Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Celeron 300a mehet passzívan? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) vtechun


vtechun
veterán

Hello! A linuxos kis szerveremben a fenti processzor üzemel, elég gyorsan forgó (zajos) ventilátorral... Az érdekelne, hogy megoldható-e az , hogy a ventit kiiktatom és rakok be a házba megfelelő huzatot és passzívan menjen?

(#2) vtechun


vtechun
veterán

up!

(#3) vicces válasza vtechun (#1) üzenetére


vicces
addikt

nekem az 1.3-as celeronomon van a borda passzivba. keress egy nagyobb bordát.
szedd le a ventit. meg pakolj előre és hátra is ventit a házba. ami még süti,
ha az oldallapra vágsz egy lukat egy ventinek, a processzorral szemben:)

:)

(#4) vtechun válasza vicces (#3) üzenetére


vtechun
veterán

ja és SLOT1-es a proci, tehát integrálva van kissé a hűtőbordával, de jó nagy:)

(#5) eddie303 válasza vtechun (#4) üzenetére


eddie303
őstag

Nálunk lehet kapni az üzletben használt P3/733-asokat, Compaq cuccok, a procin nincs ventillátor csak a tápban van és elõl a ház elején, de ebben nem vagyok biztos. Ami benne van, mindegyik hõszabályzós, nincs zaja.

[Szerkesztve]

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#6) vtechun válasza eddie303 (#5) üzenetére


vtechun
veterán

és hogyért adjátok őket? SLOT1-es az is? vagy van hozzá átalakító?

(#7) vicces válasza vtechun (#6) üzenetére


vicces
addikt

nézd meg, hogy hol lakik a srác :)

:)

(#8) Flashy válasza vtechun (#1) üzenetére


Flashy
veterán

szerintem próbáld ki és kiderül... ha lefagy, akkor nem mehet, ha megy akkor mehet. de ha raksz be másfajta ventit, akkor nem is passzívan lesz és akkor a kérdés értelmetlen :)

(#9) vtechun válasza Flashy (#8) üzenetére


vtechun
veterán

én nem akarok a procira másik ventit rakni, hanem a házba mégegyet esetleg a táp ventijén kívül, egy halkabb Galcialtech Silentblade típust... csak, hogy ne rekedjen meg bent a meleg, arra gondoltam, hogy ez elég lenne

(#10) clayman válasza vtechun (#1) üzenetére


clayman
aktív tag

üdv!
Nekem is pont ez a felállás. Cerka300-as a serverbe (lenne) de kurva hangos a venti. Sztem rohadtul feleslegesen van az egész procin akkora borda mellett venti, menne passzívba de még nem mertem kipróbálni. Asszem azt fogom csinálni hogy bekészítek egy adag nitrogént, kiiktatom a venillátort aztán biosba beosonok és ha nagyon elkezd melegedni akkor uccu locsolok neki. Bár nemtudom most épp nincs itthon szal sztem a air-duster(sűrített levegő) fejetetejére állítva lesz helyette. Az is folyékony és jól és gyorsan hűt(párolog) ha baj van.

(#11) _Volkovy_ válasza clayman (#10) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

nem kell oda nitro.
ha nagyon felmelegszik,bedugod a ventijét.

(#12) Flashy válasza vtechun (#9) üzenetére


Flashy
veterán

akkor miért nem teszel egy halk ventit a bordára, mondjuk nem a tetejére, hanem hogy keresztbe fújjon a lemezek között? szerintem mountolj readonlyra minden fs-t aztán próbálgasd.

(#13) Flashy válasza clayman (#10) üzenetére


Flashy
veterán

nem kell p2-től betojni, ha melege lesz, lefagy aztán kész. csak amíg próbálgatod, ne legyen félbe semmi meló rajta.

(#14) eddie303 válasza vtechun (#6) üzenetére


eddie303
őstag

Compaq Deskpro EN PIII 733MHz//128MB SDRAM/Intel 815G (4MB Video)/10GB HD/Onboard LAN (Intel EtherExpress Pro100)/sound/CDROM/Keyb./mouse 6.6 millió lej, 1 forint 160 lej :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#15) vtechun válasza Flashy (#12) üzenetére


vtechun
veterán

lehet az lesz... úgysem csinálok azon a gépen semmi fontosat... max lefagy, és nem lesz NET addig, de ha nagyon melegszik akkor úgyis észreveszem....

(#16) Flashy válasza vtechun (#15) üzenetére


Flashy
veterán

meg kéne próbálni leterhelni mondjuk kernelfordítással, ha akkor se fagy akkor jó. a hőmérséklet megállapítással annyiból vigyázz, nehogy megijedj és ne merd húzni mert azt hiszed hogy meleg. az meleg, amitől nem elkapod a kezed, de már hozzá se mersz érni :)

(#17) Nyuf


Nyuf
senior tag

Hi!

Simán mehet,nekem celeron 400a-m van egy AT-s házban.
Aztán igy 4-5 év használat után megadta magát a venti:)
Vagyis pontosabban nem tudom mikor ,mert nem vettem észre(suliban volt a gép éjjel nappal ment nagy terhelés mellett),miután hazahoztam szétszedtem és láttam hogy nem megy.
Gondoltam akkor ugyis tök fölös volt.... egy rossz amd hütöhöz van egy jó nagy hütöbordám,most az van rajta,de a sajátjával is lehuzott sztem legalább fél évet:)

Jelenleg a 3.2es seagate vinyo a leghangosabb benne,a régi 250es?? táp ventijét nem is hallani,ugyhogy ha sikerül szereznem egy nagyobb és halkabb vinyot akkor lesz egy extra silent servergépem:))

Debian amd64 sarge

(#18) vtechun


vtechun
veterán

na lehuztam a ventit, de nagyon kuszott fel a sebesség... 67 fokig vártam...kikapcsoltam...

