Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Cd iro fej tisztitas (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) VVoid


VVoid
aktív tag

Sziasztok!
Kb. 8 honapot csodalatosan mukodott a Plextor Premium irom, az elmult 1 honapban viszont mintha bizonytalan lenne a cd-iras. Tobbszor is kaptam mar iras kozbeni hibauzenetet (Nero), es nehany megirt cd olvasasa sem mindig problemamentes, igaz, eddig mindig sikerult, de volt, hogy kenytelen volt 4x-re csokkenteni az olvasasi sebesseget. A regebben megirt cd-kel ez nem fordul elo, azokat azota is tokeletesen olvassa.
A nyersanyag jo minosegu, Taiyo Yuden meg Mitsubishi Chemicals cd-re szoktam irni. Arra gondoltam, talan raferne egy tisztitas, de mivel meg garis, nem akarom szetszedni, igy az lenne a kerdesem, van valakinek tapasztalata tisztito cd hasznalataval, erdemes-e probalkozni es milyennel erdemes, mire kell vigyazni, stb.
Koszi.

(#2) athe válasza VVoid (#1) üzenetére


athe
tag

Ha nem akarod szétszedni, akkor lehet kapni olyan cd-ket, amiken 1 ilyen kis söprű:) van. Párszáz pénz ha jól emlékszem, valahol nekemis van. Kipróbálhatod hátha javit a helyzeten.

(#3) VVoid válasza athe (#2) üzenetére


VVoid
aktív tag

Igen, ilyesmi erdekelne, de nem tudom, mennyire ajanlott cd-irokhoz hasznalni. Altalaban cd-olvasokhoz szoktak ajanlani.

(#4) arpeen2


arpeen2
senior tag

Semmi baja nemlehet tőle....... Nyugodtan próbáld ki.

(#5) czollnerg


czollnerg
aktív tag

én is vettem 1et, mert ugyan ez volt a problema....
Betettem a tisztitó cdt, lenyomta amit kellett és mikor kivettem, csupa kosz volt a cd...
Azóta normálisan ,müxik a cdíró....

(#6) VVoid


VVoid
aktív tag

Koszi a hozzaszolasokat, hat akkor kiprobalom...

(#7) unclefucka


unclefucka
senior tag

Csak óvatosan a fejtisztító CD -vel, mert, ha az író (vagy olvasó) mondjuk elkezdi 10.000 -el pörgetni a lemezt, el lehet képzelni mi marad a fejből... Én már láttam (rosszabbik fajta) SONY CD-ROM -ot amelyik így ment tönkre, kiakadt a lézer lencséje. Én inkább szétszerelném a ketyerét. A döntés joga az öné.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#8) Flashy válasza unclefucka (#7) üzenetére


Flashy
veterán

és ha előtte lelassítja a legkisebb sebességre progival? (drivespeed) akkor oké?

(#9) athe válasza unclefucka (#7) üzenetére


athe
tag

Ezeken általában valami zenerészlet van ha minden igaz, és azt meg 1x esen játsza le. Vagy tévedek?

(#10) twollah válasza athe (#9) üzenetére


twollah
nagyúr

Jol tudod van zene rajta, azt hallgatod amig tisztul a fej.

Kellemeset osszekotik a hasznossal.

(#11) VVoid


VVoid
aktív tag

Azert mindenkeppen leveszem a sebesseget a PlexTools-al a minimumra.
Azert nem szeretnem szetszedni, mert meg tobb mint egy ev gari van rajta, es ha a tisztitas nem segit rajta, akkor nem latok mas megoldast, mint visszavinni a szervizbe.

(#12) unclefucka


unclefucka
senior tag

HA audio track van a lemez ezen részén és HA 1X -esen játzsa le a CD-ROM, de a sebbességcsökkentő programok használata mindenképp ajánlott. Szerintem nem lehet porosodás az ok, én szedtem szét 5 éves aktívan használt írót és mivel a lemezfészek gyakorlatilag hermetikusan el volt szigetelve a külvilágtól (az ajtó nyitogatásakor elhanyagolható mennyiségű a porbeáramlás) így aztán teljesen tiszta volt, ellentétben a többi részével ami viszont tiszta retek volt.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Cd iro fej tisztitas (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.