Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kzkz


kzkz
őstag

Sziasztok!

Minap megérkezett postán hozzám a fent említett 4 magos, 1GB RAM-os tablet.
Colorfly E708 Q1

Összességében kellően gyors, szép a képe, kecses, könnyű, bár az akksi gyorsan merül, de jól használható. Nem a legújabb firmware-rel kaptam, és ez még néha nem jól érzékeli a matatást a képernyőn, néha berecitál valahogy :), de a legújabb firmware már javítja ezt. Sajnos azonban a fenti link harmadik (download) fülén a link nem jó, nem tudom letölteni :(

Valaki tudja esetleg, honnan tudnám beszerezni a firmware-t? Írtam mailt pár helyre, ahonnan vettem, meg a fenti link angol oldalára is, de még nem válaszoltak :(

Üdv,
KZ

[ Szerkesztve ]

(#2) kzkz


kzkz
őstag

Megvan! Egy újabb, csak nem volt kilinkelve a web-es oldalra :)
http://download.colorful.cn/shuma/E708%20Q1/E708%20Q1_SV2.02_CQL_20130927.rar

[ Szerkesztve ]

(#3) chronos


chronos
csendes tag

Nagyon erősen agyalok egy ilyen csoda beszerzésén, bár egyelőre eléggé kevés az info róla a zinternetten.

Ha vannak még felhasználói tapasztalataid, bármi akkor kérlek oszd meg! thx!

Megteszed, hogy kiteszed majd a firmware-t valami linkre ahonnan lehúzható mert a kínai link az nem akar menni. Köszi!

.:. Chronos of Absence and Wilds .:.

(#4) chronos


chronos
csendes tag

Közben megrendeltem a cuccot, szóval már ketten leszünk :D Elsősorban netezni szeretnék rajta esténként az ágyban, de az android hackelése is érdekel.. Remélem jó alap lesz.

Ja és csorog lefelé a rom az egyszál kínai forrásból, kettő is van ..

E708 Q1精简V1.0-JasOn-20131012.rar
E708 Q1精简V1.0-JasOn-20131010.rar

Gondolom ez vmi custom cucc már.. Amúgy r**tolható az eszköz?! ..vagy majd később?

[ Szerkesztve ]

.:. Chronos of Absence and Wilds .:.

(#5) kzkz válasza chronos (#4) üzenetére


kzkz
őstag

Van már hivatalos 20131101-es rom is. Root-olás gondolom ugyanúgy megy, mint a többi A31-nél. Nem próbáltam még, de most kénytelen leszek, mert van rajta vagy 60 játék, és ha elveszne a mentés, akkor nem örülne a lányom :)

A töltő adaptere tönkrement sajnos :(, nem tudom mitől, de szerencsére volt otthon másik. Amúgy USB porton keresztül tölthető, szóval a PC-vel is menne, csak lassabban.

Egyetlen negatívum még a kis kapacitású akksin kívül, hogy az USB portja elég fityegős, lazán van benne a kábel, könnyen kicsúszik, nem túl passzentos.

(#6) chronos válasza kzkz (#5) üzenetére


chronos
csendes tag

- Kamerája milyen? használható skype-ra? most egy overmax newbase2-t nyúzok, a kamerája vmi ultragáz (nem hinném hogy az optika lenne ennyire tré, egyszerűen nincs beállítva vagy nem tudom, mert baromi sötét, bármit teszek csak egy sötét paca vagyok) ill. 3 nap után behalt a külső speaker is, ami baromi érdekes mert nem csináltam semmit, egyszer csak elhallgatott és azóta semerre..

A firmware látom hogy itt van, de nekem mindig 404 error van:
http://download.colorful.cn/shuma/E708%20Q1/E708%20Q1_SV3.00_CQL_20131101.rar

Az onda féle A31 pakkot leszedtem de egyelőre nyilván talonba kerül.. majd számolj be hogy mit sikerült reszelni..

illetve amit belinkeltem az elvileg rootolt (mármint a JasOn verzió) bár igencsak gyenge a kinai nyelvtudásom :D

[ Szerkesztve ]

.:. Chronos of Absence and Wilds .:.

