- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Gurulunk, WAZE?!
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Harmincegyedik rész
- sh4d0w: Amikor az ostobaság szorgalommal párosul
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Pajac: Szinte mindene megvan
- sz_tibor: Fekete, kerülendő cégek
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
kenand
veterán
Mint az Apple chipjeinél a DDR5 egybe van tokozva, előny a gyorsaság, hátrány a fix memória méret, javíthatatlanság.
De qamagas árnak os ez az oka
Nem lesz a tömegek számítógépe -
Abu85
HÁZIGAZDA
Nem tudom, hogy mihez akarja hasonlítani az NV. A GDX Sparkot is megtiltották, hogy a Strix Halóhoz mérjük. Nem küldenek hardvert, ha az AMD rendszere ott lesz a tesztben. Az RTX Sparkra nem tudjuk, hogy milyen szabályok vonatkoznak.
Egyébként a Snapdragon X2 az kb. hasonlítható a sima N1-hez, mert a hasonló kaliber platformban. A Strix Halo valóban nem N1 szint, az inkább N1X-hez hasonló kiépítésű. A kérdés az, hogy hova teszik majd a Gorgon Halót.
-
hapakj
őstag
-
Abu85
HÁZIGAZDA
-
Cassi
őstag
Néhány ár egy bolgár webshopból (nem tenném érte tűzbe a kezem, de legalább konkrét árak):
Nem olyan félelmetesen drága, ahhoz képest, hogy eléggé top OLED érintőképernyővel van. Alapvetően Apple-szerű árazás várható ebben a kategóriában, a Neo szint egyelőre kimarad. -
b.
félisten
-
hapakj
őstag
Majd az eldönti, hogy mennyire hatékonyak futnak/fordítódnak/emulálódnak rajta az x86-x64 kódok...
Gaming-re meg akkor lesz igazán jó, ha a klasszikus modellektől és feldolgozásról átváltanak teljesen AI alapú valós időben generálásra. Kb megadnak egy alap 3d modellt, aztán megmondják az AI-nak, hogy álmodja tele tartalommal meg valósághű grafikával 120FPS-sel...
Ha ez így lesz, akkor megint egy olyan paradigma váltás jön, mint anno amikor bemutatkoztak az első 3d gyorsító kártyák. Dedikált célhardver amit mással nem lehet kiváltani/emulálni.
hát a benne lévő GPU is desktop 5070, illetve mobil 5070 Ti - 5080 közti szint. Az szerintem annyira nem rossz játékra

Viszont a jóval lassabb memória sávszélesség foghatja vissza, de azt az általad leírt AI feldolgozást is visszafogja.
-
k1smono
csendes újonc
Majd az eldönti, hogy mennyire hatékonyak futnak/fordítódnak/emulálódnak rajta az x86-x64 kódok...
Gaming-re meg akkor lesz igazán jó, ha a klasszikus modellektől és feldolgozásról átváltanak teljesen AI alapú valós időben generálásra. Kb megadnak egy alap 3d modellt, aztán megmondják az AI-nak, hogy álmodja tele tartalommal meg valósághű grafikával 120FPS-sel...
Ha ez így lesz, akkor megint egy olyan paradigma váltás jön, mint anno amikor bemutatkoztak az első 3d gyorsító kártyák. Dedikált célhardver amit mással nem lehet kiváltani/emulálni.
-
Cassi
őstag
-
S_x96x_S
veterán
Erős támogatás nélkül, csak úgy magától nem lesz semmiből gaming platform. Így viszont nem értem miért maradt "RTX Spark" a neve, mert erről mindenki a gamingre asszociál. Nyilván ki kell várni, miket jelent még be az Nvidia a következő hetekben, a megjelenésig.
Azt nem kétlem, hogy ezen a nagyvállalati AI/Edge piacon az RTX Spark dominálni fog erősen. Az Apple-nak hiányzik a szerveres vonal, a szoftverek. A Strix Halo az eddigiek alapján csak távoli második lesz jó esetben. Az Intelnek szinte semmilye sincs. Gyorsan jön majd a Vera+Rubin és a Feynman utána, ezzel senki sem tudja tartani a lépést.
