Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bzoley


bzoley
veterán

Hát nem tudom. A Codemasters az idei E3-on bejelenti a CMR5-öt, majd Szeptemberben lehet, piacra is dobja. Nem hiszem, hogy ennyi idő alatt képesek olyan dolgokat beletenni, vagy frissíteni a játékban, amiért egy új részként lehet eladni. Szerintem jó példa erre a CMR3-CMR4, ahol a CMR4 mint 3.rész, jobban megállta volna a helyét és nem útálták volna meg ennyien. A CMR3 ennek csak a bétája minden tekintetben, nem lett volna szabad új részként eladni. Kíváncsi vagyok mit csapnak össze Szeptemberig. Nem sok jóra számítok az tuti.

(#2) Mosqu!to válasza bzoley (#1) üzenetére


Mosqu!to
addikt

valószínűleg tovább pofozgatják a 3-at(mármint a 4-et). kicsit szebb grafika(mondjuk műszerfal elég ocsmány, meg a külvilág is. az autó külseje szép egyedül), aztán az autók fizikájának finomítása, pár új kocsi, valós vagy más pályák, stb... igazából szerintem felesleges most kiadnia ilyen hamar, várjanak legalább 1-2 évet, aztán dobjanak piacra egy teljesen új grafikai motorral, új (akkori új modellekkel) szerelt játékot.
nincs sok jó reményem...:(

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#3) bzoley válasza Mosqu!to (#2) üzenetére


bzoley
veterán

Ja, pont a csilivili autóból nem látni semmit menet közben, csak azt a szutyok ''műszerfalat''. Lehet készítenek néhány pályát, ami nincs benne az előző részekben. Azért abban bízom, hogy előbb elnéztek néhány fórumra és elolvasgatták, hogy mire panaszkodnak az emberek. Bár akkor sem kéne összecsapni, mert semmi használható nem lesz így belőle, majd csak a CMR6-ba, amit ahogy ismerem őket karácsonyra adnak ki:)

(#4) engusz


engusz
veterán

Biztos megijedtek a most készülő két rally-s játéktól! :) Egyébként örülnék neki, ha új fizika és grafika kerülne a játékba. Gondolok itt arra, hogy a környezet lehetne egy kicsit interaktívabb (pl táblák) és ehhez társulhatna szép grafika is.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5) Mosqu!to válasza bzoley (#3) üzenetére


Mosqu!to
addikt

egy kicsit off:
Igen-igen, 4-et most azért hagytam abba, mert egyszerűen képtelen vagyok kormánnyal megcsinálni a 4WD advanced-et, illetve a group B-t. a 4wd simát 2wd advanced-sima már kész, de ezekkel egyszerűen nem bírok...:(
esetleg tudsz vmi auto beállításokat a pályákra? mert én csak a gumit szoktam mindíg belőni, minden más alapon, ami ugyebár jelentősen befolyásolja a kocsi teljesítményét, irányíthatóságát.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#6) Mosqu!to válasza engusz (#4) üzenetére


Mosqu!to
addikt

No igen, elég zavaró, amikor 130 mérfölddel nekimegyek egy táblának és nem hajlandó kicsavarodni a helyéről, vagy van pár kavics a földön, és egyszerűen megáll bennük az autó...:(

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#7) engusz válasza Mosqu!to (#6) üzenetére


engusz
veterán

Igen, ezek valóban nagyon idegesítő dolgok. De jól kell vezetni. ;)

Tipikusan olyan helyen vannak ezek, ahol várható, hogy nem figyel annyira a játékos és ''besokall''. Na ilyenkor van az útban kavics, kerítés, jelzőtábla, stb...

Persze sokkal jobb lenen, ha mondjuk a kavicsok elrepülnének és a jelzőoszlop kidőlne, valamint a kerítés behorpadna, kiszakadna. Úgy gondolom, hogy nem kell realisztikus fizika hozzá. Csak egy picit szakítsanak ezzel...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#8) bzoley válasza engusz (#4) üzenetére


bzoley
veterán

A táblákhoz annyit, hogy jó lenne, ha akár egy útszűkület tábla is nem zúzná totálkárosra a gépet. Bár összefutottam már postaládával is.