(#7) kzkz válasza chronos (#6) üzenetére


kzkz
őstag

Innen tölthető: http://pan.baidu.com/s/17VpfP

Kamerát még nem próbáltam, de majd összehasonlítom a Pipo M9-emmel Skype-on

[ Szerkesztve ]

(#8) kzkz


kzkz
őstag

Ezzel sikerült root-olni:
http://baidu-root.softonic.cn/

Ne kérdezd hogyan, mert minden kínai :)

BaiduRoot_setup.exe ezt töltöttem le, telepítettem, frissítette magát, nyomkodtam ezt-azt, és sikerült.

(#9) chronos válasza kzkz (#8) üzenetére


chronos
csendes tag

köszi, feltettem, szép! :D ..mármint a pc-re egyelőre.. nyilván várhatok a hónap végéig minimum mert 5.-én rendeltem Dealsprime-ról. :DD

.:. Chronos of Absence and Wilds .:.

(#10) kzkz válasza chronos (#9) üzenetére


kzkz
őstag

Én is onnan rendeltem, 3 hét alatt jött meg.

(#11) kervantas


kervantas
aktív tag

Tegnap rendeltem én is egyet. :D Legfőképp az aksira vagyok kívánicsi.

(#12) reechy99


reechy99
csendes tag

Hello egy hete rendeltem én is egy ilyen tabletet , mennyi a szállítás Chine Post-val?

NEVER H4RDER

(#13) chronos válasza reechy99 (#12) üzenetére


chronos
csendes tag

általában ingyen, tehát belekalkulálják, ezért 3-4 hét alatt jön meg, kérheted asszem dhl-lel plusz 30 dolcsiért (pár nap alatt itt). Ezt megnézheted a webshopban és eldöntöd megéri-e.

illetve itt kiokosodhatsz a vámolásról is:

https://www.facebook.com/notes/nemzeti-ad%C3%B3-%C3%A9s-v%C3%A1mhivatal/k%C3%BClf%C3%B6ldr%C5%91l-rendel-csomagot-ezt-kell-tudni/551617451587838

[ Szerkesztve ]

.:. Chronos of Absence and Wilds .:.

(#14) kervantas válasza reechy99 (#12) üzenetére


kervantas
aktív tag

Itt is ingyen van:

http://www.ebay.com/itm/390694056194?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

(#15) reechy99


reechy99
csendes tag

köszönöm mindenkinek és ha valaki írna róla egy rövid tesztet a készülékről ... :)

NEVER H4RDER

(#16) chronos válasza reechy99 (#15) üzenetére


chronos
csendes tag

Lesz teszt, miután megjött a cucc! :D

.:. Chronos of Absence and Wilds .:.

(#17) chronos


chronos
csendes tag

addig is egy viszonylag részletes angol nyelvű teszt:

[link]

:))

.:. Chronos of Absence and Wilds .:.

(#18) kzkz válasza chronos (#17) üzenetére


kzkz
őstag

Csak épp az akksi nem bír 4-5 órát, ahogy írják. Nálunk még a felét se... Gondolkodom, hogy 1x szétpattintom a házát, és megnézem belefér-e mégegy akksi a bent lévő mellé...

A töltője meg nekem tökrement, remélem nektek tovább bírja majd...

Egyéb tekintetben bejön a gép!

[ Szerkesztve ]

(#19) reechy99


reechy99
csendes tag

kösz és hoyg viszi a jobb minőségű játékokat?

NEVER H4RDER

(#20) kzkz válasza reechy99 (#19) üzenetére


kzkz
őstag

Mire gondolsz? FPS-sel nem játsszunk, Plants vs. Zombies 2 megy rajta szépen, meg az ilyen 4-5 éveseknek való játékok.

(#21) kervantas válasza reechy99 (#19) üzenetére


kervantas
aktív tag

Szerintem simán menni fognak. Régebben volt Nexus7-em ugyan ilyen hardverrel (jó ez nem tegra) és azon ment minden.
Egyébként akku problémára: link

(#22) reechy99 válasza kervantas (#21) üzenetére


reechy99
csendes tag

és ha neked is van ilyen tableted akkor mennyire hasonlít a nexus 7-hez? gyorsaságban?

