továbbküldik abba a szervízükbe, ahol szét is szedik a telefont. (Ők kb csak megnyomtak rajta két gombot és ennyi. Teszem hozzá, mi is tudtuk, hogy komolyabb a probléma). Majd onnan visszajött egy hét múlva (összesen már 3 hét!), közölték, hogy alaplap hiba, de mivel a sarkai meg vannak karcolódva (megfogalmazásuk szerint tönkre van menve és azért rossz az alaplap) nem csinálják meg. Gondoltuk, szuper, még ki sem fizettük, de már van egy használhatatlan fos a birtokunkban. A főnök persze nagylelkűen felajánlotta, hogy ad egy új, ugyanolyan készüléket kedvezményes áron. Vagyis összesen már 120ezer Ft-ba került volna nekünk egy működésképtelen és egy ugyanolyan rakás ócskavas telefon, amely összegért már normális minőségű telefont is vehettünk volna. Persze a vásárlók könyvét hosszas vita és rengeteg szájhúzogatás árán adták oda csak, reakció még nem jött. Nem is számítunk rá, bár korrekt eljárást egyébként sem várunk el tőlük.
Mellesleg bementünk az üzletbe, ahol vettük a készüléket, sokat nem tudtak tenni, de elmondták, hogy többen is panaszkodtak már a gyártó szervízére. Remélem másnak nagyobb öröme lesz a drága cég termékeiben és nem bánnak el velük is így, mint velünk.

(#21) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Nem találom a P40-es topikjat,gondolom nincs. Aposnak vettünk egy p40-et.Hol lehet beállítani, hogy melyik sim kártya legyen az alapértelmezett kimenő hivaskor.? Mert mikor hivna egy szamot feladja,hogy sim1 vagy sim2-rol akarja hivni.

[ Szerkesztve ]

(#22) Mikisys


Mikisys
őstag

Kedves Mindannyian!

Lenne egy kérdésem a Raptor P40 készülékkel kapcsolatban:
Rezgő hívásjelzés van benne? - mert erről sehol nem találrtam leírást.

Üdv!

(#23) Mikisys válasza Mikisys (#22) üzenetére


Mikisys
őstag

Szóval Concorde Raptor P40:
Megtaláltam a menüjében, felhasználói profilok, rezgés-csengetés, kijelölés, opciók gomb, mentés.
Rezeg és csörög is, meg jó hangos is.
A leírása önmagában nem ér semmit, mint ahogy a tesztek sem erről a készülékről, mert nem fogom porban hempergetni, és nem dobom bele egy lábas vízbe sem.
A forgalmazója vehette volna a fáradtságot, hogy egy jól elkészített használati leírát, beállítási útmutatót ad a készülékhez, elvégre felelős is érte.
Élőben szebb, mint a képeken és prímán működik.

Üdv!

(#24) Mikisys válasza Mikisys (#23) üzenetére


Mikisys
őstag

Újabb adalék a készülékről:
Két heti használat után kellett először a töltőre csatlakoztatni, a napi 5-10 perc beszélgetéssel tehát kb. két hetet bír az akkuja. Ez jó, a régebbi Samsung nem bírt ennyit, újkorában sem.

Üdv!

(#25) Nauri válasza Sylver001 (#1) üzenetére


Nauri
csendes tag

Gondom van, elég nagy!

Barátom Concord Raptor P 40ese nem kuld nem foag mmst és wapot, mikozben igy adtak el!

A szervizbe már 4.re ment el és megállaptották az alábbi hibák nem jelennek meg a telefon kifogástalan!

Felszeretné a céget jelenteni, mert ugy érzem, ugyan azt játszák el velem, mint a myaudio a tablet pcjével!

Hol tehetem meg ezt!

Pénzt is tennék be, hogy b1róságra menjen az ügy!

A telefon gyakran kifagy s egyre tobb ismerosom panaszkodik e vásárolt készulékére, holott elég drága telefon 17.000Ft!
:(((

Pereskedjek e , hol tegyek panaszt, hogyha jegyzokonyv van arrol, hogy ez a hibás telefon jol mukodik?

vodafonos netet vitt, tmobilos meg telenorost nem raadasul mmms sincs meg sms ertesito a beallitasokrol!

