Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  CD író (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Superman


Superman
nagyúr

Sosem gondoltam volna, hogy ezt fogom mondani, vagyis létrehozok egy ilyen topikot, de úgy gondoltam, hogy sokaknak vannak különböző - vagy pozitív, vagy negatív - tapasztalatai a CD - írókkal kapcsolatban. Tehát: szeretnék egyet venni, most a napokban és megkérdezném, hogy kinek mik a saját tapasztalatai. Itt nálunk Miskolcon láttam az egyik üzletben egy Sonyt, 20X írót, már 25 ezer bruttóért, igaz, ez akciós volt. Várom a javaslatokat és a tapasztalatokat.

(#2) Turmoil válasza Superman (#1) üzenetére


Turmoil
senior tag

Ha van rá pénzed, akkor Plextor, ha kicsit kevesebb, akkor Yamaha, vagy TEAC.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#3) zozi


zozi
tag

Szerintem majdnem mindegy, hogy mijet veszel, garancia van mindegyikre. A Plextorra jobb helyeken mondjuk 2év. Amennyivel többe kerül, ha közben kamatozik a pénzed 1év mulva újat vehetsz. Nekem LG 16/10/40X-es van, ezek is nagyon jók, de sony-t is eladtam párat. Mindegyik ír CD-t.

(#4) emir72 válasza Superman (#1) üzenetére


emir72
csendes tag

Yamaha 16x10x40x-esem van minden gond nélkül müxik több, mint 1 éve (havi 30-50 írás/újraírás)

(#5) guest


guest
veterán

Sony-t ne vegyél, nem lehet vele túlírni és nem a legjobb. Plextor, Yamaha, Teac, Mitsumi (az újabb).

prohardver vendég

(#6) karib


karib
addikt

LiteOn-ok is nagyon topon vannak a 16-24x íróik óta. Hosszútávú megbízhatóság még nem eldöntött, és a hibajavításuk is csak közepes, de egyébként funkcióra és sebességre Plexi-Teac kategóriában vannak.

Nem saját tapasztalatra hagyatkozom, de ezt olvastam több témával foglalkozó site-on.

Én egy 24/12/40x Mitsumit hajtok, főleg a 12x RW miatt. Olcsó és gyors, már van 32x is hasonló árban. 16 MB puffer sem rossz, de k*rva hangos, ezért ha lesz valami hasonló árban 12x RW-t tudó más cucc, valszeg repül. Pedig jó, gyors, állítólag masszív és jól is hibajavít...

Department of Redundancy Department

(#7) Superman


Superman
nagyúr

Először is köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. Karib: itt Miskolcon ezt a bizonyos 24/1240 -es Mitsumi írót meg lehetne kapni 27500 -ért. Na most a Chip Magazin mostani száma ódákat zeng róla, hogy mennyire jó. csak annyit hoz fel negatívumként, hogy régebben a Mitsumi CD írók nem voltak éppena topon és nehéz elfeledtetni a régebbi hibákat.
Egyszóval: tudnád ajánlani ezt a példányt? (Az a 16Mb -os gyorsítótár azért nem semmi.)

(#8) elmo


elmo
aktív tag

Nekem is LG 16x10x40-esem van. Igaz, még csak kb. 112 korongot írtam meg vele, de egyikre se volt panasz. Recommended. :)

üdv,
Elmo

(#9) karib válasza Superman (#7) üzenetére


karib
addikt

Bruttó 27500-ért jó választás. Annyi az olcsó CD író már manapság, hogy az ember nem győz választani. Nekem azért tetszik, mert tud 12x újraírni, és ráadásul jó a hibajavítása, és RW lemezeket is gyorsan olvassa. Szemben a LiteOn-okkal, amik gyorsak, de az utóbbi területeken csak közepesek. Tud túlírni is, viszont piszok hangos: egy átlagos gyors CD olvasó szintjét hozza, de nekem ez helikopter. Érdekes, hogy a Teac tud 24/10/40x meghajtót csinálni, ami abszolúte kussban van...

Amúgy LG-k még nagyon jók és olcsók. Acer, LiteOn, stb. sem rossz, de itt-ott kompromisszumot igényelnek. Célszerű megnézni a kínálatot aztán utánaolvasni a típusoknak a neten, pl. [L]http://www.cdrlabs.com[/L]

Department of Redundancy Department

(#10) CybearBoy


CybearBoy
csendes tag

Hali. Én most vettem nem rég egy 24/10/40-es TEAC írót (bruttó 32750 HUF-ért), és csakis jókat tudok róla mondani. Halk, megbízható, eddig semmi bajom nem volt vele. Nekem ez az wlső íróm, 100%-ig meg vagyok vele elégedve.

