Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Composite/s-video ki/bemenetek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) bélanéni


bélanéni
őstag

eléggé laikus vagyok ebben a témában, így lenne egy-két idevágó kérdésem (ne röhögjetek ki, OK? :D)

- S-Video jelet milyen készülékek (TV és Video) tudnak fogadni (pl. a VGA-ról)?

- 21 tűs EURO-SCART csatival megoldható minden olyan készüléken, amin van ilyen bemenet? (VGA-ból S-Video ki ---> SCART csatlakozóba be ---> SCART csatlakozót rá a videóra/TVre)

- Jobb az S-Video képe, mint a Composite, vagy nem érdemes vele küszködni?

- Miért nem tudok felvenni DVD-ről videóra? Villog a kép! (úgy, hogy VGA kimenetét rákötöm a Videóra) Ez valami másolásvédelem, vagy valami nem jó nálam?

Légyszi, aki tud segítsen. Köszönöm

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#2) bélanéni


bélanéni
őstag

valaki?

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#3) Ibrik válasza bélanéni (#1) üzenetére


Ibrik
csendes tag

Hali!
Az S-Video jelet kétféleképpen lehet TV-re (videóra) kötni:
- ha van S-Videó bemenete (ált. a front panelen szokott lenni, bár néha hátul is), akkor simán átkötöd egy megfelelő kábellel
- veszel egy olyan kábelt, aminek az egyik fele SCART, a másik pedig 6 db RCA csatlakozó (Video Out, Video In, 2x Audio Out, 2x Audio In = 6 db csati). Ekkor megen egyértelmű, a megfelelő lukakba a megfelelő dugót nyomod... :D De vigyázz, nehogy MONO átalakítót vegyél (azon csak 4 db RCA van...) Egyébként márkátlanból ez úgy max. 1000 Ft...

A kép pedig a MacroVision másolásvédelem miatt villog (a színek is villognak, ugye?). Ezzel két dolgot kezdhetsz:
- egyes régebbi S-VHS vagy 2 fejes videókat nem igazán zavarja ez a védelem, nagy ívben tesznek rá...
- asszem TV-Tool-ban ki lehet kapcsolni...

Remélem segítettem egy picit...
Hali!

E-brick, az elektronikus beépített ember

(#4) Pacák válasza bélanéni (#1) üzenetére


Pacák
senior tag

Lehet kapni svideo-SCART átalakító kábelt, nem kérdés a kérdés eddig. DVD-t akarsz másolni videóra? Akkor gatyát felkötni! A DVD-t lejátszó harver legtöbbször másolásvédelmet is tartalmaz: lásd Realmagic Hollywood+, (és asszem az ATI VGA -k) szabvány videokimenete. Ez azt jelenti, hogy simán s spagócával nem. Talán a villogás ezért van. De elvileg léteznek olyan egyének akik készítenek olyan illegális cuccokat, amiket a VGA svideo out és a SCART csati közé helyezve működik a másolás. De halvány lila gőzöm sincs, hogy kik és hol. Ja és az svideo képe jobb, mint a sima composite... Ennyit tudok segíteni. Nálam okosabb ember kell ide... :)

Nuclear launch detected

(#5) Lunatic


Lunatic
aktív tag

Jaja! TvTool-ban van Macro off pipa.
Minden egyéb problémát is megold egyébként.

Mondjuk felvenni vhs-re még nem próbáltam DVD-ről.
De lejátsza gond nélkül.

L.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#6) ISZOLE válasza Ibrik (#3) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Itt valami keveredés lesz. Legjobb tudomásom szerint az ''S-Video jel'' az tulajdonképpen a három alapsávi szinjel. Azért találták ki mert az S-VHS, Hi8 és hasonló rendszerek a hagyományos tévéjelnél jobb minöségü (nagyobb felbontású, sávszélességü stb.) jelet szolgáltatnak amit a kódolások-dekódolások csak rontanak, tehát jobb minél közvetlenebbül eljuttatni a megjelenitöhöz.
A SCART-on logo egy darab RCA nem lehet S-Video bemenet csak kompozit, vagyis olyan jel amiben a szinjelek kódolva (pl.: PAL, SECAM NTSC) egy jelfolyamban jelennek meg (mint aneve is mutatja).
Annak most utána kéne nézni van-e a szabvány SCART kiosztáson helye a szeparált szinjeleknek, de nem biztos, hogy ez számit, mert ha a TV-n nincs S-Video csatlakozó akkor szerintem ez a rész a SCART-on is üres.
A konfúzió talán abból adódhat, hogy egy videokártyán nem fér el csak egy S-Video csatlakozó, ami viszont beállitástól függöen vagy S-Video vagy kompozit jelet szolgáltat.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#7) bélanéni


bélanéni
őstag

köszi a válaszokat.