Ez egy erősen Amerika-centrikus piac lesz, Európa már csak kisebb foltokban lesz jelen, az olyan országok, mint Németország is nagyon gyenge és le van maradva. A kínaiak szerintem ezt a platformot is hanyagolni fogják, teljes kizárás jöhet.
> Gyorsan jön majd a Vera+Rubin és a Feynman utána,
> ezzel senki sem tudja tartani a lépést.
egyre nagyobb lesz a verseny és EZ JÓ.
mert 2 év, az nem olyan gyors - hogy ne lehessen tartani a lépést.
- 2026 Grace-Blackwell Spark
- 2028 Vera-Rubin Spark
- 2030 Rosa Feynman SparkRáadásul az N3X is várhatóan MEDIATEK maggal jön,
vagyis CPU -ban gyenge lesz.És ott van jó pár hiba, amit javaitani kell az MS+NVIDIA párosnak.

a következő 2 évben Az AMD a nagyobb memóriára
( AI MAX 400 "Gorgon Halo" - 192GB )
és modellekre próbálhat alapozni
és ki kell húznia az AI MAX 500 -ig
( ami már RDNA5-ös és FP4, FP6, FP8 -as támogatás is.)
( innen ) -
Abu85
HÁZIGAZDA
Erős támogatás nélkül, csak úgy magától nem lesz semmiből gaming platform. Így viszont nem értem miért maradt "RTX Spark" a neve, mert erről mindenki a gamingre asszociál. Nyilván ki kell várni, miket jelent még be az Nvidia a következő hetekben, a megjelenésig.
Azt nem kétlem, hogy ezen a nagyvállalati AI/Edge piacon az RTX Spark dominálni fog erősen. Az Apple-nak hiányzik a szerveres vonal, a szoftverek. A Strix Halo az eddigiek alapján csak távoli második lesz jó esetben. Az Intelnek szinte semmilye sincs. Gyorsan jön majd a Vera+Rubin és a Feynman utána, ezzel senki sem tudja tartani a lépést.
Ez egy erősen Amerika-centrikus piac lesz, Európa már csak kisebb foltokban lesz jelen, az olyan országok, mint Németország is nagyon gyenge és le van maradva. A kínaiak szerintem ezt a platformot is hanyagolni fogják, teljes kizárás jöhet.
Ezt értem, de itt nem hiszem, hogy a támogatással lenne baj, hanem azzal, hogy nincs akarat ezt gaming platformmá tenni. Mert amúgy működnek rajta a játékok, az NV mutatta be (leszámítva az ARM-on problémás játékokat, főleg klasszikus címeket), de egy partnerük sem hiszi el, hogy a játékosok 3-4-5 ezer dollárt fognak költeni RTX Spark notebookokra. Meg valószínűleg az NVIDIA sem, csak amolyan kötelező elemből bedobták a játékot, de látható, hogy a fókuszuk nem ez volt. Az RTX pedig egy márkanév. Az nem gaming dolog már, mert mindent az RTX alá raknak most már. Ez nyilván hülyeség, de most mit tudsz kezdeni a marketingesekkel, ha kipattannak az ilyen ötletek a fejükből.

-
Abu85
HÁZIGAZDA
Szerintem a consumer AI területen a marketing/management és a valóság nem nagyon találkozik egymással. Azon az 50 TOPS-os NPU-n szeretnék ha futtatnánk az AI-t, de a valóság az, hogy az LLM-eket az iGPU futtatja, nem az NPU. Az nVidia ebben erős, ebben erős az AMD Stix Halo is, és ebben gyenge a hagyományos ARM platform. Strix Halo-n is az AMD próbál a saját Lemonade megoldása és a hibrid (NPU+iGPU) felé terelni, kevés sikerrel. Az nVidia meg a CUDA megoldásait hozza, ami szintén GPU-n fut.
Azon elég sok CoPilot funkció jól elfut, szóval önmagában ezzel nincs baj.