ByE

(#11) Superman


Superman
nagyúr

Na megint itt vagyok. Végül megvettem egy LG CD - írót bruttó 27488 -ért. 24/10/40 -es paraméterekkel bír. A Sony CD Romot kivettem a házból, de valahol itt azt írták, hogy benne kéne hagyni, mert az jobb olvasásra, meg az élettartama is megnövekedhet így, bár én ezt nem hiszem.
Karib: igaz ez? Visszategyem a Sony -t?

(#12) karib válasza Superman (#11) üzenetére


karib
addikt

Hát, ha el tudod adni, akkor nem muszáj megtartani. Ha viszont csak a polra tennéd, az felesleges.

Eddig nekem is 2 meghajtóm volt, mert kímélni akartam a drága írót. Ma viszont már olyan röhejesen olcsók az írók, hogy feleslegesnek ítéltem a második meghajtót. Így viszont nem tudsz CD-ről CD-re másolni, de ez valszeg nem a legnagyobb gondod :)

A CDRW-k élettartamáról nem tudok mit mondani, nincs elég tapasztalatom. Egy régi 4x Plextor biztos atomabbul van megépítve, mint akármelyik mai író, viszont azóta sokat fejlődött és egyszerűsödött is a meghajtók technikája, tehát valszeg bírják a strapát. Ha nem nyüstölöd állandóan a drive-ot, akkor egy is elég (én csak telepítésre és adatmentésre használom). Viszont ha 24h zenét hallgatsz róla, akkor talán kíméletesebb megtartani egy olvasót melléje...

Amúgy valszeg a CDRW + DVD páros a nyerő, nekem is ez volt, csak sose néztem DVD-t, így kihajítottam :D

Department of Redundancy Department

(#13) guest


guest
veterán

4x Plextor valóban iszonyat strapabíró, a régi gépben egy SCSI 4x Plextor figyel 3 és fél éve... :) Mostanában azért már elég nagy hibaszázalékkal dolgozik, de még dolgozik... :)

prohardver vendég

(#14) 9CS


9CS
senior tag

Van valami infótok az AOpen CRW 2440-ról? Nagyon megtetszett állítólag Ricoh a belseje. Tudtok róla valamit, meg szabad venni?

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#15) Superman válasza 9CS (#14) üzenetére


Superman
nagyúr

Csak azt tudom, amit a Chip áprilisi száma írt róla. 24/10/40 -es paraméterek, 2MB - os gyorsítótár, ami kevés - állítólag -, ha a rednszert leterheljük és valóban Ricoh gyártmányú meghajtó, csak olcsóbb kvitelben.

(#16) 9CS válasza Superman (#15) üzenetére


9CS
senior tag

Nem akarok sokat írni, csak már jó lenne, ha lenne otthon is egy íróm. A gépet pedig nem kínoznám addig, de ott a JustLink vagy mi (a winchester egyégként gyors). Tesztek alapján stabilan és jól ír?

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#17) 9CS válasza 9CS (#16) üzenetére


9CS
senior tag

Nos, elég régi a dolog de azért megválaszolom, magamnak :) )Mindegyik gond nélkül lement az írás közbeni rendszerzaklatásnak köszönhetően a 16x-os írásnál kétszer kiürült a buffer ezt kiírta a Nero oszt ennyi a CD jó! A gép hangja elég mély dünnyögés, de csak amig felpörgeti a CD-t. Az írás Xp(k) alatt zajlott (Proc és Win is) a telepítéssel sem volt semmi gond egyből ment minden.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#18) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Nah, én meg ma maratoni szinten szétnyúztam a Mitsumi 24x/12x/48x írómat. Megírtam 24x-esen 80db CD-t, még a legutolsót is jéghidegen vettem ki a meghajtóból, lefuttattam olvasási teszteket (Nero CD Speed) a Toshiba DVD olvasómmal (16x/48x), az átlag olvasási sebesség 37 volt, a CD-k tökéletesen olvashatól (elég sokat JELENTŐSEN túlírtam). Az írónak pedig SEMMI(!!!) hangja 24x írás közben. Ez télleg Top Buy, a legdurvább Plextorok mellett lazán megállja a helyét feleannyiért... :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#19) mzperx


mzperx
aktív tag

Jobbakat!

hát nékem van egy HP 9110i régi darab, de megbízható, lassan eléri a 300-adik megírt korongot, ebből talán ha 10 amit elrontottam.
Azt hiszem mondható, hogy bevált.

Az új darab az ASUS 24x-es írója, azzal még sokat nem írtam, de gyors és csendes...

