Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-27 09:43:31

LOGOUT.hu

--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---


Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61) kraftxld válasza Akiii (#60) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem kell boltolnom hála az égnek meg az ebayről ide a világ végére úgyis drágán küldenék a cuccot, az üzemben van minden ilyesmi, konténerszámra régi cisco cuccok mert mostanában cseréltünk rengeteged gbitesre, a régi motyóval meg majd eljátszok :) Az MS vizsgákra is elég sokat készültem éles környezetben meg vmware-vel, úgyhogy sejtem mi kell ide is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#62) JuiceCrew


JuiceCrew
csendes tag

Hello Mindenki,

Erdeklodom, hogy milyen jellegu laborgyakorlatokra lehet szamitani az icnd2-es vizsgan?
Szeretnek par heten belul neki szaladni, es jo lenne elsore megugrani a szintet.
Koszi elore is!!!
udv

(#63) Akiii válasza JuiceCrew (#62) üzenetére


Akiii
tag

Configure, verify and troubleshoot a switch with VLANs and interswitch communications

Describe enhanced switching technologies (including: VTP, RSTP, VLAN, PVSTP, 802.1q)

Describe how VLANs create logically separate networks and the need for routing between them
Configure, verify, and troubleshoot VLANs
Configure, verify, and troubleshoot trunking on Cisco switches
Configure, verify, and troubleshoot interVLAN routing
Configure, verify, and troubleshoot VTP
Configure, verify, and troubleshoot RSTP operation

Interpret the output of various show and debug commands to verify the operational status of a Cisco switched network

Implement basic switch security (including: port security, unassigned ports, trunk access, etc.)
Implement an IP addressing scheme and IP Services to meet network requirements in a medium-size Enterprise branch office network
Calculate and apply a VLSM IP addressing design to a network

Determine the appropriate classless addressing scheme using VLSM and summarization to satisfy addressing requirements in a LAN/WAN environment

Describe the technological requirements for running IPv6 (including: protocols, dual stack, tunneling, etc)
Describe IPv6 addresses

Identify and correct common problems associated with IP addressing and host configurations

Configure and troubleshoot basic operation and routing on Cisco devices
Compare and contrast methods of routing and routing protocols

Configure, verify and troubleshoot OSPF

Configure, verify and troubleshoot EIGRP

Verify configuration and connectivity using ping, traceroute, and telnet or SSH
Troubleshoot routing implementation issues
Verify router hardware and software operation using SHOW & DEBUG commands
Implement basic router security

Implement, verify, and troubleshoot NAT and ACLs in a medium-size Enterprise branch office network
Describe the purpose and types of access control lists
Configure and apply access control lists based on network filtering requirements
Configure and apply an access control list to limit telnet and SSH access to the router
Verify and monitor ACL's in a network environment
Troubleshoot ACL implementation issues

Explain the basic operation of NAT
Configure Network Address Translation for given network requirements using CLI
Troubleshoot NAT implementation issues

Implement and verify WAN links
Configure and verify Frame Relay on Cisco routers
Troubleshoot WAN implementation issues
Describe VPN technology (including: importance, benefits, role, impact, components)
Configure and vary PPP connection between Cisco routers

Ezek közul varhato :)

[ Szerkesztve ]

(#64) Razielkukac


Razielkukac
csendes tag

Sziasztok!
CCNP vizsgával kapcsolatban érdeklődnék. Most készülnék ROUTE vizsgára. A vizsga miből áll? Hogy épül fel? Mármint van tesz és gyakorlat is? A gyakorlat az vmi szimulációs progin lesz, v kézzelfogható eszközökön?

Valamint csak az mehet vizsgára aki előtte részt vett vmelyik intézmény tanfolyamán is?

Aki volt már ilyen tanfolyamon (ugye ezek olyan 4-5 naposak) az milyennek találta?

Érdeklődve várom az információkat és élménybeszámolókat.

