Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chei


Chei
csendes tag

Bekapcsolom a gepet, leszamolja a memoriat, megkeresi a vinyot, aztan kiirja, hog CMOS Checksum Error - defaults loaded. Itt megall, sehogy nem lehet tovabbmenni, sem a DEL-re, sem az F1-re nem reagal.
Abit BM6 alaplap, 433-as Celeron @541, Voodoo3.

Tobb mint harom evig volt ez a gepem, most vettem egy ujat, ez egy-ket hetig nem volt bekapcsolva. Osszeraktam, alaplap, cpu, videokartya, tap, billentyuzet ugyanaz, mint eddig volt, egyedul a haz uj, mas hardver most nincs benne. Bekapcsolaskor 433 MHz-et irt, ram szamlalas, vinyo kereses, aztan egy mp szunet utan kiirja ezt a hibauzenetet, es nem megy tovabb sehogy. Eleg sokmindent kiprobaltam, de nem jutottam elobbre.
A billentyuzet mukodik, villannak a ledjei bekapcsolaskor.
Power off, ccmos jumper-t atallitottam par mp-re, utana vissza, bekapcs, ugyanez.
Elemet kiszedtem par percre, aztan vissza, ugyanez.
Kiszedett elemmel bekapcsoltam, akkor annyi volt a kulonbseg, hogy vinyodetektalas utan nem vart, hanem egybol jott a hibauzenet.
Kihuzott billentyuzet, vagy bekapcsolaskor billentyuzetre tenyereles sem hozza elo a szokasos hibauzenetet, ugyanazt irja mindig.
Neten kerestem, par helyen megtalaltam ugyanezt a problemat, de megoldast nem lattam ra.

(#2) up válasza Chei (#1) üzenetére


up
senior tag

Bios-ba be tudsz jutni? F1-re nem megy tovább?

(#3) nap


nap
addikt

Szedd ki a hazbol, es rakd ossze az asztalon.
Esetleg elotte megprobalkozhatsz uj elemet tenni bele. :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#4) PeliScan válasza nap (#3) üzenetére


PeliScan
addikt

Szerintem ez még nem ok, hogy ne menjen a keyb.

Próbáld meg másikakkal, ha van kéznél.

(#5) DeX válasza Chei (#1) üzenetére


DeX
tag

Hello

Valami hasonloval talalkoztam, de ott a memoriat sem szamolta meg. Ez award bios volt. Valahol a neten ratalaltam, hogy kell csinalni egy dos boot lemezt, rajta automatikusan (autoexec.bat -bol) el kell inditani egy bios frissitest. Ezt beraktam bekacsolas elott, bebootolt rola, lefutott a frissites, reset utan ment minden rendesen. Ha osszejon a bootoltatas, akkor ne csodalkozz, de semmi io eszkoz nem fog menni.

(#6) Chei válasza PeliScan (#4) üzenetére


Chei
csendes tag

A gond epp az, hogy nem tudok bejutni a biosba, az elso kepernyonel megall.
Uj elemet megprobalom majd.
Probaltam masik billentyuzettel is, ezen gepelek, tehat nem hinnem, hogy ez lenne a baj.

(#7) laczo válasza Chei (#6) üzenetére


laczo
tag

Próbáltad már hogy nyomod az insert-et amikor bekapcsolod a gépet ?
nem biztos hogy hatásos de segiteni szokott..
De egyébként ez a fagyás lehet ram vagy hütés hiba is ...nézd át a lapod..
:))

Gandalf mondja a Hobbitoknak: Jó nektek Hobbitok, mert a munkátok a hobbitok !!

(#8) up válasza laczo (#7) üzenetére


up
senior tag

Ja, ez nem hülyeség, Insertet próbáld nyomvatartani.
Lehet, hogy az alaplap bill. csatolója feküdt meg, ha mondjuk PS2-esed van, próbálj ki egy USB-st (ha tudsz szerezni).

