Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Chaintech 7njs zenith help (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Kiss67


Kiss67
senior tag

Hello Mindenki
Váltottam MSI röl Chaintech-re, de nem megy zökkenőmentesen.Már az Nforce driverrel is problémák vannak. Ha felrakom a cd összes driver-ét akkor pár program nem fut, nem látja a gép a com portokon a modemet. A DVD decrypter I/O hibával el sem indul. Végul nem raktam fel az SW IDE drivert és akkor minden jó. Ez nem lesz hátrány a stabilitásban? Vagy van valami jobb ujabb Nforce 2 meghajtó? Nekem melyik verzio van meg ? Hogyan tudom megállapítani? Továbbá egy 2500 barton van a deszkába , és nem tudom hogy a proci vagy a lap nem birja a magas FSB-t. Hogyan lehetne kideríteni hogy melyik? Vagy esetleg a chipset nem? Minden flottul megy 200MHz-en (10X200,11X200,10.5X200) , aztán egyszer csak megfagy és reset gomb. Még a tesztek is lefutnak.( PC mark 2002. 3D mark) Aztán egy egérmozdulatra megfagy. Érdekes hogy az alapfesz 1.65v. Ha emelem akkor sem lesz stabilabb a gép. Nekem néha úgytünt hogy kisebb feszen jobban megy. 1.75 fölé még nem vittem. Most 11X191 en megy 1.75 volton. A Bios-tol lehet hogy nem ismeri a 200-as fsb-t.? Most a 2003.03 dátumu van fenn . Ez már tudja a bartont de nem ismeri a 3200+ ost. Lehet hogy ettől nem megy 200-on? Vagy csak egyszerűen nem az ultra 400 és kész.Örömmel venném hogyha segítene valaki.
Köszönöm ha írtok.
:C:C

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#2) Keitaro válasza Kiss67 (#1) üzenetére


Keitaro
addikt

Nemrég volt dolgom egy ilyen alaplappal én azt tettem vele, hogy

nvidia oldalra fel, legfrisebb nF2 driver leszed.
DX9 leszed, vidkari meghajtó leszed.

Utána rendszer fel. nV driver fel. DX9 és meghajtóprogi fel. Utána jöhet a cdről a hálókártya drivere és a hangkártya drivere.

Az északi hidad valószínűleg nem Ultra400-as és a Chaintech anélkül meg lehet nem igazán tuning lap, de ebben nem tudok segíteni, mi nem próbáltuk ki tuning fronton, de ebbe is egy 2500+ került egy Radeon 9600Proval.

(#3) Kosh Naranek válasza Kiss67 (#1) üzenetére


Kosh Naranek
tag

Az nV oldaláról töltsd le a 2.45-ös driver csomagot és inkább azzal próbálkozz.

(#4) Rawulf válasza Kiss67 (#1) üzenetére


Rawulf
őstag

Egy lényeges infót nem látok az általad leírtakban!
Milyen Windows-t telepítettél fel?
Én teszteltem Chaintech CT-7NJL1 (szinte ugyanilyen) deszkát és azt kell mondanom, hogy a Win98-at (vagy Win98SE) el lehet felejteni!
Windows 2000 vagy Windows XP-t tegyél fel! (Windows Millenium (ME) sem jó hozzá szerintem!)
Az általad leírt hibával én is találkoztam, de Win98-nál (Win98SE-nél dettó ugyanez), annyival kiegészítve, hogy USB 2.0 sem működött Win98SE-nél...
A többiekkel 100% egyetértek! [L]http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp[/L]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#5) Kiss67


Kiss67
senior tag

Hello.
Kaptam több tippet is. Volt valaki aki azt mondta hogy tegyem fel a 2.45 drivert de előbb töröljem belőle az audio meg a video könyvtárakat , és ugy tegyem fel.
Hát még nem próbáltam. Aztán azt is mondták hogy a bartontol ne is várjak 200 fsb-t egy chaintech lapba mert nem tudja kiszorozni a gyári 166 fsb-t csak a t-bred 133 fsb jét. Ezt is ki kéne próbálni.
:F

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#6) Kosh Naranek válasza Kiss67 (#5) üzenetére


Kosh Naranek
tag

Nem kell a régi driver csomagot leszedni, nyugodtan rá installálhatod (persze, ha nagyon a biztonságra akarsz menni, akkor szedd le a régit).

