Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Chello beállítások (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Most készülök lezúzni az egyik ismerősöm oprendszerét (ME-ről XP-re váltunk).
Nekem ADSL-em van, gőzöm sincs hogyan kell beállítani a UPC-s kapcsolatot.
Ha valaki szájbarágós módon megszakértene, nagyon megköszönném. (''kattints arra a kis piros-fekete foltocskára a képernyő jobb alsó sarkában'' stílusban)

Köszönöm!

egyéb állatfajták

(#2) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Izé, csak az xp-t akartam kiemelni :F

egyéb állatfajták

(#3) Pötyi


Pötyi
őstag

Hálózatoknál gateway-nak beirni az UPC szerverét... IP cimet dinamikusan osztja a szolgáltató DHCP-je... Hát körülbelül ennyi... Böngészőbe is... De ehez nem kell feltelepítened semmit! :D

QNX is cool!

(#4) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Vagyis, ha jól értem elindítok mindent, és a jelszó és felhasználónév beírása után hátradőlve élvezhetem szörfözést :F

egyéb állatfajták

(#5) Pötyi


Pötyi
őstag

NINCS jelszó... a hálózati kártya fizikai címét meg kell mondani a Tschellónak, ők beregisztrálják és ez fog azonosítani... Bekapcsolod a géped és megy a net...

QNX is cool!

(#6) Lunatic válasza kamikaze boci (#4) üzenetére


Lunatic
aktív tag

Xpvel nem lesz semmi gond, ha felismeri a hálókártyát, akkor élből menni fog a chello is. Amikor először láttam ilyet eléggé meglepődtem, talán ez a chello egyetlen előnye az ADSL-el szemben, imho.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#7) Genialis válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


Genialis
aktív tag

Fogod felrakod azt a szerencsétlen XP-t és minden működni fog. És nem kell semmihez hozzányúlni, nem kell semmit bonyolizálni, totál automatice DHCP-n megoldja.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#8) KnOx válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


KnOx
tag

Sehogy! elvileg az xp fel fogja ismerni a hálokártyát! csak be kell dugni a csatit és lesz kapcsolat! ha nem ismeri fel akkor installáljátok a hálokártyát és annyi! A lényeg, hogy a hálokártya ugyanaz maradjon, vagy ha uj akkor be kell diktálni a csellosoknak a számát, ami vhol rajta van!
Másik fontos dolog, hogy ne legyen beállítva IP cím a hálokártyának, mert a csello dinamikusan osztja(elvileg), de ez alapbol igy van!
Tehát valszinuleg semmi feladatod nem lesz!

(#9) KnOx


KnOx
tag

Vazz, forditva volt a sorrend! jol beokoskodtam azt látom hogy már csomoan válaszoltak!:DD

(#10) maniac válasza Lunatic (#6) üzenetére


maniac
senior tag

Nekem ADSL-lel is igy megy!
Router rulz :DD

(#11) Prozac


Prozac
aktív tag

Azért én leszedném a Microsoft hálózati klienst, ami automatikusam felmegy.
És a végén egy tűzfalat is felraknék. (van is :) )

''Fussatok bolondok...''

(#12) tsello


tsello
aktív tag

Semmi trükk nem kell mert végigmész a intrnetvarázslón és kész. Nem kell feléhasználónév.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#13) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Csak annyit kell beállítani, hogy sose tárcsázzon a kekszplórer.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#14) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Köszönöm mindenkinek!

egyéb állatfajták

(#15) slug


slug
senior tag

Azér irok, mert elvileg tegnap estétől (2003.08.01) ma délig a UPC karbantart, és nálam még mindig van net!! :D
Valaki egyéb tapasztalatokkal?

(#16) Edem válasza slug (#15) üzenetére


Edem
senior tag

Nálam sem volt kiesés, és nem tudom mire vélni a dolgot.

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#17) slug válasza Edem (#16) üzenetére


slug
senior tag

Sztem az van, hogy egyszerre túl sok(k) nekik az előfizetőket rendberakni :)

OFF:
Ez a 666. hozzászólásom, mágikus szám!
ON:

(#18) LordX


LordX
veterán

Semmit nem kell beírni sehova Chellónál.
Feltelepíted a Windózt, bedugod a kábelt és kész.

