Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tommmysun


Tommmysun
senior tag

Helló mindenkinek, a problémám a következő: Hozzájutottam egy PIII Compaq alaplaphoz, amit apámnak össze is dobtam, egy-két hónapig ment is rendesen (bár nem igazán találtam hozzá rendes videó, meg hang drivert), aztán amikor bekapcsoltam legutoljára, már be se tudott bootolni a gép, mert rögtön bekapcsolás után, elkezd vibrálni a beköszönő kép! A kérdésem az lenne, hogy ez az alaplap hibája esetleg az integrált videó kártya purcant meg, vagy lehet valami más részegység hibálya is, esetleg valami Bios vírus (bár a biost már reseteltem)?!

(#2) eddie303


eddie303
őstag

Szerintem érdemes compaq.com-on érdeklõdni, van live-chat support, az megoldhatja...

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#3) Flashy


Flashy
veterán

szerintem meg gondolatkísérlettel nem megoldható a probléma, próbálgasd és kiderül. bios vírus nem valószínű, inkább valami hardver.

(#4) @aMoRF


@aMoRF
tag

A VGA kipurcanása lehetséges... proba egy másik karival.... !

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#5) @aMoRF


@aMoRF
tag

De azért a monitort sem árt ellenőrizni.... kábel... másik moncsival a gép.... :)

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#6) DukeFX


DukeFX
tag

Leginkább a monitor sz@rhatott be.

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#7) net84


net84
őstag

Esetleg nem tettél bele új memóriát? A Compaq nagyon ''szemét'', de jó cucc. Van nekem is egy full Compaq gépem.
Próbáld meg régebbi 100Mhz-es SD rammal, mert bizonyos típusokra alergiás az alaplapjuk.
De ennek ellenére lehet videókártya hiba is...

Read only...

(#8) Tommmysun


Tommmysun
senior tag

A monitor jó, mert most egy P1-es pótgéppel tökéletesen fut, memóriára tom, hogy érzékeny, tapasztaltam, de most nem cseréltem, szal az biztos hogy nem, még van egy tippem bár nem tom mi lehet az összefüggés: esetleg a táp lehet szar, mert az meg igen gagyi 250w-os, meg ha nincs tök áramtalanítva, akkor néha gondol egyet és csak úgy bekapcsol, egy PII alaplap meg el sem indult vele, bár ott lehet, hogy az alaplap is szar volt! Szal nem lehet esetleg, hogy a táp túl sok, vagy éppen kevés feszt ad az alaplapnak, amit a videó vezérlő így reagál le? Egy másik videó karival már ki akartam próbálni, csak az a gond, hogy az alaplapban integrált van, és mivel alapból ezt egy irodai gépnek szánták, csak PCI csati van benne, nekem meg csak AGP-s meg ezer éves SCSI karim van! DE ha itt nem lesz valami ötlet, akkor muszáj lesz valahonnan beszereznem egy PCI-os karit, csak reméltem, hogy valaki tudja esetleg tapasztalatból, hogy mi lehet a probléma!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.