Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Antonio


Antonio
senior tag

üdv.

Már 1 hete történ el is felejtettem mert különösebb problémát nem okoz ...
szóval van egy Codegen ház azthiszem 60xx es sorozat (full fekete, elülső tetején kromozott díszítés) vettem bele Sapher radeon 9600 prot ... berakom AGP aljzatba hején van ok. de, az aljzathoz tartozó pöcköt/csúszkát/ pántot? ami ugye arra lenne hivatott hogy a ne mzogjon az egész stb, nem ttudom visszahúzni kattanaásig normális ez? viszonylag stabil de csak az AGB foglalt tartja ráduktam monitort ... működik rendessen (1 hete játszok serényen)... van egy menet fúrva a lapra amivel tudom rögzíteni a ház hátsó felihez (ha szerzek csavart) ez konkrétan az ilyen ''inkompatibilitási'' esetekre van rajta? ... vagy annak a pántnak visszakéne ugornia?

Szóval ha nem rángatja senki a vezetéket nem lehet probléma(?)

thx

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#2) ptiboy


ptiboy
senior tag

kinevetteted magad!
:O

:)

(#3) Antonio válasza ptiboy (#2) üzenetére


Antonio
senior tag

Lehet... !! első gépem ... kezdő vagyok ... de ahejett hogy ezt a fontos megjegyzést beirod akár segíthetnél is!

Égek?! :B

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#4) Antonio válasza ptiboy (#2) üzenetére


Antonio
senior tag

Ennyire triviális dolgon problémázom!? Vagy miért égek?!
(... Nem lehet minden fórumozó gyakorlott profi ... kell néhány kezdő láma is ....)

Valaki védjen meg :)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#5) Peat;) válasza Antonio (#4) üzenetére


Peat;)
veterán

Én megvédlek:) majd később biztos segít valaki,addig is itt ez az up

(#6) Ga válasza Antonio (#1) üzenetére


Ga
tag

Egy kicsit zavaros.
Déhány kérdés:
Az AGP foglalat kártyarögzítő pöckét nem tudod teljesen bekattintani?
Vagy esetleg a ház (gondolom csavarnélküli) hátsó falán lévő kártyarögzítő reteszt nem tudod teljesen ráhúzni a kártya hátlapjára?

Az első esetben erőszakot kell alkalmazni, nálam Sapph. 9000Pro nem akart elsőre bekattanni, de aztán úgy raktam be, hogy először a pöcökfelőli felét nyomtam be teljesen, úgy hogy rápattanjon, majd a másik felét nyomtam be, végül rögzítettem (nálam csavar, nálad gondolom az a csúszkáló retesz van).

És milyen menet van fúrva, milyen lapra?
Lehet, hogy mégis csavarozhbató a házad hátlapján a kártyák helye? Akkor viszont mindenképp csvarozd be az összeset, hogy ne lötyögjenek.

Sok sikert:
Ga

(#7) Antonio válasza Ga (#6) üzenetére


Antonio
senior tag

Kösz!

Lehet tegnap kicsit túl komplikáltam a kérdést :) ezért égtem :)
én csak azt akartam kérdezni hogy ez normális dolog e hogy nem tudom a kártyarögzítőt rendesen bekattintani (mivel valahol már olvastam hasonlót),(de tegnap este se volt időm hogy megnézzem a dolgokat na majd hétvégén) előfordulhat e hogya kártya túl széles :)i

kösz...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#8) microtus válasza Antonio (#7) üzenetére


microtus
csendes tag

..nekem se pattan vissza a szemét ....de miért lenne ez a ház kérdése? Bár nekem is ilyen Codegenem van ..

(#9) Antonio válasza microtus (#8) üzenetére


Antonio
senior tag

üdv

... ok írhattam volna a vga rovatba ... mert végül is a VGA a ''ludas'' megnéztem jobban és hát fizikailag lehetetlen hogy bekattanjon mivel túl széles a kártya ... tehát marad a csavar(érdekes lessz oda bevarázsolni) ... te is így oldottad meg a dolgot?




Még mindig égek? :DD

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#10) r.e.m válasza Antonio (#1) üzenetére


r.e.m
csendes tag

Nekem Codegen 6049 házam van. Műanyag kártyarögzítő pöckökkel vagyon ellátva. Két nagyobb videokártyám volt (van), ami problémát okozott - GF4Ti, R9600Pro. A gond egyszerűen az, hogy a kártyák nyákja magasabb a hátsó rógzítőlemeznál és ezért megakasztja a műanyag pöcköt. Két megoldás létezik a problémára: az egyik, hogy egyszerűen hagyjuk a fenébe a pöcköt és belecsavarunk egy csavart - a házon a kártyahelyeknél ugyanis megvannak a furatok ugyanúgy, mint a nem klipszes megoldásoknál (szóval a rögzítőklipszet le is lehet szerelni, ha nem tetszik). A másik (én ezt csináltam), hogy levágja a klipsz aljának az útban lévő vágát és ekkor máris működik a nagyobb kártyával. Halihó!

Mink csak két dógot' kerülünk: a sarat meg a munkát...

(#11) Antonio válasza r.e.m (#10) üzenetére


Antonio
senior tag

kösz

na most már teljessen nyugodt vagyok :)

egy cipőben járunk/tunk
én maradok a csavarnál ... ne vagdossuk szét azt a szegény házat (csúszka) :)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#12) Docci válasza ptiboy (#2) üzenetére


Docci
senior tag

ez nem volt szép tőled

Erőt s erényt!

(#13) Docci válasza Antonio (#11) üzenetére


Docci
senior tag

ti 200 am van(gef3)és annál se megy rá teljesen a pöcök a ''sarkantyura'',de ez nem gond,mert a ház végén van egy lyuk(mind pci mind agp,(minden háznál)) és oda egy csavar és máris megoldva a gond,a kártya biztos nem esik ki :)

Erőt s erényt!

(#14) microtus válasza Antonio (#9) üzenetére


microtus
csendes tag

Igen úgy volt...egy darabig.... és most adtam neki.....és sikerült....De talán nem árt neki az sem ha úgy marad, ui. elég nehezen adta meg magát, recsegett is - ropogott is :) . Ki se veszem....úgy adom el alaplapostul ha eljön az ideje. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.