Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Ciripel a tápom! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) zsborbas


zsborbas
aktív tag

Szóval a dolog 2 napja kezdődött. Először nem is igazán törődtem vele. Aztán a tuningolt procim (1700+@2002) elkezdett hibázni. Majd vissza kellett állítani a sebességét a gyári értékre (1467). A memória sem hajlandó csak 266-on menni CAS 2.0-ban. A tápom meg csak ciripel, csak ciripel, csak ciripel. Egyébként Enermax EG365AX-VE, 252W-os. Gyanítom hogy a 3.3V-os része csinálhatja, mert 3.37 és 3.18V között minden értéket felvesz. Van valami tipp hogy mi lehet? Hasonló tapasztalat esetleg valakinek? Meddig merjem ezt így használni? S.O.S!

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#2) zsborbas válasza zsborbas (#1) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Bocs, 353W-ot akartam írni. :)

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#3) Bálintosz


Bálintosz
senior tag

Nincs hozzászólásom, de a cím kira ! :DD

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#4) zsborbas válasza Bálintosz (#3) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Csak az a baj, hogy nem poénnak szántam, és kezd idegesíteni a dolog! :(

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#5) MaUser válasza zsborbas (#2) üzenetére


MaUser
addikt

Hát ez nem nyugtat meg:
Egy régi szervert élesztetünk fel itt a koliban és annak a tápja csinálta, mi a kuka mellett döntöttünk. Egy régi tápom csinálta azt, hogy csak akkor volt hajlandó a gépet feléleszteni, ha a főkapcsoló már legalább egy órája fel volt kapcsolva (régi atx) és ő is sípolt. Próbáltam megcsináltatni, de mivel leöntötték a gyárban azzal a gyantaszerű anyaggal, így nem lehettett.:(
Ha garis próbáld cseréltetni.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#6) zsborbas


zsborbas
aktív tag

Most nézem csak, hogy nem jó helyen nyitottam. Kérem egy illetékest, hogy tegye át a megfelelő helyre. Előre is köszi!

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#7) zsborbas válasza MaUser (#5) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Sajna már nem garis. De ha jól látom ez nincs beöntve gyantába. Holnap elviszem és megnézetem szervízes ismerőssel. Addig meg lenyúlom faterom 300-as codegenjét.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#8) hogyishívnak? válasza zsborbas (#7) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Csak azt tudom javasolni,hogy megbízható szervízt keress! Kapcsolóüzemű tápoknál intő jel a ciripelés!

Tibi

(#9) zsborbas válasza hogyishívnak? (#8) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Olvastam már több hozzászólásodat és nekem úgy tűnt értesz az elektronikai dolgokhoz. Szerinted mi lehet a baja? Mikor bekapcsolom, nem kezdi rögtön, csak pár perc után, mintha bemelegedne. De az meg képtelenség, mivel 2 ventis, és megy mindkettő.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#10) twollah


twollah
nagyúr

Vagy a kondik száradtak ki benne, vagy a táp túl van terhelve.
Nekem is volt ciripelős tápom, de hála az égnek nem rántott magával semmit.

Szerintem minnél hamarabb cseréld ki.

(#11) twollah válasza zsborbas (#9) üzenetére


twollah
nagyúr

Nekem is ugyan ez volt a problémám, amíg nem volt leterhelve a gép addig meg sem mukkant a táp, amint elkezdtem melózni a géppel azonnal rázendített.

Ahogy melegszik nő az ellenállása a cuccoknak a tápban, és a gépben.
Nyáron nagy melegben állandóan ciripelt, de érdekes módon esős időben meg sem szólalt.

(#12) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Az én Csíftekem is ciripel, de csak akkor, ha a Speaker/Power/Reset/LED/stb. csatlakozóit rosszul dugom rá az alaplapra. Nem variáltál át a gépedben semmit, csak úgy egyik napról a másikra kezdett el ciripelni?