Kicsit lemaradtam:)

[Szerkesztve]

(#9) Mosqu!to válasza engusz (#7) üzenetére


Mosqu!to
addikt

na igen, még az a szerencse, hogy a mitfárer szól, ha lesz valami, pl: Don't cut! ekkor tudom, hogy valami lesz az úton aminek nem kéne nekimenni. legidegesítőbb számomra valamelyik betonos pályán az út szélén azok a kis fehér oszlopocskák, amik itt is vannak magyarországon az országút mentén, hogy látsd, hogy megy a vonalvezetés...
csakhogy ha ezt beteszik a fűbe egy éles kanyarban, akkor én nem látom, és rendszeresen telibe traflálom, ami elég kellemetlen, főleg heavy törés mellett, amikor ettől leszakad az autó orrának a fele...
ráadásul ott vannak a group b-s autók, amikkel vagy baromi lassan lehet közlekedni, vagy a bajnokság összes futamán kiesel mert szarrá töröd az autót. azokat egyszerűen LEHETETLEN irányítani(alap beállításokkal, mert mint fentebb írtam, nem túrtam bele a kocsiba, ugyanis nem értek hozzá), és ez nagyon idegesítő. Egy rendes autó szimulátorban könnyebb irányítani az autókat mint itt mondjuk egy pözsó 205-öt... (a hátsókerék meghajtásos b-csoportos kocsiról meg ne is beszéljünk... az mindenhogyan megy csak egyenesen nem.)

bzoley: a postaládának énis mindig nekimegyek, nemtom melyik pályán van, de a lehető legrosszabb helyre tették be... szinte lehetetlen elkerülni a játék hevében.

[Szerkesztve]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#10) engusz válasza Mosqu!to (#9) üzenetére


engusz
veterán

Igen, azok a pici oszlopok is okozhatnak némi kellemetlenséget. Egyszer-kétszer én is találkoztam velük, azóta tudom, hogy nem jó dolog. :)

Viszont a kisebb autókat is lehet normálisan irányítani. Mondjuk az igaz, hogy nekem csak manuális váltóval sikerült ez.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#11) anaqer válasza Mosqu!to (#9) üzenetére


anaqer
veterán

Azért azt is vedd ám figyelembe, hogy a kis Pug205 minden egyes kilójára jut két lóerő... :) Mondjuk ha leghosszabbra veszed a váltóáttételt, és úgy nagyjából megfeledkezel a 3-as feletti fokozatokról, akkor valamivel könnyebb irányítani. ( A ''normális'' kocsiknál viszont én inkább az egyel rövidebb váltót ajánlom, plusz salakos pályákhoz lágy rugózást, aszfalthoz meg jóféle ültetett kasznit. )

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#12) bzoley válasza Mosqu!to (#9) üzenetére


bzoley
veterán

A beállítások nagyban függenek a vezetési tudásodtól is, mert lehet, hogy hamarab tönkrevágod a gépet.
Alváz aszfalton lejjebb hepehupán feljebb.
Rugók ahol lehet keményebbek, hepehupán rosszabb lesz a gyorsulás és stabilitás.
Kipörgésgátló (nálam) aszfalton legkisebb vagy eggyel feljebb, murván változó majdnem a legnagyobb.
Fékek aszfalton hátrébb, murván előrébb.
Kormány aszfalton rövidebb, murván inkább alulkormányozottra.
Ezek az alapszabályok, persze több tényező is közrejátszik, tapadás megváltozása, túl- illetve alulkormányozottság megváltozása, ezért kell megtalálni a középutat.

(#13) bzoley válasza engusz (#10) üzenetére


bzoley
veterán

Csakis manuális váltóval:)

(#14) Mosqu!to válasza anaqer (#11) üzenetére


Mosqu!to
addikt

kösz a tanácsot, de még ott van a leszorító erő, meg a többi móka, amivel még érdemes lenne mókázni...
amúgy ezek a beállítások(mármint a váltó áttétel) nem megy a sebesség rovására? bár tudom, a 205 az akár 5-ösből is lazán elindul, de amikor a többi ellen versenyzek, akkor nagyon nehéz... megcsináltam 2 pályát, és összesen 3 szakaszt sikerült megnyernem a 8-ból, ami elég siralmas:( itt tettem le a játékot...