(#9) up válasza up (#8) üzenetére


up
senior tag

És ramot kivesz, átrak másik slotba, modult kölcsönkér, proci kölcsönkér, azzal is próbál ... :) Mindent kivesz, berak mégegyszer, hátha érintkezési probléma... gondolom sokon már túl vagy, de ilyenkor általában valami apró hülyeség van, amiről az ember megfeledkezik, és utána veri a fejét a falba... :)) Sok szerencsét! Próbálj mindent egyenként kicserélni, hogy izoláld a problémát!

(#10) Flashcash válasza Chei (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ezt a hibát a Bios modul érintkezési hibája okozza.
Az alaplap kézikönyvben nézd meg hol van a lapon és próbáld a BIOS Rom chipet picit megmozgatni esetleg benyomni rendesen a helyére.

(#11) Zoz


Zoz
őstag

Nem lehet, hogy lemerült az elem?

(#12) KovacsUr válasza Zoz (#11) üzenetére


KovacsUr
addikt

Szerintem szinte biztos.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#13) Hequila


Hequila
őstag

Üdv mindenkinek!

Nekem is hasonló nagy problémám lenne. Engem is ez a hibaüzenet fogad, csak az a különbség, hogy én biost frissítettem előtte! A lap egy abit nf7-s 2.0-ás. Ha valaki tudna segíteni, ne habozzon!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#14) Hequila


Hequila
őstag

UPPPP

Segíccség má!

Garba visszaveszik vajon, ha adom az ártatlan kisfiút, aki nem érti, hogy mi folyik körülötte? Vagy a biosos gyerekhez kell elvinnem?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#15) Trak válasza Hequila (#14) üzenetére


Trak
addikt

Biosos gyerek?
Reseteld le a mostanit, próbáld meg visszarakni a régi bios-t...
Azt is resetelni.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#16) erdoke válasza Hequila (#13) üzenetére


erdoke
titán

BIOS-t kisütötted a frissítés után? Boot közben az Insert nyomvatartásával próbálkoztál?

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#17) Hequila válasza Trak (#15) üzenetére


Hequila
őstag

Visszaraknám én, ha BÁRMIFÉLE BILLENTYŰRE REAGÁLNA, DE NEM TESZI!!!! Szóval semmit nem vesz a külvilágból! Igen, reseteltem, nyomtam az insertet is, meg ami a kezem ügyébe akadt. Most már visszavittem garba, csak azt nem tudom, hogy mikor lesz újra nálam. :(

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#18) krityok válasza Chei (#1) üzenetére


krityok
csendes tag

csá nekem is ez a bajom tudnál segíteni???? kössz csá

(#19) krityok válasza Chei (#1) üzenetére


krityok
csendes tag

csá nekem is ez a bajom tudnál segíteni???? kössz csá

(#20) Bikeman


Bikeman
aktív tag

Én is így jártam, ''kinyírtam'' a cmos password-öt egy kisprogival, azután írta ki ugyanezt, de hálisten F1-el továbbment, de lehet, hogy egy kicsit (még) lassabban megy mint ezelőtt?

(#21) kepeszt


kepeszt
tag

Ezt én is be*zoptam (nf7) 1 db márkátlan 256/400 DDr ram-ot kivettem,helyette samsung márkás került bele szintén 256/400..most ha a noname ram van benne a memóri beolvasás és a meghajtók felismerése után jelentkezik a CMOS checksum........ és megállt a történet , a márkásabb rammal még idáig sem megy.



az elemet kivettem kiváncsiságból beindítottam,és ugyanazt írja ki,tehát olyan mintha nem is lenne benne--lemértem 3.19v

valakinek van ötlete a megoldásra?

(#22) Mr.Skyline válasza kepeszt (#21) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

esetleg Bios flash-t ajánlok!
nekem egyszer egy TUSL2-C alaplapot sikerült így megcsinálnom!

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#23) kepeszt válasza Mr.Skyline (#22) üzenetére


kepeszt
tag

asszem ahhoz el kéne legalább egy inditólemezről indulnia,de ez nem megy , nem tudok a biosba sem belépni :O

(#24) Mr.Skyline válasza kepeszt (#23) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

akkor passz! sajna szerintem akkor marad a gari.:Y

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#25) kepeszt válasza Mr.Skyline (#24) üzenetére


kepeszt
tag

thx ...majd reggel még uppolok,aztán,ha nincs más akkor gari ,
(fúúdenincskedvemhozzá)

(#26) kepeszt


kepeszt
tag

esetleg,ha kölcsönkérek jobb memóriát azzal elindulhat?

