Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Chipset hőmérsékletek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) TRitON


TRitON
aktív tag

Szombaton fogtam magam és beraktam 4 db kis 5W-os, zöld Suzuki műszerfallámpát a gépbe, azóta 35°C-ról 45°C-ra emelkedett a chipset hőmérséklete. Normális ez? Egyébként megérintve nem sokkal melegebb, mint a kezem, sőt nem érzem, hogy melegebb lenne, mint a lámpák behelyezése előtt. Meddig biztonságos a chipset hőmérséklete?

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#2) Angie™ válasza TRitON (#1) üzenetére


Angie™
addikt

Milyen Chipset-ről van szó?:D És mivel mérted a hőmérsékletét??:D

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#3) TRitON


TRitON
aktív tag

KT600 (GigaByte 7VT600-L), és a chipset hőmérséklet a BIOS-ban

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#4) TRitON


TRitON
aktív tag

Winfosban ugyanazt irja ki

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#5) GBX válasza TRitON (#3) üzenetére


GBX
aktív tag

Szerintem az 5W az kb 5W hőt le is add. ha pedig xdb 5W akkor az annyi plusz hő, lehet hogy nem érzed forrónak, de attól az még + hőforrás.

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#6) Angie™ válasza TRitON (#4) üzenetére


Angie™
addikt

Ha a proci és a winchester hőmérséklete, is emelkedett(ami valószínű),akkor sok hőt termel a ''lámpa'' amit beszereltél..

Nekem is ha be van kapcsolva a neonlámpa a gépemben, minden érték magasabb 5C fokkal..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#7) TRitON


TRitON
aktív tag

Jó, jó, de egyik lámpa sincsen a chipset közelében!

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#8) TRitON


TRitON
aktív tag

A proci hőmérséklete nem változott, sőt újrapasztáztam, és kevesebb lett (3200+, 42°C), még terhelten is kevesebb, mint a chipset. Mivel egyik elektromos alkatrész közelében sincsen lámpa, nem melegedhet. Attól meg, hogy beszereltem, nem növekedhet a hőmérséklete, ha nyitva van a ház!

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#9) TRitON


TRitON
aktív tag

Nem értem...

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#10) GBX válasza TRitON (#9) üzenetére


GBX
aktív tag

Arról van szó hogy a +hő termelődik ami vmiért pang a házban és egyszerűen csak gyűlikésgyűlik... próbáld ki: vedd le a ház oldalát. ha ezután normálisabb lesz a hőm akkor rossz a szellőzés.

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#11) TRitON


TRitON
aktív tag

Már írtam, hogy úgy 44-45 fokos terhelten, ha nyitva van a ház

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#12) TRitON


TRitON
aktív tag

csukva meg kb 1-2 fokkal melegebb, asszem max 46°C

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#13) TRitON


TRitON
aktív tag

Azt tudja egyébként valaki, hogy mennyi a normál, úgy általában (alaplaptól függetlenül)?

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#14) TRitON


TRitON
aktív tag

hát ez eléggé hülye kérdés lett....... :)

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#15) _Zsolt_ válasza TRitON (#14) üzenetére


_Zsolt_
tag

Előfordul.......:)
kb 30-35.....

(#16) Szendwich


Szendwich
tag

Nincs normális hőmérsékleti érték, mert sokmindentől függ ez az érték. Nekem pl 38°C alapban

(#17) Bigya


Bigya
őstag

Hali!

Chipset hőfokon a NB hőmérséklet értendő, ügye?
Speedfan SYS hőmérséklet adata az mit takar, azaz honnan a mért érték?

