Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) McDuglas


McDuglas
aktív tag

Az i5-13500T elég frankó házi szerver / nas procinak tűnik.

(#2) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Milyen rendesek hogy még maradt a DDR4 is.

[ Szerkesztve ]

/s

(#3) Cassi


Cassi
senior tag

Azt nem igazán értem, miért lett 184 dollár a 12400F amikor a 13400F 196 dolláron indul. A hírek szerint közel 20%-kal gyorsabb az utóbbi, több maggal.

(#4) csako


csako
veterán

Alzán már meg is jelent némelyik: proci - alaplap

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#5) Graphics válasza csako (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Le volt ez már szállítva a partnereknek, hogy azonnal értékesíthető is legyen.

@McDuglas: Házi szervernek, vagy NAS-nak egy sokkal kisebb fogyasztású cucc is megteszi.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Kíváncsi lennék, hogy az i3-as változatok valóban Raptor Lake belsőre/magra épülnek-e. Illetve az látszik, hogy Celeron és Pentium változat nincs, szóval akkor az az előző gen-ből marad.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) .mf


.mf
veterán

Elég durva, hogy a thin & light, ultrabook és hasonló kategóriájú gépekbe, azaz az eladott laptopok elég nagy részébe való U szériában mindössze 1 vagy 2 P-mag jut, és erőltetik ezeket az E-hulladékokat, akár 8 darabot is belőlük. Miközben AMD oldalán az U-s procik is 4-8 rendes magot kapnak. Szerintem 2P kellene legyen a minimum, és feljebb 4P+4E kiépítés.
Remélem ez a herélés és E-hulladék erőltetés az arcukra fog égni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) Joachim21


Joachim21
senior tag

Arról lesz hír, hogy gyakorlatilag beszántották az ARC-ot a kékeknél? Persze azt mondják, hogy dehogy, de ha megnézzük az átszervezéseiket, akkor látszik, hogy az erőforrásokat már átcsoportosították máshová.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#9) cami][us válasza Joachim21 (#8) üzenetére


cami][us
senior tag

Legutóbbi hírek szerint marad.

(#10) Joachim21 válasza cami][us (#9) üzenetére


Joachim21
senior tag

Pont erről írok, hogy a legutóbbi bullshitelését az Intelnek nem lehet komolyan venni, miközben az ARC projectért felelős divíziót szétszabdalta.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#11) Zeller01 válasza Cassi (#3) üzenetére


Zeller01
tag

Az lehet, hogy 12 dollár különbség van, de végfelhasználóként véletlen pont olyan helyzettel állunk szemben, hogy az a 12 dollár ~30ezer forint :D :D

. : Z E L L E R : .

(#12) Chaser válasza Zeller01 (#11) üzenetére


Chaser
titán

az induló msrp-je volt annyi a 12400f-nek
de épp tengap volt hír, hogy emel intel a 12. gen árain, úh az a 30e árdifi nem sokáig annyi már - alázn néztem hozza az msrp-t a 13400f, de a másik már csak 10e-rel van alatta, sok boltban még tényleg 30e körül vana difi -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13) Chaser válasza Zeller01 (#11) üzenetére


Chaser
titán

itt is van a cikk
azért 90e már alzánál, 184usd annyira jön ki bruttóban
kifogy a többi boltból ott is annyi lesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) Cassi válasza Chaser (#12) üzenetére


Cassi
senior tag

Per pillanat a mindfactory.de-n van mind a kettő.

12400F - 164,64 EUR
13400F - 235 EUR

Ez bizony +42,7%.

(#15) Chaser válasza Cassi (#14) üzenetére


Chaser
titán

nekem elég a magyar ár, alzán mindkettő msrp-n van
még a régi áras boltokban megvan a 40%, de mf-nél is emelni fognak ahogy elfogy a mostani adag, mivel drágábban veszik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) Cassi válasza Chaser (#15) üzenetére


Cassi
senior tag

Az a helyzet, hogy az Intel szándékosan lenyomta a saját árait az Alder Lake indulásakor, hogy biztosan sikeres legyen a rajt. Most ezt szépen visszaveszi a recesszió közepén. Hát jól van, csak így megint visszaleng az inga az AMD-hez, ha nekik ez kell...