NEVER H4RDER

(#23) kervantas válasza reechy99 (#22) üzenetére


kervantas
aktív tag

Ha mejön megmondom. Elivleg legkésőbb dec. 20-ig itt lesz :DD :))

(#24) reechy99 válasza kervantas (#23) üzenetére


reechy99
csendes tag

Ja akkor annyira nem lényeges mert nekem is kb ezen, meg a jövő hét a legkésőbb amikor megérkezik :DD

NEVER H4RDER

(#25) chronos


chronos
csendes tag

Az enyémen már marakodnak a vámosok!

Amúgy akksi bankra én erre neveztem be:

[link]

cellám van hozzá egy vödörrel, meg töltőm is meg kábelem is..

.:. Chronos of Absence and Wilds .:.

(#26) kervantas válasza chronos (#25) üzenetére


kervantas
aktív tag

majd ha nem tiktos írd már meg mennyivel akarnak még lehúzni.

(#27) chronos


chronos
csendes tag

Szóval, ma megjött a levél a postától, hogy vámkezelés alá került a cucc. Ez egy általános levél és van benne mindenféle nyomtatvány, amit kitöltve faxon vagy emailben vissza lehet küldeni. Ami nem tetszett, hogy oda volt írva, a vám elé állítás költsége 1020 ft és további bruttó 9150 ft-ot kell fizetni a vámkezelésért ha a Magyar Posta vámügynökségét bízom meg. Mivel összesen 105 $-t fizettem a pakkért (vettem hozzá tokot meg fóliát is) ezért a 150 eurós határ alatt vagyok tehát csak az ÁFA-t kell megfizetnem. Írtam nekik egy emailt amiben elküldtem a dealsprime visszaigazolását, hogy lássák az értéket meg hogy mi van a csomagban. Nem telt el fél óra és egy korrekt ügyintéző hölgy hívott aki érdeklődött hogy mi ez, mondtam neki hogy tablet és magáncélra vásároltam. Akkor, mondta, csak az ÁFA-t kell megfizetnem majd a postásnak és hozzák.. 6-7e ft körül saccolom... Jövő héten meglátjuk, lesz teszt is, sőt mivel egy számtech boltban dolgozom és van itt még más tablet is, megpróbálok majd némi összevetést is csinálni...

.:. Chronos of Absence and Wilds .:.

(#28) chronos


chronos
csendes tag

Nah, gyors leszek, mert sok a meló, de élmény is van!!! Tegnap megjött a cucc, 7450 Ft-ot fizettem Psota (Irénnek). (1240-et mindenképpen leszednek, ez a vám elé állítás ktsge)

Tegnap este nyomkodtam, a következő tapasztalataim vannak:

- gyors, fasza a wifi (pedig kb. 6 éves D-link DI524 routerem van, másik két próbált tabhoz viszonyítva)
- foltos az ips itt-ott (felül picit látszik a megvilágítás, illetve, van rajta egy-két világosabb folt, CSAK full fehérnél látszik és picit). Ezen nem kell beparázni, Iphone-om van, minden apró hibát meglátok mindenhol :D Szóval még igy is agyonveri a többit ebben az árkategóriában. (Wayteq-et fogom majd még megcsekkolni szúrós szemmel és majd akkor lesz verdikt)
- Melegszik elég rendesen ha megtekerem, mondjuk fifa 14-gyel, de elég jól vitte.
- Akku tényleg elég harmatosnak tűnik, de erről majd később ha belaktam.
- Szerencsére angolra volt állítva alapból :D
- Jól néz ki a felület, ügyesen piszkált bele a Colorfly, csak két kinai app van :D
- Kamera elfogadható, jó lesz Skype-hoz. (másik két gépnél botrány volt)

Fotókat csináltam meg lesz videó is de majd hétvégén...

[ Szerkesztve ]

.:. Chronos of Absence and Wilds .:.

(#29) kervantas válasza chronos (#28) üzenetére


kervantas
aktív tag

Köszi az összefoglalót! Örömmel hallom hogy nem túnik rosznak.
Megjöhetne már az enyém is :(

(#30) chronos


chronos
csendes tag

Csekk disz:

Colorfly videóteszt!

