Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Eryck


Eryck
csendes tag

Hy!

A meglévő WinXP rendszer mellé kellene telepítenem egy valamilyen linux disztribúciót. Tudja valaki esetleg melyik disztribúció alatt működik alapból - értsd.: kernelfordítás nélkül is - az Alviso hang és az Intel 2200BG wifi?

(#2) #64791808


#64791808
törölt tag

mandrake 10.2, fedora core 4 szerintem

(#3) Eryck válasza #64791808 (#2) üzenetére


Eryck
csendes tag

Mandrake: nincs hang, az alsa indulásnál kifagy, nem ismeri az intel 2200-as wifi kártyát.
Fedora: a vesa és az ati meghajtóval is megdöglik a grafikus felület, szintén nem ismeri a wifit.

Egyéb tipp valakinek?

(#4) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Ubuntu?

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#5) #64791808 válasza Eryck (#3) üzenetére


#64791808
törölt tag

mandrake 10.2-est próbáltad? 10.1-ről tudom, hogy ezeket alapból nem eszi meg. nem hülyének nézlek, csak ha a 10.2 sem, akkor tanultam valamit.

Fedora Core 4 most jött ki, azt próbáltad? mert a 3 már ''régi''

új SuSE esélyes még

(#6) Eryck válasza AlBundy (#4) üzenetére


Eryck
csendes tag

Az ubuntu érdekes, mivel a Live DVD működik, viszont telepítve nem hajlandó felismerni a hálókártyát.:(

(#7) doc válasza Eryck (#6) üzenetére


doc
nagyúr

és ha kézzel húzod be neki a megfelelő modult akkor működik?

(#8) Eryck válasza #64791808 (#5) üzenetére


Eryck
csendes tag

A Fedora Core 4 nem ismeri a hálókártyákat és egyfolytában meghalódik, a Suse 9.3-ast fel se tudtam telepíteni, mert a telepítő elszáll félúton...

A mandriva 2005 LE van fent most. Az alsa 1.08-al nincs hang, a wifit sem sikerült beállítani, de legalább a többi működik netestül és nem fagy. :)

(#9) Eryck válasza doc (#7) üzenetére


Eryck
csendes tag

Kézzel? Nem férek be a dvd-romba...:))

Vitzet félretéve, nem vagyok profi linuxos, de expert módban, kézi beállításnál sem hajlandó felismerni a hálókártyát.

(#10) Eryck válasza Eryck (#9) üzenetére


Eryck
csendes tag

No mindegy, remélem az új Ubuntun már jó lesz minden. :)

(#11) doc válasza Eryck (#9) üzenetére


doc
nagyúr

nem úgy gondoltam :D
a live-ról bootolva az lsmod paranccsal nézd meg, milyen modulok vannak betöltve, ott kell lenni a hangkártyáénak is ha szól
aztán az installált Ubuntu alatt töltsd be a modprobe paranccsal ugyanazt a modult, elvileg mennie illik...

(#12) Eryck


Eryck
csendes tag

Még mindig nem megy fel problémamentesen egy disztrib sem, pedig reménykedtem az új breezyben...:(

Lenne pár kérdésem:

- mi a PCI-expresses videokártya bus-azonosítója, vagy hogy tudom ezt meg ubuntu alatt? Nem megy az xorg, mivel no device detected a PCI:1:0:0 buson...

- az OSS kezeli az Azalia chipet? Az alsa ugyanis beöli a gépet bootoláskor.

Ha tud valaki akkor help please!

(#13) Eryck


Eryck
csendes tag

Bővített élménybeszámoló, hátha valaki tud mondani valamit.... :)

Felraktam a legújabb debian-t, letöltöttem a teljes security-update ftp servert, manuálisan felvarázsoltam rá az összes frissítést, mivel kitartó vagyok ugyebár...

A marvell Yukon kártya még mindig nem hajlandó működni, mindegy hogy modulként van beállítva, vagy kernelbe fordítom.

Az Intel 2200-as wifi sem akar működni, mivel kéri az ieee80211-es támogatást mellé, mint függőség, viszont ezt nem tudom telepíteni, mert mindenféle okosságot keres még mellé a gépen, ráadásul keresi az ipw2200 moduljait, amit ugye csak akkor tudok telepíteni, ha már az ieee80211 fent van. Szóval ördögi kör gyanús a helyzet...

Ha esetleg van valakinek valami tippje, megköszönöm!

(#14) tierbatyo válasza Eryck (#12) üzenetére


tierbatyo
senior tag

xorg-hoz: cat /proc/pci Keresd meg a videókártya sorát és ott ki van írva, amire szükséged van.

Take a look to the sky just before you die

(#15) Eryck válasza tierbatyo (#14) üzenetére


Eryck
csendes tag

Köszi a tippet, bár ezt a problémát már megoldottam az X századszori újrakonfigurálásával.

A hálókártyákkal van még mindig gondom sajna...:O

(#16) aquaris válasza Eryck (#15) üzenetére


aquaris
csendes tag

Üdv!

Hosszas próbálkozás után sikerült belőnöm az m400a-n a marvell Yukon kártyát debian és gentoo alatt is. A SysKonnect oldalán található sk98lin drivert szedtem le hozzá, ha jól tudom a 8.23 a legújabb verzió. Installáláskor pedig generate patch vagy valami hasonlót választottam, ami szépen csinált nekem egy patch-et. Majd ezzel megpatcheltem a kernel forrást, az sk98lin drivert meg belefordítottam a kernelbe. És már működött is :))
Modulként nálam nem akart menni, nem tudom miért.

Viszont gentoo alatt leállításkor nem akar kikapcsolni a gép. A gentoo még szabályosan leáll, majd kiírja hogy power down és kifagy a gép... :F Ha valakinek van ötlete, mi lehet a gond, ne tartsa vissza :) ! Újraindítás viszont frankón működik.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.