(#65) TR3 válasza Razielkukac (#64) üzenetére


TR3
tag

Bár nem voltam még az új ROUTE vizsgán, de kb minden cisco vizsga ugyanúgy néz ki (kivéve ccie). Tesztkérdések vannak + 2-3 szimulációs gyakorlat ugyanabban a programban. De ha erre a akarsz menni, akkor gondolom már voltál ccna vizsgán. A vizsga menete ugyanaz csak a kérdések nehezebbek.

Nem kötelező előtte semmilyen tanfolyamot elvégezned. A 4-5 napos tanfolyamokat én személy szerint pénzkidobásnak tartom.

(#66) Cyber_Bird válasza TR3 (#65) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Vizsga előtt pénzkidobás az ilyen 4-5 napos tanfolyam szerintem is.
A vizsgán való átmenetelben minimálisan segít, ugyanakkor, ha dolgozni szeretnél benne, és jobban megérteni arra kiváló (ha a cég fizeti akkor meg pláne), mert olyan dolgokat is elmondanak, amiket máshogy nem feltétlen tudsz meg csak tapasztalat útján jössz rá.

(#67) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Na, kaptam a cegtol nemi Cisco labort, hogy felkeszuljek :)

2 db 831-es DSL router
1 db Catalyst 2950-24
1 db 2611-es router

Elleszuk veluk egy darabig.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#68) kjurdn05


kjurdn05
csendes tag

Sziasztok
Én most a CCNA Discoveryt csinálom és a 4. félév végi gyakorlati vizsgára készülök. Ha valakinek esetleg megvan vagy tudja mi volt annak nagyon örülnék. Mindenféle laborgyakorlat érdekelne gyakorlásra. Köszönöm

(#69) Cyber_Bird válasza kjurdn05 (#68) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Én a régi ccna-t csináltam, most meg az explorationt, de alapvetően a PT labok, a fejezetek végén, főleg a skills integrations challange-ek jó kiindulási alapot nyújtanak erre.
nem fognak olyat kérdezni, amit pt-ben ne csináltál volna meg :)

[ Szerkesztve ]

(#70) kjurdn05


kjurdn05
csendes tag

Az mit takar, hogy "integration challange"? Amik útközben vannak packet tracer-es feladatok?
Mert azok jók, de szeretnék most komplexebb feladatot megoldani, mint ami a vizsgán is lesz, nem pedig ilyen különböző részfeladatokat.
A neten, ahogy rákerestem az integration challange-re találtam feladatokat. El is kezdtem most egyet, de ilyen nem volt nekünk, úgyhogy nem tudom pontosan mi is ez.

(#71) kjurdn05


kjurdn05
csendes tag

Megtaláltam jópár "integration challange-et" a neten. Ezeket hol adják ki egyébiránt? Mert nekünk nem volt ilyen sajnos :-(

(#72) TR3 válasza kjurdn05 (#71) üzenetére


TR3
tag

Az Exploration-ben szoktak lenni a fejezetek végén. Belenéztem a Discoverybe, de úgy látom abban nincsen ilyesmi.

(#73) kjurdn05


kjurdn05
csendes tag

Hát ez k....a jó, hogy ilyenkor kell megtudnom. Nagyon idegesítő,h ezt a tanárunk el se mondta. Nem mint ha mást elmondott volna. Mindent magunktól tanultunk.
Nagyon szépen köszönöm! Sokat segítettetek!

(#74) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Bocsi a béna kérdésért, engem most dobálnak a mélyvízbe :)
Hétfőn kapok pár switch-et:
2x 3750X
2x 2960S
1x 2960
Ezeken kell majd firmware-t firssítenem, meglepődve tapasztaltam, hogy a reseller loginemmel SEM tudok firmware-t leszedni hozzájuk. Azt tudom, hogy vettek smartnet-et, tehát majd le tudom tölteni hozzá a FW-t.
Ilyen esetben az ügyfél loginjével kell majd csinálni, vagy dúrnom kell egy cégeset valahonnan?
Amúgy a frissítés úgy megy röviden, hogy statikus ip-re állítom a gépem, meg a switch-et, és a gépemen futó TFTP szerverről leszedem a switch-re az image-t?
És mi az a köbméter különböző típusú firmware (service provider, enterprise, ip, ipx, stb)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#75) TR3 válasza kraftxld (#74) üzenetére