(#27) zso73 válasza kepeszt (#21) üzenetére


zso73
veterán

Biosz frisítés javasolt!! A memóriákkal való kompatibilitás is javítható a frissítéssel.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#28) kepeszt válasza zso73 (#27) üzenetére


kepeszt
tag

azaz cseréljem ki a bios chip-et? sajnos odáig sem indul el,hogy foppyról induljon..

(#29) Ninfasz Corp


Ninfasz Corp
csendes tag

estetleg gépcsere:DD

Ninfasz Corporation

(#30) Gr3nT válasza Chei (#1) üzenetére


Gr3nT
csendes tag

Hali!!

A CMOS checksum error- defaults loaded annyit tesz hogy lemerült az alaplapi elemed. Ezért minden beállítás alapjáraton fog indulni. Semmi ata 66 meg memoria tuning proci fesz, semmi. Csak az alapok hogy elinduljon.

(#31) kepeszt


kepeszt
tag

promléma megoldva Bővebben: link
az elemet lemértem 3.19v

(#32) adamtolt


adamtolt
csendes tag

sziasztok
hogy lehet kisütni a biost?
és a cmos-on van a bios ugye?

a cmos-t lehet cserélni?

nekem azt a hibát írja ki hogy:CMOS\GPNV Checksun Bad
és lehet választani F1 run setup és F2 erre nem emlékszem
semmi nem jön be a monitoromra
ez is csak egyszer jött be
mindig mintha készenléten lenne mintha nem lenne bekapcsolva a gép
a videokártyám jó
please gyorsan segítsetek
köszönöm

(#33) mr_ricsi válasza adamtolt (#32) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az alaplapon kell lennie CMOS clear jumpernek.

A kikapcsolt és áramtalanított gépnél átteszed fél percre a másik állásba, majd vissza.
Ha nem találsz jumpert, akkor a gombelemet vedd ki úgy 5 percre.

A CMOS nem cserélhető.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#34) adamtolt


adamtolt
csendes tag

köszi a segítséget
és milyen az a cmos clear jumper?
hogy néz ki merre találom?
nagyon köszi

(#35) mr_ricsi válasza adamtolt (#34) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az alaplap manuáljában megtalálod. Vagy ha nem, akkor inkább az elemet vedd ki.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#36) RAM


RAM
őstag

Sziasztok!

Bekapcsolom a gepet, leszamolja a memoriat, megkeresi a vinyot, aztan kiirja, hog CMOS Checksum Error - defaults loaded. Itt megall, DEL-re, vagy F1-re tovább hajlandó menni, de nem lehet a BIOSban változtatni, mert Save&Exit-re nem indul el a gép!

A billentyuzet mukodik, villannak a ledjei bekapcsolaskor.
(Igaz érdekes módon bekotlott mostanában egy.)
Power off, ccmos jumper-t atallitottam par mp-re, utana vissza, bekapcs, ugyanez.

Bővebben: link alaplap

Mit a megoldás? :R

Csak tisztán

(#37) fifi_addict válasza RAM (#36) üzenetére


fifi_addict
tag

Hát, nagyon kéne tudni, mi van a gépedben... ha átállítod a biost, rosszul... nem fog indulni. Ha feláll a rendszer (win?), nézd meg részletesen everesttel, mid van, és aszerint próbáld meg állítgatni a biost...
egyébként nem semmi az alaplap, vagy négyféle fsb... ha az enyém ilyen lett volna...:)

valaki okosabb megmondja majd, hogy az elem miatt esetleg nem müxik-e a bios módosítás, mert az lemerült, ugye...

[Szerkesztve]

...........................???