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#20) Den válasza Agyzuzo (#18) üzenetére


Den
veterán

80 db cd? Nagyüzem. Én csak egyet írtam a 4x2x8 -szoros mitsumi-mon. de érdekes módon, bár jó lett a cd, de az író nem olvasta el az álltala írt lemezt. Egyébként mindig ezt csinálja, szinte semmit nem olvas csak ír.

www.simson4t.hu

(#21) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Nem meglepő Den, a régi Mitsumikkal rengeteg gond volt. A mostani írójuk viszont isteni. Mondom, épp ma mentettem le a 80 gigás vinyóm úgy ahogy volt... :) 80 CD-ból 80 hibátlan. Na persze lehet hogy a CD-n is elég sok múlt (TDK Reflex Ultra Metallic).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#22) darius


darius
tag

topic felhozás :DD

(#23) darius


darius
tag

Szerintem megint nagyon aktuális ez a téma!
Igen olcsón lehet már írót venni, de olcsó húsnak biza híg a leve :CCC. Én a blindwrite.comoldalán található kis listából jutottam erre a következtetésre. Cáfoljatok meg, és ajánljatok tuti vételt.

(#24) darius


darius
tag

Tudja valaki, hol lehet Lite-on cd-írókat venni Bp.-en? :P

(#25) hi


hi
tag

A Lite-On-rol csak jot tudik mondani ezidaig. Ami a hosszu tavu negbizhatosagot illeti arrol szerintem meg korai beszelni, mert az ujabb irok alig par honapja, max. 1 eve vannak a piacon, ugyhogy ez meg vitathato. Nekem volt 16x, eladtam de meg most is nagyon jol mukodik a jelenlegi gazdajanal, most mar egy 24x van ugy kb. feleve, de meg nem rontottam cd-t vele. Sajnos az utobbi idoben egyre nehezebben kapni Lite-on irokat.

(#26) fügike


fügike
senior tag

Nekem egy AOpen 2440-es van nyár eleje óta, írtam vele pár CD-t, RW-t is, eddig hibás egy sem volt! Túlírni is elég jól tud, még audiót is. Igaz, én nagykerben vettem, akkor volt 15+egy kicsi áfásan. Nekem megérte!:)

Boci-boci tarka!:D

(#27) Superman


Superman
nagyúr

Látom én indítottam ezt a topikot, de méltatlanul elhanyagoltam. :) Van valakinek egyébként DVD írója?

(#28) amdk7


amdk7
aktív tag

Nekem egy Matchita (de nem bízti, hogy így kell írni :))) CD-R-em van. 4x 8x-os. Slussz passz. Mindenki leszólja, hogy milyen kaka, meg minden, de nekem még nem igyazán rontott el CD-t. Talán 3db-ot, azt is azért mert már a szakadék szélén állt a Windowsom. Pedig nem fiatal már. Én is használtam vettem vagy 3 éve. Olyan 1-2CD-t írtam vele átlagban /hét, de persze olyan is volt, hogy egymás után 10-15db-ot. :))
Én nem azt mondom, hogy ilyen jó, meg olyan jó, mert nem tud egy csomó mindent, de akkor mikor készült, még a konkurencia sem csinálhatott jobbat :)
Én mindenesetre meg vagyok vele elégedve

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#29) maddog


maddog
tag

egy haverom vett egy lg dvd cd rw combot es korulbelul kilenc es fel ev az eleresi ideje ugyhogy en semmikepp nem vennek combot foleg lg-t nem(meg rosszul is irt kicsit)
egy 8-szoros sonym van-ezt sokan fikazzak- es harverbol meg szerintem nem szart el egy cd-t sem(regebben winon cd-vel parat)
en is mitsumit akarok venni mert hiszek a chip magazin tesztnek(meggyozo a hibak szama)viszont all. van 2mb-os nehogy valaki veletlenul olyat vegyen

(#30) Krix


Krix
őstag

Én tegnap vettem egy yamahát (crw-f1 44x-es). Nagyon cool a kék led benne. Na meg a lemez tetkó. Kár, hogy csak sötét színű lemezeken látszik. Sok időm nem volt még nyúzni, de egy másolásvédett audió cd-n kipróbáltam a képességeit. Hát nem sokat tökölt vele az biztos. Ha audió cd-ket akarsz írni akkor mindenképpen ajánlott egy yamaha vagy egy plextor.

If it is not broken then don't fix it!

(#31) zsborbas válasza maddog (#29) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Rosszul is írt kicsit? Kifejtenéd ezt bővebben? Ismerősök közül jópárnak ilyen lg combója van és senkinek nem volt vele semmi baja. Másol mindent hibátlanul.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  CD író (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.