Engusz: manuális váltót használtam.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#15) bzoley válasza Mosqu!to (#14) üzenetére


bzoley
veterán

Pályától függ. Gyorsabb szakaszokon elég kisebb leszorítás, hosszabb fokozatok.
Lassú, kanyargós pályán jól jöhetnek rövidebb fokozatok. Gyors kanyargós pályán nagyob leszorító erő kell.

(#16) Mosqu!to válasza bzoley (#12) üzenetére


Mosqu!to
addikt

először is tisztázzunk valamit: az alulkormányzottság amikor a kormány el van fordítva és a kocsi csúszik/megy tovább egyenesen, és a túl(vagy felül) kormányzottság pedig amikor a kocsi túlforog? (aszem jól tudom:) )
amúgy 1000 thx az infókat!:)
havas/jeges pályára mit ajánlasz? ugyanis ott minden szabály felborul, és minden másképp megy. vagy ott is minden ugyanez, csak más vezetéstechnika?

[Szerkesztve]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#17) anaqer


anaqer
veterán

Ezmiez ez a ''leszorító erő''? :F Esetleg az anti-roll bar?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#18) bzoley válasza Mosqu!to (#16) üzenetére


bzoley
veterán

Alulkormányozottságnál a gép orrát tolja kifele a kanyarban, túlkormányozottság esetén az autó hátulját tolja kifelé. Egyébként a CMR4-ben ezek túl sokat még nem számítanak. Nemúgy GP4, ahol véletlenü másik irányba állítottam a hátsó szárnyon egy kicsit és öt tizeddel lett rosszabb a köridőm.

(#19) anaqer válasza Mosqu!to (#16) üzenetére


anaqer
veterán

Havas / jegesen egy ökölszabály van : mind a négy kerék az úton legyen. Főként ha az elsők hóbuckát fognak, szabhatod az egészet mert baromira lelassulsz és 99% hogy befordulás lesz a vége ( legalábbis én billentyűzettel nem igazán bírtam megfogni az ilyen helyzeteket ). Hóra is jó a hosszabb váltóáttétel, mert nem pörögnek ki annyira a hajtott kerekek.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#20) Break


Break
aktív tag

Tudtommal ez volt az utolsó CMR (cmr4) pc-re......előbányászom valahonnan azt a cikket :(

[Szerkesztve]

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#21) Mosqu!to válasza bzoley (#18) üzenetére


Mosqu!to
addikt

igen-igen, ezt én is tapasztaltam, még a GP3-as korszakból.
amúgy icq/messenger/irced van? szeretnék a gp4-ről kicsit komolyabban beszélni veled..:)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#22) bzoley válasza Break (#20) üzenetére


bzoley
veterán

A hír szerint nem jól tudod, mert a CMR5 a PC-s bemutatások között szerepel.

Amúgy mindenhol érdemes négy kerékkel az úton maradni. (Ha számít az idő is)

(#23) bzoley válasza Mosqu!to (#21) üzenetére


bzoley
veterán

/pillanat nincs üzemben semmi ilyen jellegű prg és egyenlőre nem is töröm magam, mert az utolsó kylobyte-jaimat netezem(GPRS), de fizu után visszatérhetünk rá:)

(#24) Mosqu!to válasza bzoley (#23) üzenetére


Mosqu!to
addikt

oks, csak azért kérdeztem, mert megvan a játék, és szeretnék valami aszfaltos szimulátorral játszani, de az LFS nem jött annyira be(legalábbis csúnya a grafika+a hátsó kerekes autókat nem tudom úgy vezetni mint akikkel játszottam), a gp4 be is jött, csak jó setup meg pár ismeret híján elég nehéz abba is belekezdeni. fizu mikor lesz?:)

amúgy sry offért..

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#25) bzoley válasza Mosqu!to (#24) üzenetére


bzoley
veterán

OFF
LFS-nek sajna csak a demóját tudtam kipróbálni, naon tetszik, főleg, hogy tudom használni a kuplung pedálomat is:) Pontosabban full, csak kéne venni kulcsot, arra meg most nincs keret. A b*zi Messengert meg frissíteni kéne. Most azt se.
Egyébként a GP4 is hátsó kerekes:D

(#26) Loretto


Loretto
veterán

lehet hogy kicsit off de csak nálam szörnyű a ford hangja?

Soirée...

