Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Tegnap este volt egy pillanatnyi áramkimaradás, ami után bootkor lefutott a CHKDSK konzisztenciahibát vagy mit keresve. Ez eddig rendben is lenne. azóta viszont minden újrainditáskor lefut, hibát természetesen nem talál, mert azt már az előző inditáskor megállapitotta, hogy nincs. Hogyan lehetne kikapcsolni ezt, és egyáltalán, miért fut le újra és újra?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2) djtörök válasza Dilikutya (#1) üzenetére


djtörök
senior tag

fat32-es fájlrendszeren nekem is volt ilyen gondom.
Szabályos ujraindítás, v. bekapcsolás után is csinálja, vagy csak ha kifagy és reset-gombbal indítod ujra?

(#3) Dilikutya válasza djtörök (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az az én bajom hogy szabályos inditáskor is. Ha áramkimaradás vagy egyéb rendellenes újraindulás miatt csinálná csak, akkor egy rossz szavam se lenne

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4) djtörök válasza Dilikutya (#3) üzenetére


djtörök
senior tag

próbálkozz esetleg egy rendszer-visszaállítással, ha más nem az talán megoldja

(#5) Dilikutya válasza djtörök (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

max helyreállitó telepités, mert ugye a rendszervisszaállitás jó szokás szerint kikapcsolva:) amugy folyton a másik particiót ellenőrzi, nem azt amin a rendszer van

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) Pokerle


Pokerle
tag

Akkor próbált a frissítő telepítést. Az remélhetőleg meggyógyítja a problémát.

(#7) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Még valami: ha ráküldeném a töredezettségmentesitőt erre a particióra, akkor azt irja ki hogy a chkdsk ütemezve van erre a meghajtóra, futtassam a chkdsk /f parancsot. ok parancssorból futtatom, itt felkinálja hogy ujrainditáskor lefusson-e, de akár igent, akár nemet irok neki, lefut

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8) moonman válasza Dilikutya (#7) üzenetére


moonman
titán

még mindig nem tudjuk, hogy fat vagy ntfs.

fsutil dirty query x: paranccsal nézd meg mint mond a bizonyos particióra. ha kötet megváltozott-at mond, akkor be van állítva a chkdsk-t kérő jelzőbit, azaz le fog futni. ha nem akarja az istennek sem abbahagyni, töröld a particiót és hozd létre újra. eseleg vizsgáld meg a kábelezést, nincs-e valami hardveres gond.

(#9) Dilikutya válasza moonman (#8) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nyertél. A kötet megváltozott. Gondolom amikor elment egy pillanatra az áram. &v#>&@>

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10) moonman válasza Dilikutya (#9) üzenetére


moonman
titán

ha eldöcögsz még vele egy darabig akkor bootnál nyomj egy any keyt és kihagyja az ellenőrzést. (de ilyen sérült fájlrendszerrel ne erőltetsd, ments minél hamarabb)

[Szerkesztve]

(#11) Dilikutya válasza moonman (#10) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azt hiszem meg tudom oldani a mentést. Igazából nem tudom mennyire sérülhetett, tudom az nem jelent semmit hogy egyenlőre nem tapasztalok hibát.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) moonman válasza Dilikutya (#11) üzenetére


moonman
titán

fat vagy ntfs?

(#13) Fauszt válasza moonman (#12) üzenetére


Fauszt
senior tag

Ez már örök titok marad. Én ntfs-re tippelek.

(#14) sziszegő


sziszegő
senior tag

Legjobb gyógymód a megelőzés.
Szünetmentes táp rulezz. :Y

(#15) Dilikutya válasza moonman (#12) üzenetére


Dilikutya
félisten

NTFS csak elfelejtettem irni, azóta pedig épp a particiót mentem le. Egy mappa tartalmát nem tudja olvasni a gép amin mentek. Egyenlőre csak simán másolok. Szeretném az Easyrecovery és tsai programok használatát elkerülni, azokhoz ugyanis nem értek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16) Dilikutya válasza sziszegő (#14) üzenetére


Dilikutya
félisten

igenigen, tegnap óta nekem is ezen jár a fejem, hogy kell egy

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17) moonman válasza Dilikutya (#16) üzenetére


moonman
titán

az a mappa valsz sérült, vagy a jogok állítódtak el.

van egy eladó szünetmentesem, ha kő :U

(#18) Dilikutya válasza moonman (#17) üzenetére


Dilikutya
félisten

nem igazán tudom, a mappába be tudok lépni, 1-2 almappába is, a fájlok 1 részét is látom, de másolni, megnyitni nem tudom, csak egyetlen fájlt tudtam kimásolni, ami csak simán a mappában volt.
hogy tudom megcsinálni, hogy ezen a gépen is minden jogot megadok? 1x már csináltam ilyet csak elfelejtettem hogy kell

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19) moonman válasza Dilikutya (#18) üzenetére


moonman
titán

biztonság fülön menj a speciálisba és ott a tulajdonos fülre, vedd saját tulajdonba, majd adj rá magadnak jogot.

