Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Cd író hiba

Hozzászólások

(#1) Lambda


Lambda
tag

Sziasztok! Volt nekem 1 TEAC cd íróm és nemrég vettem egy LG dvd olvasót is. Eddig nem volt semmi gond, de most a cd író nem hajlandó cd-t írni. Újraírható lemezzel se megy, mindig kiír egy hibát ha xp-vel írom. Ha NERO-val akkor 5%-ig megy aztán meghal. A lemez pörög a NERO lefagy ha be is zárom a cd-t nem lehet kivenni a meghajtóból csak pörög ezerrel. (restart után kivehető) CD-RW-t tudok törölni gond nélkül és lemezeket is beolvas. Mi a túró történhetett? kb a 10.cd-m megy tönkre.. itt egy screenshot: http://alert.fx3.hu/cdhiba.jpg És ami nekem fúrcsa, hogy a nero ablakában megjelenik egy olyan, hogy SCSI leállítva. Ez eddig nem volt.

(#2) Old Death válasza Lambda (#1) üzenetére


Old Death
senior tag

Próbáltad már nem 40x-esen írni? :) ha lehúzod a dvd-rom-ot akkor is előjön ez a probléma? Mire van jumperrelve? mert némely cd író nem szereti a slave-et...

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#3) Lambda


Lambda
tag

Master-en van. A dvd meg slave. Most kihúztam a dvd-t és egyelőre megy, de az előbb is beindult de 2.-ra már rossz lett (még bent volt a dvd). Egyáltalán mitől jön ez elő? A dvd-t már több hete vettem és eddig mind a kettő teljesen jól működött. Kezd meghalni a cd író? Nekem hiszem...

(#4) Lambda


Lambda
tag

Próbáltam különböző sebességen is írni.

(#5) Old Death


Old Death
senior tag

egy ide kábelre van kötve? lehet az is baj..
bár még nem találkoztam hasonló gonddal...

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#6) Lambda


Lambda
tag

Igen egy kábelen vannak. Ez nem hinném, hogy gond lehet. Az a baj, hogy most nincs másik kábelem :(

(#7) Old Death válasza Lambda (#6) üzenetére


Old Death
senior tag

kösd a vinyóval az egyiket egy kábelre :) és máris külön kábelen lesznek...

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#8) Lambda


Lambda
tag

2 vinyó van. De majd megoldom. Köszi!

(#9) Petike168 válasza Lambda (#8) üzenetére


Petike168
aktív tag

Hirtelen bedöglött!:( Írás közben! SE nem olvas már se nem ír! A gép felismeri az eszközt meg lát mindent! De ha betszem a cd-t elkezdi felpörgetni, aztán félperc után megáll és semmi! MI lehet vele? Egyszerűen tönkremnet és kész? NEm tudtok esetleg valami megoldást amivel életet lehetne lehelni bele?

(#10) Thulcandra válasza Petike168 (#9) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Ezt most me' lambinak mondod :F

Mindegy végülis. Milyen íróról beszélsz ? Hány éves ? Mennyi lemezt pörköltél vele ? Ha régi és sokat, akkor egyszerűen megdöglött.
Ennek ellenére még nézd meg nincs-e lecsúszva az IDE kábel róla, esetleg próbáld+ másik kábellal.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#11) Petike168


Petike168
aktív tag

Valam BTC a fajtája! Kb 3 éves lehet! próbáltam már másik kábellel is! Elvileg rendesen működik csak eyg cd-t se tud beolvasni:(! Felpörgeti azt leáll! NEm leet, hogy esetleg nagyon koszos az olvasó fej vagy valami?

(#12) liksoft válasza Petike168 (#11) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehet koszos, de inkább a laser led-je fáradt el. Szerintem többe kerül vacakolni vele, mint egy új, garis darabot beszerezni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13) Thulcandra válasza Petike168 (#11) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Ahogy liksoft is mondja! Valószínüleg elszállt a lézer, és annak cseréje többe kerül mint egy új, garis cd-író(újraíró). Azért megpróbálhatod kipucolni, legjobb ha az ember szétszedi teljesen, mert egy 3 éves íróban valószínüleg már nem csak a dióda/lencse koszos :)

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#14) Petike168 válasza Thulcandra (#13) üzenetére


Petike168
aktív tag

OK! Kösz az ötleteket, akkor megprobálkozok egy kis tisztítással

(#15) Zeck


Zeck
aktív tag

Az mitől lehet, hogy a plextor írom egy írásnál 100fölötti túlcsordulást csinál?
igazából problémát nem okoz, gondolom az underrun protection miatt, de nagyon lassan ír, ugrál a vinyó meg az író buffre is le-fel, és néha perceket vár. Természetesen mást nem futtatok mellette.

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#16) Zeck


Zeck
aktív tag

Upp!

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Cd író hiba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.