egyébként mi az a TVTool? Az egy segédprogi, vagy az nVidia képernyő-beállítások panelon van valahol? (pl. ahol a kimeneti eszközt lehet kiválasztani)

még annyi, hogy a SCART csatlakozó szerintem S-VHS jelet is tud átadni, legalábbis nekem olyan SCART csatim van, hogy az egyik oldala ugye a ''tűs'' rész, a másik oldalon meg van 3 RCA (1 sárga : comp. videó, 1 piros : mono audio, 1 fehér : stereo audio) + 1 S-VIDEO. Ezen kívül be- és kimenetként is szolgálhat: van rajta egy fekete kapcsoló, ami ezt állítja. Szóval ez egy elég profi kis eszköz. :D
arra lettem volna kíváncsi, hogy kimondottan csak erre felkészített eszközök (pl. S-VHS videó, stb...) tudják fogadni az S-VIDEO jeleket, vagy minden olyan videó/TV, amin van SCART bemenet.

aki még hozzá tud szólni, az tegye meg. köszi

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#8) Lunatic válasza bélanéni (#7) üzenetére


Lunatic
aktív tag

Jaja, tvtool külön program.

Próbáld meg letölteni, ha nem megy, elküldöm az emilcímedre.
0,3Mb

L.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#9) bélanéni


bélanéni
őstag

köszi szerintem le tudom rántani valahonnan :) .

Hogy mi mindenre jó a SCART csati, itt egy kis info (most találtam): :DD
a számok a funkciók megnevezése előtt az egyes tűk sorszámát jelölik


RGB Connection

Output connector Input connector

1 Audio right out 2 Audio right in
3 Audio left (or mono) out 6 Audio left (or mono) in
4 Audio return 4 Audio return
7 Blue out 7 Blue in
5 Blue return 5 Blue return
11 Green out 11 Green in
9 Green return 9 Green return
15 Red out 15 Red in
13 Red return 13 Red return
16 RGB status out 16 RGB status in
14 RGB status return 14 RGB status return
19 Sync (composite video) out 20 Sync (composite video) in
17 Sync return 18 Sync return
21 Shield 21 Shield


S-Video Connection

Output connector Input connector

1 Audio right out 2 Audio right in
3 Audio left (or mono) out 6 Audio left (or mono) in
4 Audio return 4 Audio return
15 Chrominance out 15 Chrominance in
13 Chrominance return 13 Chrominance return
8 Video status out 8 Video status in
19 Luminance out 20 Luminance in
17 Luminance return 18 Luminance return
21 Shield 21 Shield


Composite Video Connection

Output connector Input connector

1 Audio right out 2 Audio right in
3 Audio left (or mono) out 6 Audio left (or mono) in
4 Audio return 4 Audio return
8 Video status out 8 Video status in
19 Composite video out 20 Composite video in
17 Composite video return 18 Composite video return
21 Shield 21 Shield



van még több is, de így is kissé hosszúra sikeredett. :D

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#10) bélanéni


bélanéni
őstag

ezeket az értékeket szépen oszlopokba rendeztem, de hát ugye a HTML az már nem úgy jelenítette meg. :( így már kicsit össze-vissza van.

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#11) bélanéni


bélanéni
őstag

egy kérdés: hogy lehet képet beszúrni? ? ?

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#12) rog válasza bélanéni (#11) üzenetére


rog
addikt

en mindig mondom , hogy tok folosleges a sugo menupont egy programban, a user ugyse hasznalja, hanem inkabb betelefonal az informatikara es megkerdezi.

es ezek szerint ez globalis problema, nem csak nalunk van igy. :)

(#13) bélanéni


bélanéni
őstag

köszi rog. már tudom :D

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#14) kovacsson válasza bélanéni (#1) üzenetére


kovacsson
tag

Svideot tévére:

a) nemcsak kompozit-SCART kábelt lehet hapni (ez az, amelyiknek 3 vagy 6 RCA van az egyik végén attól függően, hogy csak ki/be vagy mindkettő van rajta), hanem olyat is, hogy az egyik végen SCART van, a másikon pedig egy Svideo és 2 RCA (kép+sztereó hang). Ha a hangkártyádon jack kimenet van, akkor egy egyszerű átalakító megteszi.

ilyen kábelt lehet kapni a Mediamarktban (én a Westendben láttam ilyet, de nem a szabvány, hanem a kifejezetten házimozi-cuccok között)

b) bizonyos tévéken van Svideo bemenet. ez a legyszerűbb... Svideo-Svideo kábel, plusz külön kábel a hangnak.

c) lehet kapni Svideo-RCA kábelt, amivel a tévé kompozit bemenetére csatlakozhatsz. ez elég ritka. a neten megtalálod a leírását egyébként, ha csinálni akarsz egy ilyet.

ha a videóra akarod kötni, akkor valószínűleg a SCART lesz a nyerő.