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#13) zsborbas válasza twollah (#11) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Hát ez bizony úgy van ahogy írod. Ha nem terhelem, akkor nem ciripel. De nem hiszem hogy túl lenne terhelve, már kiszedtem a rackből a vinyót, nem írok cd-t sem. Lehet hogy a 2GHz-en hajtott 1700+-t nem bírta. :(

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#14) zsborbas válasza Agyzuzo (#12) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Az égvilágon semmihez nem nyúltam. Kb 2 hónapja így ment.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#15) smith


smith
csendes tag

Hi! Nekem is ugyanez a tápom (Enermax EG365AX-VE) viszont nem ciripel. Ha jól emléxem a tápra 3 év gari jár, viszont eléggé új ez a széria, (3 éve még nem volt ilyen) úgyhogy szerintem a garid még érvényes. Feltéve hogy ha tudod érvényesíteni ahol vetted.

(#16) zsborbas válasza smith (#15) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Megnéztem a papírjait, és 2 év garót kaptam rá. Az meg 2 hete telt le. Ez a dög meg tegnap előtt kezdte a hülyeségét. ÁÁÁÁÁHHHHHHHHHHHH! Mindjárt felrobbanok! :(

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#17) twollah válasza zsborbas (#16) üzenetére


twollah
nagyúr

Ez általában így szokott lenni.
A garancia lejárta után 1-2 héttel pusztul meg a cuccos.
Nekem az 1.3as HDDm adta be a kulcsot a garancia lejárta után pár nappal.

(#18) Atom


Atom
aktív tag

Akkor ezekszerint nemcsak én vagyok a hülye, és másnak is ciripel :))
Nekem konkrétan olyankor is csinálta, mikor scrollokzam IRC-n pl, tehát mindenféle winchester műveletnél megszólalt, vagy ha a hálókártya dolgozott, de ga csak ültem nem szólt semmit. Én nem azért cseréltem le, mert féltem hogy elszáll, hanem mert ROHATTUL IDEGESÍTETT A HANGJA :))
Még megvan. Ja és nekem Codegen. Mellesleg 1 hétig kutattam mi lehet az, mert nem hittem el, hogy a táp ciripel :)) teljesen kibeleztem a gépet :)
Megoldás max az lehet, ha garanciába kicseréled, vagy kivágod a kukába. Nemérdemes a gépet kockáztatni, kituggya mikor sül le az egész, és még a végén úgy jársz, mint a napokban vki, akinek az egész lakása leégett a táp miatt.

Konfig: Már nincs

(#19) zsborbas


zsborbas
aktív tag

Csak tudjátok az a bajom az egésszel, hogy direkt azért vettem 26000-ért ezt a rohadt tápot, mert mindenhol azt írták milyen megbízható. Most meg tessék! Ugyanúgy megdöglik mint a Codegen havernak. :O

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#20) hogyishívnak? válasza zsborbas (#19) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Mint mások is írták,kondi kiszárad ellenálás érték megváltozik...stb. A lényeg , hogy megváltoznak a beállított munkapontok.
Ha csak 2 hete járt le a garid, érdeklőd meg az üzletben. Találkoztam már olyan bolttal ahol beválalták a pár nap csúszást.
Minden áru meghibásodhat a garancia hosszától függetlenül.A hoszabb garanciaidő azért megnyugtató mert valószínüleg nagyobb odafigyeléssel, válogatott alkatrésszel gyártják az adott terméket. Ettől függetlenül a gyár is kaphat hibás alkatrészt amiről nemtehet. Ezenkívül ismerek olyan berendezést ahol a benne levő alkatrészre a gyártó 5év garit válal de nem a megbízhatóság miatt. Mivel az alkatrész nem megbízható (értsd meghibásodhat 1 hét alatt is de lehet hogy 10 évig müködik) ezért beválalja a díjtalan cserét. Szóval nem minden a garancia. :(

Tibi

(#21) zsborbas válasza hogyishívnak? (#20) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Köszi a tippet, megpróbálom, hátha megszánnak. Bár a kereskedők mostanában nem igazán segítőkészek. :( Pedig érdekük lenne szerintem. Tisztelet a kivételnek!

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Ciripel a tápom! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.