Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janchi


janchi
csendes tag

sziasztok lattam 1-2 kerdes volt masik topikokban errol a laprol de valasz semmi es en a jovoheten vehetek egy ilyen lapot de nem vagyok benne biztos hogy jo vetel lesz e egy ket tippet szivesen fogadnek koszi . . .ami zavar hogy nincs SATA / IDE RAID . . . ezt megbanhatom ??
tapasztalatokat varnek !! jah es persze tunningra kell

thx :F

szoveg.txt

(#2) janchi


janchi
csendes tag

up!

senki nem hallott meg errol a laprol ??

szoveg.txt

(#3) Sanyo válasza janchi (#1) üzenetére


Sanyo
senior tag

Ilyen cuccom van vmivel több mint 1 hete. A RAID nem hiányzik, mert sose használnám ki (probléma esetén a RAID-ról adatot menteni nem kispálya), a SATA meg nem elég elterjedt. Amúgy jó lap, csak fel kell tenni a legutolsó biost. :)

(#4) Bálintosz


Bálintosz
senior tag

Már nyitottam egy topicot erről, kérlek használd a keresőt, de még most azt se kellett volna...:( Lehet törölni!!

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#5) b.bone


b.bone
senior tag

Szevasztok.

Több problémám van ezzel a lappal. REmélem tud nekem valaki segíteni.
Előre leszögezem hogy mindig a legfirssebb drivereket prbáltam most pl 3.13-ast.

Kezdeném a BIOS-al. Ha valamit állítok benne és utána ki szeretnék belőle lépni Save-elve akkor néha előfordul egy olyan jelenség hogy fekete kép jelenik meg. a jobb alsó sarokban meg néhány piktogram. (ilyen kártyák,pik meg ász meg mosolygós meg stb) és a bios nem jegyzi meg az állításaimat. van hogy 5-6 szor kell próbálkoznom mire ''beveszi''. Amugy a legfrisebb bios van rajta. A kérdésem: rossza a biosom? vigyem vissza a lapot?

A másik problémám. Most vettem egy USB-s racket (vipower 1028lsf).
majdnem müködik. beteszek egy vinyót akkor felismeri. másolni tudok róla. tehát lehuzni. de irni rá nem. mindig disc not ready, disc full (mikor valójában üres) meg hasonló üzeneteket kapok. se a wincommander se az xp se semmi más nem képes rá írni. a racket rádugtam két másik gépre ,ott müködik. Xp alá driver nem kell hozzá ,leírás szerint se. Próbáltam frissebb USb drivert keríteni de nem tudtam. Viszont van USB-s zip driveom is. Az müködik. Sőt a pendriveom is. Tehát ezekszerint az USB nem rossz, ugyebár a rack sem mert másik gépben müködik. Akkor ezek egyszerüen inkopatibilisek? ha igen akkor van-e olyan PCI-os USB vezérlő ami inteles? és az müködne nekem nforce mellett? vagy vegyek VIA-sat?

A harmadik. Nem hiába mondtam hogy sok problémám van vele. Pl letiltom az alaplapi hangkártyát. Megjegyzi.(ujabb bizonyíték a hibás bios mellett) de ha bemegyek a vindózba akkor megint szól hogy uj hardver. holott a biosban világosan DISABLED felirat áll mellette. A win meg 100% hogy a hangkártyát találja. Van egy adaptec 1200A-m. Az se hajlandó müködni ebben a lapban. Mindehol máshol müködik, ebben nem.

Így hirtelen nem jut eszembe több ,de voltak még vele bajok. Mindenesetre az már észre vettem hogy nem minden kompatibilis vele ,de ez már kicsit sok. kérdésem a cahintech maga a xar, az nforce a xar vagy mindkettő. Tehát most tényleg ennyire xar ez az nforce vagy hibás a lapom?