(#19) bbazsy


bbazsy
őstag

oh, pont ezen gondolkodtam...

mostani pici gépbe 133as proc van, az megy szo nelkul ;]

..

(#20) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

P3 450 gyári intel ventijét átrakhatom 5V-ra?

(#21) petakpa1 válasza vtechun (#18) üzenetére


petakpa1
őstag

esetleg underclock+feszcsökkentés??

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#22) vtechun válasza petakpa1 (#21) üzenetére


vtechun
veterán

így is lassú sajnos...

(#23) Flashy válasza vtechun (#18) üzenetére


Flashy
veterán

amíg a sebesség kúszik fel addig ne izgulj :)

(#24) vtechun válasza Flashy (#23) üzenetére


vtechun
veterán

hőmérsékletre gondoltam, bárcsak a sebesség kúszott volna felfelé:))

(#25) hokuszpk válasza vtechun (#24) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

egy meretes bordaval jonak kell annak lenni. hol nezted a homersekletet ?
linux alatt,ha nem csinalsz rajt semmi izzasztot,tutti,hogy nem megy odaig a homerseklet; hala a linuxkernelben talalhato 'halt' utasitasoknak. sztem probald ki meg1x ; de mostmar ugy,hogy be is bootolod a szerkezetet. max. lefagy,aztan visszateszed a ventit. a procinak nem nagyon lesz baja ; az intel mar akkortajt is csak lefagyott ; de nem egett el.
esetleg szerezz valahonnan egy hoszabalyzos verzioju d5tb -t.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#26) gézu válasza vtechun (#1) üzenetére


gézu
őstag

Egy jó nagy bordával és nyitott házzal okés.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#27) simbazz


simbazz
aktív tag

P3/450@300, 2.0@1.7V, ventije kikapcs. Nem túl nagy, zárt házban, szerver gyanánt használva, jócskán telepakolva stuffal, nehogy jó legyen a légáram (BE6, Monster Sound MX300, Skystar2 DVB PCI - fűt csúnyául, Asus V3800 - hűtője szintén off, 1 ISA + 1 PCI hálózsuga, 56k PCI Acorp modem, 2x128 RAM, 10G űberfos Quantum HDD, 52x Asus CD, mithagytamki). 48-50 fok a proci ebben a melegben is.
Bár agyalok erősen azon, hogy visszarakom 450-re a procit, és 5 vagy inkább 7 Volttal hajtom a ventijét, mert speed az nem árt sose. De hát a lustaság nagy úr :t
558-on (4.5x124) hajtottam sokáig, 2.2V-on, szerette azt is, de hát csendes Slot-os hűtést barkácsolni nincs nagy ingerenciám...

Elektromos abakusz

(#28) vtechun válasza hokuszpk (#25) üzenetére


vtechun
veterán

a biosban néztem a hőmérsékletet ott ment szépen fölfelé, és egyszer csak elkezdett sipolni, gondolom azért mert 70 fokra volt állítva a figyelmeztetés.. de szerintem nem tul jol mer a szenzora... 3 fokokat ingadozik masodpercrol masodpercre, de alapbol olyan 45 szokott lenni...

(#29) dearbear


dearbear
tag

Udv!

Nyuf-hoz hasonloan nekem egy 333@418 -as cerka ment venti nelkul ismeretlen idejig es volt izzasztva rendesen jatekokkal tobb napos letoltesekkel es hasonlokkal meg az utolso utani pillanatig, amikoris leszerelt es mostmar csak masodik gepkent uzemel, a ventit azert lecsereltem rajta ha mar eszrevettem hogy megallt. Azert megerinteni nem tanacsos huzamosabb mukodes utan egy nevtelen hazban csak tapventillatorral mukodo gepben a bordat.

Bye!

To develop or not to develop that is the question.

(#30) Geree válasza vtechun (#28) üzenetére


Geree
senior tag

hai!

nemtudom milyen prociról van szó, de nekem egy pII 350 @ 392mhz-s gép megy minden ventillátor nálkül, a gyári intel slot1-es hűtőbordával.
a proci nemtudom hány fokos, mert nincs sensor rajta, csak az alaplapot tudom, kb. 28-40 körül....
nameg van még benne egy gef. 4 mx440-es az original bordával +1 régi 5gb-os vinyó...

Sztem portalanícsd a gépet kívül belül, a kábeleket jól rendezd el a gépben, hogy ne akadályozza a légáramlást.
Nekem még van 1 8centis hátsó venti a házon amit ha túl meleg van odabenn, 1 kicsit bekapcsolok azt kész...

a friend in need is a friend indeed

(#31) TommyGun


TommyGun
őstag

Ha valakit érdekel tudok hozni P2 350 és vagy 400-as procikat (512 kessel) gyárilag kétszer akkora a borda mint a Slot 1 maga, szal csak olyan házba megy bele ahol a táp nem az alaplap felett hanem fölötte van sza értitek :DDD. Gyárliga nagy borda, óne cooler és simán mennek vele a gépek csak magas a borda....(compaq) Ha valakit érdekel akkor email vagy icq vagy telefon....adataimnál van mind

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Celeron 300a mehet passzívan? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.