A sima nF2-nél eléggé lutri a 200 MHz. Az én 7NJS-em viszi dual channel-ben is, de (mint írtam) ez nem jelent semmit.

Ha 200 MHz-en akarod tolni, akkor először tedd dual channel módba a ramokat és teszt.
Ha így nem megy, akkor a ramokat pakold single channel módba és újra teszt. Ha így sem működik stabilan a rendszer, akkor a 200 MHz-et elfelejtheted, mert a chipkészlet NorthB-e nem bírja a 200 MHz-et (Epox lapoknál ilyenkor jön a VDD mod).

Az Ultra 400-as chipkészlettel szerelt mobók alapból stabilan kezelik a 200 MHz-et és jöhet még egy kis szolíd tuning is (megfelelő ramokkal úgy 215-230 MHz-ig :) ).

(#7) Kiss67 válasza Kosh Naranek (#6) üzenetére


Kiss67
senior tag

Kösz. Lehet hogy hülyeséget kérdezek de melyik slotba kella dual-hoz és melyikbe a single-hez tenni?
A leirás nem valami egyértelmű.
A procitol nem is függ? Neked milyen procid van? A bios tol nem függ?
:F:F

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#8) Keitaro válasza Kiss67 (#7) üzenetére


Keitaro
addikt

Két slot szorosan egymás mellett van és egy kicsivel távolabb egy másik. A távol lévőbe dugd az egyik modult a másikat akkor mindegy melyikbe, így lesz dual channel. Akkor nem lesz Dual ha a két szorosan egymás mellett lévőbe rakod a memókat.

(#9) Kiss67 válasza Keitaro (#8) üzenetére


Kiss67
senior tag

Köszi. Szerinted mi a ziher arra hogy a proci birja a 200 at. Hogy lehet ezt kideriteni? Valaki azt mondta hogy csak a lap csak a tbredet tudja ''kiszorozni''mert az gyárilag 133. Ha avval menne akkor inkább visszarakom a 2400+ ost az ugyis gyorsabb volt mint a barton!

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#10) Kosh Naranek válasza Kiss67 (#9) üzenetére


Kosh Naranek
tag

Nekem egy TBred 1800+ van jelenleg, ez szoktam hajtani 10x200-on, ha kell egy kis plusz kakaó. A bios ronthatja a tuning esélyét, előfordulhat, hogy magasabb frekiket nem kezel elég stanilan a lap. Pl. a legutóbbi 7.0-ás 7NJS bios-t is visszavonták valami hiba miatt, mondjuk nekem fenn van és nem tapasztaltam semmi problémát, de más mobókon ettől függetlenül még kibukhat a hiba.

Neked milyen Bartonod van? A 2500+ -ok általában viszik a 200 MHz-et és elballagnak 3200+ -ként (kivéve amelyik nem, de ez benne van a pakliban).

Egyébként a DemoS-ba érkeztek Chaintech Zenith Ultra lakpok, ezek garantáltan viszik a 200 MHz-et (kb. netto 4000-el drágábbak a sima Zenith-nél).