(#27) Mosqu!to válasza bzoley (#25) üzenetére


Mosqu!to
addikt

momo force-od van? vagy milyen kormány-pedál kombo?
én momo racinggel játszom.
amúgy GP4 lehet, hogy hátsó kerekes, de mégis könnyebb irányítani, mint az LFS-ben a turbót, amit rendesen kiszedni a kanyarból szinte képtelenség(azaz gyorsan).
messengert meg nem kell frissíteni, működik a régi is, max rinyál, hogy firssiccsed, de müxik, és ez a lényeg!:)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#28) engusz válasza Loretto (#26) üzenetére


engusz
veterán

Nálam is ''visít''.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#29) bzoley válasza Loretto (#26) üzenetére


bzoley
veterán

Tedd alá egy másik gép hangját:C

(#30) bzoley válasza Mosqu!to (#27) üzenetére


bzoley
veterán

Ááááá, dehogy! Egy régi Boeder(no FFB) felújítva. Fém tengely, dupla csapágy(6304-5 akinek mond valamit), saját készítésű pedál(3pedál). Az eredetin rövid volt a pedálút:D Ha gondolod szedd össze a kérdéseket és dobj egy mailt, azt melóhelyen is olvasom.

GP4 In Action:Bővebben: link :D

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#31) Mosqu!to válasza bzoley (#30) üzenetére


Mosqu!to
addikt

na ezt ne itten offoljuk szét mert annak nem fognak örülni:D
pl amúgy ilyen segítség kéne, hogy az összes 2k4-es modell, meg esetleg az új báhrejni pálya, autó beállítások, tippek, stb...
a játék megvan, csak épp nem ismerem.
majd ha lesz vmilyen cset programod, akkor dumáljunk erről, mert még nekem is ráér!:)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#32) Loretto válasza engusz (#28) üzenetére


Loretto
veterán

szörnyű.mintha be lenne deszkázva a kipufi és tüvel lenne egy kis lyuk rajta amin távozik a fölösleg:)

Soirée...

(#33) engusz válasza Loretto (#32) üzenetére


engusz
veterán

Kipróbáltam, még mindig olyan hangja van. :) De engem annyira nem idegesít. Lehet, hogy a valóságban is hasonló hangja van.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#34) Loretto válasza engusz (#33) üzenetére


Loretto
veterán

háát mind1..maradok a subarunál:)

Soirée...

(#35) tigga


tigga
tag

Jah én se várok semmi jót új résztől.

Ez a 4 is úgy szar ahogy van. fentebb leírták miért / aluminium tábla vs 130mph 1,2 tonnás kocsi és a tábl győz pfff.... :((

Kötözz egy macska hátára egy vajaskenyeret és dobd fel a levegőbe......

(#36) engusz válasza tigga (#35) üzenetére


engusz
veterán

Mi van akkor, ha a negyedik résszel csak ''bíbelődtek'' és gőzerővel dolgoztak az ötödiken? Lehet, hogy álmodozom, de nem állok a - még meg nem jelent - játékhoz úgy, hogy rossz lesz!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#37) Viktor77 válasza engusz (#36) üzenetére


Viktor77
titán

Úgy hallottam már Te is láttad az XPR-t. Leírnád a véleményed a game topicjába?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#38) engusz válasza Viktor77 (#37) üzenetére


engusz
veterán

Már írtam oda. Vagy egy picit bővebben?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#39) Viktor77 válasza engusz (#38) üzenetére


Viktor77
titán

Ja, oké, csak nem láttam.

Én is úgy hallottam, ritka szarul volt belőve a kiállításon a kormány.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#40) Digitalboy


Digitalboy
senior tag

Szerintem meg a fent említett hibák kivételével, nagyon is jól sikerült a 4. Egy kis gyakorlás után, akkorákat lehet autózni hogy csak na. A haverom gombokkal jobb időket megy mint kormánnyal. Lehetséges, hogy a legfelső nehézségi szinten már csak gombokkal lehet megcsinálni. Én is kormányozgatok, mert akkora élmény nyújt, hogy a francot sem érdekli ha pár másodpercel rosszabb időt megy. Mondjuk a 3-at meg gombokkal abszolút nem lehetett irányítani, csak kormánnyal. Szerintem sok embernek azért nem tetszett és a 4-ben azért csinálták játszhatóbbra. Túl jól sikerült!

