Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Cl2 nem nagy ugras (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Márton


Márton
nagyúr

Hi,

Probalkozom itt a ramjaim optimalis beallitasaval.
2x128mb pc2100 samsung.
A setupban default CL 2.5-re volt allitva
Ezt birizgaltam CL2-re.
Win bebootolt -> en orul
Memtest progi 10 perce hiba nelkul megy -> meg jobban orul

Aztan jott a valodi teszt:
DV AVI kodolasa MPG2-be.
1 perces a forras.
CL2.5-en 2:07 alatt kodolja be.
Most CL2-n 2:05 az ertek.
Ennyire jelentektelen ez a cache latency?

A progi amugy vegasvideo3, a proci 1800+ a lap pedig KR7A raid.

Hol jelentkezne az elony?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2) Flashcash válasza Márton (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Egy Dv avi kódolás során a memória sávszélesség az utolsó ami meghatározza a sebességet.
A kódolás sebességét a CPU erőssége határozza meg. (az áramló adatok mennyisége minimális, ezért sávszélesség probléma nincs)
Egy erős 3D játékprogram (pl. GTA3) alkalmasabb lenne a tesztelésre.
A CL2 kb 4-5%-al javítja a memória sebességét de nem feltétlenül a teljes rendszerét.

(#3) CsendPenge válasza Márton (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

''CL2.5-en 2:07 alatt kodolja be.
Most CL2-n 2:05 az ertek.
Ennyire jelentektelen ez a cache latency?''
Mint azt az előttem hozzászóló lemondta, a ramnak nem sok köze van a kódoláshoz... Inkább mérd meg a ramsebességet, aztán azt írd be, mert arra én (is) kíváncsi vagyok.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#4) CsendPenge válasza CsendPenge (#3) üzenetére


CsendPenge
őstag

EL(mondta)! Ezt mindig elgépelem. A fenébe is...

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#5) MoonFace


MoonFace
csendes tag

Mellékesen ez nem cache latency, hanem CAS latency...

''A felmerülö problémákra minden jelenlevönek van egy megoldási javaslata - ami nem müködik...''

(#6) CsendPenge válasza MoonFace (#5) üzenetére


CsendPenge
őstag

Észre sem vettem, pedig igazad van, amúgy én is arra gondoltam persze :))

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#7) Márton


Márton
nagyúr

Igaz, en is elirtam. A CAS pedig valami Column Adress roviditese. Sebaj.

A lenyeg a lenyeg, en azert bovitettem gepet, mert az mpg2 enkodolas lassu volt. Minden massal elegedett voltam.
Szoval most nem kockaztatnam a stabilitast azzal, hogy CL2-re rakom a ramjaim, ha nem jelent a kodolasnal elonyt.

Egyebkent kockaztatas ez egyaltalan?
Tehat pc2100 samsung ddr ramok, ha mondjuk fel oraig futtatom a memtest-et CL2-n es nincs error, akkor az mar megbizhato lesz?
Ha igen, akkor megiscsak atallitom :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#8) rog válasza Márton (#7) üzenetére


rog
addikt

egyszeruÜ:
ha nincs error akkor stabil
ha van error akkor instabil..

(#9) Yutani válasza Márton (#7) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem félórás futtatást kell csinálni, hanem szépen _végig_ kell futtatni a memtest-et. Ott van a jobb felső sarokban, hány százalékos végrehajtásnál áll éppen a program. Egyébként ha végigmegy hiba nélkül, akkor jó a RAM, bírja az adott CL beállítást.
Nekem volt Winbond 256MB SD, ami 133MHz-en CL2-ben már az elején hibát jelzett 9MB magasságban. Tehát ez nem tudta a CL2-t, 133MHz-en csak CL3-ban használtam. El is adtam már rég... :)

#tarcsad

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Cl2 nem nagy ugras (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.