(#38) RAM válasza fifi_addict (#37) üzenetére


RAM
őstag

Annyira lemerülhet, hogy Save&Exit -re nincs ereje és nem indul el. :F

Defaults minden, amikor nem volt az akkor is 11*133MHz, óra, Boot sorrend csak ezek voltak beállítva, Load Optimalized Defaults.:) (közben volt egyszer: Keyboards No CMOS error, onnantól nem működik se a bill. sem a gép rendsesn azaz ezzel a CMOS error F1 or DEL-el kapcsol be. (Save&Exit nem működik)

[Szerkesztve]

Csak tisztán

(#39) fifi_addict válasza RAM (#38) üzenetére


fifi_addict
tag

Nem tudom, hogy az alaplap tudása nem okoz-e gondot? Csak találgatok... ha valami részegységed nem kompatibilis az optimális beállítással, nem indul a gép (?). Ezért írtam, hogy nézd meg everesttel, végül is indul alap beállításokkal, nem?

...........................???

(#40) RAM válasza fifi_addict (#39) üzenetére


RAM
őstag

Csak azzal Igen.
F1 - Continue

Csak tisztán

(#41) fifi_addict válasza RAM (#40) üzenetére


fifi_addict
tag

Az elem már biztos nulla. A többi rajtad áll... persze új elem is kell. Lehet, hogy a megváltozott dátum bekavar, pl... ilyenkor valami béna dátummal indul a gép, nem biztos, hogy minden progi/driver szereti

...........................???

(#42) CactuS válasza RAM (#40) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nálam ez akkor jelentkezett,amikor lemerült az elem.Cseréld ki,és szerintem minden ok lesz!

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#43) RAM válasza CactuS (#42) üzenetére


RAM
őstag

OK, ezt mindenképpen ki fogom próbálni!
Hol érdemes venni? Mindegy? Tipp? (most nincs kéznél tartalék, vagy a másik gépével kicseréljem addig is?)

Csak tisztán

(#44) CactuS válasza RAM (#43) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Kipróbálhatod akár a másik gépével is...Nemtom számtek boltban mennyire nyúlnak le elemügyileg, de nem hiszem,hogy nagyon számit a gyártója az elemnek

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#45) mr_ricsi válasza RAM (#43) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Hol érdemes venni? Mindegy? Tipp?''
Elektronikai alkatrészboltban vagy számtechboltban.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#46) RAM


RAM
őstag

Ha nincs bill. a gépen , akkor CMOS error No Keybords nem megy tovább! (PS2-es).
USB-set közben rádugnék menne?

Csak tisztán

(#47) Sinya7


Sinya7
csendes tag

A kérdés adott. CMOS cheksum error.
Gondolom ebbő kifolyólag alap állapotban indul a gép. Működik is rendesen, az XP is elindul.
A probléma az az lenn, hogy átt szeretném állítani a bootolást CD-re. Mikor ezt meg teszem, a BIOS-ba elmentem, és a gép nem indul ujra. Teljesen táp mentesíteni kell, hogy megint elinduljon. Ilyenkor meg felismeri a winyot meg a DVD meghajtókat, meg a memoriát is leszámolja és kirja: Cmos checksum error - defaults loaded. Ez után két választásom van folytatom tovább a bootplást->XP elindul. Vagy belépek a BIOS-ba.

Az elemet már cseréltem.

(#48) AMDfantomi


AMDfantomi
csendes tag

A következő problámámmal fordulnék a nagyérdemű hozzáértök felé:
ABIT AN8 32X SLi alaplap.
Ha áramtalanítom a gépet, akkor a következő bootnál: Cmos checksum error - defaults loaded. :O
Ekkor beállítom a bios-t stb. és minden megy rendesen. El is menti a beállításokat. Meg is jegyzi. Ki is kapcsolhatom a gépet, akkor is elindul legközelebb. A gond csak akkor van, ha áramtalanítok. Akkor a következő bootnál jön a Cmos checksum error - defaults loaded :(((
Elemet már kicsréltem. :U
BIOS-t frissítettem.
Valakinek 5lete a megoldásra? :F

(#49) shankeesham válasza AMDfantomi (#48) üzenetére


shankeesham
tag

Helló!

Nálam szintén ugyanez ez a probléma. Mindenféle lehetőséget kipróbáltam, de nem oldódott meg.

vivos voco, mortuos plango, fulgura frango

(#50) fero02 válasza AMDfantomi (#48) üzenetére


fero02
veterán

Nem kell áramtalanítani :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.