Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csatizs


csatizs
csendes tag

Hi!

A probléma a következő:

Adott egy Acorp P2 alaplal Via chipsettel 533 procival és két 64-es sdvel. Az elsődleges ide vezérlőn van két vinyó.
A másodlagoson egy HP cdíró masterként és slaveként pedig egy cdrom. a cdromot bármelyik ide kábelcsatlakozóra teszem felismeri a gép a windows is látja de ha cdt rakok bele nem olvassa. Úgy veszi mintha nem lenne benne cd lemez. Egy kicsit megpörgeti aztán leáll, és kapom a hibaüzenetet. próbáltam magában rárakni a másodlagos vezérlőre úgy sem megy. Kipróbáltam az elsődlegesen is egy winyó mellé pakolva slaveként úgy is ugyanaz volt az eredmény. Másik cdrommal is lett próbálva ami müködott de itt ez sem olvas. A segítségeteket előre is köszi.

(#2) MaUser válasza csatizs (#1) üzenetére


MaUser
addikt

Sorrend betartva? Helyesen rádugva? Bios legújabb?

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3) lesaux válasza csatizs (#1) üzenetére


lesaux
veterán

Működik egyáltalán az a cédérom? Próbáld ki másik gépben szvsz.

(#4) lesaux válasza csatizs (#1) üzenetére


lesaux
veterán

Ja, egyébként kipróbálhatnád azt is, hogy DOS alatt tudja-e olvasni a gép. Ezzel ki lehet szűrni, hogy a Win a hülye, vagy nem annyira.

(#5) lesaux válasza csatizs (#1) üzenetére


lesaux
veterán

Az első ötletem baromság, nem olvastam elég figyelmesen.

(#6) Satu válasza csatizs (#1) üzenetére


Satu
tag

Kábelhiba nem lehet? Én megpróbálnám egy másikkal.:)

(#7) Satu válasza csatizs (#1) üzenetére


Satu
tag

Előbbi ötletem nem jó, mivel egy másik kábelen már kipóbáltad a vinnyó mellett. Gondolkodtató hiba.

(#8) csatizs


csatizs
csendes tag

kábel persze cserélve és a cdrom megy más gépben, de a dos-ban való kipróbálás nem rossz ötlet. Holnap megnézem

(#9) csatizs


csatizs
csendes tag

De van rajta egy HP cd író és az masterként és slaveként is műxik. Csak a cdromok nem.

(#10) csatizs


csatizs
csendes tag

A problem megoldódott, köszönöm mindenkinek a segítséget.
A vezérlő válogatós.

(#11) alma1513


alma1513
csendes tag

ugyanez a problémám hogy oldottad meg? vagy esestleg másnak van ra valami otlete?
elore is koszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.