(#11) Kiss67 válasza Kosh Naranek (#10) üzenetére


Kiss67
senior tag

Szia.
Már frissitettem a biost a 05.15 dikei van most fenn. És minden problémám megoldódott. A lap úgy hasít mint az óra 11X200 al. 1.175 ön. Most már minden OK. Mind a két lap megy(mert 2 van) ,ugy hogy az eggyiket eladom. Megpróbálom még a magasabb fsb-t , mert megy 220 ig. De ez már igy baró.
PC mark2002 : Cpu 6750
Mem 5690
Hdd 1210
Aida ram írás: 1100
olvasás : 2800

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#12) Amigo78 válasza Kiss67 (#11) üzenetére


Amigo78
senior tag

:))
Látod látod...
amit javaslok neked vegyél 1 baro hütöt pl Zalman 7000 ét adjál neki 2.0voltot és huzd fel 2500ra szerintem menni fog
12.5X200 de 1 jo hütövel csak szigoruan :))

(#13) Kiss67


Kiss67
senior tag

Lecseréltem a hűtőt egy vantec -re és most szinte nem is hallom a gépet. ''Csak'' 54 fok alapon max 58. Most vége majd még irok.

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#14) tony


tony
csendes tag

Látod látod...
Esetleg tudnám ajánlani a következőt:Bemész a boltba és veszel egy ''kiss''ÉTER-t,majd szerzel(pl.korházbol)infuzio adagolo egységet/zacsek,csövek,folyadékadagolo.../.Az étert(kb.fél lityo)beletöltöd a zacsiba,összerakod a csövekkel,adagoloval az egészet,majd fölakasztod a szgépházba(fölülre)ugy,h a kifolyo csö vége proc hütöbordára érjen.Utána bekapcsolod a gépet és beállitod az adagoloval azt h kb.2mp-enként cseppenjen egyet a bordára.Mivel az éter rettenetesen párolog alapbol is(nemhogy ventivel hütve)képes ugy lehüteni a hütöt,h deres lesz ott ahol rácseppen(természetesen máshol nem).Igy már nincs akadáya a további tuningnak.
SOK SIKERT!
ja....üdv mkinek.

(#15) tildy


tildy
nagyúr

Tudja valaki miért van az hogy cbox2-nek a dobozán az van irva hogy van benne irda, de én sehol nem látom belül?Van-e rajta egyáltalán?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) Kiss67 válasza tildy (#15) üzenetére


Kiss67
senior tag

Hello . Szerintem nincs benne.Nekem sincs. De vajon tud e valaki arra válaszolni hogy honnan lehet szerezni vagy rendelni C-box 3-at. Mert hogy még az inportőr sem tud, pedig külön egységként van a dobozban is.
Hát ezek az érdekes kérdések!!
Huuu még valami . Tudja valaki hogy az alaplapi raid ami az IDE 3 csatorna meg a két sata csati hogyan müköd? Mert nekem ha az ide 3 -ra kötök egy kábelen 2 winyót , akkor csak a mastert látja, a slave-t nem. Vajon a sata működne-e , és érdemes -e??
Üdv
:F:F

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#17) Kosh Naranek válasza Kiss67 (#16) üzenetére


Kosh Naranek
tag

Keresel valakit, akinek CB3-at pakolt a CT az alaplapja mellé és megveszed tőle (ha nem használja).

A RAID vezérlőnél lefuttattad a flash build utility-t? Azt már meg sem kérdezem, hogy a két HDD ugyanakkora méretű-e.

A SATA egy érdekes dolog. A PCI busz ui nem képes kiszolgálni a SATA adatforgalmi igényét (SATA 150 MB/s vs. PCI busz 133 MB/s). Másrészt a jelenlegi merevlemez technológiák (7200 ford/s) is visszafogják a sebességet. A WD Raptor ugyan 10.000-et pörög, viszont túl hangos, 36 GB kapacitású (ami kissé nevetséges) és nem nagyon kapható itthon, hogy csak a lényeges dolgokat említsem (az árát már szóba sem hozom).
Tehát ha SATA vinyót veszel, sebességbeli előnyt nem fogsz élvezni, csak a vékony kábel előnyét (jobb lesz a szellőzés a házban). Igazából a SATA-nak csak a PCIExpress debütjével lesz majd értelme.

