Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Cd írásvédelem!

Hozzászólások

(#1) Flashback


Flashback
addikt

Át kéne firkantanom egy cd-t csakhát van rajta írásvédelem. Az alchol 120%-al nem tudom átnyomni, ezáltal a Neroval nem is próbálkozok...

Segítsetek...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2) sirály12


sirály12
őstag

Clonecd-vel próbáltad már? Nekem bejött. Bármien cd-t akartam eddig kiírni mindent vitt. Próba cseresznye.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#3) Arriandel


Arriandel
csendes tag

CloneCD-vel próbáltad? Én jóformán mindig azt használom, nekem eddig mindent átvitt.

(#4) Arriandel


Arriandel
csendes tag

Na ez tök egyszerrre volt. :)

(#5) cartman|


cartman|
tag

clone cd.

Barthon 2500+ @3000+ nVidia nForce2 GeForce4ti LG GSA 4082b DVD+-RW

(#6) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Nekem is sok gondom volt, a Safedisc2 másolásvédelmet nem bírtam átírni a TDK íróval, semilyen programmal. Megoldás: Régi Philips írók (4x,8x) gond nélkül átírják, illetve az LG írók, a 32X-es, és attól felfele. Higgyétek el, a Neroval az LG íróval mindent átírok. Még egy jótanács: AzAlcohol-hoz is létezik segédprogram, ami segít a másolásvédelem átírásában. www.alcoholer.com Innét letölthető.
Benne van a clonyxxl nevű programocska, ami megmondja milyen védelem van a cd-n. De hangsúlyozom: Némely íróval semmiképp sem lehet átírni. Remélem tudtam segíteni.

(#7) [lAyCsI] válasza Flashback (#1) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

mit szeretnél átírni?
Ha audio, akkor ajánlom az ISO Buster nevű programocskát,
nekem csak azzal sikerült lementeni a számokat

-= No way back from Here =-

(#8) joghurt válasza Flashback (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Írásvédelem? Ebben biztos vagy? ;]
Elképzelem, ahogy átkattintjuk a kis pöcköt a cd-n, hogy most írható legyen. :))
Vagy leragasztjuk az egész lemezt fekete fóliával, hogy véletlenül se tudjon írni rá a lézer.

A tej élet, erő, egészség.

(#9) mura81


mura81
senior tag

Sok cd írtam már (át) de még soha nem volt ilyen problémám:F. Nero 5.x.x.x. és Plextor Plexwriter 4824X (vagy lehet hogy 4824A ezt pontosan nem megy fejből)

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#10) simonzé válasza mura81 (#9) üzenetére


simonzé
addikt

Biztosan azért, mert te csak legálisat írsz. :C

I don't fit in. I fit out.

(#11) T Mis


T Mis
csendes tag

Na azért nem kell isteniteni a Clone cd nekem még nem sikerült egy másolás véd... cd átírni na nem azért mert nem értek hozzá hanem mert nem megy..
Pedig a legújabb seralos clony xxl.... ja Lg dvd olv,Teac cdw540 and lg 52*2452 író van.......
Lg csak forgatja pl: a key2audio védelmet be se toc-zza...
A teac meg beolvasa de 5 másodperc és nincs több zene..
Na ehhez szóljatók

T Mis

(#12) Zed válasza Flashback (#1) üzenetére


Zed
tag

Én a következőt csináltam:

CloneCD-vel képet készítettem a lemezről. (Nagyon lassú!)
A lemezképet betettem a daenon-tools-ba.
Hozzáadtam egy secorum emulációt.
Ezután a daemonos meghajtóról készítettem még egy lemezképet és ezt írtam ki cd-re.

Nekem így tökéletesen működött a dolog.

Bár egy kicsit macerás. :))

"A munka nem farok, effektíve állhat napokig..."

(#13) Jano válasza Zoli bácsi (#6) üzenetére


Jano
senior tag

Persze hogy nem mindegy milyen az író, az a lényeg hogy a RAW-DAO, RAW-SAO írás módokat támogassa, de ne csak a 16-osat hanem 96-osat is.

A tudás érték!!!

(#14) Sanya


Sanya
nagyúr

másolásvédelmek legtöbbje:

Hibákat csinálnak direct a cd-re, de megjagyzik, hogy hova. a game(v akármi) elindul, és kéri az eredeti cd-t, és megkeresi a hibákat rajta(ált az első 1000 szektorba teszik-tapasztalataim szerint) Ha a hibák úgymond ki lettek javítva, akkor gáz van. Meg kell mondani az írónak, hogy hibásan írja fel a cd-t

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15) VladimirR válasza Sanya (#14) üzenetére


VladimirR
nagyúr

És én hogyan tudok ilyen cd-t írni? Mondjuk egy avi-t(+felirat +codec-ek),? Megnezni lehessen, csak masolni ne. Van erre valamilyen program, vagy nekem kellene megoldanom (remelem az elobbi).

(#16) sirály12 válasza T Mis (#11) üzenetére


sirály12
őstag

Pedig a clone cd télleg jó. Mondjuk lehet nem kezel minden írót egyformán, de nekem még mindent vitt elsőre.
Jah és nekem egy lg 16/10/40-es íróm van. Ez az író mindent kapásból olvas/ír.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#17) Chrom


Chrom
tag

Hello! 1 kis segítség kellene: a ''Safedisc 3''-at milyen progival tudom megírni?