és még hozzá fűzném hogy ugyan nem vagyok computer zseni. Biztos vannak nálam sokkal jobban hozzá értő emberek ,de azért nem vagyok huje és tudom mit csinálok. Ezzel azt akarom mondani hogy pl az adaptec kártya nem azért nem megy mert nem egyáltalán nem értek hozzá hanem mert tényleg rossz valami. csak kérdés mi.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#6) tildy válasza b.bone (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

3.alaplapi:ne a biosban tiltsd.Hanem a bal alsó sarokban jumperrel.

Egyébként ha gondolod, megdumálhatjuk, hogy áthozd a racket hozzám, és kipróbálhatjuk.

Pik, meg ász biosáéllítgatásoknál néha nekem is előfordul, de ez kb. 2-4 havonta 1*.(hetente változtatgatok a bioson....Hogy megy jobban rosszabbul....)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) tildy válasza b.bone (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

A hangkártyás dolgot ma otthon megnézem az én lapomon is.

Egyébként lehet , hogy a biossal van valami gáz, de ezt tényleg csak akkor tudnánk kideríteni, ha én is kipróbálom...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) b.bone válasza tildy (#6) üzenetére


b.bone
senior tag

ok. thx. megnyugodtam. akkor nem gyári hibás hanem ilyen. végülis ez így jobb.
nem kell szétszedni stb.:)

végülis szeretem a kihívásokat. próbálkozok még vele. ha 1-2 napon belül nem jutok semmire akkor megpróbálhatnánk a te lapoddal.

még vmi. leszedtem chaintechéktől a legfrissebb 3.13-as driver packet. abban most van usb vagy nincs? mert nekem az nem teszi fel ugyhogy a cd-n lévő drivert raktam fel. mellé. azzal szivat. kerestem náluk frissebbet külön. de csak azt a csomagot találtam az meg ugye nem jo. neked esetleg van ujabb mint 1.0? akkor elküldhetnéd mailben ha nem gond.

ha jutottam valamire megírom.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#9) tildy válasza b.bone (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Első usb-t még nem próbáltam a gépen, sőt úgy egyáltalán nem próbáltam az usb-t.Otthon majd megnézem milyen driver van fenn.

Abios meg nekem tényleg csak ritkán szemetel, de akkor a képernyő közepére.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) b.bone válasza tildy (#7) üzenetére


b.bone
senior tag

amugy nem zárkózok el attól hogy te is kipróbáld. csak elősször bütykölöm még egy kicsit.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#11) tildy válasza b.bone (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem az nvidiától érdemes leszedni a drivereket.Én azt használom.
http://download.nvidia.com/Windows/nForce/3.13/nForce_3.13_WinXP2K_WHQL_english.exe

Ha jól tudom én is külön raktam fel az usb2 drivert.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) b.bone


b.bone
senior tag

ok. akkor amíg te hazaérsz és megnézed a dolgokat én próbálkozok. ha addig nem leszek okosabb akkor megdumálhatjuk a dolgot.

előre is thx:)

(most tünt csak fel lelkes ujonc lettem:)

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#13) b.bone


b.bone
senior tag

jumperrel tényleg frankón letiltotta. hmm. tulajdonképpen minek a bios -ban a lehetőség ha nem mükszik. amennyiben a biosban nem találtam volna erre opciót akkor tuti előkotortam volna a kézikönyvet és ezzel kezdtem volna. na de így.
na de most már mind1

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#14) b.bone


b.bone
senior tag

tényleg. nemtudod véletleün hova van felragasztva rá a matrica amin van serial number? írnék a supportnak de az kell hozzá. a könyvet meg már 15 perce nézegetem és nem találok rá utalást. :F

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#15) b.bone válasza b.bone (#14) üzenetére


b.bone
senior tag

ott van a párhuzamos porton. azt nézd.

szval megtaláltam:U

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#16) tildy válasza b.bone (#14) üzenetére


tildy
nagyúr

Doboz oldala?:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) b.bone válasza tildy (#16) üzenetére


b.bone
senior tag

Azt már az első nap kidobtam a kukába:P

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#18) tildy válasza b.bone (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Rosszul tetted...És ha cserélni kell akkor mi lesz???Ejnyebejnye..

