Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2783) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Fura madár ez a RC3 telepítés. Szerencsére Manjaro-n edződtem, így a wifi felismertetés már ment a megszokott módon, az alsó ablakban át kell kapcsolni a not encripted-re

Sajnos hiába egyetlen felhasználó van, nem hajlandó wifi kapcsolatot létrehozni a default beállítással, pont ugyaez volt Manjaronál is, így ez nem Chakra bug.

Az eléggé rémisztő volt, hogy rebootkor megint elkezdi a 1:30 sec visszaszámlálást, ezt mindeddig csak a Chakra csinálta ilyen hw felállásban, Manjaro is elkezdi ugyanezt, de továbbmegy hamar, nem vár másfél percig. Mindenesetre ezt nem mindig csinálja, pár éve is volt ezzel bosszankodás.

Az apró dolgokkal nem érdemes foglalkozni, mint a terminal vörös színe.....egyébként ez az új felület Latte dock-kal nem rossz, ha valaki dockos, én majd visszaalakítom klasszik kinézetre. Amit észrevettem, hogy a dock nem mindig húzódik vissza automatikusan.

Azt jól gondolom, hogy itt az AUR helyett meglévő CCR automatikusan működik, nem kell bekapcsolni semmit, mint régebben? Octopiból persze.

A böngésző továbbra is ez a Qpzilla utód.....mindegy, Firefox és nyelvi csomag külön feltelepül. Elindítom a Firefoxot és kicsit ledöbbentem, mert semmit nem kellett állítgatni, a betűk tökéletesen smooth kinézetúek, semmi hullámzás görgetéskor, OpenGL be van alapból kapcsolva. Talán nem szándékosan, de valamit nagyon eltaláltak, ami nálam a FF-nál jön ki, komolyan mondom, ennyire még egy disztrón sem volt tökéletes a Firefox megjelenítése default állapotban. Reménykedem, hogy ezt nem fogják javítani! :D

Futott és lid állapotban is volt a HP8570p és semmi gond nincs sem felnyitás után, sem kikapcsolt képernyő mód után, zökkenés nélkül megy a rendszer tovább, direkt hagytam 24 órát, hogy lássam mi a helyzet.

Így második nekifutásra nagyszerű az új RC3! ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.