(#26) Mikisys válasza Nauri (#25) üzenetére


Mikisys
őstag

Ez a készülék nem tud internetet, szerintem WAP sincs benne.
A szervizben ki kell próbálni, mielőtt átveszi és aláírja az ember a papírokat.
Ha működik, akkor rendben van, ha nem jó, akkor visszaadni, javítsák meg.
Ha erre nem hajlandók, akkor a Vásárlók könyvébe kell beírni a hibát, amit a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőségnek is meg kell küldeni.
-
Azért mindenekelőtt, el kell olvasni a kezelési leírását és annak megfelelően beállítani a készüléket, vagy segítséget kérni a beállításokhoz.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#27) Nauri válasza Mikisys (#26) üzenetére


Nauri
csendes tag

Amennyire értek hozzá, az az, hogy bevittem a net szolgáltatómhoz, a készülék alap járaton nem fogadta az smst, ami tartalmaz mms wap beáll1tásokat!

Aztán, megvették, hitték, a reklámban mondott wap, dobozára beikszelt wap azt jelenti, hogy net képes!

megnéztük a szolgáltatók listáján, sehol sincs kivonva!

Telenor, Tmobilnál sincs.

Rendes magyarázatot nem kaptunk, annyit, vodafone net meg mms ment vele, de mondom én ezt kártyafüggetlenként vettük, aztán, hogy tmobil telefonálás közben miért bont vonalat, arra sem volt válasz, csak annyi, vodafoneval ment...de kérem, én nem vodafonehoz vettem, tmobilhoz, telenorhoz!

Átvágás az egész szerv1z, ismim most vett 1 Concord érintőset, arra is vannak panaszok, mármint a 17500Ftos dupla magos 5 mpxeles mobiljukra.

Udvarias leszek, de már többet nem akarom a szer1vzzel szomorkodásra menni, fogy véd, ott sem, ügyvéd.

Teszek ki 1 kereső h1rdetést, ki elégedtlen e készülékével, aztán leszünk többen is.

Mások is panaszkodnak a P40esükre, nem csak én. :F
Köszi szépen a tanácsokat.

(#28) Mikisys válasza Nauri (#27) üzenetére


Mikisys
őstag

Sajnálom, hogy csalódást okozott neked a készülék, Én csak alap-telefonálásra használom.
Lásd a 23-as hozzászólásom. Én a forgalmazójában csalódtam, mert rákérdeztem egy dologra és mellébeszélős, kitérő választ kaptam, amiből azt szűrtem le, hogy fogalmuk sincs a készülékről.
Sok reklám és a tesztek(!) mellébeszélés, sajnos a próba alatt, megvásárlás után derülhet ki, hogy mit tud, mire képes, meg egyáltalán.
A leírása is gyenge, hiányos, nehezen "emészthető".
-
A készülékem jól működik, amire használom, arra nekem bőven megfelel.

Üdv!

(#29) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Kedvesem vett magának egy ilyen telefont, de neki is zagyván működik a hívószám- és név megjelenítés. Már előre félek, mi vár rám... De az sem normális dolog, hogy ilyen alfa-állapotú szoftverekkel szállítsanak készülékeket nagy elárusítóhelyekre (asszem valamelyik Médiában vette). Élőben még nem is láttam a készüléket, de amúgy a hangja tiszta, még kihangosítás után is minden jól érthető rajta.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#30) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Concorde P60-ra esetleg váltott valaki? Ilyet szeretnék venni melós telefonnak, de 1-2 gagyi teszten kívül semmi felhasználói tapasztalat nincs. :O

(#31) elekracz válasza Sylver001 (#7) üzenetére


elekracz
csendes tag

Sylver001!

A telefon mérete annyira megegyezik vajon, hogy csereszabatosak legyenek.
Nekem a kijelzőt védő üvegre lenne szükségem a CAT B25-ös telefonom számára. Ezt a hibát eltekintve elégedett vagyok a készülékemmel, de ezt az üveget gyakorlatilag drágábban cserérlik mint a készülék nagyker ára...
Ezért próbálkoznék a Concorde-al.

Ja és biztosra veszem, hogy a szerelés a vízállóság miatt fontos. Nos nekem pont arra nincs szükségem remélem valaki tud nekem segíteni ebben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.