(#19) Atyus válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


Atyus
tag

A UPC-nél arra kell figyelni, hogy ne cseréld ki a hálókártyádat, mert akkor kénytelen leszel kihívni a szervizeseket.

Mellesleg ma éjféltől állítják át dinamikus címzésre a Chello usereit, mert eddig a usereknek - többek között nekem is - fix IP címem volt, s néhány agyasült kisgyerek azzal szórakozott, hogy a netről letöltött támadó progikkal bombázott.

XP-nél tényleg semmit különöset nem kell tenni, ha már a központ beregisztálta a hálókártyám azonosítóját. Egyszerűen első telepítés után működik !!

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

(#20) LordX válasza Atyus (#19) üzenetére


LordX
veterán

Ki lehet cserélni, csak a MAC cím legyen ugyanaz :)

(#21) Atyus válasza LordX (#20) üzenetére


Atyus
tag

Ja, s old is meg, hogy ugyanaz maradjon..

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

(#22) Edem válasza Atyus (#19) üzenetére


Edem
senior tag

Ebben a dinamikus IP-cím dologban teljesen biztos vagy?

Egyébként nem tudom, hogy nálad történt-e valami, én még mindig nem vettem észre semmilyen változást sem.

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#23) divot válasza Edem (#22) üzenetére


divot
veterán

Dinamikus IP-t ígértek mára, de semmi változás. Ja, és kiesés sem volt, tehát nagyon úgy néz ki, hogy nem kezdtek hozzá a munkához.

(#24) Polesz válasza divot (#23) üzenetére


Polesz
addikt

2-3 éve igérik azt a kis időt mire tényleg sikerül nekik átállni meg kibirjátok nem? ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#25) guess.who válasza Polesz (#24) üzenetére


guess.who
senior tag

Már az indulásnál azt mondták, hogy dinamikus IP van, ezért nem lehet például ftp-szervert üzemeltetni... Hát nekem soha nem volt dinamikusra állítva, évek óta fixen vagyok, csak a nagy átalakítások idején kaptam egy másik fixet... :)

(#26) Polesz válasza guess.who (#25) üzenetére


Polesz
addikt

Jó az adsl csak néha lassú :) Igaz ez azért van mert fórumozás közben 48k-val töltök :DDD:DDD:DDD

Eddig (kopp-kopp) semmi fennakadásom nem volt. Minden jön rendesen. Minden oldal elérhető. Egyébként elég 1 évet aláírni igaz ekkor az előfizetés kb 1 ezressel több.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#27) Edem válasza Polesz (#26) üzenetére


Edem
senior tag

Hülye UPC! :)

(Remélem nem voltam túl durva.)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#28) Lunatic válasza guess.who (#25) üzenetére


Lunatic
aktív tag

Én is nagyon szívesen átállnék már, de még továbbra sem lehet....áááhhh...hülye optika.

Nekem fix ip-t ígértek, végülis eddig csak 2-3x változott. :)

Azon szoktam gondolkozni, hogyan tud ilyen bazi lassú lenni a chello, főleg akkor ha töltenek tőlem...:F

Careful with that axe, Eugene! ...

(#29) Lunatic


Lunatic
aktív tag

Imádom ezt a céget....:(((

''Tisztelt chello Elõfizetõnk!

Ezúton értesítjük, hogy a korábban jelzett technikai fejlesztési munkálatok nagy része rendben lezajlott. Bízunk benne, hogy ennek során nagyobb fennakadást nem okoztunk Önnek!

Tájékoztatjuk ugyanakkor, hogy technikai okokból a teljes átállást jelenleg nem tudtuk befejezni, ezért egy hét múlva, 2003. augusztus 8-án (pénteken) 22 órától, augusztus 9-én (szombaton) 12 óráig további munkálatokat végzünk, amely idő alatt az internet-szolgáltatás nem lesz elérhető.

Eddig az időpontig még továbbra is a régi jelszavakat tudja használni a szolgáltatás igénybevételéhez.''

Hát fennakadást azt nem okoztak, egész éjszaka ment a net, szerintem a világon semmit nem módosítottak...ehh...