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) b.bone válasza tildy (#18) üzenetére


b.bone
senior tag

Akkor elég jóban vagyok a boltosokkal.:) Amugy hoznak ujat és az uj dobozt megkapja a régi.

fene egye meg a chaintech-et. nem válaszolnak. pedig már egy órája írtam nekik. alszanak ilyenkor vagy ilyen nehéz feladatot adtam nekik?

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#20) tildy válasza b.bone (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

1-2-3 nap....De válaszolnak:)Én pl. kaptam 2 chipsethűtőt is tőlük:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) b.bone


b.bone
senior tag

az nekem is kéne. megdöglött az enyém is. de én elvagyok nélküle. próbáltad már? alig melegszik.

mikor kaptad akkor amerikából vagy taiwanból küldtek egyet postán? ez vicces:)

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#22) tildy válasza b.bone (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

izé, ha jól tudom hollandia:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23) boca11 válasza tildy (#22) üzenetére


boca11
csendes tag

Szia!
Nekem is hangoskodik a chpset hűtő! Hogy kértél újjat? :))
Nekem is volt hasonló problémáim, de a legujjabb, hogy nem ismeri fel a 2500+-os bartont :(( Remélem erre is lesz egy ujjab bios :(

(#24) tildy válasza boca11 (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

Hat irtam nekik, hogy hangoskodik a chipsethuto.Ők meg küldtek másikat...Nem ismeri fel a 2500-s bartont?Vikhtornak felirmete, igaz neki 2700-es volt tán?!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) boca11 válasza tildy (#24) üzenetére


boca11
csendes tag

Köszi! Megpróbálom a supportot :)
igazából megy a proci 1826 MHz-en, de a bootnál duron-t ír ki, a win meg unknown cpu-t :((

(#26) tildy válasza boca11 (#25) üzenetére


tildy
nagyúr

Mikori a bios?
Szeptemberi?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) b.bone


b.bone
senior tag

nekem sem irja ki hogy Barton.

de az előzőnél sem írta hogy Tbred...

Szóval szerintem azt nem is fogja kiírni. Max annyit hogy Athlon.
Legjobb tudomásom szerint (nekem is az van) Az AMD Athlon XP. csak a magja a barton.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#28) b.bone


b.bone
senior tag

de nézd mag Sandrával ha ott 512 a cache akkor rendben van.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#29) boca11 válasza b.bone (#28) üzenetére


boca11
csendes tag

3dmark-kal néztem meg, hogy tényleg 512 legyen az l2 cash, de eddig a bootnál azt írta ki, hogy 1800+(az előző procim), mostmeg duron at 1826 MHz ...
Kicsit bosszant :(

(#30) tildy válasza b.bone (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Na hangkaris dolgot megneztem, nekem letiltodik, ha a biosban tiltom.
Szerintme cseréltesd...Lehetőleg ultrásra....ha ez nem az lenne.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31) tildy


tildy
nagyúr

Na huztam kicsit a procin (1800mhzre, 9* 200-as fsb..) Egyelőre megy:)Feszemelést illik csinálni?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) b.bone válasza tildy (#31) üzenetére


b.bone
senior tag

erről annyit hogy nekem megdöglik 200-as fsb-n akármilyen kicsire is állítom a szorzót. ugyhogy akkor tényleg cseréltetni fogom a lapot.

feszemelést meg akkor illik csinálni ha nem stabil. legalábbis tudtommal. szal én nem emelném ha tényleg stabil.

most mérgelődöm. francnak van kedve szétszedni az egészet.:((

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#33) b.bone


b.bone
senior tag

ja és 400-as ramok vannak benne. ennek ellenére azok is megdöglenek már 333-nál. szal nem is értem. ezekszerint ez a sok szívás nem véletlen van. még flesselek egy bios most csak az 5-ös van fennt. de akkor is van ez a hangkártya jelenség akkor nemhogy visszaviszem. de olyannyira cserélek hogy P4-re váltok.