TR3
tag

Személy szerint én nem szoktam ios-t letölteni, ezért lehet, hogy most hülyeséget mondok, de úgy tudom, hogy azzal a cco loginnal lehet letölteni az image-et, amivel adott eszközre megkötött maintenance agreement össze van kapcsolva. Vagyis a te esetedben szerintem az ügyfélével.
A frissítés úgy megy ahogy leírtad. Az újabb cuccokon egyébként nem kötelező tftp-t használni, sima ftp-ről is megy, legalábbis az esetek többségében.
A különböző firmware-ek pedig különböző szolgáltatásokat biztosítanak. Pl ha aes vpn-t szeretnél, ahhoz nem lesz jó ip base, mivel nincs benne aes, hanem egy advanced enterprise vagy advanced ip services fog kelleni. Innen elvileg megtudhatod melyik image mit tartalmaz: Cisco Feature Navigator

[ Szerkesztve ]

(#76) CsodaPOK válasza kraftxld (#74) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Ha nem sikerül letölteni, dobj egy PÜ-t. Elvileg még működik a CSCO-m. :)
(Egyébként minden letölthető dolgot úgy védenek, mint a kincset. Pl firmware-t tudok tölteni, de egy nyamvadt VPN klienst már nem, mert ahhoz más Technical Support IzéMizé Technical nyavajához kéne legyek hozzárendelve...)

Frissítés pedig ahogy mondod. Beállítasz a gépednek statikus IP-t. Indítasz egy TFTP-t.
Switchre rálépsz telnet/ssh-n.
Majd:
copy tftp flash
Megadod a TFTP server címét, majd az image fájl nevét.
Célfájlnál ütsz egy entert.
Ha nincs elég hely a flashen, akkor törölni kell a jelenlegi firmware-t. Erre vonatkozóan fel is tesz majd egy kérdést. (dir flash paranccsal tudod megnézni, hogy mennyi szabad hely van a flashen.)

Ha több firmware van a flashen, akkor meg kell mondani neki, hogy melyiket bootolja:

ena
conf t
no boot system
boot system image neve
wr

Ha csak egy firmware van, akkor elvileg magától megtalálja.

Letöltésnél jól nézd meg, hogy pontosan a te switchednek megfelelőt szedd le.
Show version parancs megmondja, a pontos típust.

Azt, hogy ez a ip, ipx stb között mi a különbség, az passz. Mindegyik firmwarehez tartozik release notes, sztem abból ki lehet matekozni.

[ Szerkesztve ]

(#77) kraftxld válasza CsodaPOK (#76) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek a segítséget, így már világos a dolog.
A firmware nem kell, mert egyedileg van aláírva, aztán nem akarok belőle kavart, úgyis megszerzem majd a logint.
Van valami tftp szerver progi ami bevált és egyszerű?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#78) kraftxld válasza CsodaPOK (#76) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, Solarwinds TFTP szerverrel sikerült frissíteni egy 2950-es Catalyst firmware-ját, mákom volt, pont ezt az egy image-t találtam a céges hálón, ilyen switch-em volt és nem volt a legfrissebb :)

Köszi mégegyszer a segítséget mindkettőtöknek, majd holnap beszámolok, hogy miképp sikerült a frissítés a nagyvasakkal.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#79) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Na, rendben ment minden, mind az 5 switch frissült, IP címe beállítódott, elszöszmötöltem velük vagy fél napot, de már vágom a témát :)
A céges login is megvan amivel tudok firmware-t tölteni, így már GNS3-al is tudok gyakorolni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#80) CsodaPOK válasza kraftxld (#77) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Én ezt szoktam használni: http://tftpd32.jounin.net/
Kicsi, igénytelen, de tökéletes :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.