Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moleculez


moleculez
veterán

Na erre kíváncsi vagyok, alsóházas fejlesztések mindig izgalmasak, mennyire találják el a kompromisszumokat.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#2) sztikac válasza moleculez (#1) üzenetére


sztikac
őstag

Jah, egy jól eltalált (szóval nem a használhatatlanságig butított) és normálisan árazott Chromebook-ra szerintem bőven lenne kereslet.

(#3) freeapro


freeapro
senior tag

Chromebook-hoz nem egy izmosabb proci kellene az új X-es magokkal?

(#4) Robitrix válasza sztikac (#2) üzenetére


Robitrix
senior tag

Végül is a legtöbb otthoni felhasználásra bőven elég egy chromebook szint. Böngészni, levelezni, mediát lejátszani, vásárolni, ügyeket intézni, közösségi platformok stb. bőven elég a teljesítmény. De még átlagos irodai feladatokra is megfelel. Szőveget szerkeszteni, táblázat kezelés, számlázás, raktárgazdálkodás stb. Az ilyesmikhez nem kell nagy CPU és grafikai teljesítmény. Karcsúvá akkor válik, amikor valaki már játszani akar otthon mondjuk nem tetrist és passziánszot. vagy valami komolyabb alkalmazást használ, videót szerkeszt és hasonlóak. Az emberek 85-90%-a simán el volna otthon használhatóan egy chromebook szintű géppel, amit használ a napi dolgokban. Az egy másik kérdés persze, hogy a teljesítményükhöz képest viszont túl drágák.

(#5) moleculez válasza Robitrix (#4) üzenetére


moleculez
veterán

A legtöbb ember elvan bármilyen számítógép nélkül, egy szál telóval, mindent el lehet azon intézni. Igazából a Chromebook is fölösleges egy Nexdock bőven elég arra a pár hosszabb emailre. Nekik pl nagyon drukkolok.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#6) secretgarden válasza sztikac (#2) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Van ilyen, ha nem is pont Magyarországon (bár lehet hogy ott is). Nálunk (Anglia) pl. Lidl árul most ilyen érintokijelzos Chromebookot £129-ért (kb. 59800 forint jelenlegi árfolyamon): Lenovo IdeaPad Flex 3 Chromebook - at Lidl UK - www.lidl.co.uk

(#7) secretgarden válasza Robitrix (#4) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Tokeletesen egyetertek. Nekem a ceges Windows laptop melle nem kellett/nem kell otthoni Windows PC vagy laptop, ugyhogy en ot eve Chromebookot hasznalok otthoni celra (meghozza nem is kulonosebben puccosat, also-kozepkategoriasat) - tokeletesen megfelel bongeszni, social media, Kindle/Google Play Books olvasni, Netflix-et/Disney-t/Amazon-t/Paramount+-ot/NOW TV-t nezni, Spotify-t hallgatni, Duolingo-zni, a Google Docs/Sheets boven eleg a dokumentumaimhoz (amik mind a Google Drive-omon vannak, magan a laptopon semmi nincs letoltve, a 64GB SSD-je nagy resze uresen van).

(#8) Tim82


Tim82
nagyúr

a teljes platformot tekintve opcionálisan lehetőség van az IEEE 802.11ac-es Wi-Fi 6 támogatására.

Tulajdonképpen mi az a Wi-Fi 5-ös Wi-Fi 6?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9) sztikac válasza secretgarden (#6) üzenetére


sztikac
őstag

Na itt a probléma... Szlovákiában (alza) ue. a konfig 400 EUR.
Aztán csodálkoznak, hogy nem népszerűek a Chromebookok :U

(#10) dabadab válasza sztikac (#9) üzenetére


dabadab
titán

Ránéztem, az azért nem ugyanaz. Az angol lidliben a létező legalapabb, 11.6"-os, HD képernyős, 1,1 GHz-es darab van, az alza.sk-n meg a legolcsóbb, 325 eurós darab is fullHD, van benne AMD GPU, gyorsabb a processzora, ilyenek.
A Lidl valószínűleg raktárban maradt, eredeti áron eladhatatlan készletre csapott le.

DRM is theft

(#11) secretgarden válasza sztikac (#9) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Az durva. Mifelénk £270-ért (300 EUR) már 17.3"-es Pentium N6000-eset adnak: Buy Acer 317 17.3in Pentium 4GB 128GB Chromebook - Silver | Laptops | Argos £450-ert (490 EUR) meg már utolsó generációs Intel Core i3-as-at: Buy Lenovo IdeaPad 5i 14in i3 4GB 256GB Chromebook - Sand | Laptops | Argos Nem tudom Kozep-Europa miért olyan bazi drága (mikozben a fizetések meg viszonyla alacsonyak)

(#12) secretgarden válasza dabadab (#10) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Az lehet, Lidl szokott ilyent csinálni. Nekem most ez a £499-es Snapdragon procis 8GB RAM-os 13.3"-as tabletté alakítható touchscreenes tetszik: Buy ACER Spin 513 LTE 13.3" 2 in 1 Chromebook - Qualcomm SC7180, 128 GB eMMC, Blue | Currys

[ Szerkesztve ]

(#13) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

Chrome-hoznalapbol jol passzolna az arm, nem isnertem mirrt csak iden kezdett el terjedni jobban.

Mondjuk nekem inteles van, az is popec, de neha bekapcsol a venti, meg talan az uzemido is lehetne jobb arm-el (most 7-11 ora kozott mozog)

Ez a nexdock se rossz, nem ismertem, de azert egy chromebook nem ugyanaz mimtha egy androidos telefont bepattintanek egy laptop hazba, v monitorba.
Kezdetnek a biztonsag egészen mas liga, a 8 évnyi fix frissítés se rossz dolog, persze tudom telefont ugyis cserel mki 2 evente, meg alapból ez egy erre a celra tervezett rendszer.

Majd ha lesz fuchsia akk lesz ertelme ilyen dokkoloknak, felteve ha tleg úgy mukodik ahogy kell

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.