szivat az nforce2. és a viakt333 assal is tiszta szívás volt minden. nem ment benne a reltek kártyám a gagyi stlab raidem. azon valami gagyi chipset volt. akkor azért kellet adaptecet vennem 20 rugért.

bezzeg a 850-es intelchipsettel minden mend. a legócskább legolcsóbb retek is elment benne hiba nélkül. rugdoshattam. barbárkodhattam vele. az atom stabil volt. francba.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#34) tildy válasza b.bone (#33) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem minden siman megy ebbena lapban...igaz visszavettem a procit a jooreg 133/166-ra, mert ezen megy alapon....166/166-ot valamiert nem szereti...
Ha intelre valtanal mennyiert valnal meg a bartontol?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) b.bone


b.bone
senior tag

Na kaptam mailt a Chaintech supporttól. Küldtek egy olyan friss usb drivert hogy még forró. Persze mondanom sem kell hogy ezzel is ugyan az a hiba jelenség.

Ugyhogy most neki állok szétszedni. Francba ezzel a vacakkal.

Tildy. A gép nem az enyém. Hanem a cégé ahol dolgozom. Ez nekem olyan kihelyezett munkaeszköz:):) De ennek ellenére nem adhatom L. A csere nálam annyiból áll hogy beviszem a munkahelyre ezt. Ott ugyis mindig géphiány van. Aztán veszek magamnak egy másikat. (nem mintha én fizetném)

Szal most kicseréltetem a lapot gariba ,ha az új jó lessz akkor maradok AMD-nél. Ha nem akkor Intel-es leszek életem végéig.
Via és Nvidia számomra halott. ha majd lessz intel chipset ami támogatja az AMD-t...:)

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#36) tildy válasza b.bone (#35) üzenetére


tildy
nagyúr

Sajna nálam emg úhgy tűnik az alaplapi hangkártya adta fel, sehogy nem akar a 63 kimenet egyszerre menni.Lehet enyém is megy vissza gariba:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) tildy válasza tildy (#36) üzenetére


tildy
nagyúr

nem 63, hanem 3...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#38) b.bone


b.bone
senior tag

hm. ez jó. össze vissza dícsérik egy páran a chaintech-et. de úgyérzem most vettem utoljára... sok sikert az hangkártyás problemára.

c-box-ot rádugtad? nem lehet hogy esetleg fordítva ment rá vagy ilysemi? az talán meghujítheti. jobb 5letem nincs. persze a jumperrel és a biossal való engedélyzésen kívül...

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#39) tildy válasza b.bone (#38) üzenetére


tildy
nagyúr

megoldódott.Driver gond volt csak....Én hülye meg azt hittem a lap:)
Én csak chaintechet vennék:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40) zöldeszű válasza b.bone (#38) üzenetére


zöldeszű
tag

A másodgépemen most cseréltem ki a PIII alatt az abit bf6-ot chaintech 6aja4t-re. Vicinális után rakéta, és még az integrált hanggal is falat lehet bontani... Még egy rossz szó a chaintech-re és ütök!

(#41) b.bone válasza zöldeszű (#40) üzenetére


b.bone
senior tag

az hogy az integráltal mit lehet és mit nem az csakis a rákötött erősítő-hangfal pároson múlik.

azt meg hogy miket írsz gondold végig mielőtt leokézod. vagy mit fogsz ütni? a 6aja4t-et?

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#42) b.bone válasza tildy (#39) üzenetére


b.bone
senior tag

így már én is chaintech-et fogok venni. csak azért sok lett volna ha így egyből két lap is megdöglik. de megnyugodtam:)

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#43) zöldeszű válasza b.bone (#41) üzenetére


zöldeszű
tag

''mit fogsz ütni? a 6aja4t-et?'' ja:)

''hogy az integráltal mit lehet és mit nem az csakis a rákötött erősítő-hangfal pároson múlik.''
Eszerint minden integrált hang - bármilyen lapon - azonos minőségű? Jó neked, ha erről így meg vagy győződve...