A Lemonade nem pont azért született meg, amire most használják. Majd lesz az AMD-nek olyan NPU-szerű gyorsítója is, amit a szerverekbe lehet venni. Az más kérdés, hogy ha már készült ez a rendszer, úgy consumer szinten is használhatóvá tették.
A GPU-t egyébként nem tartják annyira jónak erre, mert alapvetően se nem alacsony késleltetésű a válasza, se nem hatékony a feldolgozása, amit biztosít. Az, hogy most ezt használjuk nem azt jelenti, hogy jó megoldás. Ezért van az, hogy az adatközpontokba a Google például nem GPU-kat készít magának, mert nem új ez a dizájn AI-ra. -
Cassi
őstag
Ezt több cég is mondta. Az NVIDIA gyártói anyagaiban úgy szerepel, hogy personal AI computer. És ez illik is a cég jövőképébe, hogy mindenki a saját személyes AI-ját futtathatja majd a gépeken.
Nyilván lehet játszani is rajta, de ahogy egy gyártópartnerük mondta kint, hogy kevés esélyt lát rá, hogy a saját 5300 dolláros N1X gépükért a játékosok kifizetnék a pénzt. Főleg azzal indokolták, hogy találnak játékra gyorsabb notebookot olcsóbban, akár náluk is.Erős támogatás nélkül, csak úgy magától nem lesz semmiből gaming platform. Így viszont nem értem miért maradt "RTX Spark" a neve, mert erről mindenki a gamingre asszociál. Nyilván ki kell várni, miket jelent még be az Nvidia a következő hetekben, a megjelenésig.
Azt nem kétlem, hogy ezen a nagyvállalati AI/Edge piacon az RTX Spark dominálni fog erősen. Az Apple-nak hiányzik a szerveres vonal, a szoftverek. A Strix Halo az eddigiek alapján csak távoli második lesz jó esetben. Az Intelnek szinte semmilye sincs. Gyorsan jön majd a Vera+Rubin és a Feynman utána, ezzel senki sem tudja tartani a lépést.
Ez egy erősen Amerika-centrikus piac lesz, Európa már csak kisebb foltokban lesz jelen, az olyan országok, mint Németország is nagyon gyenge és le van maradva. A kínaiak szerintem ezt a platformot is hanyagolni fogják, teljes kizárás jöhet.
-
hapakj
őstag
Be kell látnom, hogy a tévedés esete forog fent. Ez a gép más, mint eredetileg gondoltam. Ez bizony teljes egészében a MacBook Pro felső sávjába és főleg afölé van pozícionálva. Teljesen ejtve van a normál MacBook közönsége is, mint célpont.
Amikor ezt elkezdték tervezni, valószínűleg egy általános Apple-konkurrenst akartak, kiegészítve talán a gaminggel, de közben felrobbant az AI, most már 100%-ban oda van irányítva. Megnyílt egy jól fizető piac az AI-val és az oda irányuló tartalomkészítéssel kapcsolatban, a bőrdzsekis a fejéhez kapott, és ejtve lett minden alsóbb régió. Menet közben elmosódott a különbség az N1 és az N1X között, és az N1 is 100%-ban a felső nagyvállalati felhasználóknak van szánva. Még pár napja is több online média magától értetődően beszélt erről, mint játékgépről, de ez csak a saját fantáziálásuk volt, nem tény.Igazából, ha egy közép-felső kategóriás ARM SoC-hez hozzácsapsz egy normális GPU-t akkor ezt kapod.
Csak az NVidia eddig nem foglalkozott ezzel a témával

Valszeg el voltak foglalva, hogy belapátolják a zsetont a raktárakba az adatközpontokba eladott "Geforceokból" befolyó pénzt

-
freeapro
senior tag
Akik gyártanak mindkettőre gépet és beszédesek, azok szerint a CPU teljesítményben mindig a Snapdragon X2 a jobb. AI-ban viszont feladatfüggő. Általában, ha csak alap CoPilot dolgokat használsz, akkor a Snadragon előnye, hogy van sokkal kevesebbet fogyasztó NPU-ja, és az jóval hatékonyabb, mert erre tervezett célhardver. Az RTX Spark nem használ ilyet, de a következő generáció majd megkapja a MediaTek NPU-ját. Általánosabb AI-ban valószínűleg jobb az RTX Spark.