(#17) Chaser válasza Cassi (#16) üzenetére


Chaser
titán

amd-nél sem jobb a helyzet, am4 lapok eltűntek/megdrágultak...hiába lett olcsóbb az 5xxx így teljesen mindegy

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) Create. válasza Chaser (#17) üzenetére


Create.
addikt

Ráadásul a 7600x-et sem éri meg megvenni a 13400-al ellenben. Az am5-öt jól elcseszték, drága a proci, drága a lap, drága a ram. 7600x kb 120eft, a 13400f kb 100eft. És biztos vagyok benne, hogy ddr4 rammal is lenyomja vagy legalábbis egál.

Én nagyon vacilálok, hogy rakjak-e 120eft körül egy 11700kf-et vagy váltsak 13400f-re + b760-ra. Ha a z590 lapot, 10400f procit el tudnám adni 100eft körül, akkor +100eft, csak akkor még cpu hűtő is kelleni fog új az még további 20eft. Ha csak 11700kf-et vennék az kb 80eft lenne. Tehát 40eft különbség lenne kb.

[ Szerkesztve ]

(#19) tutitibi válasza Chaser (#17) üzenetére


tutitibi
senior tag

az intelnél is

(#20) tutitibi válasza Chaser (#13) üzenetére


tutitibi
senior tag

az alzát ne nézd, én kipicsáznám őket az országból is szinte a legdágább mindenben

(#21) Nyersszotyi válasza tutitibi (#20) üzenetére


Nyersszotyi
tag

Nyilván valahogy össze kell gyűjteniük a pénzt egy működő webshop elkészítésére. Merthogy a mostani csak egy cloud error. De talán jobb is így.

Adjatok nekem egy egész Bolygót a Világegyetemben és kimozdítom helyéből a fix pontot.

(#22) Chaser válasza tutitibi (#20) üzenetére


Chaser
titán

pont hozza az msrp-t jelen esetben mindkét cpu-nál - majd nézd meg a többi boltot egy hónap múlva : ) -
egyébként meg van ami drágább náluk, más meg legolcsóbb az országban

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Na acsi, valamit nem ertek:

Intel Raptor Lake-S - új, asztali Core generáció GT1-es IGP-vel
i7-13700T (8P+8E mag) 1,4/4,9 GHz 1/3,6 GHz 24 30 MB 35/106 W
Intel Raptor Lake-HX - új, mobil Core generáció GT1-es IGP-vel
i7-13700HX (8P+8E mag) 2,1/5 GHz 1,5/3,7 GHz 24 30 MB 55/157 W
Intel Raptor Lake-H - új, mobil Core generáció GT2-es IGP-vel
i7-13700H (6P+8E mag) 2,4/5 GHz 1,8/3,7 GHz 20 24 MB 45/115 W

Hogy a francba fogyaszt az asztali verzio kevesebbet minden mobil megoldasnal?

https://www.coreinfinity.tech

(#24) Graphics válasza sh4d0w (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mert a T jelzésű alapból fogyasztás csökkentett.

A mobil megoldàsok meg gondolom gyàrtóktól függ majd, hogy meddig engedik.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) sh4d0w válasza Graphics (#24) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Koszi.

https://www.coreinfinity.tech

(#26) Chaser válasza Graphics (#24) üzenetére


Chaser
titán

jah, lentebb tolták az órajelet kb
win energiaséma, pár katt
ez max oem-eknek ér valamit, egyébként non-advanced user is bármiből csinál "t"-t

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) Graphics válasza Chaser (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Most lehet, de régen volt különbség még magszámban is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) Chaser válasza Graphics (#27) üzenetére


Chaser
titán

mióta eszemet tudom az "ee" és "t" cpu-k fergetegesen kisebb energiaéhsége abból állt, hogy lecsökkentették az órajelet és feszt
így nem nagy művészet ee verziót csinálni : )
magokkal is variálhattak, már egy ideje nem követem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) Graphics válasza Chaser (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem, nézd meg pl a 3470T procit. 2/4

Ezzel szemben a 3470 4/4 :)

És van még példa.

