Hirdetés

2024. március 30., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Cd írási gondok dvd íróval...... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ddanger


ddanger
aktív tag

Cső!

Van egy Gigabyte dvd-íróm. Néha rájon az agybaj és nem írja meg rendesen a cd-t. Pl. 16 számból az utolsó háromban síri csend van; az rw cd lemezt nem törli le és ha a cd íróval letörlöm akkor sem tudja megírni, vagy megírja, de a deck 10 másodperceket játszik le egy számból aztán ugrik.

Ha jó napja van nincs vele semmi gond.

Az érdekelne, hogy valakinek van hasonló problémája bármilyen más íróval?
Megoldható a probléma, van ennek valami szoftveres oka?


(#2) #00809728


#00809728
törölt tag

Szia!!!

Pont az egyik kollégám is Gigabyte íróval szenved.Amit én megírok filmet a pajó 107-emmel azt az ő Gigája-a fel sem ismeri.Ha ő ír akkor meg akadozik.Nyersanyag jó.Filmwaret frissitettünk.Semmi jó nem lett belőlle.
A végén már amiket anno felismert dvd-rw ill dvd+rw lemezeket azt már nem volt hajlanó elfogadni se.Garis volt tehát csere lett.Most egy pajó 107 boldog tulaja és nincs semmi gondja vele.
Nyersanyag amit írsz az milyen???

[Szerkesztve]

(#3) futrinka


futrinka
csendes tag

Van nálam egy Mercury DVD+-RW író, a típusa (kb.) DVDR1004..
A szerkezet végül is működik: CD olvasás, írás, DVD olvasás a megfelelő sebességgel OK. A gond ott kezdődik, hogy:
1, a Nero Startcenter indításakor pl. kitolja a lemeztányért. Indokolatlanul (!?).
Hasonlóan jár el, amikor pl. Nero Recoddal egy DVD-ről le akarok szedni valamit.
A kijelölés során többször is. Ez mondjuk még elmenne, mert visszatolva folytatja.
De:
2, írás parancsra 3-4 szer elkezdi pörgetni a lemezt (amit pl. a DVD Info rendesen képes lekérdezni, tehát felismeri), majd ismét kijön a lemeztányér. A Néró meg csak vár.... Írás és tesztelés közben is csinálja. Meg persze más DVD író programokkal is.
Sima hardverhiba lenne? ;O

(#4) L3zl13


L3zl13
nagyúr

A Gigabyte írója sz@r szerintem. (Legalábbis nekem is negatív tapasztalatom van vele...)

Aki hülye, haljon meg!

(#5) ddanger válasza #00809728 (#2) üzenetére


ddanger
aktív tag

Cső!

A dvd-vel nincs gondja, a cd-ket nem szereti. Olvasni mindent olvas.
Már én is cseréltem gariba. Akkor az semmit nem volt hajlandó írni.
Princo dvd-t írok vele legtöbbször. Még egyet sem rontott el. Cd-t Philips-et írok.

(#6) ddanger


ddanger
aktív tag

;]

(#7) futrinka válasza futrinka (#3) üzenetére


futrinka
csendes tag

Megválaszolom magamnak... Régebbi 6.0.x.x Néróval jó, de 6.3.x.x már nem :( Cumi.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Cd írási gondok dvd íróval...... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.