Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BeZol


BeZol
őstag

Van egy Zsír új Clevo laptop. zsír új winyóval, és azt le kéne formázni, nos a szitu a következő: Nincs floppy meghajtó, csak DVD.
Berakom az XP CD-t, elindúl a telepítő, és mikor az a képernyő jön be, hogy XP telepítése ezen a partíción - ENTER ---- > erre hibaüzenetet ad ki; Új partíció létrehozása L betű --- > nem csinál semmit; partíció törlése - T betű ---- > erre kiírja hogy nem törölhető. És mikor a partíciókat írja, csak azt írja 4-szer ki, hogy ISMERETLEN, és mikor föl-le nyíllal választanék, akko szintén hibaüzenetet kapok. Egyszóval a formázást e módon nem tudom végrehajtani. Biosban meg nem ismeri fel a winyókat, mett 2-is van benne.
Valahogy le kéne formázni a winyókat, hogy feltehessem az XP-t, valaki SEGÍTSEN!!! :O

(#2) pilóta válasza BeZol (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ebben a zsír új clevo-ban véletlenül nem sata a vinyó? Mert akkor nem lesz egyszerű a dolog, ugyanis ahhoz kellene a kislemez, és F6-ot nyomni a telepítés elején.
A megoldás lehet olyan XP telepítő CD-t csinálni, amiben benne van a sata driver. (egyébként nonszensz, hogy a legújabb oprendszerhez még mindíg kell kisfloppy...)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) Rover623 válasza pilóta (#2) üzenetére


Rover623
félisten

Gondolkozz logikusan: ha driver kellene hozzá, akkor nem jutna el a particiók kotorászásáig...mert nem találna vinyót...;]

Szvsz Linux lehetett rajta azelőtt (pl. próbából), vagy csak valami gajra tette az MBR-t...
Szerezni (esetleg venni...jól jöhet később is) kell egy USB-s floppyt, akkor lehet buzerálni...
Pqmagic, pl...

primus inter pares

(#4) 5xl válasza Rover623 (#3) üzenetére


5xl
tag

ebben az esetben talán segít, ha az xp cd-ről konzolos módban kiadjuk a
fixboot
fixmbr
parancsot?
már ha van ilyen!
emlékeim szerint mintha volna, a w2000, wxp cd-ken
persze bocs ha rosszul tudom, lehet hogy kipróbálom ha lesz időm

maffiozo nick: morr

(#5) torma99 válasza BeZol (#1) üzenetére


torma99
aktív tag

XP SP2 a megoldás úgy minden hiba nélkül futott nálam...

(#6) 5xl válasza torma99 (#5) üzenetére


5xl
tag

miért, pont ez volt a problémád?

maffiozo nick: morr

(#7) torma99 válasza 5xl (#6) üzenetére


torma99
aktív tag

nem csak nekem is újonnan jött a noti, új izébizé..stbstb mint fentebb olvashattad és xpsp2-es telepítés elsőre futott rajta.

(#8) 5xl válasza torma99 (#7) üzenetére


5xl
tag

nekem se volt gondom vele, de neki megsérülhetet valami valóban.
mbr, vagy valami

én is lenyomtam róla a rejtett partíciót, igaz nem linux volt rajta
de csináltam már linuxos géppel is

maffiozo nick: morr

(#9) s0ulreaver válasza 5xl (#8) üzenetére


s0ulreaver
tag

Tudjátok egyáltalán mi a szerepe az MBR-nek? Köze sincs a partícionálshoz. Tönkretett MBR-el is detto ugyanúgy kell és lehet partícionálni.

Vagy vinyóhiba, vagy linux, (sata nem tudom hogy viselkedik) de emlékeim szerint linuxost is le lehet szedni onnan. (Vagy az lehet fdisk-el volt, és ott non-dos partícióként kezelte)

Fogadjunk, hogy a monitort nézed?

(#10) Flashy válasza s0ulreaver (#9) üzenetére


Flashy
veterán

a partíciós tábla első 4 sora (a 4 elsődleges partíció) az MBR-ben van

(#11) 5xl válasza BeZol (#1) üzenetére


5xl
tag

valamit írhatnál...

maffiozo nick: morr

(#12) BeZol válasza 5xl (#11) üzenetére


BeZol
őstag

Sikerült megoldani ;) USB-s floppyt kellett venni, egy floppy lemezre rápakolni a gyárilag adott cd-kről a sata drivert (de honlapról is le lehetett tölteni), és ezután felismerte a winyókat. Egyébként ezt minden egyes XP telepítéskor meg kellett ismételni, és azért már 2005-ben is tök ciki volt egy floppy meghajtó, gondolhatod milyen volt 2012-ben, mikor már az utolsókat rugdosta a laptop. Bármilyen XP-t tettem föl, kellett a sata driver már windows telepítés előtt, hogy felismerje a winyókat...

Bocsi a kései válaszért, de látom 2009 óta nem is voltál online :DDD

ui.: Soha a büdös életbe ne vegyetek gamer laptopot, ami a fullok fullosa (ez akkor 793ezer Ft volt). Folyamatos túlhevülések és lekapcsolások, 2 év elteltével már csak low grafikával játszhatóak a legújabb játékok, bővítési lehetőség zéró. Ha játékra kell laptop, akkor vagy alap dedikált vga-sat szabad venni, ami már 140-160 körül összehozható, de akár olcsóbban is, vagy olyat, amibe már a középkategóráis normális vga van, ezek viszont 300ezertől indulnak, de ki lehet fogni 260ért is jókat, az a lényeg, hogy a vga alapján kell válogatni a laptopok közül, mert sok 300k-s gépnél még integrált vga van...
Egyébként jó voltak lanokra járni vele, főleg mikor áramszünet volt, és csak nálam volt fény :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.