[link]

Erre futotta tegnap este, remélem sok kérdésre választ ad :DD
Ja és tegyétek fel HD-re, mert úgy az igazi...

[ Szerkesztve ]

.:. Chronos of Absence and Wilds .:.

(#31) (újonc)


(újonc)
csendes tag

Sziasztok!

Én is vettem egy ilyen tabletet! tök jó, nagyon tetszik. Én speciel eBay-ről rendeltem. Sajnos engem is "megvámoltattak" (valójában 27% ÁFÁt fizettettek), de amúgy ezzel együtt jött ki 27-re, ami szerintem vállalható.

Viszont van egy kis problámám, amivel kapcsolatban segítséget kérnék Tőletek!
Én 8GB-os tabletet rendeltem és szerintem ez nincs annyi. Viszont nem értem teljesen ezt a belső tárhelyes történetet, amit az android előad:

Az android menüből elérhető Settings-storage menüpontban a következőt írja ki a gép (igen, tényleg kettő internal storage-ot ír):

internal storage
total space 1,48GB
Available 1,30GB

internal storage
total space 3,76GB
available 3,70GB

Ez, hogyha még össze is adom ezt a kettőt, se jön ki 8GB-ra. Akkor most hány GB-os a tabletem tárhelye?
Hogyha azt mondjátok, hogy 4GB (ami az én véleményem is egyben), akkor viszont adódik a kérdés, hogy mi az 1,48GB??
Elvileg a gépnek 1GB DDR RAM-ja van. De szerintem ez nem az, annál is inkább, hogy az 1,48 még ezzel sincs köszönőviszonyban...

Feltettem egy (egyébként magyar fejlesztésű) system-info tool-t android marketről (Elixír2), ami viszont azt mutatja, hogy a 3,76GB az external storage, ami azért vicces, mert nincs a tablet-ben SD-kártya. Szóval semmiképp sem external, mert hardver-tekintetben belül van a tárhely.
Ja és ráadásul ez a progi azt írja ki, hogy memória (RAM) 741MB

Kérdés:
1. Nektek mit és hogyan ír ki?
2. Szerintetek akkor hány GB-os a tárhelyem?
3. android rendszer foglalhat-e 8GB-ból (8-(1,48+3,76))=2,76GB-ot
4. illetve ha foglalhat is ennyit egy rendszer akár, akkor a kérdés, hogy azt kapásból levonja a "total space"-ből? nem úgy kéne, hogy a total az tényleg a total, és ha ebből kivonom a rendszer által használtat, akkor az az available?
5. 741MB RAM az = 1GB RAM?

Please HELP! :)

(#32) kervantas


kervantas
aktív tag

Enyém még (mindig) nem jött meg, de meg fogom nézni, mert ez elég furcsának tűnik.
A Nexus7-nél a 8 gb-ből ha jól emlékszem kb 5 volt elérhető.
Egyébként az ebay-en mindig a vevőnek van igaza, szóval nyiss egy ticketet és kérdezd meg az eladót hogy akkor mi is van. (Jótanács: az eabyes eladó bizatni fogy hogy zárd be a caset és üzenetben majd meg oldjátok, de ne zárd be)

(#33) chronos


chronos
csendes tag

Sztem ez normális.. 8 gb flash van benne, csak így van megparticionálva -> 4 gb van a "szemetelésre". Az 1gb ramból pedig ennyit hagy neked szabadon. Nem vagy root user, tehát nem láthatod az egészet.

Nálam is igy van, 741 mega ramot mutat, meg egy 4 gigás sd particiót.

.:. Chronos of Absence and Wilds .:.

(#34) (újonc) válasza chronos (#33) üzenetére


(újonc)
csendes tag

chronos, akkor szerinted ott van benne a 8GB, csak úgy van megpartícionálva, hogy van egy 1GB-os partíció, egy 4GB-os partíció meg kb 3GB nem-partícionált-terület?
És az 1GB RAM-ra írtad, hogy 741MB-ot hagy nekem és a többit nem láthatom mert nincs root-jogom. Így értetted?