Gamingről nincs pontos adatunk. Az egyik gyártó azt mondta, hogy a gaming nem képezi az RTX Spark gépük célpiacát, így arra vonatkozóan nem mérnek semmit. Ezt mondjuk elhiszem, mert a workstation notebookjuk 5300 dollár lesz, az meg nem az a szint, amit a játékosok vesznek. Viszont gyorsabbnak kellene lennie az RTX Sparknak, hacsak nincs CPU-limit.
Szerintem a consumer AI területen a marketing/management és a valóság nem nagyon találkozik egymással. Azon az 50 TOPS-os NPU-n szeretnék ha futtatnánk az AI-t, de a valóság az, hogy az LLM-eket az iGPU futtatja, nem az NPU. Az nVidia ebben erős, ebben erős az AMD Stix Halo is, és ebben gyenge a hagyományos ARM platform. Strix Halo-n is az AMD próbál a saját Lemonade megoldása és a hibrid (NPU+iGPU) felé terelni, kevés sikerrel. Az nVidia meg a CUDA megoldásait hozza, ami szintén GPU-n fut.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Be kell látnom, hogy a tévedés esete forog fent. Ez a gép más, mint eredetileg gondoltam. Ez bizony teljes egészében a MacBook Pro felső sávjába és főleg afölé van pozícionálva. Teljesen ejtve van a normál MacBook közönsége is, mint célpont.
Amikor ezt elkezdték tervezni, valószínűleg egy általános Apple-konkurrenst akartak, kiegészítve talán a gaminggel, de közben felrobbant az AI, most már 100%-ban oda van irányítva. Megnyílt egy jól fizető piac az AI-val és az oda irányuló tartalomkészítéssel kapcsolatban, a bőrdzsekis a fejéhez kapott, és ejtve lett minden alsóbb régió. Menet közben elmosódott a különbség az N1 és az N1X között, és az N1 is 100%-ban a felső nagyvállalati felhasználóknak van szánva. Még pár napja is több online média magától értetődően beszélt erről, mint játékgépről, de ez csak a saját fantáziálásuk volt, nem tény.Ezt több cég is mondta. Az NVIDIA gyártói anyagaiban úgy szerepel, hogy personal AI computer. És ez illik is a cég jövőképébe, hogy mindenki a saját személyes AI-ját futtathatja majd a gépeken.
Nyilván lehet játszani is rajta, de ahogy egy gyártópartnerük mondta kint, hogy kevés esélyt lát rá, hogy a saját 5300 dolláros N1X gépükért a játékosok kifizetnék a pénzt. Főleg azzal indokolták, hogy találnak játékra gyorsabb notebookot olcsóbban, akár náluk is. -
Cassi
őstag
Be kell látnom, hogy a tévedés esete forog fent. Ez a gép más, mint eredetileg gondoltam. Ez bizony teljes egészében a MacBook Pro felső sávjába és főleg afölé van pozícionálva. Teljesen ejtve van a normál MacBook közönsége is, mint célpont.
Amikor ezt elkezdték tervezni, valószínűleg egy általános Apple-konkurrenst akartak, kiegészítve talán a gaminggel, de közben felrobbant az AI, most már 100%-ban oda van irányítva. Megnyílt egy jól fizető piac az AI-val és az oda irányuló tartalomkészítéssel kapcsolatban, a bőrdzsekis a fejéhez kapott, és ejtve lett minden alsóbb régió. Menet közben elmosódott a különbség az N1 és az N1X között, és az N1 is 100%-ban a felső nagyvállalati felhasználóknak van szánva. Még pár napja is több online média magától értetődően beszélt erről, mint játékgépről, de ez csak a saját fantáziálásuk volt, nem tény. -
hapakj
őstag
mondjuk félelmet tényleg nem kelt

ha azt tudja, mint egy 5070-es laptop, mindezt kompatktabban jobb akkuidővel, akkor egész reális is.
