Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Codegen házak 3000-es széria ??? (sürgős) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Hacked_4171


Hacked_4171
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne: mivel elég szűk keret áll rendelkezésre, egy olcsó házat szeretnék venni (max. 8000 bruttó). Ami még lényeg, hogy legalább 250, de inkább 300W -os táp legyen benne és a legfontosabb szempont, hogy nagyon halk legyen! (Az nem baj, ha csak 2 db 5,25'' -ös hely van benne.)
Milyen ház(ak) felel(nek) meg a fenti kívánalmaknak?
Én elsőre a CODEGEN 3000-es sorozat valamelyik tagjára gondoltam, főleg a 3029-re. Érdemes ilyet venni?

Még egy kérdés: van olyan ház ami csak P4-hez jó? (ugyanis nekem Duron procis alaplaphoz kéne)

Aki segíteni akar, az írjon egy kis indoklást is. Köszi. :)

Még valami: csak olyan írjon a CODEGEN 3000-es szériával kapcsolatban, aki minimum egy ilyen házat már látott működés közben.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#2) WN31RD válasza Hacked_4171 (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

''Még egy kérdés: van olyan ház ami csak P4-hez jó? (ugyanis nekem Duron procis alaplaphoz kéne)''

Nincs. :P A P4-es alaplapoknak kell egy plusz csatlakozó, ennyi a különbség.

Nem ajánlom amúgy a Codegen házakat, bár 8000 bruttóért lehet, hogy még mindig ez a legjobb választás. Szerintem olvass végig néhány házakkal foglalkozó topicot, és lehet, hogy úgy döntesz, inkább spórolsz még egy kicsit a házra (ill. leginkább a benne levő tápra).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#3) MELKOR válasza Hacked_4171 (#1) üzenetére


MELKOR
tag

Akkor nem sokan fognak írni..:o))

Power of the Might

(#4) WN31RD válasza Hacked_4171 (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Ja, és ne gondold, hogy a Watt számok a legfontosabbak. Egy kevesebb Wattos jó minőségű tápegység sokszor stabilabb működést produkál, mint egy sok Wattos gagyi. (A Codegen tápokat senki hozzáértő nem nevezi minőséginek, igaz nem is a leggagyibb, ami létezik.)

Ha halk tápot akarsz, akkor felejtsd el a bruttó 8000-es határt. Ennyiért nincs halk ház+táp. :(

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#5) MELKOR válasza WN31RD (#2) üzenetére


MELKOR
tag

Ráfáztam, megelőztél egy kicsit :o))

Power of the Might

(#6) WN31RD válasza MELKOR (#5) üzenetére


WN31RD
addikt

Bár a jóslatod bejött... :D eddig mindössze ketten írtunk...

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#7) MELKOR válasza WN31RD (#2) üzenetére


MELKOR
tag

Akkor te milyen 300-400W tápot javasolsz ami stabil megbítható, minőségi és kapható is ?

Power of the Might

(#8) casenoid


casenoid
tag

én meg ilyen házat veszek :)
http://www.coolcasemods.com/mod_pages.php?id=2

(#9) WN31RD válasza MELKOR (#7) üzenetére


WN31RD
addikt

Huntkey (Acorp Feel IV/V házakban viszonylag olcsó), Azona, DTK, Aopen
ami meg drágább: Chieftech, Enermax

De nagyon részletes infót találsz ezekről régebbi topicokban... szóval böngészgessed csak őket! :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#10) WN31RD válasza casenoid (#8) üzenetére


WN31RD
addikt

Jópofa kis ház, casenoid, de egyrészt nem mindenkinél fér ez el, másrészt nem mindenkinek van rá pénze.

De azért tetszik! :))

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#11) Hacked_3891 válasza MELKOR (#7) üzenetére


Hacked_3891
tag

Amit meg szabad venni, az a legolcsóbbak közül DTK és Azona. Sajnos ezek mindegyike bruttó kb. annyi, amennyit a ház+tápra szánni akarsz. Azt javaslom, ne takarékoskodj a tápon, mert ha eldurran és magával viszi a gépedet, akkor máris az volt életed legdrágább tápja.

Mellesleg én most próbalom ki a Codegen 6055-höz adott 300-as tápot. Fordulatszámszabályzott a ventilátora (terhelés nélkül alig pörög) és nagyon stabilak a leadott feszültségek. De vsz. így is csak tartalék lesz belőle.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Codegen házak 3000-es széria ??? (sürgős) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.