Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jander


Jander
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy nagy problémám ma sikerült minden cuclit beszereznem az új géphez így az alábbiakat tartalmazza!

Chaintech 7NJL1 Apogee
AMD XP 1700+ tbred B
256Mb DDRAM 400 Samsung
Inno Geforce Ti4200 64Mb
Thermaltake Volcano 9

Az alaplap tök default-ban mindennel azt írta ki amikor először benyomtam a gépet hogy a proci 51 fokos! A cooler maxon 5400rpm-el!!! Mondom ez hülyeség majd az első 3dmark teszt után már 71 fok lett a dologból. Gondoltam utánanézek a hűtő megfelelő felhelyezettségének. Minden fasza jó kis ezüst paszta...

A chaintech-hez adtak egy windows-os progit ami méri a hőmérsékletet és az egyszer azt is kiírta hogy a proci 100 (!!!) fokos de mivel én beállítottam hogy 85 fokon dobja kampolja ki a gépet ez elképzelhetettlen!

Ha valaki tudna segíteni nagyon hálás lennék minden kérdésre válaszolok!

Előre is köszönöm!

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#2) Jander


Jander
senior tag

Bocsánat még annyit hogy az alaplap nem látja a saját hűtőjét ami pedig megy szépen rendesen szóval már arra is gondoltam hogy egyszerűen a system temp-en méri a CPU temp-et? Lehet hogy nagy butaság de szerintem az lenne reális egy ilyen nagy teljesítményű hűtővel (az általában 29-35 fok ez is attól függ mennyire állítom a CPU fant szal tiszta érdekes :( )

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#3) LukE


LukE
veterán

jó bugos a hőmérsékletmérése, már másoknak is volt/van vele baja:(
Keressgélj másik topicokban is, de asszem még mindíg nyitott a kérdés.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#4) Jander


Jander
senior tag

Köszönöm szépen akkor megnyugodtam! :))

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#5) LukE válasza Jander (#4) üzenetére


LukE
veterán

ha stabil, nemhibázik, és kézzel megtapogatva nem forró a borda, akkor nincs gáz. Csak akkor, ha pl. leáll 1 venti, és tényleg elkezd melegedni:(((

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#6) Jander


Jander
senior tag

Az igazi gondom a következő. A BIOS-ban be kell állítanod egy megfelelő hőmérsékletet amit ha a CPU temp elér akkor lekapcsolja a gépet. Namármost mivel egy fiktív számot talál ki a CPU temp-nek ami általában igen magas (75-100fok) ezért játék közben állandóan szétakasztja a gépet... De a borda meg alighogy langyos :(

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#7) realist


realist
őstag

Tildynek ugyan ez a problémája, kérdezd meg tőle hátha tud valami okosat...:)

(#8) Jander válasza realist (#7) üzenetére


Jander
senior tag

Tudsz nekem e-mail címet mondani? (úgy értem Tildy-ét)

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#9) Spensers


Spensers
aktív tag

Hali

Nekem is Vulcano 9 van és nekem is 1,7 AMD XP proci(igaz ez nem T-B csak Pal.)
Szal 2300 megy a venti és 36-37 fokos a proci mikor netezek.
Szerintem biztos az alaplapod szarakodik.

(#10) Jander válasza Spensers (#9) üzenetére


Jander
senior tag

Ahoi!

Rájöttem hogy a procival lehet gond mert defaulton a proci 75 fokos ovlt és mikor Unreal 2-ztem kifagy.

Ezután levettem a procit 6*200FSB-re 1.4V-ra és már ''csak'' 50 fokos volt és az Unreal sem fagyott.

Vissza fogom vinni a procit azt mondták a bótban hogy megnézik. Szal zsákbamacska :(

Azért köszi!

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.