(#20) Dilikutya válasza moonman (#19) üzenetére


Dilikutya
félisten

nincs biztonság fül itt előttem, pedig rendszergazdai jogokkal vagyok bejelentkezve. arra emlékszem, valamit még át kellett állitanom, hogy utána itt saját tulajdonba vehessem a mappát. amugy szinte biztos hogy ez a gond, mert ez jogvédett mappa

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21) Fauszt válasza Dilikutya (#20) üzenetére


Fauszt
senior tag

vezérlőpult/mappa beállításai/nézet fül. Itt a speciális beállításoknál az ''Egyszerű fájlmegosztás használata (ajánlott)'' checkbox-ból szedd ki a pipát!

(#22) sziszegő válasza Dilikutya (#16) üzenetére


sziszegő
senior tag

Mólt héten volt akcióba nálunk 500-as apc atom jó áron és aránylag jó is a gépemet kb 7-8 percig viszi.

mod:
de meg fogom tuningolni az aksiát egy kerekesszék aksival az 12 volt 38 Ah azzal 1 órát is vinni fogja :C

[Szerkesztve]

(#23) moonman válasza sziszegő (#22) üzenetére


moonman
titán

hacsak nem vagy erősáramú villanyszerelő és nem akarod elveszíteni a két év garit, ne nyúlj hozzá. nálam van egy rs500-as apc eladó. kell valakinek? :)

(#24) sziszegő válasza moonman (#23) üzenetére


sziszegő
senior tag

Nem vagyok az a garit lesz@rom mert én intézem a garis dolgokat a cégnél :C amúgy csak annyit csinálok hogy az aksira menő két kábelt kivezetem és rárakom a maásik akkut értelemszerűen.

(#25) moonman válasza sziszegő (#24) üzenetére


moonman
titán

azé ez nem ilyen egyszerű, de Te tudod.

(#26) sziszegő válasza moonman (#25) üzenetére


sziszegő
senior tag

WAS?
Miért nem feltöltöm az aksin 4 a-el majd rákóldöm egy atom vastag kábellel. a fesz egyezik. Az áramerősségel sincs baj mert annyit ad le az aksi amennyit felvesznek tőle.

(#27) sziszegő válasza moonman (#25) üzenetére


sziszegő
senior tag

Amúgy mennyibe adnád az tápt aksi nélkül mert 12v/7 amper aksim van egy raklap?

(#28) Dilikutya válasza Fauszt (#21) üzenetére


Dilikutya
félisten

köszi, addigra magam is megtaláltam a módját :) meg van a probléma oldva mostmár, lementettem, újra megcsináltam a particiót, minden rendben.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#29) moonman válasza sziszegő (#27) üzenetére


moonman
titán

semennyiért. csak bontatlanul eladó.

(#30) sziszegő válasza moonman (#29) üzenetére


sziszegő
senior tag

Mennyibe adnád oda?

[Szerkesztve]

(#31) moonman válasza sziszegő (#30) üzenetére


moonman
titán

20k (bótba nettó 27 szal jutányos)

[Szerkesztve]

(#32) sziszegő


sziszegő
senior tag

Ehhh 13800-ért vettem back ups 500 -at bekeráron fa nélkül úgyhogy tárgytalan azért köszi.

(#33) moonman válasza sziszegő (#32) üzenetére


moonman
titán

cs vagy rs?

(#34) sziszegő válasza moonman (#33) üzenetére


sziszegő
senior tag

CS mert az RS mit tud amit ez nem? Még a végén lehet hogy érdekel :)

(#35) moonman válasza sziszegő (#34) üzenetére


moonman
titán

rs az line interaktív azaz nem kapcsolgat át akkura feszültségingadozáskor, ergo sokkal jobban kíméli az akkut. persze drágább is. www.apc.com :)

(#36) moonman


moonman
titán

Bővebben: link ''Topology: standby''
Tipikus biztonsági mentés idõ
teljes terhelésnél 2.4 minutes (300 Watts)

Bővebben: link ''Topology: Line interactive''
Tipikus biztonsági mentés idõ
teljes terhelésnél 5.8 minutes (300 Watts)

amúgy kb ennyi a különbség.