Nemtom jól értettem-e, mert nem értek hozzá... Lehetne, hogy egy kicsit részletezd?

mzoli77
Köszi az eBay-es tippet!

(#35) chronos válasza (újonc) (#34) üzenetére


chronos
csendes tag

Bocs, ha zavaros voltam, szóval:

A tárhely egészét nem látod mert nincs hozzá jogod szerintem.
Itt egy (angol) leírás, de a kép lényeges..
[link]

Szóval vannak meg ott partíciók amiket nem láthatsz, pl. visszaállításhoz szükséges cuccok, stb.

A ram egy részét meg lefoglalja cache-nek, a rendszer részére meg videóchip ram-nak ha jól gondolom.

.:. Chronos of Absence and Wilds .:.

(#36) reechy99


reechy99
csendes tag

akkor vki akinek van ilyen tablete írna egy kicsit hosszab tesztet írásban?

NEVER H4RDER

(#37) kervantas


kervantas
aktív tag

Enyém is megjött ma, a tokkal együtt. És nem kellet rá ÁFA-t fizetni.
Még be sem kapcsoltam, kiesett a tokból és szénné tört. Fuck yeah.

(#38) chronos válasza kervantas (#37) üzenetére


chronos
csendes tag

ú báz, ez mekkora már :Y részvétem!
..ráadásul jönnek a kínai ünnepek, január második fele előtt nem lesz érdemes rendelni semmit, mert rá se pipilnek..
Amúgy jól teljesít az eszköz, "worth every penny" ahogy mondani szokták :K

.:. Chronos of Absence and Wilds .:.

(#39) chronos


chronos
csendes tag

hey, itt arról írnak hogy van új rom, ami javít az akkus üzemidőn, illetve a rootoláshoz is van segítség:
[link]

hamarosan letesztelem!

.:. Chronos of Absence and Wilds .:.

(#40) chronos


chronos
csendes tag

No, felraktam a 20131126-os romot.. A jó istennek se fordul a kép, csak portré módban megy a móka... amúgy mást nem látok egyelőre..

.:. Chronos of Absence and Wilds .:.

(#41) chronos


chronos
csendes tag

(bocs, de nem tudom már módosítani..) szóval, valamiért nem megy az automatikus forgatás ezzel a rommal. elindítottam a minecraftot akkor meg átforgatta landscape-be. most meg így maradt és nem fordul vissza. ki-be kapcsolom menüből arra se reagál.. érdekes :))

.:. Chronos of Absence and Wilds .:.

(#42) chronos


chronos
csendes tag

no kérem, ma utoljára jelentkezem:

A 20131101-es rommal még forgatja a kijelzőt, az utána lévővel már nem!
Lassabban forgatja, valahogy finomabb lett. Most egy kicsit marad ez, meg is rootoltam az Anton féle progival, kábé egy kattintás meg egy újraindítás.. igaz a "jogkezelő" SU kínaiul kérdezi meg mindig hogy az adott proginak adok-e root accesst, de megy..

béke :DD

.:. Chronos of Absence and Wilds .:.

(#43) (újonc) válasza chronos (#42) üzenetére


(újonc)
csendes tag

Hali!

Egy kérdés ha már úgy is root-oltál:
Root-olva már látod az összes partíciót az ún. 8GB-os tárhelyű tabletünkön? Úgy értem azokat is amiket a rendszer használ, meg ilyesmi...
Csak azért, mert én még mindig forgatom magam rajta, hogy basszus nem létezik, hogy nem tudom (magamnak) valahogy bizonyítani, hogy tényleg 8GB-os a tablet. Merthogy egyelőre még nem jöttem rá, hogy kéne...
Tehát OK, hogy hiszek Neked, mert tényleg, hiszek: Le is zártam az eBay-en a "not as described" ügyet, mert az eladó is csak annyit mondott, hogy higgyem el, hogy a rendszer lefoglal egy csomó helyet a 8GB-ból és ez 8GB-osnak számít, nem 4GB-osnak. De sajátmagamat még mindig nem győztem meg teljesen... :U