(#18) Dr Szalacsi


Dr Szalacsi
csendes tag

Én próbáltam Clonecd-vel de annyira lelassult a cd beolvasása(3 kbyte/s), hogy ha jól számoltam több mint egy napig csinálta volna alcohol120%-kal is ez volt. Képfájlt se tudtam csinálni. A winyóra bemásoltam de onnan meg nem tudom úgy kiírni, hogy ne javítsa ki a hibákat.Nem tud valaki 1 jó programot amivel winyóról lehet kiírni a felmásolt CD-t úgy hogy ne javítsa a hibákat?:F

Tévedni emberi dolog, másra kenni még emberibb.

(#19) e.vid válasza Dr Szalacsi (#18) üzenetére


e.vid
senior tag

Nekem mindkét progival szokott sikerülni, ne zavarjon, hogy belassul, ha túljut a hibán gyorsabb lesz. Nem fog menni egy napig, de ne csodálkozz ha eltart akár 20-30 pecig is.:)

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#20) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Sziasztok!
Melyik az a progi, amelyik képes elárulni, ha védelem van egy gyári audio cd-n vagy DVD-n?

(Semmi illegális dologról nincs szó. Unokahugom másolt -saját célra, saját eszközével, jogdíjas nyersanyagra- egy audio Cd-t, ami nem működik. A gyári lemez csomagolásán nincs figyelmeztetés a védelemre. A jövőbeni rontott CD-k elkerülése végett kellene csak ez a progi.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#21) dabadab válasza VladimirR (#15) üzenetére


dabadab
titán

Nem, nincs, ugyanis ezek a ''vedelmek'' arra alapoznak, hogy az asztali CD-k megsporolnak egy csomo mindent, es nem megnezik, hogy minek hol kell lennie, hanem a ''biztos ott van'' modszerre hagyatkoznak - a szamitogepes olvasok viszont korrektul vegigcsinaljak a dolgot es megzavarodnak a hamis adatoktol. Mivel viszont ami kepes egy filesystemrol avit lelvasni, az kenytelen vegigcsinalni az egesz rutint, igy itt nem mukodnek az ilyen trukkok (meg, ahogy a topik tanusitja, amugy sem).

DRM is theft

(#22) dabadab válasza mr_ricsi (#20) üzenetére


dabadab
titán

Ha van Audio CD logo a CD-n, akkor az rendes CD, ha nincs, akkor jo esellyel ''vedett'' (ertsd: gyarilag elrontott)

DRM is theft

(#23) (Bundás) válasza dabadab (#21) üzenetére


(Bundás)
addikt

3 év koma, majdnem 3 év! :DDD

(#24) dabadab válasza (Bundás) (#23) üzenetére


dabadab
titán

Oppa, az evet nem is neztem, az okt. 20 meg olyan kozeli datumnak tunt :D

DRM is theft

(#25) mr_ricsi válasza dabadab (#22) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ha van Audio CD logo a CD-n, akkor az rendes CD''
Ha tesznek rá egy kis ajándék multimédia tartalmat, akkor máris nem szabványos audio CD, de attól még nem védett. Talán még egy kis CDtext kiegészítéstől is szabványon kívülivé vállhat, de ebben nem vagyok biztos egészen.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#26) PPeter válasza mr_ricsi (#25) üzenetére


PPeter
addikt

Attól nem lesz szabványtalan, ha egy önálló második sessionban Mode2-XA tartalom kerrül rá. Ugyanígy a CD-TEXT sem szabványtalan (és a CD+G sem), mert a szubkódokat (ilyetén formában) értelmezni képtelen lejátszók számára ezek transzparensek, nem láthatók, ugyanúgy, mint az első (CDDA formátumú) sessiont követő második (vagy még több) plusz session.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#27) mr_ricsi válasza PPeter (#26) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Köszi a kiigazítást.
De az erdeti kérdésemhez visszakanyarodva: az -ugye- nem automatikus, hogy amelyik CD-n nincs logo, az másolásvédett?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#28) PPeter válasza mr_ricsi (#27) üzenetére


PPeter
addikt

Egy időben valóban erről lehetett felismerni a védett lemezeket, mert a Philips hisztizett, hogy a szabványtól eltérő direkt hibás korongokat ne lehessen CD-nek nevezni (ezáltal a 100%-os kompatibilitsá - hamis - illúziójába ringatni a védett lemezek vásárlóit), de úgy láttam, hogy sok más kiadványról is lemarad ma már az embléma, amelyek egyébként nem védettek. Szóval nem lehet bizonyosságként kezelni a logót (vagy a hiányát) a másolásvédelem jelenlétére vagy hiányára utalóan.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#29) mr_ricsi válasza dabadab (#22) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ha van Audio CD logo a CD-n, akkor az rendes CD, ha nincs, akkor jo esellyel ''vedett'' (ertsd: gyarilag elrontott)''

Megnéztem a kérdéses lemezt, és rajta van a logo. (Tehát az ötleted elvérzett.)

Továbbra is várom, ha valaki megmondaná annak a proginak a nevét, ami infot a védett lemezekről. (Találkoztam már ilyen progival, csak a neve nem jut eszembe.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#30) tupacamaru válasza mr_ricsi (#29) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nem biztos, de talán itt találsz Audio CD-re is progit. Clony XXL talán? :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#31) mr_ricsi válasza tupacamaru (#30) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ez jó lesz, köszi!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#32) Sanyusz!


Sanyusz!
csendes tag

Azt nem tudjátok véletlenül hogyan lehetne megoldani, hogy én tudjak írásvédettet írni? Nagyon fontos lenne és hát... ha tudtok légyszi írjatok ímélt: czuczus@yahoo.com

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Cd írásvédelem!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.