(#37) garamm


garamm
csendes tag

Hali!
Egyik nap bekapcsoláskor azt csinálta a gép, hogy mikor be jött az xp rögtön lefagyott. Resettel újra indult. Aztán kb másfél hétig minden alkalommal,
minden indításkor az egyik meghajtómon ellenőrizni akarta chkdsk-t. Odáig jutott, hogy sekép se hang. Majd nagy nehezen baráti segédlettel sikerült elindítíni. Azóta is ezt eljátsza minden indításnál a chkdsk-t, bár kilehethagyni, de nem tudom töredezettség mentesíteni a lemezt. Azt írja futassa a chkdsk/f parancsot. A média lejátszók sem működnek rendesen. Adatokat már lementettem.
Hogyan tudnám én amatőr megszüntetni ezt az idegesítő dolgot?
Segítség!!!!!!!!
:F:F:F
:(

- Mi az? - Kékszílva. - És miért piros? - Mert még zöld.

(#38) sh4d0w válasza garamm (#37) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Lásd feljebb a megoldást: dirty flag ellenőrzése és partíció újralétrehozása szükség esetén...

https://www.coreinfinity.tech

(#39) garamm válasza sh4d0w (#38) üzenetére


garamm
csendes tag

Köszi! Megpróbálom a lehetelent. :) /Csak az a baj, hogy nemtudom mi az a dirty flag és partíció stb./
Azért köszi!

- Mi az? - Kékszílva. - És miért piros? - Mert még zöld.

(#40) Dilikutya válasza garamm (#39) üzenetére


Dilikutya
félisten

Akkor azt javaslom, vedd elő a baráti segédletet :) Ami a vinyón van, azt mentsétek le (szerintem minél előbb), és az XP telepítővel töröljétek, majd hozzátok újra létre a partíció/ka/t.
Egyébként mi történt (hirtelen áramszünet , nem rendeltetésszerű kikapcsolás stb) ami után elkezdte ezt csinálni?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#41) moonman válasza garamm (#39) üzenetére


moonman
titán

#8

(#42) garamm válasza Dilikutya (#40) üzenetére


garamm
csendes tag

Hali!
A baráti segédlettel egyeztettem, jövő héten már talán sikerül.:)
Valójában nem tudom miért kezdte ezt csinálni. Akkor kezdte el miután a baráti segédlet frisítette az xp-t - akkor még nem volt netem - és a vírus figyelő-írtót. Ja, meg 1 játékot is fel rakott. Aztán vacakolgatott,1 hétig kb. és egyszer csak se kép, se hang, be sem lehetett kapcsolni, még csak nem is boot-olt vagy mi. Aztán jött a baráti segédlet, újra élesztette, a vírus figyelő-írtót letörölte és a vindózt is újra telepítette félig - ezt én nem is értettem - de meg nem szűnt a gond. Ő ajánlotta ezt a fórumot, hogy itt érdeklődjek, ami nem tűnik haszontalanak.
Menteni már lementettem a fontos dolgokat. Egyébként, nem csak ez a gond van vele szerintem, mert ha be is kapcsolt a gép után sokkal többet ''gondolkodik'' dolgokon, de nem mindig ugyan azokin illetve van mikor mintha semmi gond nem lenne.
Köszi a segítséget!

- Mi az? - Kékszílva. - És miért piros? - Mert még zöld.

(#43) Caniggia


Caniggia
tag

Hali!
Nekem is kb. hasonló gondom adódott. Áramszünet után chkdsk-el bootoláskor. Hiába telepítettem újra az ssd-n a win7-et mire frissítem és felrakok pár progit megint elkezdi chkdsk-elni bootoláskor a rendszert.
Van még az ssd mellé rakva egy 1terás winyó. Ez 2 részre van osztva.
Írtátok hogy megváltozhatott a kötet... ezt hol tudom lecsekkolni?
Esetleg a winyó partociója sérülhetett? Azokon lévő minden fájlom hibátlan lemezellenőrzés után.
Mi purcanhatott ki? :(

(#44) Caniggia


Caniggia
tag

Közben kiderült a turpisság oka minden startupnál jelentkező chkdsk oka tehát:
Az eseménynapló mindent elárul és az időpontok is stimmelnek:

"A lemezen a fájlrendszer szerkezete sérült, és nem használható. Futtassa a chkdsk segédprogramot a következő köteten...."

Nos, miért sérül mindig az ntfs? :F :F :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.