Legújabb érvem egyébként amellett, hogy rezeg a léc a 8GB-os specifikációnál, hogy itt van például a telefonom: azt írják róla, hogy 320 MB storage, 512 MB RAM (WT19i) és érdekes mód tényleg ennyit látok (root előtt is, root után is) az android-rendszerrel, amennyit a specifikációban leírnak... 320MB... Akkor itt hol is van a rendszer? Itt nem azt kéne írni, hogy mittomén 2GB storage, de bocs, ebből egy csomót lefoglal a rendszer és csak 320MB-ot láthatsz, és abból is csak még kevesebbet használhatsz ki, mert azért a rendszernek vannak látható elemei is...

Félre ne értsd chronos, abszolút nem ellened irányul a "dühöm", csak nem értem, hogy miért kell a szerencsétlen vásárlókat valótlan specifikációkkal hülyíteni... :W 8GB, mi? :((

(#44) chronos válasza (újonc) (#43) üzenetére


chronos
csendes tag

hát annyit látok, hogy:

rendszer rom: 793 mb
belső: 1.58 gb
Média: 4.30 gb

ezt írja a Titanium backup
nyilván van egy rejtett cache partíció is..
nyugi, csak 4,8,16,32 giga flash-t tudnak rátenni az alaplapra :D

ezt a concorde fórumából kopiztam ide:

"
a "beépített" 4GB háttérből mennyi szabad?

A ConCorde tab ONE esetében a 4 GB-os névleges hynix Nand Flash ( ami tulajdonképp 3,89 GB) a következőképp particionált:

1,7 GB tárhely, ez szabadon felhasználható (pl zenék, szövegek)
1,17 GB data partíció, ide települnek a programok/játékok/widgetek
640 MB a system partíció, itt található maga a rendszer, de ez rejtett a felhasználó elől.
390 MB System cache partíció, ami egy átmeneti tároló, aminek a célja az információhozzáférés gyorsítás, ez is rejtett.
"
---
Amúgy keress rá a Windows RT tableteknél mennyi helyet zabál a rendszer, na attól biztos agyvérzést kaptál volna már..

ha már itt vagyok, akkor még egy kis észosztás:

- A LiveSuit-ot csak 32 bites windowsra tudtam feltenni, a 64 bites gépemen azt írja hogy hibás a telepítőcsomag.
- Az akksiparát megfejtették a kínai kollegák, bele lehet szuszakolni a 3766125 (vastagság: 3,7 mm, és 66x125mm) olyan 4000-4500 mah körüli akksit. A kód alapján simán megtaláljátok az ebay-en.
- Bontásos kép is van már, ha jól látom Chunghwa (tajvani) IPS kijelzőpanel van benne.
- Hűtésmoddal is próbálkoznak, mert elég minimál a hűtése a cpunak. Ez nálam is érezhető, másfél óra Minecraft után már eléggé sütött a burkolat ott, ahol a proci lakik..

.:. Chronos of Absence and Wilds .:.

(#45) reechy99


reechy99
csendes tag

Hello közben megjött marha jó a gép kb olyan mint a Nexus 7 csak kár h nincs benne Gps :/

NEVER H4RDER

(#46) reechy99


reechy99
csendes tag

Mennyivel bírja jobban az aksi a frissítéssel?

NEVER H4RDER

(#47) kzkz válasza chronos (#44) üzenetére


kzkz
őstag

Bontásos képet merre találtál? Gondolom csak szét kell pattintani, mert egyszer szétjött az oldala, de gyorsan visszapattintottam inkább :)

Amúgy nekem az új rommal nincs gond a forgatással, és az akksi tényleg mintha jobban bírná...

(#48) reechy99 válasza kzkz (#47) üzenetére


reechy99
csendes tag

Melyik ROM? (mikori?)

NEVER H4RDER

(#49) reechy99


reechy99
csendes tag

Hali
egyébként ki lehetne cserélni bontás után az akkumulátort? egy nagyobb teljesítményűre?

NEVER H4RDER

(#50) kzkz válasza reechy99 (#48) üzenetére


kzkz
őstag

E708 Q1_SV3.09_CQL_20131126

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.