(#44) okiDoki


okiDoki
tag

Nekem ilyen problémák nem jöttek elő, működik a hang, a front USB, a 2500+ Bartonom 200X11-en megy, így 3200+-t ír ki rá. Mondjuk vagy a procit, vagy a RAM-ot hajtom 200-on, a kettő együtt nem megy, de müxik a dual channel is.
Én viszont, mióta az alaplapi drivert telepítettem, nem tudok CD-t írni!
És ez elég bosszantó már több mint fél éve. Néha elindul a 8x-os írás, de általában ''ismeretlen CD-író hibát'' jelez, és el sem kezdi az írást.
Az új meghajtók meg nem mennek fel rá. Na ennyi.

0,0

(#45) tildy válasza okiDoki (#44) üzenetére


tildy
nagyúr


Melyik alaplapi driverre gondolsz?IDE driver?Gyorsan frissítsd !!!

Egyébként a hanggal az volt a gond, hogy a winfos control panel/sound részénél + a cmediás hangerőszabályzónál is 6 csatisra kell pakolni.Így megy mind!!!


pikk, dáma, ász ügy:csak nem geforce2-esed van?;]
Vidikártya szemetel ....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46) b.bone válasza okiDoki (#44) üzenetére


b.bone
senior tag

Hogyha a driver telepítésénél feltetted azt az nvidia ide sw drivert akkor hibát követtél el.:) ha nekem fennt van az egyik cd rovót még csak nem is látja a gép. szval az egy sz@r. cseréld vissza a windowsos illesztő programokra.


nekem 8x200-on halott. 9.5x200 on is. de 9x200-on megy.:U

persze akkor sem muküdik jól. na most megkérdezlek titeket hisze nektek is ilyen lapotok van. én a resulting frekvencit (memoknál) elméletileg meddig tolhatom ha 400-as memok vannak benne? 400-ig? vagy csak kétszázig? merthogy az neforce felez vagy mi? vagy hogy muködik ez?

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#47) b.bone válasza zöldeszű (#43) üzenetére


b.bone
senior tag

''Eszerint minden integrált hang - bármilyen lapon - azonos minőségű?''

esküszöm szétröhögöm magam:) :C
#40->''Vicinális után rakéta, és még az integrált hanggal is falat lehet bontani... ''

nem a minőségről volt szó hanem a hengerőről. a legjobb az egészben hogy itt kettőnk közül te használsz integrált hangkártyát:(((. Na de ne offoljuk szét a topicot. kötözködéshez keress magadnak másik partnert.


ennyi és pont

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#48) tildy válasza b.bone (#46) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem 9*200-on jól megy.Egyébként miért nem rakod fel a legújadd nvidiás packeget?Nagyon sokmindent orvosoltak benne, többek közt az idekezelést is.Nekem májustól csak ezek vannak fenn (persze mindig a legújabb nforce driver!!!)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49) okiDoki válasza tildy (#45) üzenetére


okiDoki
tag

Mondom, nem fut végig a telepítő. Elindul, aztán kilép.
A winfost is probáltam vissza, de akkor meg nem indult újra, csak ''A legutolsó működőképes konfig betöltése'' menüvel. ?
Win98 alatt szépen megy minden (nincs is alaplapi driver hozzá)
A memória hynix400-as, de inkább 333-on hajtom, hogy a proci menjen 400-on. Most 10x200-on 1,65V-on, mert igy megáll 60-62 fok körül. Egyébként szerintem ahőfokkijelző is szar és sokat mutat. Ugyanaz a proci abit KX333-ban 10 fokkal hidegebb? Na ne.

0,0

(#50) tildy válasza okiDoki (#49) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem szar a hőfokkijelző.Ha elolvasná az összes chaintch tulaj az itt lévő 7njl1es topikok közül a legnaygobbat, akkor rájönne, hoyg maghőt mér a chaintech(emiatt nem tudja pl. a duronét mérni....), míg a többi lap általáabn külső szenzorral dolgozik.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.