Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bhoeurh


Bhoeurh
tag

Sziasztok!

Hát nagy szívfájdalmam van, a napokban vettem egy chaintech vnf4 ultra lapot. BIOSfrissítéssel kezdtem. Aztán windows -> kék halál. Vissza, másodjára felment.
Aztán alaplapi driverek -> fagyás, magától újraindulás. végül nehezen de mindent felraktam. Doom 3 install -> mindig hibát jelez, hogy nem tudja leolvasni (daemon toolsal DVDről), amit ugyanezzel a lemezzel előző gépem (Asus P4C800 Deluxe, 2,4C Ghz) sose csinált. Ha ismétet myomok, akkor viszi továb egy darabig, majd megint ugyanez. Aztán nagynehezem felment: játék -> újraindul. 3DMark01/03: Első teszt lefut, aztán magától restart.
Már nagyon kivagyok miatta, rohadt instabil, nem tom hasznábi a gépem. Pedig minden új, még a ram is.

Gép: Chaintech VNF4 Ultra, AMD 63 3000+ 939, 2*512 Kingmax 400/433, Abatron 6600GT, Zalman CNPS7700Cu

Várom a javaslatotokat!

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#2) hétalvó


hétalvó
addikt

Memóriának tűnik. Érdemes lenne visszarakni régebbi bios-okat. Hátha.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#3) Bhoeurh


Bhoeurh
tag

Hát nem tudom... Most próbálgatom Prime95-öt. A két ramos teszt egyből leállt, most megy a harmadik kb. 1 órája.
Kivettem az egyik ramot és ment a 3dmark, a másikkal ugyanez.

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#4) antikomcsi válasza Bhoeurh (#3) üzenetére


antikomcsi
veterán

Hali!

Memoria hiba. Nem rossz a memoriád, csak nem jól van beállítva. Lazább időzítés, esetleg több feszültség is.

(#5) Bhoeurh


Bhoeurh
tag

Szétszedtem a ramokat. Egyikkel szépem elindul a prime95, másikkal nem. Persze nem vártam végig.
Minden auto-ra meg defaultra van állítva. Sztem az egyik ram rossz. Ebből valszeg csere lesz. De mitől lehet hogy a DVD-ket nem olvassa rendesen?

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#6) antikomcsi válasza Bhoeurh (#5) üzenetére


antikomcsi
veterán

A memoria chipeken a felirat megegyezik?

És mit nem tud leolvasni a d-tools? Image file van a a dvd lemezen? Ha igen másold át hdd-re, és úgy töltsd be a d-toolsba.

[Szerkesztve]

(#7) Bhoeurh


Bhoeurh
tag

Igen, megegyezik a felirat a chipeken.
Image van a DVD-n, de winyorol is ugyanolyan szarul olvassa. Doom3-at úgy telepítettem fel, hogy egyszer a winyorol olvastam, egyszer a DVD-ről (és még a 2 meghajtó között is cseeélgettem). Akkor lettem csak k* ideges, amikor 95%-nál az egész gép magától újraindult kb. 1 óra szarakodás után.
Most csak egy RAM van bent, NFS Underground már kétszer csúnyán kifagyott...

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#8) hétalvó


hétalvó
addikt

Ugyan evvel szenvedtem tegnap. Egyforma ramok. Egyesével mentek párban nem. Bios frissítés visszafelé és mentek. Valószínűleg időzítéseket állított át a frissítés.

Ajánlanám a ram időzítéseket max-ra rakni. Ha nem megy dual-ban még így se, ne szenvedj vele sokat vidd vissza gariba. Normális boltban cserélik. Vidd be a géped és válogassatok bele egy párt.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#9) Yutani válasza Bhoeurh (#5) üzenetére


Yutani
nagyúr

Pedig annira egyszerű... Letöltöd a Memtest86 nevű programocskát, csinál egy bootfloppyt, aztán a lemezről bootolva leellenőrzi a ramot. Ott kiderül a ramhiba, valamint az időzítéssel való játék eredménye is hamar látható.

#tarcsad

(#10) Bhoeurh


Bhoeurh
tag

Nekem az gáz hogy az egyik rammal megy, a másikkal szarakszik. Lehet hogy csak az egyiket nem szereti a lap. Lehet visszaviszem és válagatok bele, csak nagyon sokáig tart míg végigtesztelgetik...
Mi lehet a gond a DVD-kel??

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#11) Bhoeurh


Bhoeurh
tag

Valaki véleményt??
Egyébként most újraraktam mindent, SP2, driverek, mindent. Most slőszür teljesen jól felment az nforce driver

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#12) RoulDFN


RoulDFN
csendes tag

Sziasztok!

Nos szervizes munkásságom alatt a mai nap olyannal találkoztam amit még életemben nem láttam!

Erre várnék, ötleteket reakxiókat!

A szituáció...

Összeszerelés után : VNF4 Zenith Value Edition + 3500+ A64 + CoolerMaster KCC-V91 + MSI NX6800GT PCiX + 1Gb RAM + 410W PPFC 12cm Chieftech

Bekapcsolás után egyből égett szag... Gép kikapcs... gyanús táp kiszerel (Minden termék vadi új) átvizsgál nincs hiba.

Alaplap átnézése után a processzorfoglalattól számítva az IDE csatolók irányában jobb oldalt égésnyom!

Az égésnyom egy számsort hagyott az alaplapon... (számsor sem ezen az alaplapon sem másik VNF4en nem található ezen a helyen) 11350220

Előre is köszönöm!

Roul

(#13) Bhoeurh


Bhoeurh
tag

Szia! Egy képet esetleg be tudnál linkelni? Vagy e-mailben is jöhet...

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#14) RoulDFN


RoulDFN
csendes tag

[kép]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Roul

(#15) gstm válasza RoulDFN (#14) üzenetére


gstm
tag

Szia!
Ugylátom nem sikerült a linkelés. Esetleg be tudnád linkelni ujra?

(#16) RoulDFN válasza gstm (#15) üzenetére


RoulDFN
csendes tag

Nekem jelzi a képet és én látom is! Ha nálatok nem így van akkor elnézést!

Roul

(#17) gstm


gstm
tag

Én sulibol meg most itthonrol is probálom, és nincs kép, szoval nemtudom mi van:).

(#18) Sol@


Sol@
tag

CSuma!
Nekem is van 1 hibám ezzel a lappal a zold hankimenetem NEM MUKODIK!!
adtak hozzá progit amivel lehet állitani hogy line in out vagy microfon legyen 1 ikkel sem megy! a microfon portot használom a zöld helyett... ha vki tud helpet mondtani azon kivul hogy vigyem vissza akkor pls
mindent informáciot szivesen meghallgatnék!
thx allz! peace!

(#19) Bhoeurh


Bhoeurh
tag

Sztem vidd vissza gariba...
Nekem videokonvertálásnál állandóan kifagy, chipset jobban fűt mint a radiátor.
Én is visszaviném csak a buzi iPonnál vettem, 2 hétig akarják bevizsgálni, nekem meg nincs annyi időm... SENKI NE VÁSÁROLJON AZ IPONNÁL, vagy ondjon le a garanciáról!!!!!!!!!

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.