www.momogsm.hu

(#41) bzoley válasza engusz (#36) üzenetére


bzoley
veterán

Neked legyen igazad! De akkor a CMR4 a beta2? :) (vele egyébként sok bajom nincs)
Ha kijavítanak néhány(már kitárgyalt)hibát, új grafikus motort raknak alá és az irányítás normális beállításának lehetőségét megadják(lásd:GP3-4) lehet, hogy lesz belőle valami. A hozzáálláshoz annyit, hogy rögtön a CMR3 jutott az eszembe, amit bizony nagyon összecsaptak. Szerintem csinálják meg normálisan és utánna adják ki, ne pedig csak ''bíbelődjenek'' folyton. Lásd XPR, megkérdezték a leendő játékosokat, hogy jó lesz-e így és talán javítanak is rajta.

(#42) Mosqu!to válasza Digitalboy (#40) üzenetére


Mosqu!to
addikt

ez sajnos a legtöbb nem szimulátor játékban így van. kormánnyal sokkal könnyebb irányítan!:(

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#43) engusz válasza bzoley (#41) üzenetére


engusz
veterán

Ha ''kaki'' lesz az ötödik rész, akkor nagyon szomorú leszek... :(

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#44) Loretto válasza engusz (#43) üzenetére


Loretto
veterán

olyan végszó jelleget érzek ebben:)

Soirée...

(#45) bzoley válasza Loretto (#44) üzenetére


bzoley
veterán

Az E3 összefoglalóig nincs is sok értelme tovább fejtegetni a dolgot. Majd meglátjuk.

(#46) bzoley


bzoley
veterán

A BHMS oldalán megjelent egy sajtóközlemény a CMR5-ben található újdonságokról, változásokról. Nos, kicsit változtatok az álláspontomon és üresen hagyok neki néhány Gb-ot a gépen. Mintegy 300 szakasz? Hozzá vagy 30 gép? Jó néhány játékmód? Hmmm, jól hangzik. Mivel a 4. résznél rosszabbat nem valószínű, hogy készítenek, azt hiszem megvan öszre a programom:)

Egy kis ízelítő:

''- The #1 rally game evolves as Colin McRae Rally 2005 takes the series online for up to 8 players on PlayStation 2 and Xbox with more cars, more stages, and new challenges.
- Drive the most diverse selection of cars through new, non-linear Career Challenge with over 20 individual rally events and over 300+ stages.
- 30+ featured cars include the Volkswagen Golf MK5, Toyota Celica GT-FOUR, Lancia Stratos, Alfa Romeo 147 GTA, Alfetta GTV Turbodelta, Mitsubishi Lancer Evo VIII, Peugeot 206, 205 T16 Evo2 and the distinctive VW Beetle RSi!
- 9 international locations (new German rally joins events through UK, Sweden, USA, Finland, Australia, Spain, Greece, and Japan), in Rally game mode, each with 8 stages. Large, animated spectator crowds cheer you on through the stages.
- Incredible detail: An individual damage model for each car – right down to paintwork scrapes and a 'dazed' visual effect as you recover from a crash!''
Blackhole Motorsports

És a sajtóközlemény, néhány screenshot társaságában:

Bővebben: link

Engusz lehet, neked lesz igazad. Addig tolom tovább a beta2-t:D

(#47) engusz


engusz
veterán

-Bővebben: link
-Bővebben: link
-Bővebben: link

Módosítom a téma címét... :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#48) engusz válasza bzoley (#46) üzenetére


engusz
veterán

Remélem, hogy az E3-on láthatunk majd belőle valami ''real'' dolgot. Aztán jöhetnek a videók, majd a játék! :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#49) bzoley válasza engusz (#48) üzenetére


bzoley
veterán

A demót kifelejtetted:)
OK, tartunk keresztelőt?:)
Köszi a linket, csak idő kérdése és rátaláltam volna. Már bogarászom az oldalt.
Aki nem tudná, de érdekli: E3 EXPO Május12-14. Los Angeles. Nem megy valaki?:)

[Szerkesztve]

(#50) engusz válasza bzoley (#49) üzenetére


engusz
veterán

Valóban jöhetne valami kis szaftos demo. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.