Tény mostanában már nem ez a tendencia, de régen magszám is más volt.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) Chaser válasza Graphics (#29) üzenetére


Chaser
titán

leokéztam : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) Energie X válasza .mf (#7) üzenetére


Energie X
őstag

Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy az i5-ök mit tudnak a 1135G7 ellen. Ez egy jó mérce lenne, mennyit fejlődött az architektúra. Az is érdekes kérdés, hogy tud-e menni az összes mag, vagy klaszterenként tudnak-e működni csak? Mit hoz ez játékokban és a mindennapokban?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#32) vrob


vrob
tag

Az i5-13400 (6+4)/13500(6+8)/13600(6+8) modellekre kíváncsi vagyok, mik is ezek valójában. Talán der8auer szétkapja majd ezeket is.
Az i7 és i9 nagytesóik egyértelműen RaptorLake-ek, még a K nélküli jelölésűek is. Azokban megvan a nagy L2 cache és a hivatalos DDR5 5600 MT/s memória támogatás.
A fentiekből viszont ez hiányzik. Ezek AlderLake-ek lehetnek?

A 13400 lehet egyszerűen átnevezett 12600K is.
Viszont olyan összeállítás eddig nem volt mint a két nagyobb i5-ösben, hogy a 6p mag mellett 8e mag van.
Ettől függetlenül ezek is lehetnek AlderLake C0 die alapúak (pl. i9-12900)
Csak újszerű megközelítésben megvágva.

Amiatt is gyanús, hogy egy az egyben AlderLake-ek, mivel a pl2 TDP értéket növelniük kellett kicsit a 12600K-hoz képest is a plusz 100 Mhz-hez.
Ha a RaptorLake-nek szánt, tovább csiszolt gyártástechnológián készült volna, akár csökkenthették is volna a TDP-t.

Egyben öröm, hogy kaphatunk ~12700/12900-et olcsóbban, másrészt nem szép hogy újabb modellnek hívják ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#33) Cassi válasza vrob (#32) üzenetére


Cassi
senior tag

Igen, nagy a kavarodás ebben a kérdésben. Pl. a Geizhals árlistájában külön szerepel B0 és C0 revízió, de úgy tűnik, végül az előbbi nem jelent meg, ha egyáltalán volt komolyan ilyen terv.

Már van egy-két teszt a 13400-ról, de enyhe csalódás, a legtöbb játékban csak egy számjegyű százaléknyi javulás van jó esetben. Az ár nálunk jellemzően 100e Ft fölött van, ennyiért nem éri meg, majd meglátjuk, hogyan változik.

(#34) kukulec válasza Chaser (#17) üzenetére


kukulec
őstag

ez igaz, ha új gépet építesz.nekem tegnap estig egy 3600x-em volt és az volt a kérdés h váltsak platformot vagy tegyek erősebb procit a gépembe. végül egy 5700x lett és szépen kihúzom még pár évig vele. addig meg félreteszek egy almára, mert ami a pc fronton zajlik az egyrészt gusztustalan másrészt már nem is feltétlenül éri meg.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#35) Csabis


Csabis
aktív tag

H770 nézegettem, illet asus oldalon is.. ami nekem érdekes .. hogy a K KS KF oké hozzá..
Nekem érdekes mert HXX0 alaplaprol nem sok írás van ..
illetve nem sasolgatom a 790 vagy 690

(#36) icp1970


icp1970
senior tag

Nem is olyan vészesek az árak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.