Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Cdr túlírás gondok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) decs55


decs55
csendes tag

Szevasztok!

A következő lenne a problémám: van egy Mitsumi 4x4x24-es CD íróm. A probléma az, hogy egy pár napja nem engedi a túlírást. A 80 perces CD-re 79.56.45 percet enged maximum felírni. Először azt hittem, hogy a Mitsumi a bugos, tehát beruháztam egy LG 32x10x40-es íróba. A meglepetés csak ezután jött. Ez is ugyanezt csinálja! Pedig egy pár hónapja nem csak 703 MB-ot sikerült felírni, hanem akár 710-et is, sőt látta a Mitsumi a 99 perces lemezt is.

A konfigom az alábbi:

-Abit Be6 I., Intel Celeron 633@950 (9,5x100)
-320 MB SD RAM
-Maxtor 60 GB 5400 rpm
-Seagate ST51080A 1 GB
-Geforce MX400 32 MB RAM
-a fent említett két író
-2 db táp egybekötve
-Windows XP-t használok

Amiket már végig néztem a probléma megoldása során:

-A Neroban a túlírás engedélyezve van, az íróknál ki is írja, hogy engedélyezve
-A probléma független a CPU túlhúzásától, mert alapon is ugyanez a probléma
-Már próbáltam másik kábelre áttenni, az sem jött be.
-Az operációs rendszertől sem függ mert felraktam a kis vinyóra egy 98-at, ott is hasonló a szindróma.
-Más írószofternél is ennyit engedélyez.

Ha valami hasznos tanácsotok lenne, azt szivesen venném! A segítségeteket előre is köszönöm!

Üdvözlettel:
Decs




(#2) Yutani


Yutani
nagyúr

Nekem olyan kérdésem van, hogy vajon a 24x-es LG íróval lehet-e kb. 720 megát felírni 700-as CD-re?

#tarcsad

(#3) zsborbas válasza decs55 (#1) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Nem lehet, hogy a nero a ludas? Nem cserélted le azt is menet közben?

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#4) zsborbas válasza Yutani (#2) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Lg túlírásban nagyon jó. Az író programban meg kell nézni, mekkora a hossza a 720 megának. Általában 81 perc és pár másodperc még felfér egy lemezre. De ez is nagyon alapanyag függő.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#5) #25954560 válasza zsborbas (#4) üzenetére


#25954560
törölt tag

Valahol van egy lista a neten (bocs :) ), hogy melyik cd-k mennyire tulirhatoak. Sztem az irodon nem mulik, csak szerezz egy jo cd-t. Ahogy azt zsborbas kollega is irja.

(#6) Agyzuzo válasza Yutani (#2) üzenetére


Agyzuzo
addikt

LG és Mitsumi írókkal kb. 755 millió byte égethető egy 700-as CD-re. Nekem ennyi sikerült.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#7) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

A túlírhatóság a lemeztől függ.
Én pl egy Phillips 24X cd-t írtamm túl 709MB-ra és a levezetés elkezdése után 5 seccel elfogyott a lemez. :)
Persze a cd ettől még tökéletesen olvasható bármivel de ha +1MB-ot akartam volna kipakolni már söralátétként működne.
Van Primedisc 74-es lemez kék 16X-os amit 89'-ig lehet túlírni.
A Samsung 16X-es széria ált. 720MB-ot bír.

(#8) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

''Van Primedisc 74-es lemez kék 16X-os amit 89'-ig lehet túlírni.''

Nem 79 akart ez lenni??? :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#9) Flashcash válasza Agyzuzo (#8) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem. :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Cdr túlírás gondok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.