[lemondóan legyintős szmájli]

Careful with that axe, Eugene! ...

(#30) Edem válasza Lunatic (#29) üzenetére


Edem
senior tag

''a korábban jelzett technikai fejlesztési munkálatok nagy része rendben lezajlott''

HA-HA-HA! :)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#31) RAM válasza Prozac (#11) üzenetére


RAM
őstag

Az elsőt hol tudom leszedni pontosan?

Csak tisztán

(#32) boygo


boygo
aktív tag

Tisztelt fórumozók ha nem működik a net akkor az baj, ha meg működik akkor az miért baj ? :(
Némelyikőtöket igazán nem értem. :F
Lehet választani más szolgáltatót.

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#33) guess.who válasza Lunatic (#29) üzenetére


guess.who
senior tag

Szerintem sem csináltak semmit, még mindig ugyanaz a fix IPm van, mint eddig. :DDD

Egyébként azért nem szeretem az ilyen bejelentéseiket, mert az általuk fejlesztésnek nevezett dolgok (amik -szintén szerintük- a felhasználók érdekében történnek), mindig valami negatívumot jelentettek... Ilyen volt a korlátozás bevezetése, meg most ez a ''jelszókérő dialógusablak'', ami az eddigi állandó netkapcsolatot szimpla dialuppá degradálná...

A logikájukkal viszont van némi gond, mert mostanában annyi rengeteget ''fejlesztettek'', meg sávszélesség-növeltek, viszont a korlátozósdi eltörlése még csak fel sem merült... Márpedig azt állítólag azért vezették be, mert a sokat letöltők nagyon lelassították a hálót. Ami persze hihető is, hiszen az akár 3-400 kbájtos sebességre képes háló már így is csak hatod-nyolcadgőzön üzemel... :D

(#34) RAM


RAM
őstag

Feltudtok menni ICQ-ra?

Csak tisztán

(#35) Lunatic válasza boygo (#32) üzenetére


Lunatic
aktív tag

Nem. Nem lehet választani. Itt nálam nem.
Ez egyébként a kettővel ezelőtti hozzászólásomból is kiderült.

A nyavajgásunk pedig korántsem öncélú hiszti, hanem keserű tapasztalat.
Chelloéknál a legkisebb rendszermódosítás is kétnapos üzemszünetet jelent, és csak annak a hatására jutsz újra nethez, ha sikeresen kifogsz hajnali kettőkor egy ''technikus kollégát''. Emberi időpontban az esélyed gyakorlatilag: _nulla_

Szerintem tuti, hogy két ember regisztrál vissza többezer usert, legalábbis itt a 13. kerületben. Ezért nyúlik ki pl a hivatalosan félórás üzemszünet két napra.
Amit persze nem írnak jóvá neked a számlán automatice.

És ez egyáltalán nem egyedi eset, az elmúlt félévben, nálam minimum 3-4x előfordult. Emiatt sejtem/jük, hogy az égegyadta világon semmit nem csináltak,
a halasztó email megírásán kívül.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#36) Lunatic válasza guess.who (#33) üzenetére


Lunatic
aktív tag

Mi ez a ''jelszókérő dialógusablak''?

Én erről nem olvastam se a honlapon, se az emailjükben..., nem csak az adatmódosításhoz és a forgalomméréshez szükséges jelszó változik az emailezéshez használatosévá? :F

Careful with that axe, Eugene! ...

(#37) Lunatic válasza Lunatic (#36) üzenetére


Lunatic
aktív tag

A változások és következményeik rövid összefoglalója:

• Az email cím lesz a főfiók felhasználói név

• Mindenkinek dinamikus IP-címet kell használnia

• Minden modemet újra kell indítani

• Néhány órás szolgáltatás-kiesés lesz


Ebben én nem találtam ilyen dialup szerű csatlakozást, de ma reggel is rámkérdeztek chaten ezügyben. Lehet, hogy valamit nem tudok?

Careful with that axe, Eugene! ...

(#38) boygo


boygo
aktív tag

A minap láttam egy szórólapot amin mikrohullámon történő netezést kínálnak 9000 ft bruttó és 512/512 sebességen. :D
Ha sikerül a havertól vissza kapni, akkor közlök róla többet.