(#18) mr_ricsi válasza Bigya (#17) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Chipset hőfokon a NB hőmérséklet értendő, ügye?''
Ez egyáltalán nem biztos. Valamelyik régebbi alaplapomon megkerestem a Sys hőmérséklet NTK-ját, és valahol az IDE csatik környékén, egyik feszszabályzó környezetében volt. (De nem a CPU feszszabályzók mellett!)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19) ptiboy


ptiboy
senior tag

még nincs is nyár de a hőmérsékletek már kúsznak felfelé
tegnap azt vettem észre h.játék után 47C a chipset hőmérséklete, alapba nincs rajt venti és nem is szándékozok rászerelni, ez még belefér vagy már túl sok? a proc alig melegebb nála :)

:)

(#20) Sianis


Sianis
addikt

Srácok én csak annyit mondok, mindenki azt rak rá amit jónak lát, ha nincs húzva moddolva döngetve a gép, baja nem lehet, de a tuning az plussz hőt termel, lsd Suzuki izzó, szóval aki gyönyört akar ár nélkül az tuddjon a plussz hőre, vagy szánjon rá egy kis pénzt és tegyen be néhány komolyabb Zalman bordát..., a nyár meg jön és meleg van, hát ilyen ez a nyár, már az eszkimóknak sincsen nyugta! Amúgy is, ha nyár van ki a kertbe, és nem játszani egész nap! Mert a végén egy szép reggel arra ébredsz, hogy monitor fejed van, és egér lóg a karod helyén, a budin meg a ide kábelt húzod le...

[Szerkesztve]

(#21) gery03 válasza ptiboy (#19) üzenetére


gery03
senior tag

Sztem az már kezd necces lenni. Neken is 35 fok volt, mikor még passzív hűtés volt rajta. Most vízzel ''csak'' 27 fok.
szerk.:ááá most nézem, hogy mivel meleg van, minden melegebbb lett 3 fokkal. Szal 30 fokos. proci 33.

[Szerkesztve]

(#22) ptiboy válasza gery03 (#21) üzenetére


ptiboy
senior tag

értem
alapba 40fok de thief3/UTvalahogy megdobják 47-ig a kicsikét :)

tényleg nincs sok kedvem ventit rakni rá mert így is hangos ez a szutykos cooer master cpu hűtő, inkább majd leveszem az oldalát és fülhallgatóval jáccok :D

:)

(#23) gery03 válasza ptiboy (#22) üzenetére


gery03
senior tag

Én fostam a 35-től is, ezért ráraktam (élével ráálítottam) egy 8cm-es ventit a vga-ra, és ez pont a chipsetre fújta a levegőt. Úgy csak 24-25 fok volt, ha jól emléxem. Régen volt az már. Lassan 1 éve.

(#24) Viktor77 válasza ptiboy (#19) üzenetére


Viktor77
titán

Hogy méred a chipsethőmérsékletet? Vagy az MSI lap méri?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#25) jrpryv


jrpryv
tag

Ha jól látom itt én vagyok a rekorder e téren sajna. Nekem terhelés mellett 45-fok szokott lenni, de most a melegben 50 fok volt, sőt egyszer még 52 fok is volt.

Ha lelövünk valakit azzal némikép tisztázzuk a vele kapcsolatos álláspontunkat...

(#26) ptiboy válasza Viktor77 (#24) üzenetére


ptiboy
senior tag

MSI méri (:C)

:)

(#27) ptiboy válasza jrpryv (#25) üzenetére


ptiboy
senior tag

az bizony tényleg korrktül meleg!!
és nam szarik be?
ha nincs gond akkor vígan elvagyok a 40 fokommal :DDD

:)

(#28) V_Zoli válasza ptiboy (#27) üzenetére


V_Zoli
tag

sztem nincs mert nekem a régi lapomon (ABIT BD7-II) 40-45 fok körül ment...

[Szerkesztve]

''Teljes gázt húzok, ameddig csak lehet és ha fékezni kell, akkor az életemért fékezek, mert vége az útnak.''

(#29) ptiboy válasza V_Zoli (#28) üzenetére


ptiboy
senior tag

ok thx!

:)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Chipset hőmérsékletek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.