Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Civilization IV

Hozzászólások

(#1) P.Dude


P.Dude
őstag

3d grafika,élvezetes játék,nagyszerű hangulat

Képek:Bővebben: link

Zoll

(#2) P.Dude


P.Dude
őstag

Valaki?

Zoll

(#3) roley16


roley16
tag

Habár az előző részekkel nem játszottam, nemrég olvastam az egy pc-s magazinban róla egy ngyobb cikket. Nagyon jónak ígérkezik

http://www.rtsguru.hu / RTS Guru /

(#4) P.Dude


P.Dude
őstag

azt elhiszem.Az előző részekhez képest a grafika változni fog.

Zoll

(#5) Atlantis


Atlantis
veterán

Címet javítottam.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6) roley16


roley16
tag

Változni is fog. Bár nem Rome TW szinten lesz, de azért szép lesz.

http://www.rtsguru.hu / RTS Guru /

(#7) Dilikutya válasza P.Dude (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mivel a mai 2 topikodat zárták, itt kérdezem meg: neked lételemed, hogy minden a jövőben megjelenő játék topikját te nyisd meg? Ráadásul nem túl informativ, hibáktól sem mentes nyitóhozzászólásokkal... 3d grafika,élvezetes játék,nagyszerű hangulat... ha valahol ennyit olvasok egy játékról, szépen elkönyvelem magamban átlagos játéknak, mivel mindenről ezt szokták állítani.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8) Vallon


Vallon
tag

Engem csak egy dolog érdekel: Milyen lessz a gépigény? Má ezt nem magam miatt kérdezem...

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#9) P.Dude


P.Dude
őstag

Jó.Akkor dobjatok ki az egész prohardverből.:((

Zoll

(#10) roley16


roley16
tag

Hát nem valami magas szerintem, legalábbis a mai csúcsgrafikás játékokhoz képest nem. Melyik gépedhez kellene?

http://www.rtsguru.hu / RTS Guru /

(#11) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Itt egy használhatóbb link: Bővebben: link. Nem hinném, hogy olyan nagyon magas gépigénye lenne, egy P3 is bőven elég kell hogy legyen. Ha valami, hát ez a játék aztán tényleg nem a grafikáról szól. A processzoridőt is jobban foglalja majd az MI, mint a grafika szerintem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) roley16


roley16
tag

Az előző részek sem a grafikáról, hanem a részletességről szóltak.

http://www.rtsguru.hu / RTS Guru /

(#14) Zebu


Zebu
addikt

Engem a Civilizationnál egyik játék sem kötött le jobban. Szerintem fantasztikus sorozat. Izgatottan várom a folytatást. Remélem ez a 3D-s hatás meg ilyenek nem megy majd a játszhatóság rovására.....

(#15) adalbert1


adalbert1
veterán

Tudom, hogy nem szorosan a témához kötődik, de a Colonization-nak nincs valamilyen folytatása?

(#16) bismarck válasza adalbert1 (#15) üzenetére


bismarck
csendes tag

Ez engem is érdekelne!!!!

E6550, P5K, 4Gb, 8600Gt

(#17) gerjus


gerjus
aktív tag

Huha na evek ota nem vartam meg jatekot annyira mint ezt !! a civ 3 al eszmeletlen sokat jatszottam multiba is nagyon elvezetes a kettorol ne is beszejunk de amennyire olvastam itt ott az ujitasok igenis jonak tunnek ott valtoztatnak ahol szukseg van ra !!

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#18) Allien


Allien
veterán

Érdemes IDE ellátogatni. Mivel, ez a fő oldal!
Bővebben: link

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#19) capafog23


capafog23
őstag

Én már holnap tolom a game-el. Majd írok véleményt.

(#20) L_ajos


L_ajos
őstag

Nem rossz a game de valahogy egy idő után elkezd sablonossá válni :( A zenék nagyon de nagyon jók a játékmenet közepes. Csak időmilliomosoknak :D

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#21) Lacza válasza capafog23 (#19) üzenetére


Lacza
senior tag

Várom nagyon:C

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#22) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

mikor jelenik meg?

Resistencia eterna

(#23) P.Dude válasza bagyulajuve (#22) üzenetére


P.Dude
őstag

Október 25.

Zoll

(#24) WizkiD


WizkiD
tag

Letoltheto demoja mikor lesz :F

Only the King of the Hill Can Go Down.

(#25) capafog23 válasza WizkiD (#24) üzenetére


capafog23
őstag

Még azt se lehet tudni hogy lesz e egyáltalán.

(#26) Lacza


Lacza
senior tag

Már megjelent:DDD

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#27) anulu válasza Lacza (#26) üzenetére


anulu
félisten

jaja! :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#28) capafog23


capafog23
őstag

Én már gameltem is vele tegnap nekem nejött ottvan nagyon a grafika meg a zene meg minden úgy egyben.