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#39) Lunatic válasza boygo (#38) üzenetére


Lunatic
aktív tag

Na erre kiváncsi leszek, ha annyi ezresem lenne, mint ahány ilyen szórólapot láttam már....hjaaaaaj. Itt konkrétan nálunk is volt egy próbálkozás...az egész cég volt vagy 3-4 ember. :DDD

Careful with that axe, Eugene! ...

(#40) RAM


RAM
őstag

Senki nem ICQ-zik?

Csak tisztán

(#41) tsello


tsello
aktív tag

Én ICQzok te offline vagy? Mi a kínod?

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#42) tsello válasza Atyus (#19) üzenetére


tsello
aktív tag

Nekem is volt ilyen bajom. Én lgoltam mident és egyszer volt eredménye a lognak. Egy chellos próbált hozzám betörni. Megbánta....

Én Norton PF-et használtam.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#43) guess.who válasza Lunatic (#37) üzenetére


guess.who
senior tag

Hm... Érdekes, hogy ez a téma eltűnt az oldalukról... Imádom a korrektségüket.

Július 11-es keltezéssel kaptam tőlük egy (papír)levelet, idézek belőle:

''Amennyiben augusztus 1-jét követően az internetszolgáltatást használja, az internetre való belépéskor a rendszer egy jelszót fog kérni Öntől. Kérjük, gépelje be a levelezéshez használt felhasználói nevét és ehhez tartozó jelszavát. Tájékoztatjuk, hogy ebben az időszakban, várhatóan egyszerre több előfizetőnk fog majd belépni a rendszerbe, ezért az esetleges megnövekedett csatlakozási időért, kérjük szíves türelmét.''
(stilisztikai hibákkal együtt idéztem. :D)

(Jelzem: az általad idézettek helyén eredetileg az volt, hogy ''Néhány órás szolgáltatás lesz várható''... Amin kínomban már csak röhögni tudtam. ;])

(#44) M@trixfan


M@trixfan
addikt

A hálózati kártya mac adress-ét lehetséges windows vagy linux alatt állítani?
(Ez az amit meg kell adni a UPC-nek, ez alapján áll szóba a modem a hálókártyával)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#45) Obi-1


Obi-1
őstag

Nekem az Outlook Express nem megy valamiért a Chellós címmel. Szervereket beállítottam (pop.chello.hu; mail.chello.hu), SSL-t igényel, azt is bejelöltem. De szervert nem talál.

Próbáljam más mail programmal?

Only a Sith deals in absolutes.

(#46) Lunatic válasza Obi-1 (#45) üzenetére


Lunatic
aktív tag

Mi a pontos hibaüzenet?

Látatlanban, próbáltad már? :

- a teljes email címet megadni a felhasználónévhez
- más levelezőfiókot használni


net egyébként működik?

Careful with that axe, Eugene! ...

(#47) Obi-1 válasza Lunatic (#46) üzenetére


Obi-1
őstag

Net egyébként működik, és a Chello webmail is.

A freemailes leveleket le tudom vele szedni. Küldeni nem, a freemailnek nem tudom a kimenő levél szerverét (ez otthon is gond).

Hibaüzenet: szerverhez nem sikerült csatlakozni (connection failed).

Only a Sith deals in absolutes.

(#48) vince válasza Obi-1 (#47) üzenetére


vince
őstag

chellós kapcsolatnál minek a freemail smtp szervere (ami egyébként a freemail .hu)?
Levélküldéshez a szolgáltatónk smtp szerverét használjuk!

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#49) Obi-1 válasza vince (#48) üzenetére


Obi-1
őstag

Köszi :((

Csak azért írtam a Freemailről, hogy az működik az OE-vel, de a Chello nem. Különben a freemail.hu SMTP-vel otthon sem működik a Matáv Ingyennetes kapcsolatom (0651622622). De ez Off.

Only a Sith deals in absolutes.

(#50) Lunatic válasza Obi-1 (#49) üzenetére


Lunatic
aktív tag

Incoming mail (POP3): mail.freemail.hu
Outgoing mail (SMTP): mail.chello.hu

Ennek működnie kell!

Careful with that axe, Eugene! ...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Chello beállítások (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.