(#15) Pipó


Pipó
őstag

Hali! Engem TV vásárlás kapcsán érdekelnek ezek a kérdések, csak játék szempontjából. Ezért indítottam a ''lehet-e élsimítás TV-n'' rovatban. Ha valakinek VGA bemenetes TV-vel van gyakorlati tapasztalata, kérem írjon. köszi

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#16) bitfarkas


bitfarkas
őstag

Bélanénivel azonos gondjaimra itt kaptam részben választ, további tapasztalataimat megosztom veletek:
A scart csatlakozón a tű kiosztás az RGB és az s-video, illetve a kompozit és az s-video között átfedésben van, ami azt jelenti, hogy a Tv a scarton jövő jeleket beállítástól függően dolgozza fel. Így egy s-videora nem alakalmas készülék megjeleníti az s-video képet is, csak élvezhetetlen minőségben. A kompozit video jel helyén ugyanis világosságjelet kap.
Az s-video és a kompozit jel között én csekély minőségi különbséget tudtam csak felfedezni, valószínűleg az s-videora alkalmas tv-k egyébként is jobb minőségűek. Ha most vennél Tv-t, javaslom, olyat vegyél, amelyik tudja az s-videot, mert a pc kártyák jelentős része nem kompozit jelet ad. És kár lenne egy esetleg már beépített DVD olvasó mellé egy asztali készüléket is venni, ha a DVD-t Tv-n is nézni szeretnéd.

(#17) rog válasza bitfarkas (#16) üzenetére


rog
addikt

ez mar mind le lett irva regebben, de persze ismetles a tudas izeje :)

(#18) bitfarkas válasza rog (#17) üzenetére


bitfarkas
őstag

Kedves Rog, na de egy újszülöttnek....
A kereső a fórumban más, s-videos topicot egyébként nem talált, csak hogy kinek hány méter (a videokábele), meg nem műkszik a kimenet...

(#19) rog válasza bitfarkas (#18) üzenetére


rog
addikt

http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=6294&start=150&what=&how=&fid=20

(#20) GaBBoR


GaBBoR
tag

Hali!

Az itt leírtaknak nekem pont az ellenkezője kéne. A videót szeretném rákötni a monitoromra, ha lehet. A monitoromon van 5 BNC csati R, G, B, Composit, Syncron. Ezekre rá lehetne dugni valami videóból kijövő kábelt?
PL: a SCART(videó)-ból kijövő kompozit ráköthető valyon a monitor kompozitjára(BNC)?

(#21) GaBBoR válasza GaBBoR (#20) üzenetére


GaBBoR
tag

up

(#22) GaBBoR válasza GaBBoR (#21) üzenetére


GaBBoR
tag

Sehol egy szakember? :(

(#23) hogyishívnak? válasza GaBBoR (#20) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Általában a videók nem használnak RGB kimenetet (perssze lehet 1-2 elvetemült kivitel).A nagyobb baj a szinkronjellel van.A tv-videó ~15KHz-et használ a vga szabvány pedig ~30KHz-től kezdődik felbopntástól,frissitési frekvenciától függően.Szóval 1szerüen bizti nemtudod megoldani.

Tibi

(#24) hogyishívnak? válasza GaBBoR (#20) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Picit férreértettelek.Megkéne nézni a monitorod leírását,lehet hogy ketyeg 15KHz körül is ezen a bemeneten. Viszont akkor max a TV scartról tudod levenni az RGB jelet.

Tibi

(#25) GaBBoR válasza hogyishívnak? (#23) üzenetére


GaBBoR
tag

Igazad van.
A monitor papírján ez állt:
Horizontális frekvencia: 30kHz - 107kHz :(

És szerinted van valami gyári kütyü, Tv-tuner vagy ilyesmi, ami rendelkezik ilyen kimenettel? Eddig sehol sem találtam.
(A sz.gépi Tv-tuner meg nem jó, mert ahhoz be kell kapcsolni a sz.gépet.)

azért köszi...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Composite/s-video ki/bemenetek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.