(#29) peterszky


peterszky
őstag

bár az előző részeket kihagytam, úgy érzem ez lesz az a játék amire
áldozok egy kis pénzmagot, majd ha lement az ára

What else you gonna do on a Saturday?

(#30) Borton


Borton
csendes tag

Hali, tegnap leszedtem a játékot de kiábrándító a helyzet. (mármint nem a játékkal van a baj)
Alábbi konfigom van:

Abit IS7
CELeron -D 2,6@3,2Ghz
2*256DDR ram 400mhz (dual channel)
Asus fx5600xt
seagate 80gb sata

valami rettenet mód szaggat:)
de a vicc az h ha leveszem LOW-ra a grafikát semmi sem változik a térképen ujrainditás után sem, és tovabbra is rettenet mód szaggat?
eszement mód nem értem mivel ennél sokkal sz*rabb gépeken is tökéletesen fut.
ötlete vkinek? esetleg driverekkel bohóckodjak?

5600xt kuka?

[Szerkesztve]

(#31) Atlantis válasza Borton (#30) üzenetére


Atlantis
veterán

Érdekes, úgy hallottam, hogy inkább Ati kártyákkal van baja, ki is adtak valami javítást hozzá. NVidia kártyákon többeknek eddig ment rendesen, 77.30-as driverrel. Próbáld meg.

Nekem a laptopomon simán megy, Intel GMA 900-zal, 1280x800-as felbontáson. Kissé ugyan szaggat, ha közeleg a játék vége, de úgy vettem észre se a felbontás csökkentése, se a minőség csökkentése nem segít rajta. Szerintem igencsak el van rontva a grafikai motor. Amúgy a játék is csalódás. Szebb, igényesebb, de ezen kívül igazán sokat nem változtattak rajta, többet vártam tőle. Gyorsan megunható, a Civ 3 sokkal jobb volt.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#32) Lacza válasza Borton (#30) üzenetére


Lacza
senior tag

Lehet hogy a védelem:F

Lásd :FEAR

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#33) Borton


Borton
csendes tag

Leszedem a drivert és meglesem hátha. Márpedig ha az intel grafal megy ezzel is mennie kéne.
hm amugy eszembe jutott mégvalami. Amit leszedtem verziot nincs még crack hozzá és vmi érdekes programmal kell elinditanom a jatekot: Anti blaxx a neve, itt egy kép róla: [link]
az is lehet h ez a baj. A menü ahogy bejön (a földgömb) semmi akadás se egér se semmi, szépen fut. Aztán ha elinditok/betöltök egy játékot, a vinyó feltűnően sokat töltöget, és ez játék közben sem szűnik meg.

védelemről még nem hallottam...

(#34) Atlantis válasza Borton (#33) üzenetére


Atlantis
veterán

Javítottam a linked.

Pedig van valami védelme. Safedisk talán, vagy mi a neve.

Én virtual meghajtót használok, azt el kell rejteni és simán indul. Olyan nevű program nem kell hozzá, amit te írtál.

Nekem is sokat tölt a vinyó, de ezt betudtam a fél giga RAM-nak, amiből még a GMA900 is leveszi a nem kis részét. Ezek szerint lehet, hogy mástól (is) van.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#35) peterszky válasza Atlantis (#31) üzenetére


peterszky
őstag

lenne egy kérdés:
aki nem játszott a Civ3al, annak is gyorsan megunható?
szerinted

What else you gonna do on a Saturday?

(#36) norbiphu válasza peterszky (#35) üzenetére


norbiphu
senior tag

nem hiszem, hogy gyorsan megunható lenne én például alig tudtam felkelni a gép elől (csak még egy kört meg még egyet :DDD). ha pedig kezdenéd megunni próbálj ki egy két nehezebb fokozatot :). mindjárt nem lesz utána unalmas

Borton: használj sd4hide - ot, ha kell átküldöm mailben azzal nincs probléma.

Üdv
Screammm

[Szerkesztve]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#37) Borton


Borton
csendes tag

thx a linkjavitast.

ha átkuldenéd nagyon megköszönném vagy irj egy linket ahonnan le tudom szedni....
előre is kösz

(#38) Borton


Borton
csendes tag

Nha közbe megtaláltam az emlitett Sd4hide progit és ugyanugy akad minden:)
a hivatalos oldalon azt irjak h geforce 2 a minimum követelmény. szoval nem értem semmi ötletem nincs a továbbiakban...