[Szerkesztve]

(#18) tildy válasza Kiss67 (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

Tegnap voltam olyan ügyes, és a hangkártyás csatit véletlen ráköttöttem a cbox csatlakozójára ..(nem igaz hogy nem tudtak más csatlakozót kitalálni...)
Az eredmény a 2*7 szegmensből csak 7+6 jó:(

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) Kosh Naranek válasza tildy (#18) üzenetére


Kosh Naranek
tag

Alig vetted meg tőlem és már el is rontod? Nem semmi. ;]

(#20) Kiss67 válasza Kosh Naranek (#17) üzenetére


Kiss67
senior tag

A két hdd nem egyforma, de nem is akartam raid-be kötni.
Mi az a flash build utility? Hol találom és mire jó?
Köszi

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#21) Kosh Naranek válasza Kiss67 (#20) üzenetére


Kosh Naranek
tag

Na álj.

1. A FlasBuild tulajdonképpen a RAID vezérlő saját biosa. Ezt mindenképpen le kell futtatnod ha használni akarod az ide kötött vinyót/vinyókat. A RAID vezérlő felismerésekor egy rövid ideig várakozik a mobó és közben kiírja, hogy milyen billentyűkombinációval tudsz bejutni a FlashBuild-ba. Ha beléptél csak követni kell a szöveges utasításokat (2-3 lépés az egész).

2. A CT Zenith RAID vezérlője nem tudja sima ATA módban master/slave viszonyban használni a két rákötött vinyót, csak stripe vagy mirror módban (ezeket a fogalmakat gondolom ismered). Ugyanez igaz a SATA vinyókra is. Ha két külön lemezegységként akarod használni a vinyókat, akkor az egyiket a hagyományos ATA vezérlőre kell kötnöd. Ha bootolni is szeretnél a RAID vezérlőre tett vinyóról, akkor a biosban (Del) SCSI-t kell 1st, 2nd vagy 3rd boot device-ként beállítani. Ha a fenti helyekre nem állítasz be semmit, akkor a mobó ''other boot device''-ként a legvégén megnézi a RAID vezérlőt is, de csak akkor bootol róla ha a hagyományos ATA vezérlőn nincs megformázott vinyó.

Ha van még kérdés, tedd fel nyugodtan.

(#22) tildy válasza Kosh Naranek (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát látod.....Nem direkt volt..:)
Ha nem, akkor bemegyek lomexbe.Te honnan szerzel cbox3t?:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23) Kosh Naranek válasza tildy (#22) üzenetére


Kosh Naranek
tag

Kerestem olyan CT tulajt akinek volt, de nem használta. :))

(#24) tildy válasza Kosh Naranek (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

ohh:)
egyébként furcsáltam is, hogy én zöld kijelzésre emlékeztem sé narancssárgán világit a led.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) Kosh Naranek válasza tildy (#24) üzenetére


Kosh Naranek
tag

A változatosság gyönyörködtet.

(#26) tildy válasza Kosh Naranek (#25) üzenetére


tildy
nagyúr

Természetesen az a led ment ki, ami narancssárgán világított(biztos túl lett hajtva szegény...)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) neduddki válasza tildy (#26) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Te nem adtad el az egesz cuccost????

udv

neduddki

p.s. van box-ocska gyuvo heten felhozom...

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28) Kosh Naranek válasza tildy (#26) üzenetére


Kosh Naranek
tag

Már a ledet is elrontottad??? :C

(#29) tildy válasza Kosh Naranek (#28) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem nem rontottam el....
de a 7 szegmenses kijelzőben is ledek világítanak, nem?????abból ment ki egy(előtte rossz bekötéskor élénk narancssárgában pompázott...)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30) tildy válasza neduddki (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem nem adtam el....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31) Kosh Naranek válasza tildy (#29) üzenetére


Kosh Naranek
tag

Jah...azt hittem a GreenLED-re gondoltál. :D

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Chaintech 7njs zenith help (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.