Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Celeron a 333 meddig húzható? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Gergoo2101


Gergoo2101
tag

Érdeklődnék,hogy 333-as Celeron A (66MHz x 5) slotos procim meddig húzható és mennyire hűtésigényes?
Sorozatszáma: 99130600 - SL2WN

megkaptam a tanácstú a zengedélyt

(#2) Zoltán válasza Gergoo2101 (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

Ha szerencséd van egy jó hűtéssel 500Mhz-ig. De volt itt a PH-n egy régi cikk, abban benne volt a procik (intel) sorozatszáma, szépen sorban. Na, abból kiderül, hogy mennyire bírja a tied, mert ha azonos frekin az utolsó széria volt a sorszám alapján, akkor valszeg bírja fentebb is.

(#3) Gergoo2101 válasza Zoltán (#2) üzenetére


Gergoo2101
tag

köszi Zoli!

megkaptam a tanácstú a zengedélyt

(#4) Zoltán


Zoltán
őstag

Na, megnéztem a cikket, de sajnos a 333Mhz-esek már épp nincsenek rajra a táblázaton. Szóval az intel honlapján kell utánanézned, bár Én ott is csak az újabb procikról találtam infót...

(#5) Zoltán


Zoltán
őstag

Ha slotos és átalakítóban van, akkor az átalakítónak is tudnia kell a 100Mhz-et. (csak fsb tuning jöhet szóba, mert a szorzó le van zárva.) Egyébként csak szabványos fsb-t ajánlok(66/100/133), mert pl:83, vagy 75-nél hamar szétmegy egy-két alkatrészed, pl: ide vezérlők...)

[Szerkesztve]

(#6) Gergoo2101


Gergoo2101
tag

köszi,hogy időt szántál rám!
Többen mondták,hogy 433on stabil,de az meg szorzóváltoztatás nélkül nem megy.....me ugye:330=66*5
433on így csak 87fsb vel menne......
így gyanitom,hogy 66fsb és 6,5 szorzóval jön ki....
De a fa..om se tudja...

megkaptam a tanácstú a zengedélyt

(#7) Jancsi válasza Gergoo2101 (#1) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Hi!

Találtam neked egy szupi olasz oldalt ami ilyen procikkal fogalkozik :) -> [L]http://web.tiscali.it/stefalbert/otherstuff.htm[/L]
Egyébként nekem is volt ilyen procim ment 100Mhz-es FSB-vel csak kellett neki egy kis plussz fesz aszem 2,2V-on ment az előző alapjában me 83Mhz-es FSB-vel ment egy darabig, de utánna került mellé olyan kártya ami nem szerette a magas PCI órajelet, Nekid is a PCI órajel lessz a fő elelnséged ha nem fogja vinni a 100as FSB-t a proci, egyébként kb 80-83as FSB-ig nem nagyon van baj a PCI orajellel és annyit szerintem tuti bir a proci is, az meg már más kérdés a ramjaid hogy viszonyulnak a tuninghoz :)

(#8) Polesz válasza Gergoo2101 (#6) üzenetére


Polesz
addikt

A 333-as cerkák a legrosszabbak tuning szempontjából. Sajnos a széria alapból meg van húzva kissé ezért nem igazán tudod nyomatni felfelé. Egyébként egy Abit BX-es lapban meg lehet próbálni az 500 Mhz-et (5x100), de nem biztos, hogy komálni fogja. Egy 300A-val sokkal több esélyed van.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Celeron a 333 meddig húzható? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.