(#39) Atlantis válasza peterszky (#35) üzenetére


Atlantis
veterán

Ez szubjektív. Valószínűleg nem. Viszont ilyen bugos, szemetül megírt játékot én rég nem láttam, szégyen, hogy Civ IV néven árulják. Én már le is töröltem, 2-3 játék után meguntam.
Nehézségi szintek: vagy nagyon elvernek, vagy én verek el akárhány ellenfelet könnyedén. Szóval nagy az ugrás valahol a közepén...nekem nagy csalódás ez a játék, remélem, másoknak jobban bejön. Amit fejleszteni akartak rajta(grafika), az meg bugos lett. A hang viszont tetszett, a játékmenet csak minimális módon változott.

borton: na, akkor megtaláltad. Nincs más ötletem, szerintem egyszerűen peched van.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#40) Borton


Borton
csendes tag

mind1, igazabol nem érdekel nem hiszem h a géppel lenne baj (AoE 3 pl teljesen jol megy mediumban) szoval asszem felrakom a 3at:)

(#41) Borton


Borton
csendes tag

nha üdv!
azthiszem a lehető legjobban jöttem ki a dologból:) sikerült a civ4 zenéit (mp3) átteni a civ3 ba (ez is mp3) igy a civ 3 sokkal jobb hangulatu:) szoval nem foglalkozom civ4el csak felhuzom magam nekem meg ne mondja senki h ezen a kartyan nem futna...

(#42) P.Dude válasza Borton (#30) üzenetére


P.Dude
őstag

Keress új drivert az 5600-hoz.

Zoll

(#43) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

Sziasztok egy nagy bajom Van!!
Tökre tretszik illetve tetszene nekem ez a játék,ha tudnék vele játszani
A nevemnél található konfignak ez a játék nemigazán okozhat gondot,Mégis azt tapasztalom hogy Rengetegszer lefagy.Amikor betölt maga a térkép és kezdenék játszani,lefagy.
Elösször levettem a grafikát Low-ra és ugytünt jó is lesz neten játszottam vele aznap minden gond nélkül.
De most Singlében játszanék és néhány turnusig jo is a játék aztán egyszer csak megáll a kép és kész.Probáltam Drivert frissiteni Már kb 4et kiprobáltam (77.72,78.01,81.87,71**)
Más játékok és programok teljesen stabilak a gépemen,ugyhogy a civvel vmi gáz.
Amugy 6600Gt-m van.
Valakinek van hasonlo problémája? Mi lehet a megoldás?
Elöre is kössz mindent választ!!! :R

[Szerkesztve]

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#44) gézu válasza AMD!4ever (#43) üzenetére


gézu
őstag

Semmi gond,ha nem erdeti.A virágboltos változat nem sikerült,ezért fagy.Sok panaszt hallottam róla emiatt.A gáz akkor van,ha a véglegessel is baj lesz.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#45) mzprox


mzprox
tag

Nekem eddig nagyon tetszik a játék :R
Buggal is alig találkoztam, teljesen játszható volt. A civ3 is sokkal jobb lett a conquest kiegészítő után, remélem itt is lesznek hasonló utólagos optimalizációk (tudom, talán elvárható lenne egy játéktól, hogy 100%-osan jöjjön ki, de szerintem közel lehetetlen...)
Ajánlom mindenkinek, hogy epic speed-en játszon, mert a normál játék egy-kettőre véget ér.

(#46) mzprox válasza Atlantis (#39) üzenetére


mzprox
tag

A nehézségi szintről: emperoron nyertem az első játékot (ekkor még nem ismertem a játék újításait), elég szoros űrverseny lett a végére. Második játék immortal fokozat, föld-térkép a rómaiakkal. Itt már komoly kihívás van (néha vissza is kellett töltenem állást :) )

(#47) AMD!4ever válasza gézu (#44) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Köszi akkor megnyugodtam.Bár mostmár máshol is fagy a gépem,utána kell járnom ami a bibi. :(

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#48) gerjus válasza AMD!4ever (#43) üzenetére


gerjus
aktív tag

ott valami gondd lehet lenti konfiggal nincsen huzva avidkari es 1280x1024 minden maxon elsimitas is es ayyal tolom ohne problem elsimitas nelkul vegkepp vagtat !

Egyebkent en nem ertek egyet itt a kollegaval fentebb en meg egzetlen 1 bugot sem tapasztaltam es tokeltesen megy (kop kop kop) es melto folytatasa a civ sorozatnak ugyan meg csak 1 napja nyomom folyamatosan es nagyon sok reg vart valtoztatas tortent a 3 hoz kepest a grafika pedig gyonyoru !!

tovabbi jo jatekot :R

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#49) AMD!4ever válasza gerjus (#48) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Kiderült a bibi,nemrég.
Valahogy valamennyire lelazult a hütö a GPU-ról és nem hütötte rendesen (de csak néha)
amikor höfokot néztem akkor jó volt a hütés például.
De most ugy odacsavartam.... ;] ;]

Azóta csak ugy Siklik a Civ4. :R

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#50) gerjus válasza AMD!4ever (#49) üzenetére


gerjus
aktív tag

na ugye megmondtam en ! ;]

bocs az elozoben az z y ert ! cso meg tovabbi jo jatekot :P

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Civilization IV
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.