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
-
hapakj
őstag
kb annyi mint a AMD Halo Strix platfom

N1 kicsit alatta N1X árban teljesítményben kicsit felette, mintha direkt körbelőtték volna -
atok666
őstag
..."félelmetesen drága"...
az meg milyen? blikkettő
Atok
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Akik gyártanak mindkettőre gépet és beszédesek, azok szerint a CPU teljesítményben mindig a Snapdragon X2 a jobb. AI-ban viszont feladatfüggő. Általában, ha csak alap CoPilot dolgokat használsz, akkor a Snadragon előnye, hogy van sokkal kevesebbet fogyasztó NPU-ja, és az jóval hatékonyabb, mert erre tervezett célhardver. Az RTX Spark nem használ ilyet, de a következő generáció majd megkapja a MediaTek NPU-ját. Általánosabb AI-ban valószínűleg jobb az RTX Spark.
Gamingről nincs pontos adatunk. Az egyik gyártó azt mondta, hogy a gaming nem képezi az RTX Spark gépük célpiacát, így arra vonatkozóan nem mérnek semmit. Ezt mondjuk elhiszem, mert a workstation notebookjuk 5300 dollár lesz, az meg nem az a szint, amit a játékosok vesznek. Viszont gyorsabbnak kellene lennie az RTX Sparknak, hacsak nincs CPU-limit.
-
hapakj
őstag
-
Hopan
kezdő
-
Hopan
kezdő
Igen, én is ezt néztem oda lett árazva a Strix Halo mellé. Persze arról is számtalan cikk volt milyen drága lesz/lett, pl ez.... na nézd csak nem találok egyet sem.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
-
hapakj
őstag
Nekem kicsit úgy tűnik, hogy Snapdragon lesz az Apple Mx - Mx Pro szint
Nvidia N1 meg az Mx Pro - Mx Max szint

-
Cassi
őstag
Akkor mégis jó lesz a szegény ember Snapdragonja?
Azt hozzá kell tenni, hogy így egy árban lesz a Strix Haloval, meg lehet nézni a listákban (a Geizhalson az összes használható Strix Halo laptop 2500 eurótól indul).
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Medence topik
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- 35 millió forintos géppel értelmezné újra a PC-t az NVIDIA az ASUS jóvoltából
- Microsoft Rewards
- Könyvajánló
- Suzuki topik
- Projektor topic
- Facebook és Messenger
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- További aktív témák...
- AMD Ryzen 9 7900X BOX Eladó!
- Intel Core i9-10850K 10-Core 3.6GHz LGA1200 (20M Cache, up to 5.20 GHz)
- Intel Core i9-14900KS 24-Core 3.2GHz LGA1700 Box (36M Cache, up to 6.20 GHz) Processzor!
- Ryzen 5 7600X +hűtött VRM-es B650M/B850/X870 lap +16-32GB 6000MHz DDR5! GAR/SZÁMLA (a Te nevedre)!
- Intel Core ULTRA 9 285K +32GB 7600MHz DDR5 +ASROCK Z890 PRO-A WIFI! A bolti ára közel 650e Ft!
- Legújabb típusú PlayStation okosító lemezek - PS4 GoldHEN Loader 13.00-ig és PS5 Autoloader 12.00-ig
- Windows 11/10 Pro/Home & Office 2024/2021/2019/365 licencek, ESD/COA kulcsok számlával
- ÚJ Lenovo Legion 9 - Intel Core U9 275HX, 192GB, 2TB, RTX 5090 24GB OLED 240Hz 3 év garancia!
- Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i5-1335U / 16GB DDR5 / FHD+ IPS / Helyszíni Garancia 2027-ig
- 209 - Lenovo Yoga Pro 7 (14APH8) - AMD Ryzen 7 7840HS, no GPU
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest




