Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gunter


gunter
csendes tag

1 hetes Codegen 400W-os táp, a bios szerint a -12V 12,98 és 13,09 között ingadozik, a +3V 3,71-et mutat. Az üzletben azt mondták belefér és nem okoz problémát, én azért nem nyugodtam meg. Valaki tud érdemben hozzászolni a témához.
Előre is köszönöm.

(#2) Cane


Cane
őstag

Ez tényleg nem nagy gáz (főleg ha nem ad a gép vagy a táp nagy hangot, égett szagot és füstöt vagy nem megszokott fényeket).
Netán fagy is a gép?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#3) Polesz válasza gunter (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Mivel nézted az értékeket? Terhelve vagy terheletlenül?

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#4) Cane válasza Cane (#2) üzenetére


Cane
őstag

Bocs, hogy egy picit belepiszkítok a topicba, de én is egy codegen 400w-os és egy Coolink 400w-os (duplaventis) táp közül szeretnék majd választani. Melyik lehet a jobb?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#5) Adi válasza Cane (#4) üzenetére


Adi
senior tag

A Coolinket nem ismerem, de ha olyanok, mint a hűtőik, akkor egészen nyugodtan megveheted.

A Codegent meg nagy ívben kerüljétek el, mert egyik ügyfelemnél másfél évesen két Codegen táp is eldobta magát, szerencsére nem vitte egyik sem a gépet a sírba. Számomra ettől még a Vargáné, JNC, Acorp, stb. kategória. Elég, ha az ember belenéz, vagy megemeli: egy normális Chieftec, Thermaltake, Enermax táp 2-3 kg és nem látsz át rajta, mert úgy tele van rakva alkatrészekkel. Egy ilyen gagyi táp meg tök könnyű és ''szellős'', csak nem a jó értelemben. :D

ldm start-reconf primary

(#6) LukE válasza gunter (#1) üzenetére


LukE
veterán

a -12V magában nem lenne gáz, de az a 3.3V már inkább. Esetleg 1 multiméter a közelben? alaplap fesz. szenzorai nem tökéletesek legtöbb esetben.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#7) LukE válasza gunter (#1) üzenetére


LukE
veterán

ja, +-5% a normális tűrés. +12V-nál talán 10%??

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#8) Cane válasza Adi (#5) üzenetére


Cane
őstag

Köszi! Akkor coolink lesz.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#9) greenface válasza gunter (#1) üzenetére


greenface
aktív tag

De bizony ez már gáz!
ElképzelhEtő azonban, hogy a az alaplapi szenzor nem jó, ezért mérd meg Volt-mérővel is. Ha így is ugyanezt méred, ne használd tovább a tápot!

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#10) gesuz válasza Adi (#5) üzenetére


gesuz
senior tag

Az én 400-as kodgenem simán meg van 2-3 kiló.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#11) Drizzt válasza gesuz (#10) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az enyém is, de vásárlásnál direkt megfogtam a 350w-ost is és ez nagyságrendekkel nehezebb volt.

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.